Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas tasuta asjade äraandmine ongi nii tüütu?

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 193 )

Teema: Kas tasuta asjade äraandmine ongi nii tüütu?

Postitas:
Kägu

On ikka uskumatu mentaliteet mõnel. Tahab saada marju, olen nõus, aga kui palun tal need ise ära korjata, siis on see tema tööle panek? Mis otsast? Mina siis peaks korjama marjad, need ära puhastama ja autoga inimesele koju viima, siis alles olen normaalne inimene? Vähe vildakas mõtlemine ei ole või? Ei tea mis hea pärast peaks keegi peale maksma, et teile midagi anda.

Kas sellest aru ei saa, et kui teine inimene peab teie aitamiseks rohkem vaeva nägema kui teie ise, siis ei ole see aitamine, vaid ärakasutamine?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minu vanemate kodukohas vallaametnik viis näljas paljulapselisele perele kotitäie räimi, need lasti raisku, sest pereema ei teadnud mida/kuidas nendega teha tuleb. Ok, ilmselt ei viitsinud. See pereema oli hiljem naisevahetuse saates ja pk-d kiitsid teda taevani, nii tore naine!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

öösel kell 3 …. fooride keskel

Muidu ikka oled öösel kell 3 mõnikord linna sattunud?
Tänavad on suht autotühjad ja paraku ka foorid ei tööta.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Jah, marjade korjamiseks pakkumine ei saagi olla kunagi tasuta, sest korjamine iseeenesest on juba töö (ja töö on võrdeline tasuga. Tasuks võivad muidugi marjad ise olla). Ma ka ei paku korjamise võimalust (kuigi võiks, sest marju jääb palju üle).

Et kui kutsun inimese minu aeda, kuid tema enda tarbeks marju või õunu korjama, siis paneksin ta nagu enda heaks tööd tegema või mida sa ütelda tahtsid?

Tõenäoliselt nii on jah. Kui olen pakkunud õunu, et puu alt ja korjake palju tahate (kokku tuleb nad ju aeg-ajalt korjata, sest muidu poleks võimalik muru niita), siis pole aastate jooksul mitte ühtegi tahtjat olnud, sams kasvõi perekoolis on igal sügisel teema, kus nii väga tahetakse eesti õunu.
No hea küll, moosin lapsed siis mingi tasu eest õunu kokku korjama, plekilised lähevad kohe komposti, neid kokku korjatuid mõni inimene ikka aitäh eest soovib.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

On olnud kogemusi nii andja kui saajana seinast seina. Kõige marksntsemaks näiteks tooks siinkohal selle, kus mul oli 200l kott lapsele väikeseks jäänud korralikke riideid, kuulutuse all kirjas, et ise järgi tulemisega, sest mul puudub võimalus seda autoga transportida, proua leppis kokku, ootan, ei midagi, mingi hetk hilisõhtul tuleb sõnum, et tooge see mulle koju ära ning aadress juures (35km eemal)… Ma ütlesin talle viisakalt uuesti, et mul ei ole auto kasutamise võimalust ja tal tuleks ise leida võimalus neile järgi tulla ning kui järgmiseks õhtuks järgi pole tulnud, saab teine soovija omale. Sain sellise verbaalse pasarahe osaliseks, et hoia ja keela. Järgi ta tuli, aga rohkem temale ühtegi asja ei andnud ka kui soovi avaldaski.
Saajana kõige ebameeldivam kogemus oli see, kui käisin kolmel päeval järjest, peale tööd asjadel järgi, aga kätte neid ikkagi ei saanud ning kui kolmanda korra järel julgesin öelda, et ma loobun, sest mul ei ole aega igal õhtul mitut tundi linnas tema järgi joosta, et see kätte saada, oldi väga solvunud – ise ta leppis kellaaja kokku, siis ei vastanud number ega ka messengeri sõnumid, vastused tulid a’la 3h hiljem kui olin juba kodus ja hakkasin magama sättima.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Keegi oli siin üllatunud, et korralikule asjale tuli järgi kalli autoga naine. Kas sa panid siis kulutusele juurde, et soovid käru anda vähekindlustatud perele? Mul on ka kallis auto ja kui keegi mulle vajalikku korralikku asja tasuta ära annab, siis pole küll arvanud, et mina seda võtta ei tohi. Kui kuulutuses on juures, et soovib anda vähekindlustatud perele, siis muidugi ei avalda soovi seda endale saada, aga kui inimene tahab lihtsalt oma asjast lahti saada, siis mis temal vahet peaks olema, kui kallis auto järeletulijal on?

