Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas tasuta asjade äraandmine ongi nii tüütu?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 193 )

Teema: Kas tasuta asjade äraandmine ongi nii tüütu?

Postitas:
Kägu

Pakun grupis tasuta esemeid. Tegime kodus suurpuhastust ja nüüd on mõned asjad lihtsalt jalus. Nägin vaeva ja puhastasin esemed ning pildistasin mitmest küljest.

Panen üles esimese kuulutuse, koos piltide ja informatsiooniga, kus asun.
1. soovija kirjutab muidugi ilma tere’ta ja kirjavigadega, et sooviks. Mõne aja pärast enam ei vasta sõnumitele ja kaob
2. soovija lubab kindlalt teatud päeval järele tulla, kuid kaob jäljetult
3. soovijale peab seletama nagu lasteaialapsele, kus elan (pööra paremale-pööra vasakule-otse jne) joonistama kaardi koos viitadega ja bussipeatustega. Kui see “töö” tehtud, siis soovija loomulikult näole ei anna
4. soovija küsib, kus ese asub (kuigi kõik on piltide all kirjas) ja kas saaks veel pilte 45 kraadi nurga alt ja a la pea peal seistes
5. soovija vihastab ja sõimab, et miks ma eset talle ei andnud (lubasin juba teisele inimesele)
6. soovija soovib, et ma suure eseme sisse pakiks, igast küljes kindlustaks ja postiga saadaks

Kas ongi nii palju selliseid inimesi? Tegelikult on mul olnud ka positiivseid kogemusi, kus keegi tuleb kiiresti järgi ja on veel andnud šokolaadi pealekauba, kuigi oleksin andnud niisamagi…

*praeguseks on üleliigsed asjad ära viidud – riided konteinerisse ja muud asjad Uuskasutuskeskusesse

