Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas tasuta asjade äraandmine ongi nii tüütu?

Näitan 30 postitust - vahemik 151 kuni 180 (kokku 193 )

Teema: Kas tasuta asjade äraandmine ongi nii tüütu?

Postitas:
Kägu

kas ma sinu arvates lambist selle välja mõtlesin? loe neid postitusi eelnevalt – seal on täiesti must valgel kirjas, kuidas marjapakkujat tema palve peale napakaks peetakse.
ja siis mõtle natuke loogiliselt nende kellaaegade peale. kui see PRAEGUNE KUUMUS sul veel ajusid läbi pole kärsatanud.

Millega selle ajukärsatamise ära olin teeninud?
Mitte üheski postituses pole kirjas, nagu oleks pakkuja palve öösel mitte tulla, napakas.
Napakas on tema väljendusviis.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

loe neid postitusi eelnevalt – seal on täiesti must valgel kirjas, kuidas marjapakkujat tema palve peale napakaks peetakse.

Tal on napakas suhtlusstiil. Oleks ju võinud väga lihtsate lausetega öelda, et sobib sellest kellaajast selle kellaajani ja hea oleks kui koera kaasa ei võetaks. Või võtad sa normaalsena sellist kutset oma koju, kus lisatakse igaksjuhuks ka lause “ära öösel tule”.

vaata, erinevalt sinust ma saan aru, mida ta sellega täpselt öelda tahtis – arvestades praeguseid ilmaolusid – ja tema selgitus kinnitab seda. ja seepärast leian jah, et ütles täiesti normaalselt. ta tõesti ei tulnud ilmselt selle peale, et teine on mõtlemispuudega või on tal lihtsalt blond hetk (mille eest me keegi pole kaitstud). ilmselt oli marjasaaja sedasorti inimene, kelle jaoks peab ka vanasõnu tõlkima ja igapäevast eesti keelt – nagu seändseid siinsamas perekooliski leidub. raske juhus, aga kes seda siis ette oskas näha.

vaevalt te ise valitud lausete ja pretsioosse keelekasutusega olete oma igapäevases suhtlemises, seda ärge tulge üldse rääkimagi. mina ei näe marjapakkuja sõnavalikus mingit ahistamist ega halvustamist, ärge kujutage siin ette pagan teab mida ja ärge pookige talle külge asju, mida ta pole teinud ega ole.

Kitah, normaalne suhtlusviis eeldab ikkagi seda et vastaspool sellest ka normaalselt aru saab. Kas pakkujal oli raske teha enne veidi selgitustööd, mis päevad on soovijal töövabad päevad ning millisel vabal päeval ja kellaajal talle tulla sobiks, nii et see sobiks ka perenaisele. Sealt edasi juba lepitakse lähemalt kokku. Aga et lisatakse mingi lause “ära öösel tule” ja arvatakse et teine on lihtsalt blond, kes on ööd ja päevad segamini ajanud, näitabki perenaise enda napakust.
Tahtsin siin ise vahepeal mõnele oma abi pakkuda ta marjakorjamisel, ilma igasuguse tasu ja marjalaarita, eesmärk oli vaid värskes õhus viibida. Nüüd ma loobun, sest ei tea kunagi, millal sellistel kummalisetel perenaistel midagi pähe lööb.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Näe, julges öelda, et ära tule enne ega pärast tööpäeva marju korjama ja kui tuled, jäta palun koer koju.

Aga tema siis tahtis tulla kas ainult öösel või päevasel ajal koos koeraga?