Mina lähen vähemalt ise järgi äraandjale sobival ajal, oskan aitäh öelda ja viin tänutäheks šokolaadi. Pole neid muresid, mida siin eespool mainitud on.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Miks te neid shokolaade tassite igaühele?
Jäkk!
Ma eelistaks suitsuvorsti, mitte mingit mägusatläga, isegi kui see on tume shokolaad, ei pea ma söömisvääriliseks. Tobe ja asjatu raharaisk inimesele, kes tasuta asja vajab.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui olen pakkunud õunu, et puu alt ja korjake palju tahate (kokku tuleb nad ju aeg-ajalt korjata, sest muidu poleks võimalik muru niita), siis pole aastate jooksul mitte ühtegi tahtjat olnud, sams kasvõi perekoolis on igal sügisel teema, kus nii väga tahetakse eesti õunu.

Sellest puu alt õunte korjamisest ma väga aru ei saa. Miks peaks keegi tahtma plekilisi ja poolmädanenud õunu. See tõesti eriline heategu ei ole, et lubad need ära korjata. Ma saan aru virinast, et pakun puu otsast häid õunu, mis tuleb ise ära korjata, aga siis nurisetakse, et kas tõesti peab ise korjama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jäkk!

Ma eelistaks suitsuvorsti, mitte mingit mägusatläga, isegi kui see on tume shokolaad, ei pea ma söömisvääriliseks. Tobe ja asjatu raharaisk inimesele, kes tasuta asja vajab.

Kas tõesti annab ka siit mingi vingu üles tõmmata? Andke andeks kõigi nende söömisvääritute šokolaadide eest, mida ma olen tänutäheks viinud.

Aga kujutad sa ette, mis draama sellest suitsuvorsti viimisest veel tõusta võib, kui äraandja on äkki vegan?

Perekool ikka ei väsi üllatamast. Mida iganes teed, ikka on valesti tehtud. Kas aitäh tohib öelda, või on see ka valesti? Et ega sa mingit tänu ometi ei oodanud, kui tahtsid asjadest lahti saada?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sellest puu alt õunte korjamisest ma väga aru ei saa. Miks peaks keegi tahtma plekilisi ja poolmädanenud õunu. See tõesti eriline heategu ei ole, et lubad need ära korjata. Ma saan aru virinast, et pakun puu otsast häid õunu, mis tuleb ise ära korjata, aga siis nurisetakse, et kas tõesti peab ise korjama.

Aga kui inimene peab blogi, kus ta pidevalt seletab, kuidas ta “näljas on” ja kuidas ta peab toime tulema söögirahana mõnekümne euroga kuus?

Kui mina suudan oma perele päevas ainuüksi erinevate söökide sees keskmiselt ca kilo-kaks õunu sisse toppida (puder õuntega, erinevate salati sees, mannakreem õuntest, õunakook, õunapannkoogid, õunamuffinid jne), siis miks sellised “vaesurid” ei ole nõus oma toidulaua rikastamiseks tasuta õunu vastu võtma?
Ma olen pakkunud.
Saanud vastuseks hunniku põhjuseid, miks mu pakkumine ei sobi: ei söö õunu põhimõtteliselt, õunad tekitavad gaase, pole võimalik kummardada, ei jaksa tassida, ei oma autot jne.

nojah, las siis lähevad komposti need, mida me ise ära tarbida ei jõua.
eraldi kellegile taksoga koju tarima (ma ei juhi autot) ma neid ka ei hakka.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma olen asjade ära andmisega juba nii paljude rehade peale astunud, et olen endale juba mõttes juhtnöörid teinud.

