Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas tasuta asjade äraandmine ongi nii tüütu?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 193 )

Teema: Kas tasuta asjade äraandmine ongi nii tüütu?

Postitas:
Kägu

Asjad, mida pole enam vaja käivad prügikasti! On ikka viitsimist ja palju vaba aega üritada neid teistele kaela määrida.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Asjad, mida pole enam vaja käivad prügikasti! On ikka viitsimist ja palju vaba aega üritada neid teistele kaela määrida.

Mina jälle ei pea õigeks korralikke asju aina prügikasti visata, kui on palju inimesi, kes saaksid neid veel kasutada. Eks oma kogemused õpetavad, iga idioodiga pole mõtet tõesti jamada, aga nüüdseks olen oma mulle kasututele korralikele asjadele kõigile suutnud uue hea kodu leida ja minul on selle üle vaid hea meel. Niigi lõputu laristamine käib.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Et mööbel on kokku pandud, tule vii ära lihtsalt.

See mööbli “korrasolek” on inimeste peades erinev. Selge see, et ükski nomaalne inimene ei osta oma koju asja, mis sinu arust on korralik, aga veenduda selles ei saa, sest on kokku pandud.

Päris juhm

Please wait...
Postitas:
Kägu

kusjuures oman sarnast kogemust teemaalgatajaga. Seoses remondi tegemisega oli meil ära anda terve Paris sarja mööbel fbki kaudu. Et mööbel on kokku pandud, tule vii ära lihtsalt. Endale jääbki siis viimise ja vajadusel lahti ja uuesti kokkumonteerimise vaev. Praegu on suvine aeg, eeldasime, et äkki keegi ikka kasvõi suvilasse või üürikorterisse tahab… Tutkit. Samamoodi tekkisid paar huvilist, kohe tulen järgi jne ja kadusid ära. Lõpuks olime sunnitud selle kena mööbli lihtsalt ära lõhkuma, et saaks prühimäele viia. Eriti kahju oli mul vitriinkapist 🙁

Sinnasamasse prügimäele saanuks ju ka tervena viia, jeerum küll. Tasuta.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Müüsin osta.ee-s asja 10 sendiga. Ostja andis mulle teada, et on maksnud ülekandega ja pangu ma kaup teele. Ütlesin, et ta ei ole osta kontoga maksnud, minul laekumist ei ole. Tema raius, et maksis pangaülekandega. Küsisisin, et kuidas ta sai pangaülekandega maksta, kui ma pole talle ei oma nime ega kontonumbrit andnud. Ostjat meelt see väide ei muutnud, tema jäi enda juurde. Lõpuks palusin osta.ee-l talle tasumise reegleid selgitada. Selgitatigi, aga vist jällegi liiga keeruliselt. Ostja muutus päris kurjaks, võttis kasutusele räigema sõnavara ja ähvardas mind, et kui kaupa teele ei pane, siis kaebab. Ütlesin, et ok, kui maksid pangaülekandega, siis saada mulle maksekorralduse koopia või konto väljavõte, kus ülekanne näha. No see kõik kestis ikka väga pikalt. Lõpuks suutsin talle siiski selgitada, et ta pole midagi tasunud. Asi lõppes sellega, et tasumist ei toimunud, kauba saatsin postiga, mille ise kinni maksin. Olin sellega lihtsalt sellepärast nõus, et ta minu ees vabandas. Aga ega ma peale seda ostas enam midagi müünud ei ole ka, lihtsalt ei viitsi. Selgituseks – sel ajal (ehk praegu ka) sai ostja märkida tasumise juures “makstud ülekandega”, et juhul kui on omavahel kokkulepitud pangaülekanne, siis see ka pärast osta keskkonnas fikseerida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kusjuures oman sarnast kogemust teemaalgatajaga. Seoses remondi tegemisega oli meil ära anda terve Paris sarja mööbel fbki kaudu. Et mööbel on kokku pandud, tule vii ära lihtsalt. Endale jääbki siis viimise ja vajadusel lahti ja uuesti kokkumonteerimise vaev. Praegu on suvine aeg, eeldasime, et äkki keegi ikka kasvõi suvilasse või üürikorterisse tahab… Tutkit. Samamoodi tekkisid paar huvilist, kohe tulen järgi jne ja kadusid ära. Lõpuks olime sunnitud selle kena mööbli lihtsalt ära lõhkuma, et saaks prühimäele viia. Eriti kahju oli mul vitriinkapist 🙁