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, täpselt nii see asi välja näeb. Kui ostas olen asju müünud, siis normaalse hinna kujunemisel tuleb suhelda normaalsete inimestega, kui hind jääb 10 sendi peale, siis on tüübid veidi teised. Kolm korda lepi kokku, kus kohtume (postiga muidugi ei taha saada), siis jätavad tulemata igasugu x põhjustel. Ei leia üles jne. Mõnel on päev lihtsalt nii organiseerimata, et tema jaoks on täiesti võimatu midagi ette planeerida. Iga kord imestan, et kuidas sellised inimesed küll oma elu elatud saavad või üleüldse midagi tehtud, kui iga väike asi on nii ületamatu probleem.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mhmh..lihtsam on kõik üleliigsed asjad viia kas Uuskasutuskeskusesse või riietekonteinerisse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Täpselt. Just seetõttu panen ma ka müüki ainult selliseid väga kvaliteetseid ja korralikke asju, millest on juba teada, et lähevad arvestatava hinnaga ja ostja neid ka reaalselt tahab. Kõik muud, nn 10 sendi kaup ja tasuta kraam läheb kottidega Uuskasutuskeskusesse. Katkised ja kasutuskõlbmatud asjad viskan muidugi lihtsalt ära vastavasse konteinerisse.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui sa arvad, et osa inimestest pole jobud, siis sa pole lihtsalt piisavalt inimesi kohanud või sa oled kohanud neid ainult nende elu parimal ajal (aga tõenäolisemalt ikkagi variant nr 1, sest on inimesi, kes on jobud, mis iganes ka ei juhtuks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on sarnaseid kogemusi, sh ostas 10 sendi müügiga. Müüsin lapse võrevoodi aga jäin ise raskesti haigeks. Andsin sellest teada oksjonil võitnule, osta.ee-le. Ma elasin maal ja see tegi keerukamaks eseme järele tuleku, selle kohale transportimise või selle postitamise. Andsin teada, et kui tervemaks saan, lepime kohe kokku kuidas ta voodi kätte saab.
Mis juhtus:
Osta.ee trahvis. Maksin selle 10 senti voodi ostnule tagasi. Kui tervemaks sain, viisin talle selle voodi ise kätte – ei ühtegi tänusõna, ei teadet osta.ee-le, et kaup käes, ei 10 senti voodi raha ega päris pika maa transpordi eest raha. Altkulmu puhisetud “voodi on väga hea” oli ainuke lause mida kuulsin.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui on aega ja viitsimist, siis korralikke asju olen müünud osta-s. Kui viitsimist ei ole, siis aitavad hädast välja konteinerid (riiete ja laste pehmete mänguasjade puhul nt). Jalanõusid, lemmiklooma tarbeid jms olen tõstnud lihtsalt prügiruumi ukse taha – ükski asi pole sinna kauaks seisma jäänud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, sellised inimesed, kes ei pea kokkulepetest kinni, ei saa millestki aru, ei suuda ühtki tundi oma päevas planeerida – sellised inimesed tahavadki kõike ilma rahata või äärmisel juhul 10 sendiga. Neil on kõigest puudu ja nad ongi saamatud/ ei mõista/ ei taha aru saada.
Kõik need omadused on omavahel sõltuvuses – kui nad ei oleks saamatud/ suudaks pidada töökohta/ teenida raha – siis saaksid nad vajalikke asju osta nagu kõik ülejäänud inimesed ega vajaks neid pidevalt tasuta.
20 a sotsiaaltöökogemust on eelpool kirjutatut kinnitanud. Sotsiaalabi saavatest klientidest 85% on pidevad abisaajad. Vaid 15% vajab abi ajutiselt ja suudab pärast seda iseseisvalt hakkama saada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, nii on. Lapse söögitooli ära andes ootasin kaks korda ilmaasjata kaupluse parklas, tütarlaps ei võtnud telefoni ka, pärast kirjutas, et ükskord tuli ema külla ja teinekord ei saanud töölt minema … no helistada muidugi ju ei ole võimalik. No ja soovis kolmaski kord kohtuda, ma keeldusin ja siis sõimas mu vene keeles läbi. No õigemini jäi omaette sõimama, ma panin toru ära.
Riided konteineritesse või tuttavatele, mööbel Pääsküla jäätmejaama (terveid asju võetakse ka vastu, leitakse uus kodu) või Uuskasutuskeskusse.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Lisaksin siia veel:
7. Soovija lepib kokku, et tuleb kolmapäeval kindlast kell 18- 19 asjale järgi. Ootad teda, lükkad kõik oma muud tegemised edasi. Tema aga ei tulegi. Ja ka ei teata. Järgmine päev kirjutab rõõmsalt, et oih sorri, eile ei jõudnudki, aga täna tuleks. Kui talle ütled, et ei ole ok et ei teata, kui sai teda terve õhtu oodatud, siis ta vastab, et ta pole kindel, et ta sellise suhtumisega üldse kaupa teha tahab. Ja nüüd on see koht, kus ma selle inimese lihtsalt putsi saadan. Jah, nii tegingi. Peale seda oli suumulk kinni.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kujutan ette, et nendes fb gruppides asjade jagamisega saabki tegeleda ainult siis, kui on hullult aega ja/või lihtsalt väga meeldib igasuguste inimestega suhelda, ringi sebida ja sõita, kokku leppida, kohtuda, vajadusel vaielda jne. Tean ühte sellist inimest isegi. Aga minu jaoks oleks see õudne stress ja närvikulu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on sarnaseid kogemusi, sh ostas 10 sendi müügiga. Müüsin lapse võrevoodi aga jäin ise raskesti haigeks. Andsin sellest teada oksjonil võitnule, osta.ee-le. Ma elasin maal ja see tegi keerukamaks eseme järele tuleku, selle kohale transportimise või selle postitamise. Andsin teada, et kui tervemaks saan, lepime kohe kokku kuidas ta voodi kätte saab.

Mis juhtus:

Osta.ee trahvis. Maksin selle 10 senti voodi ostnule tagasi. Kui tervemaks sain, viisin talle selle voodi ise kätte – ei ühtegi tänusõna, ei teadet osta.ee-le, et kaup käes, ei 10 senti voodi raha ega päris pika maa transpordi eest raha. Altkulmu puhisetud “voodi on väga hea” oli ainuke lause mida kuulsin.

