Esileht Koolilaps Kas te 14-15aastased käivad trennis?

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Kas te 14-15aastased käivad trennis?

Postitas:

Laps on otsustanud tulla ära oma trennist, kus ta käis 5aastat. Mind hirmutab see edasine. Palju vaba aega ja ei mingit liigutamist enam tervise nimel trennina. vaevalt ta viitsib ise omal algatusel midagi teha. ma arvan, et selles eas on väga raske kuhugi trenni enam saada. Kõik on käinud aastaid oma trennis, arendanud end ja uusi juurde ei võeta. Ma arvan nii, aga ehk ma arvan valesti. Kas selles vanuses saab veel kuhugi trenni veel juurde, uuele alale, millega pole varem tegelenud?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.01 21:57; 25.01 22:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa arvad, et ta üldse enam trenni tahab minna? Pigem näeb välja kui üldse trennist loobumine. Tütar on mul 17, tantsinud on erinevaid stiile titest peale, pigem võtab pidevalt trenne juurde. Poiss on 13, on olnud juttu, et trennis on igav (ma saan aru temast, tegelikult tõesti võib olla, sest temaealisi on nii väheks jäänud), aga ära tulla ei plaani. Eks näis, mis lähiaastad teevad. Paar tema vanemat trennikaaslast on läinud mingitesse võitluskunstide trennidesse. Koolide juures toimuvad ka trennid, neisse saab ilmselt igas vanuses liituda?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.01 22:19; 25.01 22:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kardangi, et kui jätab trenni maha, siis enam uut trenni ei valigi. sest seda ju ei pakuta nii nagu lhv pensionifondi. ise peab otsima. aga kas on üldse võimalust minna nii vanana kuhugi trenni veel?
kui saab täisealiseks, on jälle uued võimalused. just see vanus on kahtlusi tekitav, sest kas nii vanu 14-15aastaseid võetakse trenni juurde enam?
Koolis olevast trennist pole ma midagi kuulnud. neid oli algklassides küll, aga kas ka põhikooli ealistele,ma küll ei tea.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.01 21:57; 25.01 22:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koolis olevast trennist pole ma midagi kuulnud. neid oli algklassides küll, aga kas ka põhikooli ealistele,ma küll ei tea.

Meie koolis on küll – korvpall ja mingi karate-asi. Pluss rahvatantsud ja muud tantsud. Kooli kodulehel on kindlasti kirjas.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.01 22:19; 25.01 22:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on veider vahepealne vanus jah, aga tahtmise korral midagi ehk ikka leiab. Mul üks laps hakkas 15-aastaselt täiskasvanute spordiklubis käima – jõusaalis põhiliselt, vahel ka mõnes rühmatrennis. Teine läks veidi nooremana, 13-aastaselt kergejõustikku ja temavanuseid algajaid on seal veel. Uuris ka ujumist ja ratsutamist, neisse oleks ka kindlasti minna saanud.
Pigem võiks vaadata individuaalalade poole, meeskonnaaladel ei saa tõesti nii kergesti algajana oskajate võistkonnaga liituda.
Kas talle ala enam ei sobinud või see konkreetne trenn? Ehk on mõni lähedane ala, mis sobiks?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kohe 18a tütar käib sellest aastast algajate jalgpalli trennis (laste omas, rühm on erinevas vanusesalates 10-12a), eelmised kaks aastat käis poksitrennis. Enne seda oli mitmeaastane auk alates algklasside lõpust umbes. Trenni on ise minna tahtnud väga ja poksitrenniks pidi meid üsna pikalt veenma et lubaksime.
Poeg 15a ja alates algklasside lõpust käinud kergejõustikus, erilisi eeldusi tal pole ja mõtlesin, et kas ta üldse tahab edasi käia, aga sügisel tundis ise korduvalt huvi, millal trennid hakkavad. Tal on kindel plaan sõjaväkke minna ja oleme rääkinud, et päris ilma eelneva füüsilise koormuseta võib sõjaväes raskeks minna.
Mina ärgitaks ka noort uut ala valima, miks ta üldse keset aastat lõpetada tahab? Ainult sellepärast, et teistel on tunduvalt rohkem vaba aega? Võibolla annab kokku leppida, et käib kevadeni ära ja siis järgmiseks sügiseks valib ise mingi muu ala või hakkate kasvõi koos jalgrattaga sõitmas või jooksmas käima? Minu lapsed on küll üsna teadlikud tervislikest eluviisidest ja kuigi nad aeg-ajalt ennast päevadeks arvutisse unustavad, siis teinekord lööb jälle tervislikkuse tuhin välja (rohkem küll tütrel, mõnikord läheb lihtsalt jooksma, lisatud suhkrud ja mõttetud süsivesikud on ka üsna aktuaalne teema)

