Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas tasuta asjade äraandmine ongi nii tüütu?

Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 193 )

Teema: Kas tasuta asjade äraandmine ongi nii tüütu?

Postitas:
Piibuga naine

Tüütu on tasuta asjade andmine küll, kuid isiklikult ainult normaalsed ja mõistlikud kogemused. Tasuta olen asjadest lahti saanud üsna kiiresti.
See marjade ja õunte teema on aga üsna veider.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No mul vastupidi just alati hea meel, kui šokolaadi vastu saan. Annan palju lasteriideid ja asju ära ja enamasti tuuakse šokolaadi või mingit muud maiustust vastu. Ja mul alati selle üle hea meel, nii et selles osas lähevad arvamused väga lahku.

Kui ma TASUTA ära annan, siis ma EI TAHA midagi vastu. Eeldan, et tasuta rabatakse sellepärast, et ostmiseks raha ei ole.

Ma ei taha, et see vaesur raiskab raha mingi mõttetuse peale.

Ja ikkagi – miks on tasuta saadu tänuekvivalendiks just shokolaad?

Tõesti, korralagedus!

Ja ma tahaks veel teada, miks tuuakse jõuludeks tuppa kuusepuu? Igal pool, kus külas käin, ikka kuusk ja kuusk… ära tüütab. Miks mitte mänd? Miks mitte puuriidast viis halgu?
Miks ei võiks me hoopis jaanipäeval mune värvida? Ah?
Šokolaadi toomisest veel hullem on LILLED… no ma ei saa aru, miks peab sünnipäeva puhul mingeid heinu maast üles kakkuma?!? Räuskan Perekoolis nagu jaksan, aga ikka tuuakse lilli… Halgusid toogu! Saaks hiljem jõulupuuks panna…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tõenäoliselt nii on jah. Kui olen pakkunud õunu, et puu alt ja korjake palju tahate (kokku tuleb nad ju aeg-ajalt korjata, sest muidu poleks võimalik muru niita), siis pole aastate jooksul mitte ühtegi tahtjat olnud, sams kasvõi perekoolis on igal sügisel teema, kus nii väga tahetakse eesti õunu.
No hea küll, moosin lapsed siis mingi tasu eest õunu kokku korjama, plekilised lähevad kohe komposti, neid kokku korjatuid mõni inimene ikka aitäh eest soovib.

Samas võib siit välja lugeda, et ega omaniku enda lapsed ka õunu (samamoodi endale) ei korja muidu kui mingi tasu eest.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

See teema on pigem eraisikute vahelisest suhtlusest. Aga üldiselt on ikkagi lihtne asju ära anda. Näiteks riided saab Humana konteineritesse panna (ainus nõue, et peavad olema kilekotti pakitud – hügieenivärk). Ma kõik riided, jalatsid ja pehmed mänguasjad viingi sinna. Kuigi vahel on konteiner pilgeni täis – peab peale passima, millal tühjendatakse.
Lauanõusid, mänguasju, lastetarbeid saab Sõbralt Sõbrale kauplusse viia. Samuti väga tänuväärne koht.
Raamatuid olen raamatuvahetuse kaudu ära andnud, kuid see süsteem on veidi konarlik ja enamus raamatuid on ikkagi vanapaberkonteineris lõpetanud.
Siiski on väga tore, et inimesed ikka viitsivad sellega tegeleda. Olen saanud nii mõnegi vajaliku asja. Ma järgin põhimõtet, et kellegi vana on minu uus (ja minu vana on kellegi uus) – korralikke asju ei pea ära viskama – kui ise ei kasuta, äkki keegi teine leiab rakenduse.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Vahet pole, kas tasuta või raha eest, aga elementaarne viisakus võiks siiski olla. On ülimalt normaalne tänada mõlemal osapoolel.
Kui oli meeldiv hea tehing, siis nii ongi 😉
Ma tänan poes müüjat ka, mis sest et ta juba palka saab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Neid asjade äraandjaid on tänapäeval metsikult. Millegipärast kõik arvavad, et just nende vana mööbel vm on väga väärtuslik ja igaüks peaks tänutundega selle oma elamisse vastu võtma. Tegelikkus on see, et inimesed tahavad endale osta ikkagi uusi asju, mitte mingit rämpsu. Arvestades seda, et prügi äravedamine on tülikas ja ka kulukas, siis on õigus sel kasutajal, kes ütles, et pigem peaks see asja äraandja tänulik olema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nüüd on siis tekkinud arusaam, annan tasuta midagi ära (mille ma viskaks nagunii minema) ja võtja peab tänama, kummardama, aitäh ütlema või ärgu toogu shokolaadi või teadma sada muud viisakusreeglid, jumala eest see tasuta andja end hästi tunneks. Ma tegin ülla teo, ma andsin mingid vanad endale kasutud asjad tasuta ära. Näe jobu, ei tulnudki mu vanade asja järgi, miks ta siis lubas, nüüd ma pean ikka ise prügikasti viskama.

