Esileht Erivajadustega laps kas te olete kogenud erivajadusega lapse mõnitamist koolipsühholoogi poolt?

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: kas te olete kogenud erivajadusega lapse mõnitamist koolipsühholoogi poolt?

Postitas:

mul on aspergeri sündroomiga 5.klassis õppiv laps ja see on õudne, mida koolipsühholoog lapsele ja mulle on öelnud: nüüd on last vaja kasvatama hakata (kuigi minu elu pöörleb lapse kasvatamise ümber tema sünnist alates) ja laps on väga paha laps. koolipsühholoogil oli ka nägemus,kuidas ma nüüd edaspidi last pean kasvatama, sest tema ju teab. samuti teadis ta, et kui ma last endiselt ei kasvata,siis ootab suurena last vangla. olles kuulnud, et pere teised lapsed kannatavad haige lapse tõttu, tegi ta etteheiteid meie peresuhete kohta, süüdistades mind teiste laste kannatustes. mitmete asjade kohta lapse ja meie pere elukorralduses uuris psühholoog, et kas on see teie arvates normaalne.

kellel on erivajadusega lapsed, kas te olete ka kogenud mõnitamist koolipsühholoogi poolt?

ma arvasin seni,et koolipsühholoog peaks lapsi hoidma ja kaitsma ning eelkõige peaks talle lapsed meeldima. nüüd nägin,et sellise töö on valinud haigeid lapsi vihkav inimene.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.04 23:53; 09.04 08:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

no see on vana tõde, et koolipsühholoogid ei ole kõige teravamad pliiatsid karbis. Ära põe. Ja oma laste ligi ära luba teda.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.04 06:47; 09.04 20:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei usu, et nii ühekülgne jutt tuli psühholoogilt, pigem on see ema tõlgendus enda vaatenurgast.
On teada tõde, et kui lapsevanem peab ennast ja oma perekonna suhtumist muutma, lasevad enamus lapsevanemad psühholoogi juurest jalga.
Peeglisse on raske vaadata. Nagu ma aru saan, kannatavad haige lapse tõttu nii perekond, klassikaaslased kui teised lapsed. Kas sa nende pärast ei taha lahendust otsida?
Kui oled huvitatud asjade muutmisest, siis võta ka teise psühholoogi arvamus ja paranda asja.

Olen ise ühe vägivaldse teemaga kokku puutunud. Lapse koolis oli äärmiselt vägivaldne poiss. Terve kool, klassijuhataja, direktor ja koolipsühholoog nägid poisiga mitmeid kuid vaeva, vanemad muudkui kinnitasid, et kodus on kõik korras. Kui mitu kuud asi edasi ei läinud ja kogu kool kannatas lapse vägivalla all endiselt, läks naabrite ema koolipsühholoogi juurde ja rääkis, et vägivaldse lapse vanemad olid aastaid tagasi suurte probleemide ja pikka aega kestvate tülidega lahku läinud ja neil on endiselt omavahel probleemid mis naabriteni ulatuvad. Psühholoogile jätsid lapsevanemad selle \”pisiasja\” mainimata.

Probleemiga tuleb tegeleda, liiva pea alla peitmisest ei ole kasu. Kui on probleemne laps, siis ole tänulik, et keegi on sellele õigel ajal tähelepanu juhtinud. Kas sinu arvates on sinu lapsega kõik korras?
Aita last ja teisi kes teda ümbritsevad.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.04 07:33; 09.04 08:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma ei usu, et nii ühekülgne jutt tuli psühholoogilt, pigem on see ema tõlgendus enda vaatenurgast.
On teada tõde, et kui lapsevanem peab ennast ja oma perekonna suhtumist muutma, lasevad enamus lapsevanemad psühholoogi juurest jalga.
Peeglisse on raske vaadata. Nagu ma aru saan, kannatavad haige lapse tõttu nii perekond, klassikaaslased kui teised lapsed. Kas sa nende pärast ei taha lahendust otsida?
Kui oled huvitatud asjade muutmisest, siis võta ka teise psühholoogi arvamus ja paranda asja.

