Esileht Väikelaps Kas tavapärane?

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Kas tavapärane?

Postitas:
Kägu

Kas see on tavapärane käitumine, et 5a laps tahab rühmas olla just nende laste sõber, kes temaga eriti mängida ei taha? See siis tähendab teiste poolt eest ära jooksmist, vahel mitte mängu võtmist, omavahel mängimist, mille peale laps tuleb koju ja kurdab. Õpetaja arvates tavaline asi selles vanuses.

Laps ikka läheb nende juurde ja kui harva mängu võtavad, peab neid kohe ka parimateks sõpradeks. Teiste lastega, kes tahaks mängida, ei taha eriti mängida.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lapse puhul – jah, on.

Minu seisukoht on, et õpetajatel annaks palju ära teha.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Õpetajal annaks kenasti lapse suunata nende laste juurde, kes temaga mängida tahavad, kui ta parasjagu on nende teiste poolt eemale tõugatud. Siis ei jääks lapsel aega kurvastada, teistel  mängukaaslane ja kõik rahul. Lihtsalt tuima näoga õlgu kehitada pole professionaalne õpetaja poolt, heaga saab palju suunata.

“Miks elus on alati nõnda, mina armastan sind, sina teist. Ja see, keda armastad sina, see armastab jällegi teist!” laulis mu vanaema 🙂 mõnele õpetab elu seda juba 5aastaselt.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu meelest see viitab, et laps vajab siiski veidi järeleaitamist sotsiaalsete oskuste osas. Mind teeks ettevaatlikuks emana, kui rühmad on palju lapsi, kes minu lapsega ei soovi mängida ja jooksevad eest ära. Mitte ühel päeval, aga pidevalt. Tihti siin pole tegu kiusuga, vaid tõrjutav laps on ise pealetükkiv ja segav teiste suhtes või ei arvesta mängides teistega. Millise  mängukaaslasena sa ise last näed, kui vaatled teda teistega mängimas (nt sõbrad tulevad külla)? Arutlege omavahel, kuidas olla hea sõber ja mängige näiteks rollimänge nukkude-mõmmide abil, kes proovivad teineteisega sõbraks saada.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kindlasti pole ka kõnealune laps sotsiaalselt “valmis”, aga kui võimalust ei anta, siis ka ei õpi ju. Mul oli hea võrrelda – ühel lapsel oli “isereguleeruv” rühm, teisel on supertore sotsiaalsete oskuste õpetaja.

Noorema rühmas on sõimerühmast saati rõhutatud, et sõber ei pea olema, aga sõbralik peab olema kõigiga, samuti on nad KiVa rühm ja mängivad situatsioone läbi jpm. Võiks öelda, et 3a hiljem on juba kõik sõbrad ka, st ei ole vahet, kes parajasti kohal on, kõigiga saab hästi mängida.

0
0
Please wait...

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Esileht Väikelaps Kas tavapärane?