No siis me oleks pidanud kordades rohkem maksma, sest seal käib tasumine kuidagi mõõdu järgi, kui lõhkuda mööbel pilbasteks, siis tuleb ka koorem mõõtudelt väiksem. Lisaks oleksime siis pidanud tellima eraldi transpordi, mis on veel lisakulu.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina jälle ei pea õigeks korralikke asju aina prügikasti visata, kui on palju inimesi, kes saaksid neid veel kasutada. Eks oma kogemused õpetavad, iga idioodiga pole mõtet tõesti jamada, aga nüüdseks olen oma mulle kasututele korralikele asjadele kõigile suutnud uue hea kodu leida ja minul on selle üle vaid hea meel. Niigi lõputu laristamine käib.

Milleks osta niipalju ja selliseid asju, et korralikud asjad kasutuks muutuvad? Äraspidine maailmapäästmine! Osta tuleks juba algusest peale vaid hädavajalikku ja kasutada see siis ribadeks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Milleks osta niipalju ja selliseid asju, et korralikud asjad kasutuks muutuvad? Äraspidine maailmapäästmine! Osta tuleks juba algusest peale vaid hädavajalikku ja kasutada see siis ribadeks.

Mina näiteks müün ja annetan enamasti lasteasju – kui riided-jalanõud ikka pesamunale ka väikseks jäävad, siis pole kedagi neid ribadeks kandmas. Ja kvaliteetsetele asjadele, mis pärast ühe-kahe lapse kasutamist veel täiesti korralikud on, leidub alati soovijaid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ära targuta. Inimeste elud muutuvad. Näiteks kasvavad lapsed paljudest tarvikutest ja riietest välja, inimeste suurusnumbrid muutuvad, kolitakse näiteks ühest elukohast teise (korteris pole enam muruniitjat vaja, mis majja ostetud sai vms). Kolitakse välismaale, paaril on kaks erinevat elamist, aga kolivad kokku, asju jääb üle. Näiteid võib palju tuua.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul on ikkagi positiivsed kogemused (on olnud ka negatiivseid, aga neid on olnud vähe) – nii asjade saamisel kui ka jagamisel. Asjale tullakse kokkulepitud ajal järgi või tasutakse transpordikulud (postiga/kulleriga saatmisel). Aga kui kuu-paari jooksul keegi huvi üles ei näita, siis lähebki kas taaskasutuskeskusesse või prügimäele. Vähemalt ma olen pakkunud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tasuta asjade äraandmisel peaks olema kindel reegel omale võetud. Et ise ei saada kuskile tasu eest mitte midagi, keda huvitab, tuleb ise järgi. Mingit postipaki kulu olla ei tohiks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tasuta asjade äraandmisel peaks olema kindel reegel omale võetud. Et ise ei saada kuskile tasu eest mitte midagi, keda huvitab, tuleb ise järgi. Mingit postipaki kulu olla ei tohiks.

Ka ise järgi tulles on ikkagi mingi tasu transpordi eest – kui ese asub kaugemal kui naabertänaval (auto kütusekulu, bussi või rongipilet jms). Tallinnas on lihtne, aga mulle läheb ikkagi see käik 6-7 eurot maksma ja siis ma tõesti mõtlen, kas ma ikka niiväga soovin seda asja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ka ise järgi tulles on ikkagi mingi tasu transpordi eest – kui ese asub kaugemal kui naabertänaval (auto kütusekulu, bussi või rongipilet jms). Tallinnas on lihtne, aga mulle läheb ikkagi see käik 6-7 eurot maksma ja siis ma tõesti mõtlen, kas ma ikka niiväga soovin seda asja.