Masendav on inimeste ahnus.

Masendav on hoopis see, kui mõni sinusuguse, puuduva lastetoaga kodaniku meelest, on isegi sõnade Aitähh või Tänan ütlemise eeldamine midagi kohutavat…

elementaarsete käitusmisoskuste ja kommete tundmine on siiski inimühiskonnas toimetulekuks hädavajalik.

No kuidas, sa manipuleerid ja just alandad ise inimest andes talle midagi tasuta, peab see inimene viisakusest sinu ees pikali end viskama. Räägid elementaarsetest viisakusest ilma ise neid tundmata. Tänapäeva maailmas pole ammu moes enam teretada, tänada ja paluda. Tülitseda lehtede kaupa kui lollid on need vaesed, juba see näitab kui masendavad tegelikult ollakse.

Hädavajalik pole oma vanu asju teistele peale suruda ja siis tülitseda kui vastukaja pole loodetud.

Andsid oma lapse vanad riided äraja mühakas isegi ei tänanud. Peaksid hoopis ise teda tänama, tuli ja võttis su asjad ära.

nii tasuta asjade äraandmisega kui müümisega, kasvõi sümboolse hinna eest, on tehing. kes algatab tehingu, peab tänama tehingu teistpoolt. nii nagu asju müües ei tule ostja kohe, ei tule ka tasuta asjade äraandmises võtja kohe ja ka neil on õigus olla pretensioonikas, sest ka tema raiskab tehingule oma aega. ka temal on õigus olla pettunud kui pakutu polegi see mida lubati või näidati. tasuta asi on lihtsalt hinnata asi, aga kõik muud reeglid on kauplemisel samad.

see kuidas siin viisakuseta inimesed jauravad on väga ebaviisakas. tehingu algataja on alati pakkuja ja tema soov on tehingut teha. tema pakkus tehingu välja. igasugune tehingu algatamine on vabatahtlik, hinna lisamine või üldse tasuta andmine samuti. tasuta asi ei anna mingisugust üleoleku poosi midagi nõuda kui tehingus ei ole see teisiti märgitud.

nii et kui teil on soov midagi ära anda, siis ei pea selle eest tänama, sest teie tahate sellest asjast lahti saada. teie peate tänama hoopis inimest kes tuli ja võttis asja mida teie pakkusite. kui teid tänatakse või tuuakse lausa meelehead, siis peaksite hoopis teie olema topelt tänulikud.

Heldeke, sa näid tõsimeeli arvavat, et teed asja tasuta äraandjale teene, et selle endale võtad, ja andja peaks hoopis sulle tänulik olema?! Ei no täiesti poolemeelne!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tehke järeldus, õige!

nii et kui teil on soov midagi ära anda, siis ei pea selle eest tänama, sest teie tahate sellest asjast lahti saada. teie peate tänama hoopis inimest kes tuli ja võttis asja mida teie pakkusite. kui teid tänatakse või tuuakse lausa meelehead, siis peaksite hoopis teie olema topelt tänulikud.

Liigsete asjade koht on prügikastis, mitte ärga nendega vaesureid tülitage.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Neid asjade äraandjaid on tänapäeval metsikult. Millegipärast kõik arvavad, et just nende vana mööbel vm on väga väärtuslik ja igaüks peaks tänutundega selle oma elamisse vastu võtma. Tegelikkus on see, et inimesed tahavad endale osta ikkagi uusi asju, mitte mingit rämpsu. Arvestades seda, et prügi äravedamine on tülikas ja ka kulukas, siis on õigus sel kasutajal, kes ütles, et pigem peaks see asja äraandja tänulik olema.

