Esileht Ilu Kas te ei karda paksuks minna?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 63 )

Teema: Kas te ei karda paksuks minna?

Postitas:

Kardan. Seepärast olin päris mures, kui spordiklubid suleti. Jooksmas käin edasi, aga kuna lasteaialaps ka kodune nüüd, siis nii palju selleks võimalust enam ei ole.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kardan. Seepärast olin päris mures, kui spordiklubid suleti. Jooksmas käin edasi, aga kuna lasteaialaps ka kodune nüüd, siis nii palju selleks võimalust enam ei ole.

Vaata Youtubes on Fitnessblender, neil on 1000 erinevat tasuta treeningvideot igale maitsele ja paljud neist ei vaja isegi mingit lisavarustust nagu raskused voi matt. Mul ka lasteaialaps ja jooksma ei saa aga trenni saan ikkagi tehtud.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.03 20:00; 16.03 21:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rasvumine koormab immuunsüsteemi. Mul on täiesti ükskõik, mida teised teevad või kuidas välja näevad, mulle meeldiks omaenda pere hoida tervena ja haigustele vastupidavana.

Täitsa valesti oled aru saanud. Kergema ülekaaluga inimesed ongi kõige tervemad. Järgnevad tavalises normaalkaalus inimesed, aga alakaalus inimesed (kes silmale näevad välja väga kenad, näiteks Williami naine Kate), on tegelikult haigustele palju rohkem vastuvõtlikud.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei karda enam, sest ma juba suht olen.

Varun nädala toiduvaru koju ja jõhverdan paremad palad 2 päevaga endale kerre. Masendav.

Ma sellepärast ei saagi nädala toiduvaru tuua, et ma tean juba ette, et hakkan seda kohe otsast hävitama. Olen alati kade inimeste peale, kes saavad soodusmüügi ajal mingit asja suurema koguse osta ja seda jätkubki pikemaks ajaks. Mina ei saa enne rahu, kui otsas on, nii kaua lasen kapi vahet.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kardan ja see motiveerib mind pidevalt liikuma, jooksval kuul juba üle 200 km tehtud, eile sõitsin jalgrattaga ning jooksin kokku 40 km, täna kõndisin 7 km, homme jooksen 12 km ringi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Otse loomulikult!
S* sest koroonast ja majanduslangusest… Lisaks veel, et mul isiklikult on 77 aastane isa, kes alles pool aastat tagasi seljatas 1,5 aastat kestnud kopsupõletiku.
Või et parim sõber kaotas kaheks nädalaks (vähemalt) sissetuleku.
Peasi, et paksuks ei läheks!

+6
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Otse loomulikult!

S* sest koroonast ja majanduslangusest… Lisaks veel, et mul isiklikult on 77 aastane isa, kes alles pool aastat tagasi seljatas 1,5 aastat kestnud kopsupõletiku.

Või et parim sõber kaotas kaheks nädalaks (vähemalt) sissetuleku.

Peasi, et paksuks ei läheks!

Üks ei välista ju teist.
Mina jõuan muretseda nii isa kui liigsöömise pärast. Ja mitte sellepärast, et ma kardan PK kommentaatoreid, aga mul on paksuna raske olla. Külmkapp on kodukontoris tõesti liiga lähedal ja kui kolleegide hulgas saab mingit viga või probleemi arutada, siis nüüd ajab see külmkapi juurde.
Pean ennast teadlikult kontrollima ja füüsilise aktiivsuse nimel tuleb spetsiaalselt välja minna, see ei tule päeva jooksul iseenesest.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga mida sa siis ostsid mingit rämpsu?

Minul küll igav ei ole. Tore, kui mõnel igav. Minul on tavaline tööpäev,ainult et kontorina kasutan meie “külalistetuba” ja samal ajal kantseldan lasteaialapsi. Lisamiinus on see, et meil ei ole see ruum “kabinetiks” sisustatud – on küll laud ja tool, kui miskit vaja teha, aga kohe mitte ergonoomiline jne – juba eile õhtul valutas mul selg. Kaalun tööandjaga rääkimist, et kas võin tooli kontorist koju tuua 😀 Ideeliselt peaks ta lubama, sest isegi kui töö käib kodus, vastutab tema töötervishoiu ja -ohutuse eest. Ja meil on just soovitus kodust tööd teha, mitte puhkust võtta vmt (töö iseloom võimaldab).