Aga peaksidki mõtlema, kas soovid. Veel jaburam oleks ju nõuda, et asja äraandja peab oma asjale peale maksma ja sulle asja koju tooma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga peaksidki mõtlema, kas soovid. Veel jaburam oleks ju nõuda, et asja äraandja peab oma asjale peale maksma ja sulle asja koju tooma.

… kuigi sa seda tegelikult õieti ei tahagi…

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Andsin üsna kalli laste vankri koos kõigi lisadega ja järele tuli about 100 tonni maksva autoga naine!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga sellisel juhul ma ju ei avaldagi soovi. Ma austan andjate tingimusi. Kui on järgitulemine, aga ma ei saa tulla, siis ei avalda soovi ka. Lihtne ja loogiline.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Müüsin osta.ee-s asja 10 sendiga. Ostja andis mulle teada, et on maksnud ülekandega ja pangu ma kaup teele. Ütlesin, et ta ei ole osta kontoga maksnud, minul laekumist ei ole. Tema raius, et maksis pangaülekandega.

KUIDAS saab selline situatsioon üldse tekkida????
Siin on jälle tegemist mingi udususe teemaga, kus müüja ei tea, mida ta müüb, kui kallilt ta müüb või milline makse talle sobib. Ehk siis ise 100% süüdi, kuna alustab suhtlemist lollidega ja lollilt. Mis pgna ülekanne arvele? See pole ju keskkonnas näha.

Näiteks: tahan osta murutraktorit, tõenäoliselt ta 6a vanusena mingi rihm kuskilt libiseb ja best before on tal kah möödas: https://osta-ee.postimees.ee/murutraktor-111096378.html
Müüjal on märgitud, et osta.ee ülekanne või deposiidimakse.

No KUIDAS mul oleks võimalik mingit lolli juttu ajada, et maksin ära ja tahan ära viia?
Osta.ee ülekanne on tal kohe näha, samuti on deposiidi puhul tal meil, et selline makse on tehtud.
Kui ma võidan ja ei maksa, paneb selle näiteks nädala pärast uuesti müüki.
(Kui oleks 10ne sendine asi, siis mõistlik müüja viskaks selle minema ja asi unustatud.)
Probleemi ei ole, lihtsalt aeg on see, mis kulub.

Mis kuradi moodi te oskate mingeid jamasid seal endale tekitada?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis kuradi moodi te oskate mingeid jamasid seal endale tekitada?

Osta reeglid on ju aegade jooksul väga palju muutunud, võib-olla ta räägib mingist varasemast ajast. Viimane muudatus, millest sina räägid, tuli alles paar aastat tagasi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vot sinusugustest ma eespool just räägingi, kes ei saa mitte aru, et MITTE KOGU ÜRITUS EI OLE SULLE TASUTA, VAID SEE KONKREETNE ESE. See, kuidas sa selle kätte saad, on juba oma asi. Või sa eeldad, et kui tuled autoga järgi, peaksin sulle kütuse kinni maksma? Kingatallakulu, meigikulu, veel midagi? Kui nahaalseks võib oma tasuta asjade tahtmisega minna?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Siinsamas foorumis oli ju lugu sellest, kuidas üks tahtis tasuta ära anda mitukümmend kilo paar kuud sügavkülmutatud liha ja sellele pidi kuskile Tallinna äärelinna konkreetsel päeval mingis 30-minutilises ajavahemikus järele mindama, kui ma ei eksi.

Perekool tegi kirjutajale populaarses vormis selgeks:

* ei ole võimalik minna äärelinna

* ei ole võimalik minna poole tunni sees

* pakkuja peab viima liha soovijale koju

* pakkuja peab viima väikeste tükkidena

* pakkuja ei tohi tahta anda terve kogus ühele inimesele (seda peeti eriti solvavaks)

* sügavkülmas olnud liha on mürk ja seda isegi puruvaesele

* pakkuja lihtsalt ülbitseb, püüab näidata, et ta on rikas

* pakkuja on enesekeskne idioot, sest kui ta tõesti tahaks head teha, siis poleks koht äärelinnas, ajavahemik poleks pool tundi ja igal juhul kaaluks ta selle kilo kaupa eraldi ja veaks tükid soovijatele linnaosade vahel laiali.