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma hakkasin u sama vanalt spordiklubis sõbrannadega käima. Sellel ajal oli juba päris palju õppetööd ja spordiklubis käimine on väga paindliku ajagraafikaga. Lisaks oli äge sõbrantsidega jõukas jutustada ???? vb ta on enda vanast trennist lihtsalt tüdinenud

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega siis ainus võimalus sportimiseks ei ole erinevad noore trennid. Spordiklubides on lisaks jõusaalile palju erinevaid rühmatreeninguid, selles vanuses noored täitsa juba käivad seal.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul hakkas laps just niivanalt trennis käima, ka jõusaal, poks jne. Hakkas ise õhtuti valgustatud radadel suusatamas käima, pidime imestusest keeletuks jääma. Nüüd on 5 aastat teinud vähemalt 4 korda nädalas trenni.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul küll 16-aastane, aga 3-aastasest saadik tegeles iluvõimlemisega, mingil hetkel hakkas talle vastu, vist 7-ndas klassis, siis käis ühes tantsukoolis 2 aastat ja 9-ndas klassis läks Eesti ühe suurema klubi cheerleaderi katsetele ja sai põhigruppi, nüüd trenne nädalas vähemalt 3x, enne esinemis kuni 5. Ei ole tal aega suitsetada ja alkoholi tarbida nagu paljudel tema eakaaslastel (juttude põhjal). Ilmselt ta käiks muidu Myfitnessis, aga seal olis vist vanusepiirang 16+.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris paljudes kohtades võetakse rahumeeli juurde ka sellises vanuses noori inimesi, nagu ka päris täiskasvanud algajaid. Peab lihtsalt treenerilt uurima ja inimene peab ise endale teadvustama, et selles vanuses millegi päris uuega alates on ta teistega võrreldes algul võrdlemisi saamatu. Ei sobi ilmselt meeskonnamängud, kus peab olema enam-vähem samal tasemel ja pikalt kokku harjutanud võistkond ning mõned väga tehnilised alad (nagu tütarlastel iluvõimlemine, iluuisutamine, mõned tantsulised stiilid), mille puhul tavaliselt eeldatakse, et peab maast-madalast alustama.
Ma tean aga inimesi, eriti just mehi, kes on rääkinud, et nad just sellises eas vahetasid spordiala ja näiteks läksid esimest korda jalgrattatrenni, ujumistrenni vmt ja just sellest on saanud neile eluaegne harrastus. Paljud võitluskunstid ka võtavad hea meelega teismelisi, sest sageli alles selles vanuses tekibki huvi selliste alade vastu jne. Tippu enamasti enam ei jõua, aga ega enamik inimesi seda seagi eesmärgiks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on kokkulepe kõigi lastega, et ühes sporditrennis PEAVAD käima. Eriala võivad vahetada, kui tahavad, aga kooliaasta lõpus. Vanem laps on 10 aastat tegelenud ühe alaga, noorim on proovinud juba 3 ala ja keskmine tuli eelmisel aastal ära 8 aastat käinud kergejõustiku trennist. Lubasin vahetada tantsu vastu, sest see on ka liikumine.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie 13a poiss ja 15a tüdruk pole kunagi mingis trennis käinudki. No paar kuud tüdruk eelmisel sügisel käis mingis showtantsus, aga sealt tuli ära ja rohkem pole kuhugi minna tahtnud. Poiss proovis eelmisel aastal mõned kuud taipoksi, aga siis tüdines sellest ja pole ka rohkem kuhugi soovi avaldanud. Ma ei näe ka mingit põhjust, miks ma neid kuhugi vägisi sundima peaksin. Ise ma ju ka ei tahaks midagi vastumeelset ainult käsu peale teha.
Kaaluprobleemi neil pole, pigem alakaalulised.
Tütrel on 8. klassis kogu aeg nii palju õppida + loovtöö ka veel, ta ei jõuakski enam millegi muuga praegu tegeleda.
Poiss on selline pooleldi hüperaktiivne niigi. Sõpradega möllavad väljas igal vabal hetkel, pole probleemi liikumisega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Koolilaps Kas te 14-15aastased käivad trennis?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.