Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas tasuta asjade äraandmine ongi nii tüütu?

Näitan 13 postitust - vahemik 181 kuni 193 (kokku 193 )

Teema: Kas tasuta asjade äraandmine ongi nii tüütu?

Postitas:
Kägu

Mul läks nende mädanenud visside korjamise peale mõeldes süda pahaks. Ilusad õunad on puul, aga korjama peab puu alt mädanenud. Kunagi ei tea, kui kaua nad seal puu all juba olnud ju. Mina korjan oma aias küll ainult puu otsast ja panen õrnalt kotti. Säilivad väga pikalt. Kui keegi pakuks võimalust tasuta puu alt korjata, siis saadaksin ka pikalt.

minu vanaema korjas igal hommikul aiast puude alt öösel mahakukkunud õunad ära, ilusamad pani vaagnale, lopergusemad keetis moosiks või tegi kooki.
sellist puu otsast korjamist tehti ainult talveõuntega.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mul läks nende mädanenud visside korjamise peale mõeldes süda pahaks. Ilusad õunad on puul, aga korjama peab puu alt mädanenud. Kunagi ei tea, kui kaua nad seal puu all juba olnud ju. Mina korjan oma aias küll ainult puu otsast ja panen õrnalt kotti. Säilivad väga pikalt. Kui keegi pakuks võimalust tasuta puu alt korjata, siis saadaksin ka pikalt.

minu vanaema korjas igal hommikul aiast puude alt öösel mahakukkunud õunad ära, ilusamad pani vaagnale, lopergusemad keetis moosiks või tegi kooki.

sellist puu otsast korjamist tehti ainult talveõuntega.

Kui on teada, et kindlalt ühe päeva õunad seal maas, siis oleks mõeldav. Aga kommenteerija ju kirjutas, et keegi ei viitsi korjata. Tegelikult kukuvad alla kas siis tõesti valmis või juba ussitanud õunad. Mina ei sooviks ussitanud õunu. Seetõttu korjan puult. Meeldivadki natuke tooremad. Mitte täpselt valmis õunad.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

tehke vanadest akendest kasvulava

Kuskohas neid vanu aknaid jagatakse? Meil oli nendest nõukaajal korralik kasvuhoone tehtud. Müüdavad kasvuhooned on aga piisavalt kallid, et läheb päris mitu aastat nende ära tasumisega.

tal vedelesind need kodus, kuuri all. Ise kasvatsin ka alguses tomateid ja kurke vanadest akendest tehtud kasvulavas.
Teiseks – sööme kogu perega ja tassin tööle kaasa puu alt korjatud õunu. Teen ka moosi, kooki, magustoitu neist – maha kukuvad teatavasti küpsed õunad, mis sünnivadki süüa. Puus on toored veel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Loomulikult saadaksid pikalt, kui sul endal õunapuud olemas on 😛 Pakutakse ju ikka neile, kes ohkavad, et eesti õuna pole kuskilt saada või et on kole kallis. Ja mis mõttes kunagi ei tea, kaua õunad puu all vedelenud on? Pealt on näha ju, kas on ilusad või mitte. Loomulikult mädanenuid keegi ei taha, aga egas nad hetk peale allakukkumist juba mädanema ei hakka.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

oli ju -25 ja puusani lumi. Esimese kaest votsime laenu saekytuse ja autobensiini jagu ja kolm päeva vedasime kelguga metsast puid. Lisaks otsimine, saagimine, löhkumine, vedu. Polnud mōtteski solvuda, tohutu tänutunne oli, ehkki langetiskohalt oli autoni 4 km kelguga vedada. Kymmeid kordi.

Aina paremaks läheb. 😉

Kas sa oleks solvunud, et keegi pakkus sulle, tahad tasuta – mul on – tule ja tööta see ise enda jaoks üles ja vii aga rahumeeli endale, palju sul vaja on? Meie mehega mitte. Olime tänulikud.