Seda teemat mäletan ma elu lõpuni, sest see oli äärmiselt üksmeelne otsus perekooolikate poolt – pakkuja on tõbras.

Mõtlesin ka siis, et ükskõik, mis iganes ka elus ei juhtuks, ma ei paku kellelegi midagi tasuta, keda ma ei tunne. Ei taha oma ellu sellist laviini. Nüüd äärepealt oleksin oma sõnu söönud ja ühes FB grupis (perekoolini isegi mõte ei jõudnud) pakkunud, et keegi võib mu mustsõstrad ja punasõstrad ära korjata ja ära viia…ja siis sain aru, et ma mingil juhul ei tohi seda teha. Sest:

* jah, ise selle palavaga ei taha korjata ja nüüd alandab vaesemaid, et nemad nüüd võtku. Jube ülbik.

* transport, käe otsas hakkan vedama või?

* linnast väljas? nalja teete?

* kas saaks puhastatuna ja korjatuna ja ikka tasuta

* kas saaks nii, et soovija korjab ka, aga pakkuja tuleb ka korjama

Väga õpetlik teema.

Jah, marjade korjamiseks pakkumine ei saagi olla kunagi tasuta, sest korjamine iseeenesest on juba töö (ja töö on võrdeline tasuga. Tasuks võivad muidugi marjad ise olla). Ma ka ei paku korjamise võimalust (kuigi võiks, sest marju jääb palju üle).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vot sinusugustest ma eespool just räägingi, kes ei saa mitte aru, et MITTE KOGU ÜRITUS EI OLE SULLE TASUTA, VAID SEE KONKREETNE ESE. See, kuidas sa selle kätte saad, on juba oma asi. Või sa eeldad, et kui tuled autoga järgi, peaksin sulle kütuse kinni maksma? Kingatallakulu, meigikulu, veel midagi? Kui nahaalseks võib oma tasuta asjade tahtmisega minna?

Mina saan sellest väga hästi aru, probleem ongi selles, et osa ei saa aru (millest siis sellised kirjad mu postkastis a la ‘kas x linna saate tuua?’ Jah, saan küll, aga tasu eest – ja siis on jälle probleem, et siis see ei ole ju enam tasuta)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Siinsamas foorumis oli ju lugu sellest, kuidas üks tahtis tasuta ära anda mitukümmend kilo paar kuud sügavkülmutatud liha ja sellele pidi kuskile Tallinna äärelinna konkreetsel päeval mingis 30-minutilises ajavahemikus järele mindama, kui ma ei eksi.

* pakkuja ei tohi tahta anda terve kogus ühele inimesele (seda peeti eriti solvavaks)

* pakkuja on enesekeskne idioot, sest kui ta tõesti tahaks head teha, siis poleks koht äärelinnas, ajavahemik poleks pool tundi ja igal juhul kaaluks ta selle kilo kaupa eraldi ja veaks tükid soovijatele linnaosade vahel laiali.

Seda teemat mäletan ma elu lõpuni, sest see oli äärmiselt üksmeelne otsus perekooolikate poolt – pakkuja on tõbras.

Mõtlesin ka siis, et ükskõik, mis iganes ka elus ei juhtuks, ma ei paku kellelegi midagi tasuta, keda ma ei tunne. Ei taha oma ellu sellist laviini. Nüüd äärepealt oleksin oma sõnu söönud ja ühes FB grupis (perekoolini isegi mõte ei jõudnud) pakkunud, et keegi võib mu mustsõstrad ja punasõstrad ära korjata ja ära viia…ja siis sain aru, et ma mingil juhul ei tohi seda teha. Sest:

* jah, ise selle palavaga ei taha korjata ja nüüd alandab vaesemaid, et nemad nüüd võtku. Jube ülbik.

Väga õpetlik teema.

