Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas tasub osta korter investeerimiseks?

Näitan 3 postitust - vahemik 31 kuni 33 (kokku 33 )

Teema: Kas tasub osta korter investeerimiseks?

Postitas:
Kägu

Seadust tuleb osata ka enda kasuks pöörata. Teema ei ole selles, et kuidas üürnikul nahk üle kõrvade tõmmata – vaid sellega vabanen ma kohustusest tasuda mingit osa KÜ arvest – üürnik maksab selle ise täies ulatuses ja ma tasaarveldan selle üüriga. Lihtne.

Kui rumala üürniku maksma oled pannud ja ta selle pettuset avastab, siis saab ta laenu ja remondifondi ikka sinult välja nõuda.

Mis pettus? Ta maksab selle võrra vähem üüri. Üürileandjale tasumisele kuuluvast üüri arvelt tasutakse remondifondi, siis ei tule see raha üürniku taskust, vaid üürileandja. Ma üürileandjana annan üürnikule õiguse käsutada minule tasumisele kuuluvat üüri, mitte ei pane teda oma rahast seda tegema. See on vaks vahet. Näiteks 350 on üür, remondifond on 50 – siis tegelikult saan ma üüri 300, sest 50 eurot osas on üürnikule õiguse tasuda KÜ arve täies. ulatuses. Üürnikul ei ole mingit õigust midagi nõuda, sest reaalselt maksab ta üüri 50 eurot vähem (kui hakkaks nõudma, siis nõuan mina selle 50 vähemmakstud osa tagasi).

Vaata, sellega on nii, et seadusevastane on lasta tal maksta laenu ja remondifondi. Aga kindlasti mitte ei ole seadusevastane määrata odavam üür. Küsi kasvõi 1 EUR. Nii et seaduse silmis ei ole tema 50 EUR vähem maksnud. Küll aga oled sina seadust rikkunud. Võibolla ei tule mingit jama, aga kindel olla ei saa. Pane otsingusse ja näed, et sel teemal on palju juttu olnud ja juristid on kõik ühel meelel, et üürilisele jääb õigus.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Turvalisem on märkida siiski lepingusse üür 350 + kommunaalid, ja maksta ise KÜ-le see 50 eurot. Seadus on selline, et pahatahtlik üürnik võib tõepoolest tagasi nõuda.

Kui üürnik tabab sind seaduserikkumiselt, mida sa teed tema rahakoti arvelt, siis on TEMA pahatahtlik? Sul on pahatahtlikkusest veidi äraspidine arusaamine.

Ning sa vist ei saanud aru, mis sulle öelda taheti. Kui üür on lepingus suurem kui see, mida üürnik üürileandjale tegelikkuses on maksnud ja remondifond on tasaarvelduse koht, siis pole seal midagi tagasi nõuda. Kui üürnik hakkab tagasi nõudma remondifondi summat siis omanik hakkab tagasi nõudma vähem makstud üüri, ja need summad ju klapivad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Turvalisem on märkida siiski lepingusse üür 350 + kommunaalid, ja maksta ise KÜ-le see 50 eurot. Seadus on selline, et pahatahtlik üürnik võib tõepoolest tagasi nõuda.

Kui üürnik tabab sind seaduserikkumiselt, mida sa teed tema rahakoti arvelt, siis on TEMA pahatahtlik? Sul on pahatahtlikkusest veidi äraspidine arusaamine.

kõnealusel juhul ei ole ju tegelikult midagi “üürniku rahakoti arvel”. Temal pole pmt vahet, kas maksta 50 eur üüri või remondifondi. On kokkulepe, mõlemad nõus.
Aga kui üürnik on justnimelt pahatahtlik, siis ta tõesti võib üürileandjale jama korraldada. Seepärast pigem väldiks seda võimalust.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Näitan 3 postitust - vahemik 31 kuni 33 (kokku 33 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas tasub osta korter investeerimiseks?