Esileht Kodunurk Kas tasuks osta riiete käsiauruti?

Näitan 6 postitust - vahemik 31 kuni 36 (kokku 36 )

Teema: Kas tasuks osta riiete käsiauruti?

Postitas:

Rõivaarvutiga vehib päris kaua. Minul on ta eelkõige reisile kaasa võtmiseks.

Ma ei ole kunagi selle peale tulnud, et reisile rõivaauruti või triikraud kaasa võtta. Rõivaaurutit mul polegi, ma saan triikrauaga kodus hakkama. Aga reisil on muudki põnevat teha kui triikida:)

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arusaamatu, kuidas te seda aurutit kasutate, et riideid sirgeks ei saa ja kõva pinda peate kasutama.

0
0
Please wait...
Postitas:

Arusaamatu, kuidas te seda aurutit kasutate, et riideid sirgeks ei saa ja kõva pinda peate kasutama.

Aur iseenesest ei tee sirgeks. Aur pluss sirge alus fikseerivad kanga sirgeks. Lihtalt auruga saab sellise nö poolkõva tulemuse, mis käib kah. Aga triikraua ja lauaga saab ikkagi palju kiiremini asjaga ühele poole ja tulemus on tunduvalt sirgem. Keerulisematesse kohtadesse ei saa aurutiga üldse ligi, sest peaksid sealt näppudega kinni hoidma, kuhu auru lased. Kuna ese on rippuvas asendis ja ülevalt alla tulevad voldid, siis need peale aurutamist suisa fikseeruvad sellesse asendisse. Võtab ära minikortsud, aga ripp-asendist tekkivad voldid jäävad. Auruti sobib pigem kapis riidepuul seisnud juba triigitud riietele, et neid enne kandmist veits värskendada ja sirgendada.

No see tädi, kes pritsimise ja puristamisega jändab, ajab lihtsalt naerma. Kui tahad keeruliselt elada, lase käia. Tunduvalt tõhusam on kasutada triikrauda või aurutit, kust tuleb kuuma auru ja just sinna kuhu sul vaja.  Hoida kätt triikimise ajal kuskil veekausis või puristada nagu jõehobu ja kogu aeg katkestada triikimist… kui on aega nagu muda tegeleda sellise tsirkusega. Kuuma peene joaga auru ei asenda mitte üks pritsimine.

0
-4
Please wait...
Postitas:

Isegi kõige odavamatel triikraudadel on aur tänapäeval olemas, see elementaarne asi.

Aga ütlen, et see kuulub nende vidinate sekka, mida “on mulle kohe ja kindlasti vaja!”, aga mis jäävad seisma, sest tegelik kasutegur on ikka üsna väike. Mõne sifoonvolangkleidikese ja siidpluusi saab sirgemaks lihtsamini kui tavatriikrauaga, mitte kõiki mõeldavaid kangaid. Isegi tavalise puuvillase  triiksärgiga jääb see tegelikult hätta, läheb hirmus aeg ja lõpuks on see pluus nagunii niiske ja otsekohe selga panna ei saa. Amazonis on nendest parima, Philips steam and go (see on parim, odavamatest pole mõtet rääkidagi) hinded ainult 50% ostjatest viietärnilise hinnangu andnud, seega pole ülirahul. Lugege 4000 ostja  hinnanguid ja vaadake youtube videosid, kui ei usu. Mina küll ei näe, et need videos näidatud püksid-pluusid imeliselt sirged oleks.

Ja reisile on palju mõttekam võtta kaasa mittekorstuvaid riideid, kui vedada väga tülikat high-maintenance garderoobi ja vidinaid nende korrashoidmiseks. Reisil on tõepoolest paremat teha.

+3
0
Please wait...
Postitas:

Aga reisil on muudki põnevat teha kui triikida:)

Selle peale tuli mul meelde, et olen viibinud 3-nädalasel eksootikareisil koos kolme instatibiga. Vot nende garderoob oli küll selline, et triikraud või aurutaja või mõlemad oli neil töös igapäevaselt. Nad viibisid sellel reisil just nimelt triikimiseks (st instapiltide vorpimiseks), mitte millegi muu põneva tegemiseks. Sel ajal, kui teised higistasid oma maikades ja lühkarites, lendlesid need kolm tibi siidikleitides ja vehkisid mingite atribuutidega (tuules lehvivad rätikud, kübarad, lilled jne). Kahtlemata oli kõiki neid siidkleite ja -pluuse vaja iga päev triikida.

+4
0
Please wait...
Postitas:

Kindlalt tasub, eriti kui pole eriline triikija. Mul ka Philipsi oma, varem ei viitsinud kunagi riideid triikida, nüüd ikka mõnikord aurutiga käin neid üle.

0
0
Please wait...
Näitan 6 postitust - vahemik 31 kuni 36 (kokku 36 )

Esileht Kodunurk Kas tasuks osta riiete käsiauruti?