Absoluutselt ei pea mingeid asju vastu võtma! Kas keegi sunnib või? Need saajad on ise ühendust võtnud ja soovi avaldanud, see pole ometi kohustuslik!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemat lugedes tuli ka üks pea 10 aasta tagune lugu meelde.
Olin viimaseid päevi rase, lisaks oli kodus 2-aastane. Olime just kolinud uude korterisse, kus oli kaks kaheinimesevoodit. Üks oli magamis-, teine lastetoas (muud peale selle voodi sinna pisikesse tuppa sisuliselt ei mahtunudki). Panin perekooli kuulutuse, et ära anda kaheinimesevoodi, aga ainult järeletulemisega. Kirjutas üks naine, et tahab voodit, aga peab küsima vennalt, et kas saab homme-ülehomme voodi ära viia. Mul oli sünnitustähtajani nii vähe aega, et tahtsin voodist vabaneda kiiremini. Lubas uurida, et ehk leiab kellegi teise. Vahepeal kirjutas teine naine, et saab voodile kohe järgi tulla. Andsingi talle ja ütlesin seda esimesele. Sain vastuseks mitu süüdistavat sõnumit, et tal on selg haige, et ta on üksikema, et eks nad magavad siis lapsega kahekesi madratsil edasi, et selge, tema ei ole ju tähtis.
Ja seda kõike vastuseks minu selgitusele, et ma olen VIIMASEID PÄEVI rase ja mul on vaja lastetuba sisse seada.
Ilmselt ongi sort inimesi, kelle jaoks on täiesti normaalne, et võõras naine pisikese tite ja kohe sündiva teise tite kõrvalt hoiab oma korteris endale ebavajalikku mööblit nii kaua, kuni teine leiab mingi võimaluse järele tulla. Või siis ei leiagi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Samas võib siit välja lugeda, et ega omaniku enda lapsed ka õunu (samamoodi endale) ei korja muidu kui mingi tasu eest.

Lapsed ei korjagi õunu endale, kokkukorjatud õunad lähevad tavaliselt komposti. Mõnikord teen mahla ka, aga ega nad õunamahla ka ei joo. Seega lastel pole mingit huvi õunu korjata, sellel kes tasuta tahab endale õunu saada võiks ju niiplaju viitsimist olla, et ise endale puu alt ilusamad õunad kotti korjaks, keegi ju ei oota et ta puualuse puhtaks teeks.

“miks eesti õunu kusagil ei müüda, nii väga tahaks eesti õunu”, “raha kõik otsas, aga tahaks lapsele midagi värsket pakkuda” ja kui siis tasuta pakud, siis kasutad teisi inimesi häbematult tasuta tööjõuna. Nojah, nii heaks inimeseks ma pole veel saanud ja ilmselt ei saagi ka, et puu otsast ükshaaval ilusamad õunad kokku korjan ja siis soovijatele neile sobival ajal oma kuludega koju viin. Arenemisruumi on.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Selliste teemade puhul on see häda, et kuniks normaalsed inimesed, suu ammuli, loevad ja imestavad, jõuavad mingid hüsteerikud teema nii korralikult ära kaaperdada. Siis jääbki mulje, et igasugune normaalne suhtlemine on täiesti võimatu ning iga abipakkumine lõppeb vältimatult peksasaamisega. 😀

Olen ise olnud hädas nii õunapuudusega kui ka õunauputusega. Olles liiga palju Perekooli lugenud, ei julgenud minagi naabrilt küsida, kas ma võin ta puu alt plekilisi õunu korjata, ning näksisin kurvalt Poola õunu. Mõned aastad hiljem olin vastupidises seisus – jällegi läks kastide kaupa õunu halvaks, sest ei osanud kuskile pakkuda. 😀