Please wait...
Postitas:
kitah

Kitah, normaalne suhtlusviis eeldab ikkagi seda et vastaspool sellest ka normaalselt aru saab. Kas pakkujal oli raske teha enne veidi selgitustööd, mis päevad on soovijal töövabad päevad ning millisel vabal päeval ja kellaajal talle tulla sobiks, nii et see sobiks ka perenaisele. Sealt edasi juba lepitakse lähemalt kokku. Aga et lisatakse mingi lause “ära öösel tule” ja arvatakse et teine on lihtsalt blond, kes on ööd ja päevad segamini ajanud, näitabki perenaise enda napakust.

miks siis ütleja oli napakas, aga arusaaja mitte? minu arust oli praegu just vastupidi. sa ju ise ka eeldad, et teine aru saab, kui sa midagi ütled, ei pea tegema mingit ilupugemist ja tont teab mitut kehkenduse nelja tehet, et kindel olla, et teine ikka õigesti aru saab, st nii, nagu sina mõtlesid. ehk oleks jah täpsustama pidanud, aga me polnud seal juures, me ei tea, kas ja kuidas seda tehti.
perekoolgi on korduvalt tõestanud väidet, et kirjutan nagu tahan, aga aru peate saama nii, nagu ma mõtlesin. selle kõrval on marjapakkuja ikka väga selge ja konkreetne olnud, ma ei võta taipu, miks te talle kõik sedasi turja kargasite. TEIL on arusaamisega raskusi, mitte temal enda selgitamisega. sest ta juba 3-4 korda selgitab olukorda, a te ikka veel jaurate ja nõuate krt teab mis esseesid ja ilukõnesid nüüd veel takkajärgi. lõpetaks ära ehk selle nõiajahi, mh ah?
marjapakkuja nüüdseks ilmselt teab, et hoidub pakkumast edaspidi, sest jumal ise teab, mis muidu veel välja mõeldakse ja millistes rahvuslikes ja isiksusevastastes kuritegudes teda süüdistatakse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga kas ikka ütles see marjakorjaja, et oled tõbras? Või lihtsalt arvas, et sinu käituminem marjade pakkumisel oli napakas, ja seetõttu lõpetas suhtlemise ära?
Inimestel on igasuguseid piiranguid, aga kui neid on väga palju, siis ei ole pakkuda vaja tülikaid “heategusid” (mida teine pole üldse palunudki). Ma ei ütle ju naabrile, et võin tema last hoida, aga oma tööajal ärgu last küll toogu, ja võtku ka arvesse, et minu juures ei tohi vähe kõvemat häält üldse teha? Ei tee pärast perekooli teemat, et vaata kui ülbe, blokkis mu feissbukis ära, ega tänapäeval ei saa ju enam midagi tasuta pakkuda, kõik nii pretensioonikad?
Sellist “abi” ei ole inimestel vaja. Kõigi aeg on väärtuslik ja märkused stiilis “ära öösel tule” on piinlikud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

suvel peale 9 sellise kuumaga ei ole mingi öö. samuti ei ole öö suvel kell 4-5 – ja eriti selle kuumaga.

SELLE KUUMAGA jõuab tulla ilusti kell 7-8 õhtul ja hommikul peale 7. ei ole ju raketiteadus? või on? koerateema on ju ka täiesti arusaadav. või ei ole?

aga noh, kui keegi on peast lumehelbeke, siis on isegi palve, et ta sulle näkku ei aevastaks, vaid käe suu ette paneks või end kõrvale pööraks, lausahistamine ja kuulmatu ülbus.

Lumehelbekese uus tase- vinguda ja solvuda ilma pärast. Kuhu edasi või kellele sa kaebad?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei ütle ju naabrile, et võin tema last hoida, aga oma tööajal ärgu last küll toogu

Sa ei ütle siis talle, et millal sulle EI sobiks last hoida ja ei ütle, et ta näiteks koera kaasa ei võtaks, aga see-eest pakiks kaasa mõned mänguasjad? See oleks juba liiga palju nõudmisi? Okei. Ma olen harjunud konkreetsemate kokkulepetega.

Aga võiksid ju öelda. Siis ta saaks aru, et sa tööajal küll ei saa ta last hoida, aga ema õhtuse teatrikülastuse ajal saaksid. Või juuksuriaja ajal. Või sõbranna sünnipäeva ajal. Natuke konkreetsust igasse päeva 🙂

Muidu ainult hämate ja kubki pool ei saa täpselt aru, kas, kes, millal lapsehoidu vajab ja seda pakub.

