Esileht Pereelu ja suhted Kas te tülitsete reisidel oma kaaslasega

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 57 )

Teema: Kas te tülitsete reisidel oma kaaslasega

Postitas:
Kägu

Puhkus peaks olema ju tore ja lõõgastav aeg aga meil on täpselt vastupidi. Saan aru, võõras riik, keel jne aga võiks ju end veidi tagasi hoida.
Auto rent ja ringisõit on õudus kuubis. Nõme.
Kas teil samuti?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei. Miks peaks? Puhkus on alati tore ja läbisaamine väga hea.
Aga miks te ei vali mingit muud reisimise vormi kui autosõit stressi põhjustab? On olemas rongid, jalgrattad ja karavanid. Suuremates linnades suurepäraselt hakkama ka jalutades ja ühistranspordiga. Stressi palju vähem.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Enda praegusega ei tülitse üldse – mõlemal õnneks samas soovid reisimisel ja saame väga hästi läbi. Eksiga tülitsesime, nt rentisime auto, tema sõitis ja ma siis pidin nt waze abil teekonda otsima. Millalgi sain nt selle eest, et kuidas ma sellise teekonna sain sinna leida, mis läbi kruusatee läheb. Nagu ma peaksin teadma, mis tüüpi teed kuskil võõras riigis on. Sain lause stiilis, et “ise istud siin kõrval ja midagi tegema ei pea, kui meile normaalne tee leida ainult, seda ka ei suuda teha”. Õnneks nagu mainisin, siis tegu eksiga.

Praeguses suhtes puhkuse aeg meil just kõik väga hästi. Tülisid ei ole kordagi reisimisel tekkinud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Puhkus peaks olema ju tore ja lõõgastav aeg aga meil on täpselt vastupidi. Saan aru, võõras riik, keel jne aga võiks ju end veidi tagasi hoida.

Kas teil samuti?

tülitseme kogu aeg. reisimine pole erand.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Öeldakse, et tõeline sobivus saabki selgeks just reisides. Kui muidugi leppimine ka kiirelt tuleb ja see teie nö normaalsus, siis pole häda. Mina aga leian, et stressiolukorras teisele turja karata ei ole õiglane. Minu jaoks oleks see viimane reis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

oleneb kuidas ootused puhkuse suhtes on ja milline puhkus ise on. ja kas ootused omavahel ka paika peavad.
esimesel reisil tülitsesime. edasi õppisime ära, et iga väikese asja pärast pole mõtet närvi minna. kui midagi läheb nihu siis tuleb seda seiklusena võtta, olukorrast pilti teha ja paari aasta pärast on endal tore meenutada juba. kui on olemas reisikindlustus ja realistlik kokkulepitud eelarve siis edasi tuleb kulgeda ja olla rõõmsameelne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina paraku muutun reisil nõmedaks ja enamasti on reisiaegsed tülid-ebamugavused minu põhjustatud. Ma isegi ei tunne ennast ära, iga pisiasi käib närvidele, nähvan ja närvitsen kogu aeg.
Üksi töölähetustel käies (kus enamasti ka kohalik kultuuriprogramm on) tunnen end suurepäraselt.

Nii et nüüd olengi teinud ettepaneku enam mitte koos reisida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Enda praegusega ei tülitse üldse – mõlemal õnneks samas soovid reisimisel ja saame väga hästi läbi. Eksiga tülitsesime, nt rentisime auto, tema sõitis ja ma siis pidin nt waze abil teekonda otsima. Millalgi sain nt selle eest, et kuidas ma sellise teekonna sain sinna leida, mis läbi kruusatee läheb. Nagu ma peaksin teadma, mis tüüpi teed kuskil võõras riigis on. Sain lause stiilis, et “ise istud siin kõrval ja midagi tegema ei pea, kui meile normaalne tee leida ainult, seda ka ei suuda teha”. Õnneks nagu mainisin, siis tegu eksiga.

Praeguses suhtes puhkuse aeg meil just kõik väga hästi. Tülisid ei ole kordagi reisimisel tekkinud.

nii tuttav. minu eks tõmbas teemat, kui lennuk hilines, vigises nagu eit lennujaamas ooteruumis, selliselt, et kõik kuulsid. oleks siis ärireis olnud, puhkusereisi peale tõmbas nii teemat, et ma pidin piinlikkusest maa alla vajuma, et ma nii närvihaiget meest üldse tunnen. peale reisi jätsin maha. praeguse mehega on iga reis puhas nauding.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei tülitse, vastupidi, väga mõnus on koos reisida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei tülitse, oleme 100% ühel lainel selles osas, mida reisilt ootame. Meil on alati mitmenädalased reisid, kus mööda valitud sihtkohariiki siis rendiautoga ringi reisime ja mõlemale sobivad just sellised tempokad ja seikluslikud reisid, rannas vedelejad pole. Reisi lõpu poole väsinuna oleme võibolla veidi vaiksemad aga ikkagi naudime seiklemist ja seda just koos.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mul viimase postitajasga suht samad näitajad – ainult et me sõidame kohaliku transpordiga, on lahedam, ehedam ja odavam 🙂 kaklema küll ei viitsiks kusagile sõita.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meie tülitseme hoopis kodus ja põhjusel, et mees üldse reisida ei taha – isegi päev Lätis või Soomes on tema jaoks liig.