Olen põhimõtteline taaskasutaja ja seetõttu soovin asju võimalikult palju osta kasutatult ning korralikud asjad ka väikse raha eest või tasuta järgmisele kasutajale müüa/anda. Osta on lihtne. Müümine on aga keeruline ja seetõttu lähevad minu poolt taaskasutusse ka kingiks saadud siltidega uued asjad. Viimati, kui oma kottidega Sõbralt Sõbrale poe ukse taha läksin, seisis seal aga silt “Kaupa vastu ei võeta – tooge meile vähem, aga korralikumaid asju!”. Saan aru küll, miks seda kirjutatakse, aga jäin ikka pikalt mõtlema, et kas prügivedu on tõesti niiii kallis, et niimoodi kõigile annetajatele hinge sittuda? 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aitäh selle teema eest! Kui lapsed väiksemad olid, ostsin enamasti just teise ringi asju ja mõned uuena ostetud müüsin osatas väikse raha eest ja kõik oli kena. Nüüd paar aastat pole vaja olnud. Eelmisel sügisel lapsele ostetud tossud said paar nädalat (või vähem) jalas käia. Kevadeks olid väikesed. Rulluisud jäid ka väikeseks. Mõtlesin neid tasuta grupis pakkuda, aga nüüd lähevad prügikasti. Ei ole vaja, et keegi arvaks, et tahan prügiveo arvelt kokku hoida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, ma tegn jälle selle vea. Pakkusin oma klassiõele, praeguseks sõbranna sõbrannale, kes kurtis, et kodumaine nii kallis, et tule palun korja 2 mustsõstrapõõrast ja kaks punast endale tasuta + kaeva mädarõigast, ainult et mitte kl 21-06.30 ajavahemikus, sest siis me ei saa magada – koerte pärast. Meie koerad ööbivad majas, ent võõrast tegutsemist või seda enam võõrast koera haistes lähevad pöördesse. Ja et ta ei võtaks kaasa oma koera, sest see tekitaks probleeme. Ta vastas, et tänan, ei, seline pirtsakas pakkumine talle ei sobi, ta tahtnuks meie tiigis ka koera ujutada Ja unfriendis mnd FBs pärast seda.

Kui su pakkumine oligi kohe selline paljusõnaline manitsemine – nagu pooletoobisega räägiks, et ärge öösel tulge ja miks just – siis oli see koeraujutamise jutt tõenäoliselt lihtsalt iroonia. Ausalt öeldes oleks mul ka juba poole sinu jutu peal kadunud igasugune huvi suhelda inimesega, kes mind nii ilmselgelt jobuks peab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, ma tegn jälle selle vea. Pakkusin oma klassiõele, praeguseks sõbranna sõbrannale, kes kurtis, et kodumaine nii kallis, et tule palun korja 2 mustsõstrapõõrast ja kaks punast endale tasuta + kaeva mädarõigast, ainult et mitte kl 21-06.30 ajavahemikus, sest siis me ei saa magada – koerte pärast. Meie koerad ööbivad majas, ent võõrast tegutsemist või seda enam võõrast koera haistes lähevad pöördesse. Ja et ta ei võtaks kaasa oma koera, sest see tekitaks probleeme. Ta vastas, et tänan, ei, seline pirtsakas pakkumine talle ei sobi, ta tahtnuks meie tiigis ka koera ujutada Ja unfriendis mnd FBs pärast seda.

Kas sa ise korjad marju ja kaevad juurikaid välja tavaliselt öösiti? Või miks arvad, et teised tahavad seda öösiti teha?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas sa ise korjad marju ja kaevad juurikaid välja tavaliselt öösiti? Või miks arvad, et teised tahavad seda öösiti teha?

Mina korjasin varahommikuti või hilisõhtuti – kui väljas on ikka 30-33 kraadi sooja, siis sellise kuumusega ma päeval küll korjata ei suudaks. Ootasin õhtuni, mil temperatuur langema hakkas – nii 21-22 oli juba enamvähem ok. Aga sellele lahkele pakkujale see ei sobiks – temal hakkab öörahu juba 21-st – tuleb austada teiste privaatsust ja reegleid. Oma aias korjan kasvõi tõesti kell 5.00 hommikul 🙂

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

No ma just palusin teda, et ta ei tuleks öösel. Mis selles imelikku?