Ei, ma ei pakuks üldse naabrile tasuta lastehoidu, kui mul tegelikult ei oleks võimalik last hoida ajal, mil ta seda reaalselt vajab. Samuti ei pakuks ma lapsehoidu, kui mu kodus ei ole võimalik tegelikult väikelast hoida.
Mingeid konkreetseid võimalusi arutan ma ainult inimestega, kes konkreetseks ajaks mu abi vajavad. Siis ütlen, kas on või pole võimalik ja mis tingimustel.

Mitte nii, et naabrinaine kurdab, et ei saa lapsele sõimekohta ja seetõttu ei pääse tööle tagasi, aga mina pakun end hoidma, täpsustades et tööajal ei sobi ja minu juures tuleb kogu aeg olla hiirvaikselt. Ja pärast siis imestan, et küll on vastik inimene, kas minu piirangud olid tõesti solvavad? Solvavad ei oleks, aga napakas on selline “abi” pakkumine küll.

Loeme siit teemast üleolevat osutust, et teatavasti oli veel mõni aeg tagasi kogu aeg 30 kraadi kuuma, ja alles kella 21 paiku jahedaks läkski. Aga teine inimene kutsutakse marju korjama nii, et ainult palaval ajal saab korjata? Ja imestatakse, et teisel jätkus häbematust keelduda? See pakkumine oligi nii piirav, et seda ei olnud ehk mõistlik teha.

Please wait...
Postitas:
kitah

suvel peale 9 sellise kuumaga ei ole mingi öö. samuti ei ole öö suvel kell 4-5 – ja eriti selle kuumaga.

SELLE KUUMAGA jõuab tulla ilusti kell 7-8 õhtul ja hommikul peale 7. ei ole ju raketiteadus? või on? koerateema on ju ka täiesti arusaadav. või ei ole?

aga noh, kui keegi on peast lumehelbeke, siis on isegi palve, et ta sulle näkku ei aevastaks, vaid käe suu ette paneks või end kõrvale pööraks, lausahistamine ja kuulmatu ülbus.

Lumehelbekese uus tase- vinguda ja solvuda ilma pärast. Kuhu edasi või kellele sa kaebad?

MINA??? kas mina vingun ja solvun ilma pärast? ma lihtsalt juhin tähelepanu asjaoludele, aga sinu ajud on tõesti ära kärsanud, kui sa midagi sellist mu postitusest välja loed, mis sa kirjutasid. MIND lumehelbekeseks pidada – no see ületab juba perekooli tavaliseltki imeliku taseme. mine pane jääd pähe, muidu hakkad veel kurat teab mida suust välja ajama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mitte nii, et naabrinaine kurdab, et ei saa lapsele sõimekohta ja seetõttu ei pääse tööle tagasi, aga mina pakun end hoidma, täpsustades et tööajal ei sobi ja minu juures tuleb kogu aeg olla hiirvaikselt. Ja pärast siis imestan, et küll on vastik inimene, kas minu piirangud olid tõesti solvavad? Solvavad ei oleks, aga napakas on selline “abi” pakkumine küll.

Loeme siit teemast üleolevat osutust, et teatavasti oli veel mõni aeg tagasi kogu aeg 30 kraadi kuuma, ja alles kella 21 paiku jahedaks läkski. Aga teine inimene kutsutakse marju korjama nii, et ainult palaval ajal saab korjata? Ja imestatakse, et teisel jätkus häbematust keelduda? See pakkumine oligi nii piirav, et seda ei olnud ehk mõistlik teha.

Ei. Minu jaoks oleks keeldumine olnud väga okei. Ta ei keeldunud, ta solvus, kostitas mind mõningate sõnadega ja unfreiendis mind 🙂 “Tänan ei, aga ma ei saa tulla korjama kl 19-21 oma vabal päeval, kui pole enam palav. Tänan ei, ma ei saa tulla ilma koerata. Tänan, ei, ma ei saa tulla omal vabal päeval kl 7 hommikul, et siis 3-3,5h korjata ja seda ilma koerata” – need oleksid olnudki minu arvates mõistlikud vastused.