Olen ise ühe vägivaldse teemaga kokku puutunud. Lapse koolis oli äärmiselt vägivaldne poiss. Terve kool, klassijuhataja, direktor ja koolipsühholoog nägid poisiga mitmeid kuid vaeva, vanemad muudkui kinnitasid, et kodus on kõik korras. Kui mitu kuud asi edasi ei läinud ja kogu kool kannatas lapse vägivalla all endiselt, läks naabrite ema koolipsühholoogi juurde ja rääkis, et vägivaldse lapse vanemad olid aastaid tagasi suurte probleemide ja pikka aega kestvate tülidega lahku läinud ja neil on endiselt omavahel probleemid mis naabriteni ulatuvad. Psühholoogile jätsid lapsevanemad selle \”pisiasja\” mainimata.

Probleemiga tuleb tegeleda, liiva pea alla peitmisest ei ole kasu. Kui on probleemne laps, siis ole tänulik, et keegi on sellele õigel ajal tähelepanu juhtinud. Kas sinu arvates on sinu lapsega kõik korras?
Aita last ja teisi kes teda ümbritsevad.[/tsitaat]
see on kindlasti asjalik postitus, aga teemaga ei haaku ühelgi viisil 🙁 ilmselt oli koolipsühholoogil sama info, et aspergeri sündroom ja lapse erivajadus kaovad, \”kui keegi sellele tähelepanu juhib ja vanem enam pead liiva alla ei peida\” (kurti last ja tema vanemat tuleb natuke sõimata ja kõik saab kohe korda, eks).
kui tavalise inimese sellist suhtumist võib mõista, siis mida ometi koolipsühholoogid ülikoolis õpivad! ta ei õppinud ülikoolis ju ometi seda, et vanemale, kes panustab tohutult lapse kasvatamisse, sest teisiti sellise lapsega ei saagi ja elu keerleb sellise lapse ümber, tuleb öelda,et nüüd alustame lapse kasvatamisega.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.04 23:53; 09.04 08:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

see on kindlasti asjalik postitus, aga teemaga ei haaku ühelgi viisil 🙁 ilmselt oli koolipsühholoogil sama info, et aspergeri sündroom ja lapse erivajadus kaovad, \”kui keegi sellele tähelepanu juhib ja vanem enam pead liiva alla ei peida\” (kurti last ja tema vanemat tuleb natuke sõimata ja kõik saab kohe korda, eks).
kui tavalise inimese sellist suhtumist võib mõista, siis mida ometi koolipsühholoogid ülikoolis õpivad! ta ei õppinud ülikoolis ju ometi seda, et vanemale, kes panustab tohutult lapse kasvatamisse, sest teisiti sellise lapsega ei saagi ja elu keerleb sellise lapse ümber, tuleb öelda,et nüüd alustame lapse kasvatamisega.[/tsitaat]

Sa reageerid üle. Teised tahavad sind aitada ja kui vähegi võimalik, tee ise abistajate valik keda usaldad. Niisama ei tasu probleeme jätta, need kipuvad üle pea kasvama.
Sellise lapse vanemana tuleb terve elu arvestada, et ise tuleb pidevalt kasvada ja see ei ole lihtne, et ise tuleb esmalt muudatusi teha.
Võta teise psühholoogi hinnang ja kuula mis temal on öelda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.04 07:33; 09.04 08:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina koolipsühholoogi juurde tõesti ei läheks enam (seda ei saa kohustada), vaid otsiks pädeva ja teile sobiva psühholoogi väljastpoolt kooli. Just sobiva, sest kõik psühholoogid ei sobigi kõigi laste/vanematega.

See, kes eelnevalt rääkis, et mingi lapsevanem käis psühholoogile \”siristamas\” fakte juurde… ma parem ei kommenteeri.

See jutt, mida teemaalgataja koolipsühholoogist rääkis on kohutav – Sa ei pea sellist asja taluma. Leia inimene, kes Sulle sümpaatne ja TARK psühholoog tundub. Mis psühholoog see on, kes hakkab nõu andma sel viisil?