Ärge andke asju tasuta ära ja 10 sendine oksjon on ka asja tasuta ära andmine. Viige parem punasesse risti, taaskasutuskeskusesse, heategevusorganisatsioonidele. See on üks manipuleeriv kamp kes neid tasuta asju tahavad … Kas te enda aeg ei maksagi midagi? Pange selline alghind, et oleks vähemalt lapsele taskurahaks anda. Minu jaoks on asja miinimum hind 10 eurot. Mina annan ära tasuta asju ainult siis, kui nende transport on tülikas. Kui keegi viitsib orgunnida transpordi siis palun.

Kui teie käest küsitakse midagi “kas X linna ära saate tuua?” siis on täiesti mõistlik vastata lühidalt: “Ei” ja kui on viitsimist, siis võib ka täislausega vastata: “Ei, asi on järele tulemisega.”

Skeem, kuidas teie juurde sõita, tuleb koostada üks kord elus. Seda pole mitte ainult osta.ee võitja jaoks vaja vaid ka kaugemate sugulaste-tuttavate jaoks, kullerite ja töömeeste jaoks jne. Kui see üks kord on tehtud ja kuskil postkasti “saadetud asjade” kaustas olemas siis järgmine kord saab juba kopeerida eelmise korra teksti / juhendit. Kui on võimalik oma teeotsast panna google street view link, siis see iseenesest on juba mitu ühes, google pakub ka juhised pööramiste kohta.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Aga kui inimene peab blogi, kus ta pidevalt seletab, kuidas ta “näljas on” ja kuidas ta peab toime tulema söögirahana mõnekümne euroga kuus?

Kui mina suudan oma perele päevas ainuüksi erinevate söökide sees keskmiselt ca kilo-kaks õunu sisse toppida (puder õuntega, erinevate salati sees, mannakreem õuntest, õunakook, õunapannkoogid, õunamuffinid jne), siis miks sellised “vaesurid” ei ole nõus oma toidulaua rikastamiseks tasuta õunu vastu võtma?
Ma olen pakkunud.
Saanud vastuseks hunniku põhjuseid, miks mu pakkumine ei sobi: ei söö õunu põhimõtteliselt, õunad tekitavad gaase, pole võimalik kummardada, ei jaksa tassida, ei oma autot jne.

nojah, las siis lähevad komposti need, mida me ise ära tarbida ei jõua.
eraldi kellegile taksoga koju tarima (ma ei juhi autot) ma neid ka ei hakka.

See on ju teine teema. Õunte jagamine on väga tore. Aga miks peab ütlema, et korja vaid neid mädanenuid sealt puu alt, puu otsast võtta ei tohi, kuna mädanenud õunad pean niigi ära korjama, sest jäävad muruniitja vahele. See on minu arust veidi küüniline suhtumine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See on ju teine teema. Õunte jagamine on väga tore. Aga miks peab ütlema, et korja vaid neid mädanenuid sealt puu alt, puu otsast võtta ei tohi, kuna mädanenud õunad pean niigi ära korjama, sest jäävad muruniitja vahele. See on minu arust veidi küüniline suhtumine.

keegi pole mädanenud õunu pakkunudki.
õuntega on lihtsalt nii, et mis all, see korjevalmis, mis puul veel, see kasvab veel või on toores.
miks peaks korjama puu pealt sügisõunu, mis valmivad alles oktoobriks, kui suveõunapuude alused on paksult valminud õunu täis?
mul on poogitud õunapuud, igal puul 2-3 sorti. alla kukuvad valmimise aja järgi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jälle üks tähenärimine käib. Polegi ju öeldud, et õunte äraandja käskis ka plekilised ja mädad ära korjata ja kaasa viia. Ega siis kõik mahakukkunud õunad mädanenud ei ole. Korjadki need, mis ilusad on ja nii palju, kui vaja. Kui oled eriti tore inimene, siis plekilised ja mädad paned komposti viimiseks teise ämbrisse. Kuigi see on perekooli definitsiooni järgi juba orjatöö.