Ta keelduski ju ja keeldus ka edaspidisest suhtlemisest. Miks see sinu jaoks okei pole?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina küll pakuksin, ka siis, kui saaksin hoida ainult näiteks igal kolmandal neljapäeval ja alates kl 18 kuni 07 järgmisel hommikul ja ainult juhul kui lapse magamisriided on kaasas (lihtsalt näide). Äkki oleks tal sellestki abi? Paneb kalendrisse kirja ja vajaduslel kutsub mind. Kavõi teatriõhtud saab selle järgi rättida vms.

Ma küll ei taha lihtsalt seepärast EI öelda abipalujale, et ma ei saa 24/7/365 siis talle teenust osutada. Selline abi pakkumine oleks napakas?

Inimene ütleks sulle, et probleem on sõimekoha puudumises, st ei saa tööle tagasi minna, ja sa arvad, et iga kolmas neljapäev hoidmist kell 18-07 lahendaks selle probleemi küll, vähemalt osaliselt?

Jah, meil on nii aitamisest kui teise inimese kuulamisest ilmselt täiesti erinev arusaam.

Kui inimesel on vaja purgikaasi, kas surad talle ämbritäie kurke, et küll kuidagi ikka ära kasutab? Pakud kilekotte? Sest sulle meeldib anda ja sulle ei ole tähtis, mida täpselt saaja vajab ja kasutada saab?

On muidugi ka vaks vahet, kas laenata 2000 euro asemel 1500, või teatada marjakorjajale, et korjata saab ainult lauspalavaga või siis kell 7 hommikul (pärast eelmisel õhtul hilja lõppenud 12-tunnist vahetust).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei. Minu jaoks oleks keeldumine olnud väga okei. Ta ei keeldunud, ta solvus, kostitas mind mõningate sõnadega ja unfreiendis mind 🙂 “Tänan ei, aga ma ei saa tulla korjama kl 19-21 oma vabal päeval, kui pole enam palav. Tänan ei, ma ei saa tulla ilma koerata. Tänan, ei, ma ei saa tulla omal vabal päeval kl 7 hommikul, et siis 3-3,5h korjata ja seda ilma koerata” – need oleksid olnudki minu arvates mõistlikud vastused.

Ta keelduski ju ja keeldus ka edaspidisest suhtlemisest. Miks see sinu jaoks okei pole?

On okei, aga see ei tähenda, et ma ei käsitle seda kui õpetlikku lugu või, kui soovite, vestet :-). Võtsin teadmiseks, et ikkagi ei tohi asju tasuta pakkuda, inimesed solvuvad väga imelike asjade peale. Ja eks natuke kahju oli ka, tal oli neid marju vist tõesti väga vaja. Tal on ikka…vist päris-päris paha rahaseis.

Muidugi on kahju, et ei saanud ikkagi teha seda suurt heategu. Aga kui see õnnetu on ikkagi nii puruvaene, et rahaseis on kohe “päris-päris paha”, mis ta nende nelja suure põõsa täie marjadega siis teinud oleks? Sa ilmselt ei pakkunud ju suhkrut sissetegemiseks või suurt sügavkülmikut? Nii et ta ehk tuleb ikka kuidagi toime ilma nende marjadeta, ma arvan, et ei pea nii väga muretsema:) Siiani ta ju kuidagi sai ilma sinu abita söönuks, saab vast edaspidi ka hakkama.

Please wait...
Postitas:
nyah nyah

Keelduda võib sõnadega nagu ei, tänan, mulle paraku ei sobi.

& keelduda võib sõnadega nagu **** ***** ****, mine **** oma ***** marjadega siis!

Enamasti me vist märkame vahet . . .