Ole tubli ja otsi abi väljastpoolt kooli!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et psühholoog tahtiski sind ja su last aidata. Aga ta kahjuks tegi seda täiesti valesti.
See on (kooli)psühholoogide tavaline häda, et nad hakkavad vanemaid süüdistama ja nende käitumisest ja pereelust vigu otsima.
Lapse muutmiseks on tõesti vaja vanematel endal muutuda ja kasvada, aga see ei käi nii, et mingi tädi tuleb vanemale nina alla hõõruma, mida kõike ta valesti teeb ja kui haiged peresuhted teil on.

Mitte ükski pere ei ole ideaalne ja mitte ükski inimene pole veatu.Meil kõigil on vigu ja asju, mida võiks muuta. Kõrvaltvaatajal on väga lihtne õpetada ja näpuga näidata, aga psühholoog ei peaks selline olema.

Hea psühholoog juhib kliendi niikaugele, et et inimene ise hakkab asju teisiti nägema ja soovib ise muutusi läbi viia. Mitte keegi ei muuda ennast mingi tädi tänitamise peale.
Ja ähvardused (laps satub vangi) või süüdistused (teiste laste kannatustes)… no andke abi. See ei ole normaalne.

Ma arvan, et sa saaksid palju teistmoodi teha, et oma lapse ja pere olukorda parandada. Võta omaks, et sa oled vigu teinud, sest me kõik teeme vigu. Otsi keegi, kes sulle nõu annab, mitte ei süüdista.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.04 09:14; 11.04 10:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära nüüd koonda oma solvumist ja pahameelt psühholoogi vastu vaid ürita leida nendes karmides väljaütlemistes mingigi iva, mis sind, sinu last ja teie peret reaalselt ka aitaks. Sageli on kõrvaltvaatajal \”lihtne targutada\” aga tegelikult võivad nad juhtida meie tähelepanu asjaoluldele, mille suhets oleme ise pimedad.

Oma lapse kooli psühholoogilt ei kuuleks ma eales selliseid kommentaare. See selleks. Mis aga puutub vangla-teemasse, siis nii paraku on. Meie vanglates on diagnoosimata aspergereid hulgim. Paljud neist ei oleks seal, kui oleks õigel ajal suunamist leidnud. Tean küll, et aspergeri kasvatamine on sisuliselt võimatu, aga kui perre selline tegelane on kord sündinud, siis tuleb sellega tegeleda. Kahjuks on küll palju vastutöötamist, aga seda teinekord nii kooli kui ka kodu poolt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]mul on aspergeri sündroomiga 5.klassis õppiv laps ja see on õudne, mida koolipsühholoog lapsele ja mulle on öelnud: nüüd on last vaja kasvatama hakata (kuigi minu elu pöörleb lapse kasvatamise ümber tema sünnist alates) ja laps on väga paha laps. koolipsühholoogil oli ka nägemus,kuidas ma nüüd edaspidi last pean kasvatama, sest tema ju teab. samuti teadis ta, et kui ma last endiselt ei kasvata,siis ootab suurena last vangla. olles kuulnud, et pere teised lapsed kannatavad haige lapse tõttu, tegi ta etteheiteid meie peresuhete kohta, süüdistades mind teiste laste kannatustes. mitmete asjade kohta lapse ja meie pere elukorralduses uuris psühholoog, et kas on see teie arvates normaalne.

kellel on erivajadusega lapsed, kas te olete ka kogenud mõnitamist koolipsühholoogi poolt?

ma arvasin seni,et koolipsühholoog peaks lapsi hoidma ja kaitsma ning eelkõige peaks talle lapsed meeldima. nüüd nägin,et sellise töö on valinud haigeid lapsi vihkav inimene.[/tsitaat]

Aga mida teised psühholoogid on öelnud/soovitanud?
Te ju käite ometi kuskil regulaarselt psühholoogi juures? Aspergeri puhul on see ülioluline, sest ühest küljest vajab laps(ja ka vanem) kõrvaltvaataja pilku, mis ütleks, kus saaks reegleid karmimaks timmida, teisalt on vaja sellele lapsele lõpmatuseni selgitada, et inimesed, kes neid kasvatada üritavad ei tee seda õelusest ega kättemaksuhimust.

