Esileht Koolilaps Kas te selgitatate lapsele, et magus ajab paksuks ja pole tervislik?

Näitan 4 postitust - vahemik 31 kuni 34 (kokku 34 )

Teema: Kas te selgitatate lapsele, et magus ajab paksuks ja pole tervislik?

Postitas:

Ma seda võimalikku paksuks tegemise juttu väga rääkida ei julgeks, sest mu oma lähedane oli lapsena natuke pontsakam (veel normi piires) ja temal algas paksuhirmu tõttu juba varajases teismeeas buliimia, millega senimaani maadleb.
Seda, et liigne suhkrurikaste ja rafineeritud ja/või ületöödeldud toitude söömine mõjub tervisele halvasti, seejuures nii seedimisele, hammastele kui üldisele võimekusele ja tekitab pealekauba sõltuvust, olen oma lastele küll rääkinud.

Mu keskmine poeg on 11 a ja 151-152 cm pikk, kaalub ligi 48 kg. See on veel perearsti hinnangul normi piires (ka visuaalsel hinnangul), kuigi laste BMI kalkulaator ütleb, et pisut ülekaalus.
Aga tean tüdrukut, kes temast pool aastat noorem ja pikkust on juba 170+ ning kannab rinnahoidjat jne. Ilmselgelt tema puhul laste BMI enam õigesti ei näitagi, sest enamus temaealisi tüdrukuid pole lihtsalt veel puberteedi sellisesse faasi jõudnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole mingi spetsialist, aga mulle tundus ka, et nats palju. Kui see 10-aastane nüüd just üle 170 cm pikk pole. Ise olen nimelt 170 cm ja minu normaalkaal, milles end hästi tunnen, on 54-56 kilo alati olnud. Hetkel olen 64 kilo ja tunnen ennast täiesti paksuna.
Muidugi on kehatüübid erinevad, aga minu meelest juba väikesed ohumärgid ülekaalulisuseks olemas.
Hullult miinustati mu juttu – milles asi? Ma ütlesin – MINU normaalkaal, milles end hästi tunnen. Kõik miinustajad ise on tõenäoliselt 10-20 kilo sama pikkuse juures veel raskemad, ja siis tunnevad ennast riivatuna. Pole põhjust, mind ei huvita teiste kaal või välimus, ei ütle ka kellelegi, et paks, peaasi, kuidas inimene oma kehas ennast tunneb. Olen rasedana ka ligi 30 kilo normaalsest raskem olnud ja oli ikka jube tunne.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.08 00:21; 09.09 16:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selgitan et ainult suhru ja kemikaalide peal elades jääb tervis nõrgaks kuna kehal ei ole piisavalt kõiki vajalikke aineid, et head ja ilusat keha ehitada.

Kaal kui selline pole mingi näitaja. Sa võid olla väga vormis ja hea tervisega ning kaaluda 20 kilo rohkem kui mõni tibin kes arvab et ta on jube õiges kaalus, kui tegelikult koosneb kaal ainult pekist ja kontidest ning tervist pole ollagi.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.09 17:46; 16.09 17:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu 10-aastane tütar on keha poolest ilmselgelt minusse ja mul on kerge kalduvus ülekaalule, terve elu jälgin kaalu. Laps on praegu küll igati norm kaalus(54kg) õnneks. Samas ma ikkagi piiran tema söömist. .

Appiii, 54 kg on tugevalt ülekaal 10 a puhul. Mul on tütar ka 10 aastane ja 148 cm pikk ning kaalub 37 kg ja täiesti normaalne, kena sale tütarlaps. Magusat ta ei söö pm, olen väiksest peale korrutanud enne soolane ja siis magus ning tihti ta enam ei tahagi magusat, kui soolane kenasti söödud. Piirdub paari kommiga, paar korda nädalas. Hommikusöögiks on puder, mida juba väiksest peale harjutatud sööma. Tütar varsti tulevane rasvunud ja tervisehädadega laps teil, kas trennis käib, liikuda meeldib, kuidas eeskujuga, kui teie sööte tervislikult siis laps ju jäljendab väiksest peale!

🙂 Selline ärevus võõra lapse kaalu peale? On sul ikka kõik korras?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.09 17:46; 16.09 17:49;
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 31 kuni 34 (kokku 34 )


Esileht Koolilaps Kas te selgitatate lapsele, et magus ajab paksuks ja pole tervislik?