No siin olid sa nüüd isa ka päris loll ja juhm.
Asjaletuleb järgi asja tahtja ju. Müüja ei pea end üldsegi ribadeks tõmbama, et ostja asja kätte saab. Tahtis-ostis ja ise tuleb järgi. Suured asjad – tahtja peab ise järgi tulema.
Sellised asjad tuleb juba ka kuulutusse kirja panna ja vajaduselt juhmimatele üle korrata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen kuulnud tuttavatelt sama, ise myynud pole ja asjade tastua andmisega pole probleeme olnud. Olen mingi 4-5 korda lisanud kuulutusele, et homme lähevad prygikasti kui tahtjat/viiat ei leidu ja köigest olen vähemalt järgmiseks öhtuks lahti saanud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pakun grupis tasuta esemeid. Tegime kodus suurpuhastust ja nüüd on mõned asjad lihtsalt jalus. Nägin vaeva ja puhastasin esemed ning pildistasin mitmest küljest.

Panen üles esimese kuulutuse, koos piltide ja informatsiooniga, kus asun.

1. soovija kirjutab muidugi ilma tere’ta ja kirjavigadega, et sooviks. Mõne aja pärast enam ei vasta sõnumitele ja kaob

2. soovija lubab kindlalt teatud päeval järele tulla, kuid kaob jäljetult

3. soovijale peab seletama nagu lasteaialapsele, kus elan (pööra paremale-pööra vasakule-otse jne) joonistama kaardi koos viitadega ja bussipeatustega. Kui see “töö” tehtud, siis soovija loomulikult näole ei anna

4. soovija küsib, kus ese asub (kuigi kõik on piltide all kirjas) ja kas saaks veel pilte 45 kraadi nurga alt ja a la pea peal seistes

5. soovija vihastab ja sõimab, et miks ma eset talle ei andnud (lubasin juba teisele inimesele)

6. soovija soovib, et ma suure eseme sisse pakiks, igast küljes kindlustaks ja postiga saadaks

Kas ongi nii palju selliseid inimesi? Tegelikult on mul olnud ka positiivseid kogemusi, kus keegi tuleb kiiresti järgi ja on veel andnud šokolaadi pealekauba, kuigi oleksin andnud niisamagi…

*praeguseks on üleliigsed asjad ära viidud – riided konteinerisse ja muud asjad Uuskasutuskeskusesse

Jah, täpselt nii see ongi. Lisaks saad siit kuulda, te tahad ennast tähtsaks teha ja vaeste kulul oma ego upitada. Tegin ise teema (see on nüüdsete uuenduste käigus kadunud?), et millest inimesed aru ei saa, kui kirjutan, et TULE ISE JÄRGI. Kohe hakkasid käod kisama, et siis pole ju tasuta saadud?! Kusjuures fakt, et tahtjale ESE ON TASUTA, mitte transport või järgikäimine, jäi arusaamatuks. Kõigega oli ju JOKK: ese tasuta, omal kulul tuled järgi. Keeruline? Aga vat sain, et kui tahad head, siis vii ikka ise kohale ja aita lahti ka pakkida (piltlikult öeldes).

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sellised asjad tuleb juba ka kuulutusse kirja panna ja vajaduselt juhmimatele üle korrata.

Nende juhmidega ongi see, et korrutad ja korrutad, pärast maksad või peale, et sellest tüübist ja asjadest lõpuks lahti saada. Üks pidi tulema mulle koju ühe suuremahulise asja järgi. Kõigepealt ei saanud kokku lepitud, millal ja mis kell ta tuleb. Helistab iga jumala päev kümme korda. Siis istun ja ootan kodus, helistab, et tema sõidab ja on eksinud. Et asja lõpuks lahendada, kütsin siis autoga tema juurde, et sellest inimesest lõpuks vabaneda. Võib öelda jah, et oled ise loll, aga kui oled juba hakanud jamama, siis tahaks asja ära lõpetada ja sellest idioodist enam mitte iialgi midagi kuulda. Nüüd ma muidugi ei viitsigi enam mingit vastutulelikku mängida. Võtab postiga või ei võta üldse, ma ei hakka sellistega enam mingeid kokkusaamisi kokku leppimagi üldse.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ei paku kunagi kusagil gruppides asju tasuta – milleks mulle selline jahmerdamine võõraste inimestega? Korralikud riided ja jalatsid müün kirbukal, vähem korralikud viin kogumiskonteinerisse ja muu majapidamses üle jääva pudi-padi uuskasutuskeskuse poodidesse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, samad kogemused. Kui annad väga odavalt või muidu ära, siis ei kiirustata järele tulemisega. Pead ise peale käima ja meelde tuletama. Kui asi maksab rohkem kui 10 eurot, siis tullakse üldiselt juba järgmine päev.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Samasugused peast pehmed tunnevad huvi (või nagu ikka ei tunne ka, sest kella ja kuupäeva nad ei tunne) kui hakata kinnisvara ilma maaklerita välja üürima.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mis juhtus:

No siin olid sa nüüd isa ka päris loll ja juhm.