Koolipsühholoogi juures käimine pole tõesti ju kohustuslik. Saite negatiivse kogemuse osaliseks- juhtub- eks me kõik ole sattunud mõne spetsialisti otsa, kes tundub olevat oma alal täiesti ebapädev(samas kellegi teise meelest võib ta olla igati tore inimene).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

olen jah kohanud.kui proovisin oma last tavakooli panna. psühholoogist ja sotsiaalpedagoogist polnud üldse abi, pigem tegid nad oma \”diagnoosidega\” asja hullemaks. samuti panid nad \”diagnoosi\” enne kui ma lapsega psühhiaatri juurde jõudsin, ja jagasid seda kõigiga kes teele jäid.loomulikult ei kattunud see hilisema psühhiaatri diagnoosiga.samuti sain mina peapesu, et ei oska oma last kasvatada, õpetada jne.kõige hullem oli veel lapse klassijuhataja suhtumine.see teatas, et minu laps on ise süüdi, et teda kiusatakse, mis ta siis on teistsugune.see oli Tallinna piirkonnakoolis.
mul on asperger+ATH.ei ole vägivaldne.pigem oli meil koolikiusamise ja õppimise probleem kuna lapsel on tugev keskendumishäire.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.04 20:09; 09.04 20:12; 11.04 22:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma ei usu, et nii ühekülgne jutt tuli psühholoogilt, pigem on see ema tõlgendus enda vaatenurgast.
On teada tõde, et kui lapsevanem peab ennast ja oma perekonna suhtumist muutma, lasevad enamus lapsevanemad psühholoogi juurest jalga.
Peeglisse on raske vaadata. Nagu ma aru saan, kannatavad haige lapse tõttu nii perekond, klassikaaslased kui teised lapsed. Kas sa nende pärast ei taha lahendust otsida?
Kui oled huvitatud asjade muutmisest, siis võta ka teise psühholoogi arvamus ja paranda asja.

Olen ise ühe vägivaldse teemaga kokku puutunud. Lapse koolis oli äärmiselt vägivaldne poiss. Terve kool, klassijuhataja, direktor ja koolipsühholoog nägid poisiga mitmeid kuid vaeva, vanemad muudkui kinnitasid, et kodus on kõik korras. Kui mitu kuud asi edasi ei läinud ja kogu kool kannatas lapse vägivalla all endiselt, läks naabrite ema koolipsühholoogi juurde ja rääkis, et vägivaldse lapse vanemad olid aastaid tagasi suurte probleemide ja pikka aega kestvate tülidega lahku läinud ja neil on endiselt omavahel probleemid mis naabriteni ulatuvad. Psühholoogile jätsid lapsevanemad selle \”pisiasja\” mainimata.

Probleemiga tuleb tegeleda, liiva pea alla peitmisest ei ole kasu. Kui on probleemne laps, siis ole tänulik, et keegi on sellele õigel ajal tähelepanu juhtinud. Kas sinu arvates on sinu lapsega kõik korras?
Aita last ja teisi kes teda ümbritsevad.[/tsitaat]
aspide vanemad vaatavad vägagi peeglisse, nad ei saagi muidu hakkama oma lapsega.
ja probleemse pere vägivaldse lapsega võrdlus oli küll nüüd kohatu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.04 20:09; 09.04 20:12; 11.04 22:24;
To report this post you need to login first.

Tore, et terve hulk perekoolikanasid on jälle targemad, kui mõni õppinud inimene. Mida te nende spetsialistide juurde jooksete, kui neist ainult jama tuleb? Oma talupojamõistus on päris kadunud? Kasvatage oma aspergereid ja autiste nii, nagu heaks arvate. Ega teiste nõu ja vaatenurk erivajaduste puhul on muidugi kurjast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

õppinud inimene lihtsalt nii ei ütleks aspergeri emale. Seega on kõnealune koolipsühholoog üks rumal inimene, keda ülikooliharidus ei rikkunud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.04 06:47; 09.04 20:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis see psühholoog siis valesti ütles? See kõik on ju tegelikult tõsi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte mis ta valesti ütles vaid kuidas ta seda tegi.