Please wait...
Postitas:
Kägu

nimene ütleks sulle, et probleem on sõimekoha puudumises, st ei saa tööle tagasi minna, ja sa arvad, et iga kolmas neljapäev hoidmist kell 18-07 lahendaks selle probleemi küll, vähemalt osaliselt?

VASTAN: mina pakun oma parima. Äkki on talle abi selleest seega, et LISAKS hoidjale (kui ta saab selle), saab ta minult veel vabu öid.

Kui inimesel on vaja purgikaasi, kas surad talle ämbritäie kurke, et küll kuidagi ikka ära kasutab? Pakud kilekotte? Sest sulle meeldib anda ja sulle ei ole tähtis, mida täpselt saaja vajab ja kasutada saab?

VASTAN: kui inimesel on vaja 300 purgikaant ja mul on 4, siis jah, ma pakun talle, et mul on 4, aga kui tahad, siis astu läbi ja ma annan.

On muidugi ka vaks vahet, kas laenata 2000 euro asemel 1500, või teatada marjakorjajale, et korjata saab ainult lauspalavaga või siis kell 7 hommikul (pärast eelmisel õhtul hilja lõppenud 12-tunnist vahetust).

VASTAN: ühesõnaga, ma poleks pidanud pakkumagi. Seda ma siin teemas ju räägingi, pakkuda tasuta ei tohi, solvuvad. Nüüd täpselt jõudsime ühele arusaamisele – sellele, mida ma püüangi komunikeerida

Pakkuda tohib, tasuta ka tohib, aga päris igasuguseid asju (nt oma lapse katkisi, plekilisi riideid) või teeneid (tule marju korjama, aga ainult siis, kui on juba/veel kuum) pole vaja pakkuda. Siis inimesed solvuvadki. See on normaalne ja loomulik reaktsioon.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuidas küll nii palju imelikke vaidlushulle just siia koguneb?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ta tahtis tulla kas enne või pärast tööd või vabal päeval koos koeraga. St ta vist ka pärast tööd oleks tahtnud koeraga tulla.

Oh, oleks sa kohe seda öelnud, oleks kogu see vaidlus ära jäänud 🙂
Sinu algsest kirjeldusest jäi mulje, et kutsusid poolvõõra tasuta marju korjama, siis järgnes pikk tingimuste loetelu ja siis alles sai teine üleüldse miskit vastata.
Enda väljendamise üle võid tõesti veidi mõtelda teinekord 😉

Please wait...
Postitas:
Kägu

oli ju -25 ja puusani lumi. Esimese kaest votsime laenu saekytuse ja autobensiini jagu ja kolm päeva vedasime kelguga metsast puid. Lisaks otsimine, saagimine, löhkumine, vedu. Polnud mōtteski solvuda, tohutu tänutunne oli, ehkki langetiskohalt oli autoni 4 km kelguga vedada. Kymmeid kordi.

Aina paremaks läheb. 😉

Nagu ma arvasin ongi tegu sama käoga:

…Kui ma õigesti mäletan, siis tulem oli 200 km sõitu neljatoalise korteri kolimiseks ümber ühe ristmiku…

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ent jah, ma edaspidi katsun sõnastada lühemate lausetega ja lugeda seda mitu korda üle. Ma usun, et võisin tõesti tekitada mõnes inimeses segaduse.

Ma üldse imestan kuidas sul küll õnnestus FB-s nii “pikka ja soravat” juttu ajada, et teisel pool ekraani viskas lihtsalt üle. Kui sa ise teadsid millal, mis päevadel, ja kui pikki tööpäevi ta teeb, oleksid ju saanud kohe paari lausega öelda, millal, mis päevadel ja kellaajal sulle sobib. Ja kui temale see aeg ei sobinud, siis oleks öelnud kahju küll ja jutul lõpp. Tundub et oled sedasorti naine, kellega vesteldes tekib juba varakult tüdimus, sest alustad oma juttu pikalt-laialt-ääri-veeri-nurga tagant-tiiruga-edasi-tagasi ja alles siis jõuad keskpõrandale kokku. Teisel juba ammu kopp ees.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Samuti ei võeta seal vastu riideid. (Seal- Pääsküla jäätmejaamas siis)

kuidas ei võeta? 600 l kasutatud riideid võetakse tln elanikelt (jt, kel leping) tasuta vastu.
https://jaatmejaam.ee/suuremootmelised-jaatmed/