Kas sa palusid, et ta ei tuleks öösel või sa ütlesid, et

tule palun korja 2 mustsõstrapõõrast ja kaks punast endale tasuta + kaeva mädarõigast, ainult et mitte kl 21-06.30 ajavahemikus, sest siis me ei saa magada – koerte pärast. Meie koerad ööbivad majas, ent võõrast tegutsemist või seda enam võõrast koera haistes lähevad pöördesse. Ja et ta ei võtaks kaasa oma koera, sest see tekitaks probleeme.

?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma palusin teda mitte tulla öösel, sest öösel muidu koerad hauguvad ja see segab. Lisaks palusin tal mitte kaasa võtta oma koera.
Liiga palju piiranguid? ;.) Kohe alandav oleks tulla suvalisel sobival päevasel kellaajal ja ilma koerata?
Müstika.

🙂 Alandav kah veel 🙂

Parem ongi, et ta ei tulnud. Te olete oma väljendusviisilt nii erinevad, et sellest lihtsast tasuta marjakorjamisest oleks veel 100 segadust teie vahel tekkinud.

Please wait...
Postitas:
kitah

Veider küll, teises teemas, kus oli see perenaise äraolekul terve vahmiiliga lillekastmine, leiti, et oleks pidanud täpipealt peenikesed ettekirjutused olema lillekastjale, et tohib tulla ainult üksinda ja teistes tubades ei konda ja misasju seal veel kõik taheti. No et kos tema muidu tiia, no et inimene on nii juhm, et ei tule selle pealegi, et tervet Mannschafti ei olegi sobilik turvameeskonnaks ja auvahtkonnaks kaasa võtta kiibitsema.
Nüüd, kui inimene täpselt kirjutab ja palub (palub, mitte ei käse ega kamanda), nii igaks juhuks, et öösiti nad magavad ja et koerad hakkavad haukuma, ja ei mingit raketiteadust, kõik selge ja arusaadav ja elementaarne – siis leidis potentsiaalne marjakorjaja ja leiavad siin mõned käod, et kuulmatu ülbus – kudas sa julged öösiti magada ja veelgi enam, et ei luba teisel tulla öösel marju korjama. Koera ka ei tohi kaasa võtta, hurjoh, nurjatu! et peab kohe teist pooletoobiseks – aga too kambaskäija lillekastja ei olnud pooletoobine siis või? Kus siin loogika on?

Please wait...
Postitas:
Kägu

tule palun korja 2 mustsõstrapõõrast ja kaks punast endale tasuta + kaeva mädarõigast, ainult et mitte kl 21-06.30 ajavahemikus, sest siis me ei saa magada – koerte pärast. Meie koerad ööbivad majas, ent võõrast tegutsemist või seda enam võõrast koera haistes lähevad pöördesse. Ja et ta ei võtaks kaasa oma koera, sest see tekitaks probleeme.

?

Ma palusin teda mitte tulla öösel, sest öösel muidu koerad hauguvad ja see segab. Lisaks palusin tal mitte kaasa võtta oma koera.

Liiga palju piiranguid? ;.) Kohe alandav oleks tulla suvalisel sobival päevasel kellaajal ja ilma koerata?

Müstika.

Ei ole liiga palju piiranguid, vaid kummaline suhtlusstiil.
Normaalsed inimesed ei paku teistele marju klausliga, et “ära öösel tule”. Sest normaalne inimene ei käi nagunii külas marju korjamas siis, kui pererahvas ära või magab (öösel).
Kui sa pead vajalikuks öelda, et ära öösel tule, siis oled sa kas ise imelik või arvad, et teine on. Mõlemal juhul on üsna ootuspärane, et sinuga suheldakse edasi ettevaatlikult või üldse mitte.

Sest mine tea, mis edasi. Tuleks teine neid õnnetuid marju korjama ja sa võibolla tuleksid põõsa kõrvale seletama, et ära sa siis majast midagi kaasa vii ja ära meie koeri ära mürgita.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Müstika.

Müstika on see et sa üldse sellise asja peale tuled. Ma ei tea kedagi kes teaks kedagi kes läheks öösel oma tuttava juurde marju korjama. Sellisele pakkujale oleks ma veelgi iroonilisema vastuse saatnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

?

