Esileht Kodunurk Kas tasuks osta riiete käsiauruti?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )

Teema: Kas tasuks osta riiete käsiauruti?

Hiljuti ühes hotellis viibides kasutasin taolist ja tundus ülimalt mugav kleit sirgeks saada. Ei ole kunagi varem auruti ostmist kaalunud, aga mulle triikimine üldse ei meeldi, seega nüüd mõtlen, kas tasuks auruti soetada. Kas teil on ja leiab ohtrat kasutamist?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need käsitsi pisimasinaid ei ole kasutanud, on suurem aurutaja, mis sobib ka kodus kõige puhastuseks, sellega saab küll üleriputatud kardinaid “triikida” ja muud. Kuna kuivati on nagunii, siis triikimist harrastan üldse ülivähe.

Seda suuremat masinat (väikse toluimeja mõõtu 1l paagiga) kasutan suurpuhastustel või mõne pleki eemaldamiseks jms, mitte just üliohtralt, aga olen soetatuga rahul ja leian, et suuremas majapidamises vajalik asi. Puhastada saab kõike- põrandat, vaipu, madratseid, autoistmeid, aiatoole, kasvõi majaseinu… kemikaalivaba ja tõhus, minu meelest vägagi hea asi. Vabandust, et teemast kõrvale, aga nende imepisikeste 150ml paagikestega masina asemel soovitaks suuremat ja võimsamat, kui vähegi midagi peale kleidi on puhastada.

0
0
Please wait...
Postitas:

Mind ka huvitaks. Tahaksin vist.

Mis vahe on tavalise triikraua aurufunktsiooniga?
Kunagi ostsime aurumopi, aga seal katlakivi kogunes ja lõpuks ummistas ära ning viskasime mopi minema. Pärast seda küll lubasin endale, et selliseid auruteid enam kunagi ei osta. Või siis kasutan neis poest ostetud vett.

0
0
Please wait...
Postitas:

Siska vist vastas minu küsimusele ka.

0
0
Please wait...

Need käsitsi pisimasinaid ei ole kasutanud, on suurem aurutaja, mis sobib ka kodus kõige puhastuseks, sellega saab küll üleriputatud kardinaid “triikida” ja muud. Kuna kuivati on nagunii, siis triikimist harrastan üldse ülivähe.

Seda suuremat masinat (väikse toluimeja mõõtu 1l paagiga) kasutan suurpuhastustel või mõne pleki eemaldamiseks jms, mitte just üliohtralt, aga olen soetatuga rahul ja leian, et suuremas majapidamises vajalik asi. Puhastada saab kõike- põrandat, vaipu, madratseid, autoistmeid, aiatoole, kasvõi majaseinu… kemikaalivaba ja tõhus, minu meelest vägagi hea asi. Vabandust, et teemast kõrvale, aga nende imepisikeste 150ml paagikestega masina asemel soovitaks suuremat ja võimsamat, kui vähegi midagi peale kleidi on puhastada.

Kaalun ise siiski ainult väikest, sest ruumi hoiustamiseks ülemäära ei ole. Aga aitäh kogemust jagamast.

0
0
Please wait...
Postitas:

Minul tuli nüüd error – kuidas aurutiga puhastatakse? Kui räägime, et auruti on triikraua asendaja, siis triikrauaga ju ei puhasta? Kuidas aurutiga?

Siin vist siiski juttu kahest erinevast vahendist – käsiauruti on rõivaste hoolduseks, aga aurupuhasti suuremaks puhastuseks. Vaevalt küll, et viimane rõivaste jaoks sobib? Või siiski?

+11
0
Please wait...
Postitas:

Mu omal on 280 ml, kahe inimese teatriskäigu ettevalmistamiseks paras. Mõnus asjake, muidu vist kortsuvamad asjad ei jõuakski selga.

Edit: aurupesuriga olen ka rahul, aga isegi kui toimib rõivaaurutina ka (pole katsetanud), oleks sama mure, mis triikraua ja -lauaga: lihtsam midagi mittekortsuvat eelistada.

+6
0
Please wait...
Postitas:

Siin vist siiski juttu kahest erinevast vahendist – käsiauruti on rõivaste hoolduseks, aga aurupuhasti suuremaks puhastuseks. Vaevalt küll, et viimane rõivaste jaoks sobib? Või siiski?

Aurupuhastaja sobib küll nii kodutekstiilide kui rõivaste auruga triikimiseks, aga rõivaaurutaja puhastamiseks mitte niiväga, kuna tal pole otsikuid. Põhimõte masinal on ju sama. On olemas ka väikseid ca 250ml paagiga mitmeotsatarbelisi masinaid. Ainult kindlasti soovitaks dest.vett, et ei tekiks masinasse katlakivi. (sobib ka nt kuivatist tulnud vesi, mis põhimõtteliselt on ju destileeritud, hädapärast ka läbikeedetud vesi). Mul isiklikult jääks kitsama kasutusega “ainult siidpluusi aurutamise masin” seisma, liiga spetsiifiline vidin ja suurematele esemetele ei sobi, multifunktsionaalne oleks kasulikum. Vabandust, olen vist nende mitmete masinatega teemaalgatuse segaseks ajanud.