Sellest teemast annaks juba Ärapanija jaoks sketši teha.

Transporti pole, et tasuta äraantavat asja ära tuua – abitu idioot oled!
Tuled järgi liiga kalli autoga – rikkurist värdjas!
Tood šokolaadi – kes su magusat läga ikka tahab, too suitsuvorsti!
Ei too šokolaadi – kohe näha, et lastetuba on puudulik, et tühja käega tuled.

Please wait...
Postitas:
Kägu

keegi pole mädanenud õunu pakkunudki.
õuntega on lihtsalt nii, et mis all, see korjevalmis, mis puul veel, see kasvab veel või on toores.
miks peaks korjama puu pealt sügisõunu, mis valmivad alles oktoobriks, kui suveõunapuude alused on paksult valminud õunu täis?

Tõepoolest, miks peaks puu pealt korjama sügisõunu, kui võiks korjata suveõunapuude õunu. Ei pea jah sügisõunu valel ajal korjama, võiks nagu suveõunapuude otsast õunu korjata, miks ainult mahalangenud õunad sinu arust söödavad on? Mina pole iialgi sellest mentaliteedist aru saanud. Puu otsas on normaased õunad, aga tarbime vaid plekkidega ja poolmädanenud õunu. Kui sul tikripõõsa alune on marju täis (mul nüüd kuivaga on nii), kas korjad neid?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tasuta asjade äraandmisel peaks olema kindel reegel omale võetud. Et ise ei saada kuskile tasu eest mitte midagi, keda huvitab, tuleb ise järgi. Mingit postipaki kulu olla ei tohiks.

Mina nii teengi, kui tahab postiga siis panen teele, kui postikulu mulle laekunud. Tallinna elanikele pakun tasuta pakiautomaadi võimalust (collectnet). Käest kätte annan ainult suuremaid esemedi, mida ei saa postiga saata. Ise kuhugi spetsiaalselt sõitma ei hakka.

Kasutan nii osta.ee, kui ka tasuta asjade gruppi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tõepoolest, miks peaks puu pealt korjama sügisõunu, kui võiks korjata suveõunapuude õunu. Ei pea jah sügisõunu valel ajal korjama, võiks nagu suveõunapuude otsast õunu korjata, miks ainult mahalangenud õunad sinu arust söödavad on? Mina pole iialgi sellest mentaliteedist aru saanud. Puu otsas on normaased õunad, aga tarbime vaid plekkidega ja poolmädanenud õunu. Kui sul tikripõõsa alune on marju täis (mul nüüd kuivaga on nii), kas korjad neid?

Aga kui õunte äraandmise stiimuliks ongi see, et tahaks muruplatsi enne niitmist puhtaks saada, siis mis sellest tolku on, kui Kägu tuleb ja puu otsast korjab?

Tahaks win-win olukorda, et mina saan muru tühjaks enne niitmist ja keegi, kellel omal õunapuid pole, saab tasuta õunu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Siis sa küsid ju lihtsalt kelleltki transpordiabi. Küsi ja sulle antakse.
Ei lähe elus meelest, kuidas me käisime öösel kell 2-3 kolimas oma sõpra ühelt poolt Tallinna üht suurimat-keerulisemat ristmikku teisele poole.

Nagu ma ütlesin auto on mul isegi olemas ja on olemas ka neil paaril sõbral, kes mul on. Riidekapi jaoks on paraku vaja aga kaubikut või järelkäruga autot.

Kusjuures nii mina kui mu sõbrad/tuttavad on piisavalt mugavad ja otsekohesed inimesed, et öösel kella 2-3 aeg kolimise ideele järgneks kohe päris pikalt ja kaugele saatmine. Kusjuures sinu kirjeldatud teostuse puhul jääks ma kohe eriti pikalt sõbrale lollilt otsa vaatama. Muidugi ma tean, et timurlased on olemas. 😉

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tahaks win-win olukorda, et mina saan muru tühjaks enne niitmist ja keegi, kellel omal õunapuid pole, saab tasuta õunu.