Seega mina söön ikka tavapärastel aegadel. Ehk isegi tervislikumalt, sest ka lõunasöögi teen nüüd ise (õhtu jäägid). Õhtusöögi tegemiseks on ikka rohkem aega, sest ära jääb varasem 45 min kojusõidu aeg ja vajadusel jõuab ka väikeste pauside ajal nt kotletitaina valmis segatud vmt.

Seega, ma isegi vaatan,e t ehk on see võimalus kaalust alla võtta. Lisaks ma tööl ikka vahel näksisin ka – aga kodus lasteaialaste kõrvalt ei saa ma ilmselgelt midagi ebatervislikku näksida, kui ei taha, et nemad ka näksiksid 😀 Ja eks lapsi üritame ikka tervislikumalt kasvatada. Nii et, mina loodan ikka just mõned kilod alla võtta (pealegi, ka mul praegune olukord tekitab pigem töökoormuse kasvu, mistõttu ongi vähem aega söögile mõelda. Söögikordade vahepeaslet nälga peletab mul kohvi 😛 )

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rasvumine koormab immuunsüsteemi. Mul on täiesti ükskõik, mida teised teevad või kuidas välja näevad, mulle meeldiks omaenda pere hoida tervena ja haigustele vastupidavana.

Täitsa valesti oled aru saanud. Kergema ülekaaluga inimesed ongi kõige tervemad. Järgnevad tavalises normaalkaalus inimesed, aga alakaalus inimesed (kes silmale näevad välja väga kenad, näiteks Williami naine Kate), on tegelikult haigustele palju rohkem vastuvõtlikud.

See on statistiline anomaalina (“the obesity paradox”), mis tingitud sellest, et paljud haigused kurnavad surmahetkeks inimese alakaaluliseks.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Otse loomulikult!

S* sest koroonast ja majanduslangusest… Lisaks veel, et mul isiklikult on 77 aastane isa, kes alles pool aastat tagasi seljatas 1,5 aastat kestnud kopsupõletiku.

Või et parim sõber kaotas kaheks nädalaks (vähemalt) sissetuleku.

Peasi, et paksuks ei läheks!

Miks sõber haiguslehte ei võta? Vähemalt mingi sissetulek.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei karda, pigem kardan alla võtmist. Trenni tegingi kaalu tõstmise eesmärgil ja kuna pole saanud seda viimased 1.5 kuud teha, olen märganud, et visuaalselt olen kõhnemaks läinud. Suur töö on varsti vastu taevast, sest mulle tundub, et trenni (isegi kodus) ma vigastuse tõttu enne maikuud teha ei saa.

Kodust tööd tehes jäävad mul toidukorrad pigem vahele, sest ma lihtsalt ei viitsi süüa teha, tundub aja raiskamisena, sest pean kõik, mis läheb lõunapausist üle, hiljem tagasi tegema. Kontoris olles on nälg kuidagi hullem ja lähen esimesel võimalusel lõunale. Snäkke võin päeval süüa, aga üldiselt mul kodus neid ei ole ja kui on ning hävitan näiteks terve krõpsupaki, siis hiljem normaalset portsjonit õhtusööki ma süüa ei jaksa. Trennis käimine reguleeris mu isu paremini kui kodus vegeteerimine.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen 3-nädalase kodukontoris töötamisega paar kilo alla võtnud. Asi selles, et tööle sõitmisele raisatud aja arvelt saab oluliselt tervislikumaid toite teha. Õnneks armastavad meil köögivilja kõik pereliikmed. Näkside-krõpsude koju ostmise harjumust õnneks pole. Tumedat shokolaadi palju süüa ei jaksa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.03 11:50; 09.04 11:41; 14.04 13:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul kaks nädalat, pluss kaks kilo.
Trennis enam käia ei saa, iga päev on igast näksi ja juustu ja veini tarvitatud. Laps töötab kohvikus ja toob sealt kooke ja pirukaid koju.
Lubasin et tänasest hakkan korralikuks.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.03 15:08; 09.04 12:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaalunumber veel muutunud pole aga endale näib, et keha küll. Trennisaali ei saa ja tundub, et kodus treenimine ei anna päris sama efekti. Lisaks on tööl vaja tööpäeva jooksul päris palju liikuda, kodukontoris seda “tavaliikumist” ei ole. Käin küll lõuna ajal ja peale tööpäeva kõndimas aga ilmselt jääb sellest väheks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei karda enam, sest ma juba suht olen.