Kui aga mingi ime läbi ta siiski reisile kaasa saan, siis reisil olles me enam ei tülitse:)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Öeldakse, et tõeline sobivus saabki selgeks just reisides. … leian, et stressiolukorras teisele turja karata ei ole õiglane.

Reis ja puhkus on sinu (kaaslase) jaoks stress?
Miks, sa jumalime, sinna siis üldse ronid?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Reisisime enne lapsi palju ja reisideaegne klapp oli üks faktor, miks ma seda meest ka muudes stressiolukordades edaspidi usaldada julgesin. Ei närvitse, ei laadi oma pinget mulle maha, saime hästi läbi ja nüüdki, kui 11a hiljem ja kolme väikelapsega reisid on tiba teine tera kui endisaegsed seiklused, saame reisil hästi läbi, isegi kui tuleb sekeldada (reisidel tavaline ju).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Esimene päev on ikaldus. Alati olen vale päeva valinud puhkamiseks, kui just suured miljonid oleks võinud ära teenida, aga nüüd peab kuskil puhkama.

Järgimine päev aga on teinepool äksi täis ja valmis seiklema. See ongi vist aeg, kus ta mulle kõige rohkem meeldib. Ei takista vallid, ei riku ta tuju. Ja siis on ta tõeline mees, keset ootamatusi. Kindel, naerusuine, ilus ja armas. Argielus kahjuks kipub ära vajuma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas teil samuti?

Aga see pole ju lõõgastumine, kui ringi sõidad. Sul on lõõgastmisest kummaline ettekujutus. Ja kui leiad, et teine on liiga närviline, võta KÕIK reisiga seotud kohustused endale. Las partner tuleb ja lõõgastub. Miks teine peab sulle looma võimaluse, kus sina end mõnusalt tunned. Aga auto rent ja sõit võõras riigis ei ole puhkus tavalises tähenduses, see on pingutus. Puhkuse tunne tekib kui koju jõuad. Ja sellega tuleb võõrasse riiki minnes arvestada. Lõõgastumiseks vali kodule võimalikult lähedal olev koht, kus kõik teie eest on äratehtud. Sina ainult leba ja lõõgastu. Ei mingit reisiga seotud stressi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nope, me ei tülitse reisidel ega ka kodus.
Reisid on isegi nagu mõnusamad kui nö argipäev, eriti kui lapsed väiksed olid, sest reisil olles on kõigil vaba aeg ning lastega majandamine jaguneb päevast-päeva ühtlaselt mõlema peale.
Tiimitöö on juba ka sissekujunend, st kellel mis roll, kuid need on vabatahtlikud rollid. Teist süüdistada on mõttetu, sest sul pole vabandust, miks sa aeda ise ei teinud kui see on sulle oluline.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Täiesti kohutav on välismaal reisides kuulata mingit eestlasest paari omavahel jagelemas. See on veel hullem, kui ropendavad teismelised (või ka mitte niiväga enam teismelised), kes ka arvavad, et keegi neist niikuinii aru ei saa.
Kui üksteise suhtes ei suuda viiskaad olla, siis võiks vähemalt arvestada teiste inimestega (mitte, et ma nüüd propageeriks mingit koduseite vahel üksteise lömastamist ja avalikus kohas hea näo tegemist).