Ma saan sinu seisukohast igati aru, et tahaks rämpsust lahti saada. Mul näiteks on muruniitmisel käbiprobleem, mis on veelgi hullem kui mädanenud õunte probleem. Võiks jah mõni tulla ja mu suurepärased männikäbid tulehakatuseks ära korjata. Samas ise mingeid puualuseid õunu kuskile omaniku meeleheaks korjama ei läheks. Mida ma nende poolmädanenud ja ussitanud õuntega tegema peaks? Mul on endal õunapuud olemas, tean väga hästi, mis õunad seal all on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jumala eest – lõpetage see šokolaadi toomine ja nuiamine, see ON tobe!
Ära too midagi, kui raha pole. Kui annangi TASUTA, siis annan TASUTA, ma ei taha šokolaadi!!!
Miks on šokolaadist mingi viisaka lastetoa sünonüüm saanud???!!!

ÄRA TOO šOKOLAADI!

Ma annan tasuta, TASUTA, kui tahad meelehead vastu teha, siis ära too šokolaadi, palun!

Please wait...
Postitas:
Kägu

No mul vastupidi just alati hea meel, kui šokolaadi vastu saan. Annan palju lasteriideid ja asju ära ja enamasti tuuakse šokolaadi või mingit muud maiustust vastu. Ja mul alati selle üle hea meel, nii et selles osas lähevad arvamused väga lahku.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kes niisugust blogi peab? Tean vaid ühte inimest, aga tema juba ei kummarda ega korja midagi, kokkamisest rääkimata. Viriseb ja kirub madalaid toetusi küll, seda jah.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jumala eest – lõpetage see šokolaadi toomine ja nuiamine, see ON tobe!

Ära too midagi, kui raha pole. Kui annangi TASUTA, siis annan TASUTA, ma ei taha šokolaadi!!!

Miks on šokolaadist mingi viisaka lastetoa sünonüüm saanud???!!!

ÄRA TOO šOKOLAADI!

Ma annan tasuta, TASUTA, kui tahad meelehead vastu teha, siis ära too šokolaadi, palun!

Selle hüsteeritsemise asemel võiksid normaalse inimese kombel järgitulijale öelda, et palun mitte shokolaadi tuua, ma ei söö magusat. On keeruline?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Puu otsas on normaased õunad, aga tarbime vaid plekkidega ja poolmädanenud õunu.

Tekkis küsimus, et kas oled kunagi üldse näinud mõnda õunapuud? Õunad ei hakka mädanema sel sekundil, kui nad maad puudutavad.

Õunateema sissetoojale: sa oleksid ju nõus, et inimene raputab puud, enne kui korjama hakkab?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Siis sa küsid ju lihtsalt kelleltki transpordiabi. Küsi ja sulle antakse.

Ei lähe elus meelest, kuidas me käisime öösel kell 2-3 kolimas oma sõpra ühelt poolt Tallinna üht suurimat-keerulisemat ristmikku teisele poole. Linnulennult vast 100-120 meetrit maksimum. Aga nagu ei jookse ka seal ohutussaarte vahel ja fooride keskel diivaneid tassides ringi. Ikka osutus lihtsamaks teha iga kord 500 m (ok, liialdan aga sadu ja sadu meetreid, kui liiklusmärke vaadata) autosõit, selle asemel, et neid asju käevahel 80-100 m tassida.

Kui ma õigesti mäletan, siis tulem oli 200 km sõitu neljatoalise korteri kolimiseks ümber ühe ristmiku. Alustasime kl 2 ja lõpetasime ikka kl 10 ajal, siis sai ikka päris nalja, kui kaua võttis ühe autotäie saamine teisele poole suurt ristmikku, mis otse kõndides oleks siinsamas.