0
-1
Please wait...
Postitas:

Olen ka mõelnud, et vajaksin. Ainult sirgendamiseks, puhastamine vms pole pähegi löönud. Midagi sellist, millega rippasendis kagast saaks sirgemaks. Hea mõte, loodetavasti selliseid müüakse. Huvitav, mul palju linast ja täissiidi, kas poes müüjapoiss oskab soovitada…

0
0
Please wait...
Postitas:

Oli kunagi suur riieteauruti, kuhu sai kleidi rippuma panna. Mugav, aga lõpuks ummistus. Nüüd on pisike rõivaauruti, kasutan kui vaja nt kapis kortsunud linikut sirgeks saada. Ja siis on mul aurupuhasti, minu jaoks asendamatu. Väga suure otsikute valikuga, saab kasutada nii aurumopina kui käsitsi puhastada. Kivipõrandad, vannitoad, saunad on kohad kus põhiliselt kasutan.

0
0
Please wait...
Postitas:

Käsiaurupuhasti oli enne olemas. Tekitab tugeva aurujoa ja sobib pindade nt vannitoas vuugivahede puhastamiseks. Rõivaauruti ostsin hiljuti ja olen rahul: kerge ja mugav käes hoida, ühtlane aur, tugevamat kortsu saab ka lähedalt nö õhus triikida.

+1
0
Please wait...
Postitas:

Kas selle käsiaurutiga linased riided ka täiesti sirgeks saab?

0
0
Please wait...
Postitas:

Soetasin eelmisel aastal Philipsi käsirõivaauruti. Parim asi kodumajapidamises. Kahe võimsusega aur, ei põleta ega kahjusta kangaid. Kõik tüütud ja vaevarikkad satside ja volangidega kleidid-pluusid saab kerge vaevaga laitmatult sirgeks, ei teki ka neid läikejälgi mis rauaga nühkides pahatihti tekkisid. Mugav ka, ei pea triikumislauda välja tirima ja riputan rõivad riidepuuga kapisanga külge vm rippu, et aur saaks oma tööd teha. Triikrauda kasutan nüüd vaid voodipesu triikimiseks.

https://www.euronics.ee/koduhoid/triikimine/roiva-aurutid/sth7060fs80/philips-7000-series-1500-w-must-kasi-roivaauruti

+4
0
Please wait...

Soetasin eelmisel aastal Philipsi käsirõivaauruti. Parim asi kodumajapidamises. Kahe võimsusega aur, ei põleta ega kahjusta kangaid. Kõik tüütud ja vaevarikkad satside ja volangidega kleidid-pluusid saab kerge vaevaga laitmatult sirgeks, ei teki ka neid läikejälgi mis rauaga nühkides pahatihti tekkisid. Mugav ka, ei pea triikumislauda välja tirima ja riputan rõivad riidepuuga kapisanga külge vm rippu, et aur saaks oma tööd teha. Triikrauda kasutan nüüd vaid voodipesu triikimiseks.

https://www.euronics.ee/koduhoid/triikimine/roiva-aurutid/sth7060fs80/philips-7000-series-1500-w-must-kasi-roivaauruti

See ongi sama, mis mu teemaalgatuse lingil on. Oli tõesti väga mugav, nõustun. Seepärast tekkiski mõte endale ka osta.

+1
0
Please wait...
Postitas:

Hiljuti ühes hotellis viibides kasutasin taolist ja tundus ülimalt mugav kleit sirgeks saada. Ei ole kunagi varem auruti ostmist kaalunud, aga mulle triikimine üldse ei meeldi, seega nüüd mõtlen, kas tasuks auruti soetada. Kas teil on ja leiab ohtrat kasutamist?

Ei ole. Mul on triikimisfunktsiooniga kuivati.

0
-7
Please wait...
Postitas:

Kas selle käsiaurutiga linased riided ka täiesti sirgeks saab?

Päris ausalt- ei saa. Ja ka mingi kortsus laudlina vms peale läheb mitu paagitäit vett/auru.

+6
0
Please wait...
Postitas:

Mina ausalt öelda eelistan siiski klassikalist triikrauda, millel on aurufunktsioon ja selline kuhu võib kraanivett panna. Muidugi tuleb ka katlakivi puhastust regulaarselt teha ja peale kasutamist veest tühjaks kallata. Minu arvates triigib see siiski tunduvalt paremini ja kiiremini.