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Samuti ei võeta seal vastu riideid. (Seal- Pääsküla jäätmejaamas siis)

kuidas ei võeta? 600 l kasutatud riideid võetakse tln elanikelt (jt, kel leping) tasuta vastu.

https://jaatmejaam.ee/suuremootmelised-jaatmed/

ei tea siis, võib-olla oli uus töötaja, koristasin maja ja vaatasin enne veebist, mida saab jäätmejaama viia, no ei töötanud. Õnneks terve Nõmme riidekonteinereid täis, kuhu saab viia.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui sa ise teadsid millal, mis päevadel, ja kui pikki tööpäevi ta teeb, oleksid ju saanud kohe paari lausega öelda, millal, mis päevadel ja kellaajal sulle sobib. Ja kui temale see aeg ei sobinud, siis oleks öelnud kahju küll ja jutul lõpp.

Ma ütlesin talle KOHE, arvestades tema tööaegu ja minu pere elustiili, et millal mulle ei sobi.

Jumal küll, kui tahad neid marju ära anda, las siis inimene ise tuleb millal tahab ja koeraga või ilma. Nimelt minu kogemusel ei haugu enamus koeri mõttetult.

Selle puude varumise teemaga seoses sa ju väidad, et läbisite kolm päeva järjest maratoni -25 külma ja puusadeni tulemaga. Lisaks lisaks veel puude otsimine, saagimine, löhkumine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui sa ise teadsid millal, mis päevadel, ja kui pikki tööpäevi ta teeb, oleksid ju saanud kohe paari lausega öelda, millal, mis päevadel ja kellaajal sulle sobib. Ja kui temale see aeg ei sobinud, siis oleks öelnud kahju küll ja jutul lõpp.

Ma ütlesin talle KOHE, arvestades tema tööaegu ja minu pere elustiili, et millal mulle EI sobi.

Siia see koer maetud ongi. Ära kunagi kasuta EITAVAT lauseehitust, mis põrgatab eemale, vaid võimaluse korral sea oma laused nii, et oleks JAATAVAS vormis. Nagu juba mainisin, sa oleks pidanud kohe ütlema, milla sulle SOBIB, ning jätma ütlemata millal EI SOBI.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuule, otsusta ära, mille üle sa siin vingud. Enne ei kõlvanud sulle see, et eeldati, justkui teine tuleks öösel korjama (“loomulikult tuleks päevasel ajal, tean isegi, et öösel inimesed magavad!”) ja nüüd ei sobi see, et ainult päeval lubatakse korjata (“mismõttes, ainult palaval ajal võibki korjata või?”)?
Kärss kärnas ja maa külmand.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma üldse imestan kuidas sul küll õnnestus FB-s nii “pikka ja soravat” juttu ajada, et teisel pool ekraani viskas lihtsalt üle. Kui sa ise teadsid millal, mis päevadel, ja kui pikki tööpäevi ta teeb, oleksid ju saanud kohe paari lausega öelda, millal, mis päevadel ja kellaajal sulle sobib. Ja kui temale see aeg ei sobinud, siis oleks öelnud kahju küll ja jutul lõpp. Tundub et oled sedasorti naine, kellega vesteldes tekib juba varakult tüdimus, sest alustad oma juttu pikalt-laialt-ääri-veeri-nurga tagant-tiiruga-edasi-tagasi ja alles siis jõuad keskpõrandale kokku. Teisel juba ammu kopp ees.

Mis siin teemas see sinule võõra inimese psühhoanalüüsi mõte on? Ärapanemine?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jumal küll, kui tahad neid marju ära anda, las siis inimene ise tuleb millal tahab ja koeraga või ilma. Nimelt minu kogemusel ei haugu enamus koeri mõttetult.