Varun nädala toiduvaru koju ja jõhverdan paremad palad 2 päevaga endale kerre. Masendav.

Ma sellepärast ei saagi nädala toiduvaru tuua, et ma tean juba ette, et hakkan seda kohe otsast hävitama. Olen alati kade inimeste peale, kes saavad soodusmüügi ajal mingit asja suurema koguse osta ja seda jätkubki pikemaks ajaks. Mina ei saa enne rahu, kui otsas on, nii kaua lasen kapi vahet.

Selle vastu peaks ju aitama, kui paned varud sügavkülma. Mul ei ole ärasöömise probleemi, aga ma panen niikuinii osa toitu sügavkülma. Kui toon koju ütleme viis karpi hakkliha, kaks karpi kanakoibi ja kilo kaelakarbonaadi, siis panen külmutuskapi tavalisse ossa ainult ühe hakkliha ja ühed kanakoivad, mille teen ära homme ja ülehomme. Või mida te seal sisse sööte endale – tooreid kartuleid, porgandeid, kapsast? Jogurtit ja kohukesi nädala varu ju niikuinii ei osta. Kas sööte ära suitsuvorsti, juustu ja süldi? Siis neid tõesti ei saa osta varuks. Aga lihakraami ja juurvilju ju ikka saab. Toored munad ei tundu ka eriti isuäratavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toored munad ei tundu ka eriti isuäratavad.

Mulle paar päeva tagasi täiega tundusid. Tegin üle aastate koogel-moogelit 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.03 20:21; 30.03 20:45;
To report this post you need to login first.

Kui kord nädalas poes käia, ja ennast tundes jätta tõesti juust jm selline kiirsnäkk ostmata, siis toidust paksuks minna ei saa – isegi kui sööd esimesel päeval pool ära, siis 6 päeva oled dieedil.
Soovitan ka rõhuda porganditele-kaalikatele, koorida ja lõikuda ühekorraga valmis suur kausitäis näksimiseks.
Tume 70% shokolaad – ega seda üle 1-2 tüki ei taha, samas peletab magusaisu.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolmas nädal kodus, kaalust kadunud kolm kilo. Pole ideaalne, sest nii ei jää minust eriolukorra lõpuks midagi järele, aga mis teha. Söön väga vähe, palju vähem kui tavaelus. Poes käin kord nädalas ja toon vaid hädavajaliku ja kauasäiliva, mis tähendab, et mul ongi kodus vähe toitu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Otse loomulikult!

S* sest koroonast ja majanduslangusest… Lisaks veel, et mul isiklikult on 77 aastane isa, kes alles pool aastat tagasi seljatas 1,5 aastat kestnud kopsupõletiku.

Või et parim sõber kaotas kaheks nädalaks (vähemalt) sissetuleku.

Peasi, et paksuks ei läheks!

Miks sõber haiguslehte ei võta? Vähemalt mingi sissetulek.

Äkki sõbral on mingi moraal?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sõber haiguslehte ei võta? Vähemalt mingi sissetulek.

Äkki sõbral on mingi moraal?