Rõivaarvutiga  vehib päris kaua. Minul on ta eelkõige reisile kaasa võtmiseks.  Muidugi sobib käsiauruti ideaalselt teatud rõivastele, mida triikimislauale ei tahaks panna a la pintsak, mantel jne.

Linaseid riideid ja linikuid triigib aurufunktsiooniga klassikaline triikraud küll aga iga kell paremini. Triikraua pind on palju suurem ja saab kõvasti vastu lauda suruda. Minu triikraual on võimalus veel nupust ekstra vett juurde pihustada lisaks aurule.

Kõige mõttetum on triikraud ilma auruta, neid müüakse reisitriikraua nime all. Selliseid olen näinud hotellides. Sellega küll midagi sirgu ei saa.

+4
-2
Please wait...

Ma arvasin ka, et mul on seda hirmsasti vaja. Lidlis vahepeal müüdi neid, ostsin siis ka, aga seisma ta jäi. Nimelt on sellega tegutsemiseks kahte inimest vaja – üks, kes aurutab ja teine, kes eset pingul hoiab vajalikust kohast. Niisama riidepuu peal rippuvat asja võid sussutama jäädagi.

Ja peab olema hea koht, kus asju riputada. Kapiustele selline aurutamine vist pikapeale hästi ei mõju. Dušikardina toru ka hästi ei sobinud, liiga kõrge ja mingi pind peab taga olema. Linade aurutamist ei kujuta üldse ette, seda peab ju rippuvas asendis tegema ja pingule tõmmatuna, mingi spetsiaalne stange siis.

+5
0
Please wait...
Postitas:

Mina kasutan juba mitu aastat suurt rõivaaurutit. Enam-vähem selline, aga vanem versioon, maksis kunagi Selveris umbes 100 eurot. https://www.euronics.ee/koduhoid/triikimine/roiva-aurutid/h18b/professionaalne-aurukeskus-steamone. Minu masina miinus on see, et tal pole reguleeritavat temperatuuri. Reguleeritavatel masinatel peaks isegi linastele riietele olema oma temp.

Kahte inimest küll vaja ei lähe, et midagi sirgeks saada. Eriti mugav on ta näiteks šifoonist pluuside-kleitide jaoks. Viimati aurutasin pakist võetud kortsus päevakardinaid – töötas väga hästi. Nõuab muidugi natuke harjutamist ka. Esimestel kordadel läks ikka kaua aega, et sirgeks saada, nüüd läheb kindlasti kiiremini kui triikrauaga.

Miinuseks on masinal see, et näiteks särkide kraesid ei saa korralikult pressida. Ja see, et pärast aurutamist peab eseme u 10ks minutiks kuivama jätma, muidu veits niiske ja ebamugav seljas. (Linasid mina ei triigi, seda kommenteerida ei oska)

+1
0
Please wait...
Postitas:

Kõige mõttetum on triikraud ilma auruta, neid müüakse reisitriikraua nime all. Selliseid olen näinud hotellides. Sellega küll midagi sirgu ei saa.

Ilma auruta triikraua puhul tuleb triigitavat eset  käepäraseid  vahendeid kasutades veega piserdada. Kuidas küll kõik need vanaaja tarkused kaduma on läinud?

Pritsid triikimise ajal riideid näiteks pritsipudelist, raputad käega vett peale või triigid läbi õhukese niiske lapi.

Loomulikult on aurutriikraud, rõivaauruti või triikimisfunktsiooniga kuivati mugavamad, aga vajadusel tuleb osata ka ilma moodsate masinateta hakkama saada. Muidu juhtub nagu ühe mu töökaaslasega, kes ei saanud nädal aega midagi süüa, sest nõudepesumasin läks katki.

+14
0
Please wait...
Postitas:

Tavalist triikrauda see ei asenda – enamiku asjade puhul on tavaline palju kiirem. Kui kannad palju kleite, nt pikad kleidid, millele triikrauda vastu ei tahaks panna (mul on nt tüllkattega üks kleit), siis on super abimees. Ja rahvariietele. Kaasavõtmiseks ka kuidagi mugavam, kui vaja nt kleit, pintsak, esinemisriided vms mujal valmis panna.

+2
0
Please wait...
Postitas:

Linaste riiete kohta õpetas õde mulle nipi, et enne pesemist tuleb lasta kangal vett täis imbuda võimalikult sirges asendis, st nii, nagu riie vee sisse imbudes on, sellised kortsud jäävad. Ma olen lapse linast kleiti paar korda sedasi pesnud, pärast riidepuu peale kuivama riputanud, on jäänud umbes sama kortsuline kui puuvillane, mis on otse kuivatist võetud – st võib ju triikrauaga veel siledamaks tõmmata, aga kui oleks mustriga, mitte ühevärviline, ei saaks arugi, et triikimata.