Kui iga sõit oli 500 m või vähem, siis 200 km sõitmiseks pidite sõitma vähemalt 400 korda…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga mis uus komme see on, et kui ma ostan osta.ee-st mingi kasutatud eseme, siis pannakse pakki ka mitu minu jaoks täiesti ebavajalikku eset, mille saatmisest juttugi pole olnud. Nt ostan 15 euro eest lapsele talveks suusapüksid ja kätte saades selgub, et pakis on lisaks pükstele veel 2 mütsi ja paar läbi kantud kindaid, mida mu lapsel vaja ei ole. Või ostan endale kleidi ja pakis on ka jakk, mis mulle mitte üks raas ei meeldi ega sobi. Olen need lisaks saadud asjad alati ära visanud, kuid miks neid üldse kaasa topitakse? Kas ma peaks kuidagi eriti tänulik olema, et kellegi rämpsu endale sain? Mind näiteks häirib, kuna soetan nii endale kui lastele alati vaid vajalikke asju.

Please wait...
Postitas:
Kägu

On ikka uskumatu mentaliteet mõnel. Tahab saada marju, olen nõus, aga kui palun tal need ise ära korjata, siis on see tema tööle panek? Mis otsast? Mina siis peaks korjama marjad, need ära puhastama ja autoga inimesele koju viima, siis alles olen normaalne inimene? Vähe vildakas mõtlemine ei ole või? Ei tea mis hea pärast peaks keegi peale maksma, et teile midagi anda.

Kas sellest aru ei saa, et kui teine inimene peab teie aitamiseks rohkem vaeva nägema kui teie ise, siis ei ole see aitamine, vaid ärakasutamine?

Sinust on raske arusaada. Pakud tasuta marju, aga iseteenindust üldse ei maini. Mille peale sa vihane oled? Mina ka ei tahaks minna teise aeda midagi korjama, sest ma ei tea teiste inimeste reegleid. Inimesed kipuvad kõike kokku lubama, aga kohapeal selgub hoopis midagi muud. Kas polegi neid marju või siit ei tohi korjata või sedasi ei tohi korjata. Elukogemus on näidanud, et kui inimene juba sedasi kähmleb nagu sina siin teed, siis saab sellest marjakorjamisest suur tüli. Osade inimeste lahkus on teeseldud.

Ära siis paku oma marju, las linnud saavad kõhu täis.

Alturism on teiste aitamine, mitte lõugamine kui teised ei tahagi sinu soovide järgi teha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ära siis paku oma marju, las linnud saavad kõhu täis.

Mina ei paku oma marju, ripuvad siin kenasti põõsa otsas. Lihtsalt kirjeldatud mentaliteet on mulle veidi võõras. Aga loomulikult minu probleem, nagu siit aru saan. Altruist (igakülgselt ärakasutatud isik sinu mõistes) ei soovigi olla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jäkk!

Kas tõesti annab ka siit mingi vingu üles tõmmata? Andke andeks kõigi nende söömisvääritute šokolaadide eest, mida ma olen tänutäheks viinud.

Aga kujutad sa ette, mis draama sellest suitsuvorsti viimisest veel tõusta võib, kui äraandja on äkki vegan?

Perekool ikka ei väsi üllatamast. Mida iganes teed, ikka on valesti tehtud. Kas aitäh tohib öelda, või on see ka valesti? Et ega sa mingit tänu ometi ei oodanud, kui tahtsid asjadest lahti saada?

Jumala eest, ÄRA VII MIDAGI!
Kui niigi vaesur oled ja tasuta asja vajad, siis mul on lihtsalt ÜLIMALT kahju, ebemeeldiv, hale sinult vastu võtta midagi, mida ma ei vaja.

Ja ikkagi pole keegi vastanud – miks tasuta teenuse eest tänuekvivalent on shokolaad?

Miks mitte muna? Suitsuvorst? Kummikomm? Värske ajaleht? Küps tomat?

Piisaks muidugi ühest sõnast: aitäh!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Et ega sa mingit tänu ometi ei oodanud, kui tahtsid asjadest lahti saada?

Ikka ootan.
Kui ma asja üle annan, siis ütlen: palun! Samas eeldan, et saaja ütleb aitäh!
On siin valemis miski kala sees?

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 193 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas tasuta asjade äraandmine ongi nii tüütu?