Ära Perekoolis nii keeruliste asjadega sisse sõida.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.03 18:08; 01.04 10:51; 08.04 20:13; 11.04 14:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

isegi kui sööd esimesel päeval pool ära, siis 6 päeva oled dieedil.

Kui on pere, siis ei tule sellest midagi välja, minnakse lihtsalt järgmisel päeval uuesti poodi.

Kaks nädalat on selle küsimuse püstitamisest möödas, mu enda kaaluga on lood hästi, isegi langenud on veel, ilmselt siis jälgin varasemast tähelepanelikumalt. Lapse toitumisharjumustel tuleb silma peal hoida, ma ei teadnudki, et ta nii palju maiustusi suudab süüa. Ta pole ülekaaluline, aga kui ma tema toidu makrod kokku löön, siis on tulemus üsna ehmatav, liiga palju kiirsüsivesikuid ja rasva. Vaene laps saab mu käest nüüd toitumisloenguid… ja maiustused on normeeritud.

Tuttav pere kurdab, et lapsed söövad nagu hobused ja toitu kulub kohutavates kogustes. Ma ise leian, et kuna töölõunad läksid niikuinii rohkem maksma, siis praegu pole rahalises mõttes asi sugugi nii väga hull, muret teebki rohkem tervis.

Kuidas teil selle asjaga on? Julgete kaalule astuda?
PS: ülekaal on tõsine terviserisk, see ei ole sugugi tähtsusetu teema. Muidugi on inimesi, kes püsivad terved ka tugevalt ülekaalulisena, aga enamik inimesi siiski kannatab kõrge kehakaalu korral mitmesuguste tervisehäiret käes ja kuna arsti juurde ju ei saa, kas siis poleks targem neid vältida? Magusa söömine kahjustab immuunsüsteemi. Valgupuudus samuti.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.03 15:12; 16.03 15:15; 16.03 18:06; 16.03 18:37; 02.04 10:06; 03.04 14:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on kaal sama, mis kolm nädalat tagasi. Mehel ka. Ütleks, et meie puhul on toitumine isegi tervislikumaks läinud. Tekkinud on kindel rutiin, et sööme kolm korda päevas sooja sööki ja söögikordade vahel ei näksi. Varem jäid tihti osad toidukorrad vahele, mida pärast kompenseerisime snäkkidega. Snäkikapp on praegu äärest ääreni täis, aga ei isuta nii palju. Oleme ka endale õhtuks rohkem tegevust leidnud, mistõttu ei ole sellist olukorda, et tund-kaks enne magama jäämist, pikutame voodis, loeme raamatuid või vaatame mingeid saateid ja laseme lõugadel käia. Pepsit, mida mingil perioodil ostsime 5-6 suurt pudelit nädalas, oleme nüüd kolme nädala jooksul vist ainult korra ostnud. Kui samas tempos jätkata, siis pole küll põhjust paksuks minemist karta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tekkinud on kindel rutiin, et sööme kolm korda päevas sooja sööki ja söögikordade vahel ei näksi.

Jah, see on mul ka. Rutiin on hea, näksimise ja magusate jookide äralangemine samuti. Aga laps tahab neid näkse, nii et temaga on rohkem seletamist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.03 15:12; 16.03 15:15; 16.03 18:06; 16.03 18:37; 02.04 10:06; 03.04 14:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis sest paksuks minemisest nii väga karta? Seda, et mõni Perekooli-tädi vaatab äkki paha pilguga ja teeb hiljem Perekooli teema või?

Ülekaal ei ole ainult visuaalne probleem. Sellega kaasneb ka kõrge vererõhk, diabeet, valutavad liigesed ja üht-teist veel. Emotsionaalse poole pealt nii palju, et paksud inimesed ei ole tavaliselt oma suure keha üle õnnelikud, riided ei istu hästi ja raske on. Lihtsam on kehakaalu kontrolli all hoida kui seda hiljem kaotama hakata.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis sest paksuks minemisest nii väga karta? Seda, et mõni Perekooli-tädi vaatab äkki paha pilguga ja teeb hiljem Perekooli teema või?