Asjaletuleb järgi asja tahtja ju. Müüja ei pea end üldsegi ribadeks tõmbama, et ostja asja kätte saab. Tahtis-ostis ja ise tuleb järgi. Suured asjad – tahtja peab ise järgi tulema.

Ma tahtsin selle voodijamaga lihtsalt ühele poole saada, see oli väga ebameeldivaks kujunenud. Ta ei leidnud aega ja võimalust ise järele tulla.
Osta.ee kaotas oma paindumatusega samuti mitu klienti, tegin seal üsna suuri tehinguid eraisikuna ja ka ettevõttena. Samuti eelistavad mitu tuttavat keskkonnas enam mitte kaubelda, kui sellest ühel peol juttu tuli.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina viin üleliigsed asjad alati Paavli või Humana konteinerisse. Mu aeg ja närvid maksavad rohkem kui nende asjadega jahumine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on tasuta asjade jagamisrga ning 10-sendise hinnaga lōppenud oksionitega samad kogemused. Kui lapsega kodune olin, siis viitsisin sellega jamada, nüüd olen lihtsalt kandmiskōlblikud riided ja jalatsid meie kodupiirkonnas tegutsevale ühele heategevuslikule kaltsukale andnud. Seal need müüakse ōnneks müügisaalis. Saadud rahaga peab kaltsukas osaliselt üleval üht eakate päevakeskuse moodi kohta.

Normaalne ja mōistlikult organiseeritav müügitehing käest kätte on minu meelest vōimalik, kui asja hind on umbes 15+ eurot.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Samuti eelistavad mitu tuttavat keskkonnas enam mitte kaubelda, kui sellest ühel peol juttu tuli.

Sul on lausa mitu sellist sendimüüjast tuttavat? Et saaks kasvõi 10 senti mingi saasta eest, aga kuskile tasuta ära ei vii?
Ja siis veel täis peaga kõva häälega arutavad sellest?

Mulle osta.ee väga sobib; kui sättida oksjoni lõpp veel mingile reede või laupäeva õhtule, kui ostjad napsused on, siis võib normaalsete asjade eest ikka müstilist raha saada. Nad lähevad lausa hasarti ja pakuvad üksteist hoolega üle, unustades, et selle saaks ka odavamalt osta.
Järgmisel päeval on muidugi oma “kallil” ostul kohe järgi ka.
S..ta pole proovinud müüa, sellega ei tea, kuidas nad käituvad.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kas ongi nii palju selliseid inimesi?

On selliseid inimesi olemas, on. Sain omal nahal tunda ja juba aastaid tagasi. Pakkusin mõned uued ja kasutamata asjad üliodavalt, 5-8 euro eest. Tekkisid ka tahtjad ja üks palus meili teel et ma lausa paar kuud ootaks, tal pole hetkel seda raha, aga ta vääga-vääga tahab. Jäin teda uskuma ja ootasin veidi. Ei kippu ega kõppu ja lõpuks andsin ära teistele. Viisaka inimesena saatsin ka meili, et kuna ta endast märku pole andnud, millal ta selle 5-6 eurot jõuab kokku saada, siis andsin asjad ära. Vastuseks sain sõimu. Nüüd olen targem ja enam kunagi midagi ei kuuluta, vaid viin otse taaskasutusse.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mis juhtus:

Sry, aga sa tundud ise samasugune nagu need jopskitest ostjad. Jäid haigeks? Organiseerinud siis mõni sõber asja ajama sinu eest.
Üldse mingit voodit 10 sendiga müüa… Ei oska isegi ette kujutada, miks seda tegema peaks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sry, aga sa tundud ise samasugune nagu need jopskitest ostjad. Jäid haigeks? Organiseerinud siis mõni sõber asja ajama sinu eest.