Müstika.

Ma kirjutan veel pikemalt lahti kui eelpoolkirjutaja. Kas teie kõnelus käis nii:

Klassiõde: “Kodumaised marjad on nii kallid, ei tea kohe, kas ostagi!”
Sina: “Mul on 2 mustsõstrapõõrast ja kaks punast, tule ja korja endale tasuta palju kulub, mädarõigast võid ka kaevata!”
Klassiõde: “Oi, kui tore! Kas ma võin kohe täna õhtul tulla, üheksa-kümne paiku õhtul hea jahedas korjata?”
Sina: “Ei, ärge pärast 9t enam tulge, ja noh, varahommikul ka mitte, meil on koerad.”
Klassiõde: “Oh, kas te neid kinni panna ei saaks?”
Sina: “Nad tegelikult ööbivadki majas, ent võõrast tegutsemist või seda enam võõrast koera haistes lähevad pöördesse ja siis ei saa keegi enam magada, meil väikesed lapsed ka. Ja tegelikult, sul on vist ka koer, ära sa seda võta, meil koerad ei salli teisi, see tekitaks probleeme.”
Klassiõde: “No tänan, ei, seline pirtsakas pakkumine mulle küll ei sobi, ma just mõtlesin, et teie tiigis oleks ju hea kutsukest ujutadagi!”

Sellisel juhul ma olen nõus, et klassiõde on liiga paljunõudlik.

Kui aga kõnelus käis sedasi:

Klassiõde: “Kodumaised marjad on nii kallid, ei tea kohe, kas ostagi!”
Sina: “Tule palun korja 2 mustsõstrapõõrast ja kaks punast endale tasuta + kaeva mädarõigast, ainult et mitte kl 21-06.30 ajavahemikus, sest siis me ei saa magada – koerte pärast. Meie koerad ööbivad majas, ent võõrast tegutsemist või seda enam võõrast koera haistes lähevad pöördesse. Ja ära võta kaasa oma koera, sest see tekitaks probleeme.”
Klassiõde: /ironiseerivalt/ “Tänan, ei, seline pirtsakas pakkumine mulle küll ei sobi, ma tahtnuks teie tiigis ikka koera ka ujutada ja seal kõrval murul auto ära pesta!”

Sellisel juhul ma ütlen, et mõistan täiesti inimest, kes pole vaimustuses, kui juhusliku smalltalki peale käitutakse, nagu oleks küllatulek juba kokku lepitud ja klassiõde tahtnuks just keset ööd kohale tulla, lisaks üksikasjalik kirjeldus teie öistest plaanidest (mis üldiselt kedagi ei huvita – normaalne inimene aktsepteerib ilma igasuguse seletuseta, kui sa ütled, et sa kella 21 ja 6.30 vahel külalisi vastu ei võta – mul ausalt öeldes tekiks pigem küsimus, et pool 7 hommikul võiks tõesti tulla või?).

Please wait...
Postitas:
Kägu

leiavad siin mõned käod, et kuulmatu ülbus – kudas sa julged öösiti magada ja veelgi enam, et ei luba teisel tulla öösel marju korjama. Koera ka ei tohi kaasa võtta, hurjoh, nurjatu! et peab kohe teist pooletoobiseks – aga too kambaskäija lillekastja ei olnud pooletoobine siis või? Kus siin loogika on?

Loogika puudub tõepoolest täielikult – nimelt sinu eelduses, et mõned käod midagi sellist siin leiavad. Kuskohas keegi on seda jaburdust siin arvanud, mida sa üles kirjutasid?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Veider küll, teises teemas, kus oli see perenaise äraolekul terve vahmiiliga lillekastmine, leiti, et oleks pidanud täpipealt peenikesed ettekirjutused olema lillekastjale, et tohib tulla ainult üksinda ja teistes tubades ei konda ja misasju seal veel kõik taheti. No et kos tema muidu tiia, no et inimene on nii juhm, et ei tule selle pealegi, et tervet Mannschafti ei olegi sobilik turvameeskonnaks ja auvahtkonnaks kaasa võtta kiibitsema.