Ülekaal ei ole ainult visuaalne probleem. Sellega kaasneb ka kõrge vererõhk, diabeet, valutavad liigesed ja üht-teist veel. Emotsionaalse poole pealt nii palju, et paksud inimesed ei ole tavaliselt oma suure keha üle õnnelikud, riided ei istu hästi ja raske on. Lihtsam on kehakaalu kontrolli all hoida kui seda hiljem kaotama hakata.

Jajaa, tavakaaluline ja vormis inimene kindlasti rasvub selle kuu ajaga nii rängalt, et kõik sinuloetletud probleemid tekivad. Kui sööbki harjumatust tegevusetusest paar kilo juurde siis tavaellu naastes need kaovad sinna kust tulidki.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Karm, kuidas kõiki probleeme söömisega “lahendatakse”. Hirm vanemate pärast- söön kommi. Lapsed ei saa külla tulla- praen saia. Majanduslangus- küpsetan vahukooretordi. Miks ja mis teil seal ajus nii nihkesse on läinud, et söömine on lahendus ja lohutus kõigele?
Mu meelest on praegu ideaalne aeg just kaalu langetada- saab oma väljas liikumist rohkem planeerida, toitu saab teha nii tervislikku ja vähe kui ise soovid, ilm on ilus ja suvi ukse ees, raskete aegade kartuses ollakse säästlikumad ka toitu ostes, restoranid on kinni. Ma näen kaalulangetuse seisukohast ainult plusse praeguses olukorras.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Karm, kuidas kõiki probleeme söömisega “lahendatakse”. Hirm vanemate pärast- söön kommi. Lapsed ei saa külla tulla- praen saia. Majanduslangus- küpsetan vahukooretordi. Miks ja mis teil seal ajus nii nihkesse on läinud, et söömine on lahendus ja lohutus kõigele?

Mu meelest on praegu ideaalne aeg just kaalu langetada- saab oma väljas liikumist rohkem planeerida, toitu saab teha nii tervislikku ja vähe kui ise soovid, ilm on ilus ja suvi ukse ees, raskete aegade kartuses ollakse säästlikumad ka toitu ostes, restoranid on kinni. Ma näen kaalulangetuse seisukohast ainult plusse praeguses olukorras.

Sa ei tee seda neile söödikutele mitte elu seeski selgeks, oled nõme pahatahtlik paksuvihkaja ja õhutad vaenu. Ime veel, et blokki ei saa (või me mõlemad sinuga).

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.03 18:08; 01.04 10:51; 08.04 20:13; 11.04 14:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest on ka praegusel ajal normaalse kaalu säilitamine lihtsam. Esiteks on poes käimine oluliselt harvem ja seega ostud läbimõeldumad.
Tormamist ei ole, närvid on korras ja päevas saab 3 x normaalset tervislikku sööki.
Õnneks ei ole meie peres kombeks söögikordade vahel külmkappi rüüstata, kuigi seal on alati üht-teist head leida. Lastel jagub närimiseks porgandeid ja õunu. Meil lähevad loosi ka sellerivarred ja kapsajuurikad

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.03 11:50; 09.04 11:41; 14.04 13:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on trenni äralangemine küll kaalu kasvatanud.
Varem vormis olnud keha hakkab vaikselt pehmeks muutuma. Käin küll jalutamas ja teen kodus Myfitnessi virtuaaltrenni aga see pole ikka see.
Liikumist on palju vähem kodustes oludes, pole midagi parata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.03 15:08; 09.04 12:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suurematel jõusaalihuntidel on praegu hoopis probleem, et kaal kahaneb.
Kuu aega ainult kehamassiga trenni elutoa põrandal ja juba on tunda, kuidas riided on tagumikust, reistest ja seljast laiad sest lihas hakkab kaduma.

Mõtlesin siis hoopis et pean dieeti praegu. Sel ajal kui suure koormusega treenin ei suuda, set nälg võtab pildi eest.

Nii et on ka teist pidi võimalik.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 63 )


Esileht Ilu Kas te ei karda paksuks minna?