Miks ta oleks tingimata pidanud tahtma neid marju ära anda? Ega nad tal põõsas põlenud ju. Teine tahtis marju saada. Elementaarne on, et kui kuskil midagi tasuta saada on, siis on seal ka teatud tingimused. Väga vähe on neid inimesi, kes teevad heategusid iseenda heaolu arvelt, ju siis see marjapakkuja ei ole ka üks neist vähestest. Ja mis puutub üldse siia sinu kogemus koerte haukumisest? Inimene ütles, et tema koerad hakkavad haukuma. Aga sina tead paremini, et enamus sinu kogemuse järgi ikka ei haugu küll? Peab ikka egotsentrik olema, et sellist lauset kirja panna. Keda huvitab mingi võõra inimese väidetav “kogemus”?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma oleks pakkunud, et tulgu korjama, kuid ilma koerata. üksi vast poleks ta häirinud kedagi.
Jäi mulje, et mitu keeldu ja piirangut ja tõesti marjasoovija loobus.
No ise ei tuleks ka selle peale et õhtul 21st keegi läeb külla marju korjama. Seda poleks ekstra rõhutama hakanud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu mehe õde käib oma ema ja lastega ka õhtul hilja korjamas, siis kui jahedam, ainult et võõrastes istandustes. Meie perel on suur aed üüritud – vaarikad, sõstrad, õunad, ploomid, kirsid. Kõik nimetatud sugulased elavad meiega ühel krundil ja see on aiast 900 meetri kaugusel. Oleme öelnud, et minge ja võtke! Aga ei, ainult ohatakse, et küll teil on tore.

Arvasingi, et ju nad peavad end sel juhul tasuta tööjõuks (leidis siinses teemas minu jaoks kinnitust). Igatahes meie oma lapsi nendega õhtustele jalutuskäikudele ei luba. Asukoht Saksamaa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis siin teemas see sinule võõra inimese psühhoanalüüsi mõte on? Ärapanemine?

Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.08 01:07; 08.08 01:17; 08.08 01:27;

Ja kust sa ööliblikas välja kargasid? Vahetasid kontot?
Ärapanemist ei ole, kuid on tähelepanek, et selliste inimestega on ääretult raske suhelda. Ja üleüldse – kui marjapõõsaid on ikka nii palju, et ise ei jaksa marju ära korjata, võtku siis need põõsad maha. Jääb ära ving ja viiul et tahetakse hea inimene olla, kuid millegipärast teda ei tunnustata oma headuse eest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kel janu, sel jalad – ütleb vanasõna. ehk siis kelle on seda asja vaja – see muretseb ka võimlause eest, see asi ka kätte saada. Aga perekool on tuntud oma headuses. Kunagi ühes teemas tõin näite, et pakkusin tomatitaimi paljulapselisele üksikemale, et poiss tal asjaline, tehke vanadest akendest kasvulava – perekooli arvates oli ikka see kohe jõhker käitumine, ma oleks ise tomatid valmis kasvatama ja ukse taha viima või vähemalt kasvulava ise valmis tegema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

tehke vanadest akendest kasvulava

Kuskohas neid vanu aknaid jagatakse? Meil oli nendest nõukaajal korralik kasvuhoone tehtud. Müüdavad kasvuhooned on aga piisavalt kallid, et läheb päris mitu aastat nende ära tasumisega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul läks nende mädanenud visside korjamise peale mõeldes süda pahaks. Ilusad õunad on puul, aga korjama peab puu alt mädanenud. Kunagi ei tea, kui kaua nad seal puu all juba olnud ju. Mina korjan oma aias küll ainult puu otsast ja panen õrnalt kotti. Säilivad väga pikalt. Kui keegi pakuks võimalust tasuta puu alt korjata, siis saadaksin ka pikalt.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 151 kuni 180 (kokku 193 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas tasuta asjade äraandmine ongi nii tüütu?