Internetis leitud artikkel väidab küll, et see on vajalik ainult kanga esimesel märjakssaamisel ja edaspidi võtavad kiud sama asendi nagu tookord oli.

0
0
Please wait...
Postitas:

On see käsiauruti, Lidli kampaanias mingi 20€ ringis maksis. Eriti sageli ma triikimist ei harrasta aga vajadusel teeb oma töö hästi ära. Kleidid, triiksärgid ja kardinad saab kiirelt kortsuvabaks. Eriti ruumi ka ei võta ja mugavam kasutada kui tavaline triikraud.

+2
0
Please wait...
Postitas:

Ilma auruta triikraua puhul tuleb triigitavat eset käepäraseid vahendeid kasutades veega piserdada. Kuidas küll kõik need vanaaja tarkused kaduma on läinud?

Pritsid triikimise ajal riideid näiteks pritsipudelist, raputad käega vett peale või triigid läbi õhukese niiske lapi.

Loomulikult on aurutriikraud, rõivaauruti või triikimisfunktsiooniga kuivati mugavamad, aga vajadusel tuleb osata ka ilma moodsate masinateta hakkama saada. Muidu juhtub nagu ühe mu töökaaslasega, kes ei saanud nädal aega midagi süüa, sest nõudepesumasin läks katki.

Ei ole see kuhugi kadunud, aga reisile minnes ei võta kaasa pritsipudelit ja pressimise lappe. See käega või tassist vee loksutamine ei ole ikka küll eriti efektiivne. Mingites kohtades läbimärjad plärakad ja kõrval kuivad. Parem panna siis rõivas kraani alla ja lasta üleni märjaks. Aga triigid seda terve igaviku, et kuivaks saada. Ja-jah nõukaajal mängiti ka jõehobu ja puristati suust vett. Sorry, aga see meetod jääb ära. Kokkuvõttes on  ilma aurufuktsioonita triikraud üks õnnetu asi, millega raiskad triikimisele aurutult palju aega. Pole mõtet ei koju ega reisimiseks seda soetada. Kuum aur on kõige tõhusam.

0
-8
Please wait...
Postitas:

Kuulge kuidas see auruti siis töötab? Kas peab olema triigitaval asjal mingi pind taga, ehk siis triigin nagu triikrauaga, lihtsalt seina peal? Või peaks see aur rõiva sirgeks tegema ja lihtsalt rippuvas asendis aurutades?

0
0
Please wait...
Postitas:

Kuulge kuidas see auruti siis töötab? Kas peab olema triigitaval asjal mingi pind taga, ehk siis triigin nagu triikrauaga, lihtsalt seina peal? Või peaks see aur rõiva sirgeks tegema ja lihtsalt rippuvas asendis aurutades?

Üldiselt ei pea olema pinda taga, saab nö õhus teha. Suurel masinal on selleks riidepuu hoidja olemas. Käsiauruti puhul ma ilmselt paneks kapinupu või ukse külge rippuma rõiva.

Väga õhukeste päevakardinate puhul pidi küll nö topelt panema kanga, muidu aur lihtsalt hõljus minema

0
0
Please wait...
Postitas:

Mina aurutan lihtsalt riidepuul rippuvad rõivad õhus sirgeks.

+1
0
Please wait...
Postitas:

No ega ta nii sirgeks ei lähe jah, kui pole kõva pinda taga. Mina näiteks ei taha küll oma kapiust või seina kuuma auruga töödelda.

+2
-1
Please wait...
Postitas:

No ega ta nii sirgeks ei lähe jah, kui pole kõva pinda taga. Mina näiteks ei taha küll oma kapiust või seina kuuma auruga töödelda.

Läheb küll sirgeks ilma kõva pinnata rippuva riide taga. Olemas kogemus nii koduse käsiauruti kui suurema seadmega. Lihtsalt riidepuul rippuv rõivas saab auruga sirgeks.

0
0
Please wait...
Postitas:

See käega või tassist vee loksutamine ei ole ikka küll eriti efektiivne. Mingites kohtades läbimärjad plärakad ja kõrval kuivad. Parem panna siis rõivas kraani alla ja lasta üleni märjaks. Aga triigid seda terve igaviku, et kuivaks saada. Ja-jah nõukaajal mängiti ka jõehobu ja puristati suust vett. Sorry, aga see meetod jääb ära.

Miks see jõehobu meetod ära jääb, oled lihtsalt nii saamatu või miks? Olgu, vbl oled liigne tatistaja, siis küll. Ja mina ei ole ka käega vett pritsides iialgi olnud nii saamatu, et mingites kohtades on läbimärjad plärakad ja kõrval kuivad. Äkki oled lihtsalt kobakäpp?

0
0
Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )

Esileht Kodunurk Kas tasuks osta riiete käsiauruti?