Nüüd, kui inimene täpselt kirjutab ja palub (palub, mitte ei käse ega kamanda), nii igaks juhuks, et öösiti nad magavad ja et koerad hakkavad haukuma, ja ei mingit raketiteadust, kõik selge ja arusaadav ja elementaarne – siis leidis potentsiaalne marjakorjaja ja leiavad siin mõned käod, et kuulmatu ülbus – kudas sa julged öösiti magada ja veelgi enam, et ei luba teisel tulla öösel marju korjama. Koera ka ei tohi kaasa võtta, hurjoh, nurjatu! et peab kohe teist pooletoobiseks – aga too kambaskäija lillekastja ei olnud pooletoobine siis või? Kus siin loogika on?

Kitah, sa oled muidu ikka mõistliku mulje jätnud?
Siin marjaomanik ja sina EELDATE, et teised keelavad neil öösel magada ja tahavad öösel nende aias marju korjata. Seda hoolimata selgest märgist, et ei taheta neid marju üldse ja suhelda ka enam mitte pärast kummalisi avaldusi.
Pooletoobist näete siin soovi korral peeglist.

Please wait...
Postitas:
kitah

suvel peale 9 sellise kuumaga ei ole mingi öö. samuti ei ole öö suvel kell 4-5 – ja eriti selle kuumaga.
SELLE KUUMAGA jõuab tulla ilusti kell 7-8 õhtul ja hommikul peale 7. ei ole ju raketiteadus? või on? koerateema on ju ka täiesti arusaadav. või ei ole?
aga noh, kui keegi on peast lumehelbeke, siis on isegi palve, et ta sulle näkku ei aevastaks, vaid käe suu ette paneks või end kõrvale pööraks, lausahistamine ja kuulmatu ülbus.

Please wait...
Postitas:
kitah

leiavad siin mõned käod, et kuulmatu ülbus – kudas sa julged öösiti magada ja veelgi enam, et ei luba teisel tulla öösel marju korjama. Koera ka ei tohi kaasa võtta, hurjoh, nurjatu! et peab kohe teist pooletoobiseks – aga too kambaskäija lillekastja ei olnud pooletoobine siis või? Kus siin loogika on?

Loogika puudub tõepoolest täielikult – nimelt sinu eelduses, et mõned käod midagi sellist siin leiavad. Kuskohas keegi on seda jaburdust siin arvanud, mida sa üles kirjutasid?

kas ma sinu arvates lambist selle välja mõtlesin? loe neid postitusi eelnevalt – seal on täiesti must valgel kirjas, kuidas marjapakkujat tema palve peale napakaks peetakse.
ja siis mõtle natuke loogiliselt nende kellaaegade peale. kui see PRAEGUNE KUUMUS sul veel ajusid läbi pole kärsatanud.

Please wait...
Postitas:
kitah

Kitah, sa oled muidu ikka mõistliku mulje jätnud?

Siin marjaomanik ja sina EELDATE, et teised keelavad neil öösel magada ja tahavad öösel nende aias marju korjata. Seda hoolimata selgest märgist, et ei taheta neid marju üldse ja suhelda ka enam mitte pärast kummalisi avaldusi.

Pooletoobist näete siin soovi korral peeglist.

ma olengi mõistlik. enamasti. kui mingite lauslollustega nina all ei vehita. marjapakkuja ju selgelt ütles ära, ütles viisakalt ka tingimused. tema ei pidanud marjasaajat pooletoobiseks, seda ütles välja üks kägu.
aga kui marjasaaja üldse ei tahagi neid marju, ei enne ega pärast, lisaks on veel ka mõtlemisvõimetu, no mis me siis üldse räägime.

Please wait...
Postitas:
Kägu

loe neid postitusi eelnevalt – seal on täiesti must valgel kirjas, kuidas marjapakkujat tema palve peale napakaks peetakse.

Tal on napakas suhtlusstiil. Oleks ju võinud väga lihtsate lausetega öelda, et sobib sellest kellaajast selle kellaajani ja hea oleks kui koera kaasa ei võetaks. Või võtad sa normaalsena sellist kutset oma koju, kus lisatakse igaksjuhuks ka lause “ära öösel tule”.