Tal ei ole sõpru.
Lisaks on ta totaalne udu, sest kui oksjoni kirjelduses oleks kirjas olnud, et AINULT JÄRELETULEMISEGA, siis poleks osta.ee moded teda trahvinud ega nöökinud.
Ja nöögitud oleks vaid ostjat.
Ok, ise unustas, aga tagantjärgi nüüd rusikatega vehkida on kahtlane ja subjektiivne.
No, krt, haige või mitte, ukse suudad ikka lahti teha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sul on lausa mitu sellist sendimüüjast tuttavat? Et saaks kasvõi 10 senti mingi saasta eest, aga kuskile tasuta ära ei vii?
Ja siis veel täis peaga kõva häälega arutavad sellest?

Kõikidel pole läheduses kohta, kuhu asju tasuta ära anda saab ja korralikke asju on kahju prügikasti või lõkkesse visata. Ega 10 sendiga oksjonit üles pannes ei tea ju ette, kas üldse ja kui palju hind kerkib. Ise panen ka sageli oksjoneid üles 10-sendise alghinnaga ja lõppsummat on üsna võimatu ette ennustada – nt kasutamata Nike dressikomplekti hinnaks kujunes 70 senti, aga kunstnahast 2 aastat kasutatud koti hind kerkis 40 euroni.
Kas oma kauba müük on häbiasi, et sellest kõva häälega rääkida ei sobi?

Mulle osta.ee väga sobib; kui sättida oksjoni lõpp veel mingile reede või laupäeva õhtule, kui ostjad napsused on, siis võib normaalsete asjade eest ikka müstilist raha saada.

Ma pean siis ka edaspidi oma oksjonite lõpud reedele-laupäevale sättima:) Siiamaani on mulle millegipärast tundunud, et just reede ja laupäeva õhtu on sellised, kus inimesed arvuti tagant eemal ja mingit (üle)pakkumist ei toimu.

Aga teemasse – minu meelest on neid tasuta asjade tahtjaid ja sendioksjonite võitjaid kahte tüüpi – esimene tüüp on edasimüüjad, kes käivad asjadel väga kiiresti ja täpselt kokkulepitud ajal järgi ning osta.ee-s tasuvad vahetult peale oksjoni lõppu. Ja teine tüüp on need teemaalgataja poolt välja toodud tahtjad, kes on peale oma rahaasjade saamatud ja hoolimatud ka kõiges muus – raha neil pole, kella ei tunne ja kuna sageli on nad ka töötud, siis arvavad, et ka kõikidel teistel on aega laialt käes ning pole vahet, kas sa ootad teda täna, homme või kolme kuu pärast.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kusjuures oman sarnast kogemust teemaalgatajaga. Seoses remondi tegemisega oli meil ära anda terve Paris sarja mööbel fbki kaudu. Et mööbel on kokku pandud, tule vii ära lihtsalt. Endale jääbki siis viimise ja vajadusel lahti ja uuesti kokkumonteerimise vaev. Praegu on suvine aeg, eeldasime, et äkki keegi ikka kasvõi suvilasse või üürikorterisse tahab… Tutkit. Samamoodi tekkisid paar huvilist, kohe tulen järgi jne ja kadusid ära. Lõpuks olime sunnitud selle kena mööbli lihtsalt ära lõhkuma, et saaks prühimäele viia. Eriti kahju oli mul vitriinkapist 🙁

https://www.shoppa.ee/p/tvilum-vitriinkapp-paris-valge/3678169-1

pakkumisel oli lisaks veel sama sarja tv alus, kohvilaud, kolme uksega riidekapp ja kaks kummutit. 🙁

Please wait...
Postitas:
Kägu

Et mööbel on kokku pandud, tule vii ära lihtsalt.

See mööbli “korrasolek” on inimeste peades erinev. Selge see, et ükski nomaalne inimene ei osta oma koju asja, mis sinu arust on korralik, aga veenduda selles ei saa, sest on kokku pandud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Selge see, et ükski nomaalne inimene ei osta oma koju asja, mis sinu arust on korralik, aga veenduda selles ei saa, sest on kokku pandud.

Sai ju igati korrasolekus veenduda – mööbel oli kokku pandud, mitte lahti võetud:)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Et mööbel on kokku pandud, tule vii ära lihtsalt.

See mööbli “korrasolek” on inimeste peades erinev. Selge see, et ükski nomaalne inimene ei osta oma koju asja, mis sinu arust on korralik, aga veenduda selles ei saa, sest on kokku pandud.

Mööbel oli ilma igasuguste kahjustusteta ja ära anda, mitte müüa.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 193 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas tasuta asjade äraandmine ongi nii tüütu?