Eriti kui kelgu saime pererahvalt, rakmed (ikka enda, mitte hobuse külge), pealambid, labida ja suppi ja mehele pits viina ka pärast 🙂 🙂 Oi, olid lahedad päevad. Naine oli siis silmini rase ja mees mingis radikuliidis ja rippus suurema osa ajast pea alaspidi mingi kaldenurga peal 🙂 vms. Äkki oleksid muidu ka aidanud, aga see oleks juba olnud selline asi, et oleksin tahtnud maksta. Senimaani parimad sõbrad. Meie aitame neid, nemad meid.

Jah, kindlasti vedastite kelguga -25 kraadiga 4km käsitsi puid. Sulle meeldib kohe asja huvitavamaks teha?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teema on endiselt kuum – tänases Õhtulehes juba artikkel ka! 🙂

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

tehke vanadest akendest kasvulava

Kuskohas neid vanu aknaid jagatakse? Meil oli nendest nõukaajal korralik kasvuhoone tehtud. Müüdavad kasvuhooned on aga piisavalt kallid, et läheb päris mitu aastat nende ära tasumisega.

FB gruppides (nii tasuta kui tavalistes mööbligruppides) pakutakse kogu aeg tasuta aknaid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Koera jaoks ei ole mõttetu, kui keegi võõras meie aiamaal askeldab. Mul on kaks kaukaasia lambakoera ja kaks pisikest krantsi. Kaukad öösel õues, krantsud toas. Mul ei ole vaja seda, et mu kaukad selle inimese puudli peale 4 h lõugavad, püüdes mulle märku anda, et aiamaal on varas.

Miks sul nii vähe koeri on, kas rahast puudus?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Lisaksin siia loetellu veel ühe olulise asja, mille tōttu on marjade pakkumine täiesti mōttetu ja soovijale suisa solvav. Reeglina soovib neid marju inimene, kellel on LAPS! Täiesti mōeldamatu on ju lapsega minna kuskile teise linnaossa vōi isegi hullemal juhul linnast välja ning seal siis pōōsast marju korjata. No ei saa, sest inimesel on ju laps!!!!

Laps on ju terve suvi lasteaias, sest ema/isa tahavad ka puhata 😉

Please wait...
Postitas:
Kägu

Juba müüa on ka raske, tasuta andmisest rääkimata
Müüsin turvaistet mõni aeg tagasi, ja inimene kirjutas et soovib. No okei, hakkad siis uurima et millal maksta saaks, ütleb et paar päeva hiljem. No ok- läheb paar päeva mööda ja ostjat pole kuskil, ei kirjuta ka.
Kirjutad siis ise, siis küsib kontonr ja teeb ülekande- kuid mis peamine- pakiautomaadi andmeid ei saada; nii et aadressi peab ilmselt ise välja mõtlema kuhu saata. Andmeid tuleb ise jõuga välja kangutada.
Ja kõige tipuks siis ei vastata ka kas pakk on käes, ei aitäh ega mitte kui midagi sealt enam ei tule
Ülimalt nõmedaid inimesi ikka on
Edaspidi hakkan vist realiseerimiskeskustesse asju viima 🤔

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meie koerad ööbivad majas, ent võõrast tegutsemist või seda enam võõrast koera haistes lähevad pöördesse.

Kaukad öösel õues, krantsud toas

Kui sa nii segast juttu ajad, et kord ööbivad su koerad majas, siis jälle et 2 koera on öösel õues, siis ma üldse ei imesta et su sõbranna loobus su heateost, sest pole ju teada, millal jutt jälle vastupidiseks kisub.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Puu otsast korjatakse ainult talveks säilima panekuks. Puu all on küpsed õunad, kohe tarbimiseks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kõik mida tahan ära anda viin sõbralt sõbrale või taaskasutuskeskusesse. väga lihtne on nii. ma ei viitsiks oodata soovijat, pakkuda, kirjeldada, suhelda.

Please wait...
Näitan 13 postitust - vahemik 181 kuni 193 (kokku 193 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas tasuta asjade äraandmine ongi nii tüütu?