Mina käisin ka ühe terapeudi juures, mure oli suur ja enamike soovitusi katsetatud.
Lapse käitumine, õppeedukus, suhtlemised, tema käitumise mõjud kodustele…
Terapeut leidis lahenduse
Paneme lapse asenduskodusse, nii on teil kergem………
Jah see oli shokk. Ma tahan seda asjaliku nõu, tulen abi otsima ja…. uskumatu. Olin valmis ta kohtusse andma.
Tema aga asus asjalikult asju ajama. Jah see oli ametlik sekkumine, enne kui aru sai, et käitumishäiretga last ega tema vanemat ei aita kuidagi lapse kodust eemaldamine.
Niiet haridust suudab igaüks omandada aga kas ta oma valitud erialast aru ka saab on juba teine teema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina näen asja nii:

Laps käib tavakoolis ja tänu sellele on probleemid. Ema ei taha (oska?) näha probleemi kaine pilguga ja seetõttu ka psühholoogist valesti aru saanud. On jah tõesti väga valus tõde kuulata. Olen selle ise läbi teinud. Vahetasin aspiga kooli ja see on uskumatu, kui normaalselt me nüüd elame – nii koolis kui kodus.

Vabandan südamest, kui valesti aru saan!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.04 15:13; 11.04 10:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina näen asja nii:

Laps käib tavakoolis ja tänu sellele on probleemid. Ema ei taha (oska?) näha probleemi kaine pilguga ja seetõttu ka psühholoogist valesti aru saanud. On jah tõesti väga valus tõde kuulata. Olen selle ise läbi teinud. Vahetasin aspiga kooli ja see on uskumatu, kui normaalselt me nüüd elame – nii koolis kui kodus.

Vabandan südamest, kui valesti aru saan! [/tsitaat]

Huvitav, kuidas kooli vahetamine õdede ja vendade \”kannatusi\” vähendab? Kas mõeldakse õpilaskoduga kooli?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.04 09:14; 11.04 10:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kooli vahetamisega saab lapse närvisüsteemi stabiilsemaks. Sellest tulenevalt on laps ka kodus rahulikum.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.04 15:13; 11.04 10:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie vahetasime ka kooli aga uue kooliga kohanemiseks kulus 2 aastat.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.04 20:09; 09.04 20:12; 11.04 22:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õnneks on minu lapse koolis väga pädev psühholoog, kes nii lolli juttu, nagu teemaalgatuses kirjas, iial kellelegi ei räägiks. ¦oki sain hoopis ametliku psühhiaatri juures, kuhu läksime sellesama psühholoogi soovitusel. (Laps ei ole vägivaldne, aga tal on muid probleeme, ilmselt ka mõningaid aspergeri jooni) Ei osanud nime järgi kedagi valida, võtsin dr Lauliku ja see ajas ikka sellist käojaani…

Olen lapsega ka teiste arstide vahet jooksnud, eripedagoog, teine psühhiaater, igal pool olen asjalikku ja abistavat nõu saanud, aga näe, üks kõrgelt haritud võhik leidus ikka selles kompotis. Moraal on, et arstidiplom üksi ei anna mitte kellelegi tõelist pädevust ja et seda võibki vabalt juhtuda, et spetsialist ei oska asja lahendada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mis see psühholoog siis valesti ütles? See kõik on ju tegelikult tõsi.[/tsitaat]
See on sama hea, kui minna kopsuvähiga arsti juurde, ja ehkki sa ise pole elus suitsu proovinudki, saad arstilt kõvasti sõimata, et ise oled oma haiguses süüdi, küllap sa ikka oled lapsest saati ahelsuitsetanud. Ravi muidugi ei saa, sest \”sa pead oma suhtumist muutma ja peeglisse vaatama, enne ei muutu midagi\”.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Erivajadustega laps kas te olete kogenud erivajadusega lapse mõnitamist koolipsühholoogi poolt?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.