Please wait...
Postitas:
Kägu

?

Müstika.

Ei ole liiga palju piiranguid, vaid kummaline suhtlusstiil.

Normaalsed inimesed ei paku teistele marju klausliga, et “ära öösel tule”. Sest normaalne inimene ei käi nagunii külas marju korjamas siis, kui pererahvas ära või magab (öösel).

Kui sa pead vajalikuks öelda, et ära öösel tule, siis oled sa kas ise imelik või arvad, et teine on. Mõlemal juhul on üsna ootuspärane, et sinuga suheldakse edasi ettevaatlikult või üldse mitte.

Ma ei tea, kas sa oled viimasel ajal õues käinud. Päeval on palav. Lisaks ta töötab, mitte küll iga päev, aga 08.30 – 20.30 Ta soovis tulla, kui on jahe. Mispeale mina ütlesin, et palun ära tule öösel, sest koerad hauguvad. Ligipääs marjapõõsastele oleks tal nii, et ta ei peaks isegi aeda sisenema ega minuga üldse mitte kohtuma, seega võiks inimesel vabalt tulla pähe mõte, ah, käin pärast tööd kodult läbi, jõuan kl 20.45-21.30 paiku, paras jahe, veel ka valge korjata. Minul võiks küll selles olukorras see mõte tulla.

Ja lisan, kui ka tuled oma vabal päeval päeva ajal, ära palun võta koera kaasa.

Mis selles siis nii erakordset on, ma siiski ei saa aru.

Vaat taaskord näide, et midagi kellelegi tasuta pakkuda, siis tänitatakse rohkem, kui asi seda väärt 🙂

Sinu pakkumine seega ei sobi teisele inimesele? Nii oleksidki võinud öelda – et siis vist kahjuks ei sobi.
Aga paistad olevat inetu suhtlemisstiiliga konfliktne inimene.
Vaata näiteks, mida mulle kirjutasid rahuliku vestluse käigus:
“Ma ei tea, kas sa oled viimasel ajal õues käinud.”
Mis sa ise arvad, kulla võõras kägu, kas teised inimesed ka õues käivad või ainult sina käid? Kas täna on ka 30 kraadi?

Kui sinu marjade korjamisega kaasneb tohutu kammajaa ja sa oled ka suhtlemishälvik (sinu “heategu” lõpeb unfriendimisega Facebookis), siis ära paku neid marju. Hoiad enda ja teiste närve. Inimene saab need marjad ka turult või korjab kellegi juures, kus see on lihtsam.

Please wait...
Postitas:
kitah

loe neid postitusi eelnevalt – seal on täiesti must valgel kirjas, kuidas marjapakkujat tema palve peale napakaks peetakse.

Tal on napakas suhtlusstiil. Oleks ju võinud väga lihtsate lausetega öelda, et sobib sellest kellaajast selle kellaajani ja hea oleks kui koera kaasa ei võetaks. Või võtad sa normaalsena sellist kutset oma koju, kus lisatakse igaksjuhuks ka lause “ära öösel tule”.

vaata, erinevalt sinust ma saan aru, mida ta sellega täpselt öelda tahtis – arvestades praeguseid ilmaolusid – ja tema selgitus kinnitab seda. ja seepärast leian jah, et ütles täiesti normaalselt. ta tõesti ei tulnud ilmselt selle peale, et teine on mõtlemispuudega või on tal lihtsalt blond hetk (mille eest me keegi pole kaitstud). ilmselt oli marjasaaja sedasorti inimene, kelle jaoks peab ka vanasõnu tõlkima ja igapäevast eesti keelt – nagu seändseid siinsamas perekooliski leidub. raske juhus, aga kes seda siis ette oskas näha.
vaevalt te ise valitud lausete ja pretsioosse keelekasutusega olete oma igapäevases suhtlemises, seda ärge tulge üldse rääkimagi. mina ei näe marjapakkuja sõnavalikus mingit ahistamist ega halvustamist, ärge kujutage siin ette pagan teab mida ja ärge pookige talle külge asju, mida ta pole teinud ega ole.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 193 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas tasuta asjade äraandmine ongi nii tüütu?