Lisaksin siia loetellu veel ühe olulise asja, mille tōttu on marjade pakkumine täiesti mōttetu ja soovijale suisa solvav. Reeglina soovib neid marju inimene, kellel on LAPS! Täiesti mōeldamatu on ju lapsega minna kuskile teise linnaossa vōi isegi hullemal juhul linnast välja ning seal siis pōōsast marju korjata. No ei saa, sest inimesel on ju laps!!!!

Please wait...
Postitas:
Kägu

pakkumisel oli lisaks veel sama sarja tv alus, kohvilaud, kolme uksega riidekapp ja kaks kummutit. 🙁

Mina alles hiljuti kolisin ja osad asjad on endiselt kastides, kuna pole lihtsalt riidekappi. Auto on isegi olemas, aga hetkel rahadega ülikitsas ja minu autoga juba riidekappi (ka osadena) juba ei vea. Seega osadel abivajajatel võib olla tõsine probleem, aga pole võimalusi/tutvusi selle tasuta asja ära toomiseks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina saan sellest väga hästi aru, probleem ongi selles, et osa ei saa aru (millest siis sellised kirjad mu postkastis a la ‘kas x linna saate tuua?’ Jah, saan küll, aga tasu eest – ja siis on jälle probleem, et siis see ei ole ju enam tasuta)

Sa ei saa mitte millestki aru.
Õige on see, et “Ei, mitte mingisse x linna ma seda tuua ei saa, sest mul pole selleks asjaks aega”, selle jaoks on DPD võimisiganes.
Kes VÄGA rõõmsalt viivad ükskõik mida ükskõik kuhu ja raha küsivad suht vähe. KUI ostja selle kinni maksab, siis saadangi kuhu iganes.
Mis pgna probleem või kellel? Kui ostja ei suuda transat maksta, siis ta lihtsalt ei saa seda asja. No peaks ju lihtne olema.
Peaks ka igale Austraalia töötule arusaadava olema, et kui ma midagi tasuta ära annan, siis ma ei hakka talle seda sinna 15000km kaugusele ise ära viima.

Ma olen kord ühe 10 sendise asja L.A. töötule saatnud. Ta maksis ära 10 senti + transa 17€ (jah, meie oma Onava küsiski nii vähe). Mingi 10ne päeva pärast oli juba rõõmukisa, et all super and okay and thank you very much…
Probleemi polnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, marjade korjamiseks pakkumine ei saagi olla kunagi tasuta, sest korjamine iseeenesest on juba töö (ja töö on võrdeline tasuga. Tasuks võivad muidugi marjad ise olla). Ma ka ei paku korjamise võimalust (kuigi võiks, sest marju jääb palju üle).

Et kui kutsun inimese minu aeda, kuid tema enda tarbeks marju või õunu korjama, siis paneksin ta nagu enda heaks tööd tegema või mida sa ütelda tahtsid?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oledki prügi metsa viija või?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Taarakotid nurgas segavad. Lisaks sellele, et keegi oma tööga mind nendest vabastaks, tunneksin ma ka tänutunnet.

Sõltub, kus elad.
Tallinnas viiakse prügikasti kõrvalt öösel minema vanad telekad, taara, vanad autoakud, vanaraud jne; lihtsalt tõsta õue.
Usun, et kottides taara viiakse ära ka maakohtades.
Mingit tunnet isegi pole vaja tunda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Väga õpetlik teema.

https://foorum.perekool.ee/teema/kas-ma-olen-orjapidaja/

Minu paar aastat tagasi tehtud teema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina alles hiljuti kolisin ja osad asjad on endiselt kastides, kuna pole lihtsalt riidekappi. Auto on isegi olemas, aga hetkel rahadega ülikitsas ja minu autoga juba riidekappi (ka osadena) juba ei vea. Seega osadel abivajajatel võib olla tõsine probleem, aga pole võimalusi/tutvusi selle tasuta asja ära toomiseks.

Kui midagi ei ole ja midagi ei suuda, eks siis ilma jäädki.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

pakkumisel oli lisaks veel sama sarja tv alus, kohvilaud, kolme uksega riidekapp ja kaks kummutit. 🙁

And so?

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 193 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas tasuta asjade äraandmine ongi nii tüütu?