Järeldus: te ei sobi!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Välisreisidel me ei tülitse. Eesti omades tuleb vahest natuke ette, aga ei eskaleeru suureks. Kõige rohkem tuleb tülisid ette kodus, aga üritame ka neid vältida. Välisreisidel ei rendi autot. Suurepäraselt saame hakkama jalutades ja ühistranspordiga. Ei hakka riskimagi pingetega. Välisreisil ikka ainult tahaks vabalt ja rahulikult olla. Vaatame ka selliseid majutusi, kus põnevamad kohad on lähedal ja pood ka kindlasti. Viimati olime linna keskel, jala poodi, jala randa, turule jne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei tülitse. Üksikud arusaamatused võivad ette tulla, kuid need saavad alati lahendatud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tavaliselt tülitseme sellise autoreisi lõpul, aga see on ilmsesti kehva planeerimise tulemus – liiga pikad sõidud, väsimus. Siis hakkab mees minu sõidustiili kritiseerima või kui ise roolis on, lihtsalt mossitama, kui ma iga tema: “vaata seda!” vms peale kohe telefonist pilku ei tõsta või tema suhtlemissooviga kohe kaasa ei lähe. Mina sellist lakkamatut assisteerimist ei vaja ja eriti ka ei mõista.
Samas on nende reiside jooksul piisavalt meeldivaid hetki ja elamusi, tuleks lihtsalt seesama kojusõidu osa kuidagi ära lahendada… Võtta selleks rohkem aega, planeerida rohkem pause vahele. Mõtestatud pause, mingi vaatamisväärsuse või söögikoha juures, et mees aru ei saaks, et tema pärast neid tehakse.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Jah, alati
Seepärast olen loobunud oma elukaaslasega koos reisimast.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Me tülitseme just reisi valides. Mina lihtsalt tahan minna kuhugi kodumaalt ära aga tema iga jumala kord ootab, et mina otsustaks ja valiks kõik asjad(hotell, sihtkoht, hind jne) ise. Aga kuna tema tahab minna rohkem, siis ta võiks ka kaasa natuke mõelda.
Me oleme nii vähe reisinud, et pole veel reisil olles jõudnud tülitseda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Reisimine on see aeg, kus me iialgi ei tülitse. Mingeid kohustusi pole ja saame olla 100% teineteise päralt. Reisime ka üldjuhul just seetõttu kahekesi, see on meie parim koosveedetud aeg.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meie ei tülitse peaaegu üldse. Reisides üldse mitte ja kodus harva. Auto rendime, tema sõidab ja min olen kõrval ilus 😀 Arvan, et tüli rendiautos tuleb siis, kui see, kes roolis (mees?) tunneb ennast võõras kohas autoroolis ebakindlalt ja läheb seetõttu närvi. Minu mees saab roolis hakkama igal pool. Küll tõmbasin ma ükskord natuke vingu üles, et tema ei lase mind välismaal üldse rooli ja ma ei harjugi nii võõras kohas sõitma, aga kunagi võib see olla vajalik. Aga see lahenes nii, et kunagi olime sõpradega koos reisil, mehed läksid ühe autoga ühte kohta ja naised teise autoga teise kohta ning mina olin naistest ainus, kes välisriigis oli valmis seda teist autot juhtima.
Meie parimad hetked mehega ongi koos kuhugi sõites. Siis lobiseme maast ja ilmast, arutame teineteise tööasju ja päevapoliitikat jms. Mõlema vanemad elavad meie kodust u 150 km kaugusel, sõitmisi tuleb ikka ette.
Reisid on meil kõige toredamad. Olmemuresid pole, süüa tegema ega koristama ei pea, iga päev uus ja huvitav.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kui ma iga tema: “vaata seda!” vms peale kohe telefonist pilku ei tõsta või tema suhtlemissooviga kohe kaasa ei lähe.

Telefonist mitte pilku tõsta võid ka kodus kapi taga, selleks ei pea kuhugi kaugele ju sõitma?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul olid eksiga ka puhkuse ajal tülid. Põhiline põhjus oli see, et tema tahtis peamiselt vedeleda, aga minu arust võib vedeleda ka kodus, mina tahan ringi sõita ja kõike näha. Temale meeldis rannas peesitada ja alkoholi juua. Õhtul siis veel suuremad dringid, hommikuks väsinud. Kui mina olin hommikul varakult valmis hommikusöögile ja seiklema minema, siis tema tahtis magada. Hommikusöögile ei jõudnudki. Kuidagi sai keskpäevaks normaalseks, siis hakkas jälle ring otsast pihta. Mina ei saanud kuidagi aru, mis mõttega me tuleme maailma otsa vedelema ja jooma, selleks ei pea kuskile sõitma. Rendiautoga sõitsin alati mina, aga härra veel kobises ka, kui mõnikord veidi valesti sõitsin, kuigi enamasti oli see tema süü. Ütles, et pead sinna sõitma, hakkasime vaidlema, alati oligi valesti, kui tema ütlemise järgi sõitsin. Nüüd reisime 10 aastase pojaga koos kahekesi juba aastaid. Temale meeldib samamoodi väga ringi sõita ja võimalikult palju näha. Kui mingi jama juhtubki, on tema nii meeldivalt positiivne ja ei muretse üldse. Eelmine kord juhtuski autoga midagi, tema ütles, et pole hullu, helistame rendilepingul oleval numbril ja kõik saab korda. Saigi, saime lisaks kahetunnise jalutuskäigu mägedes, kus nägime jäneseid ja sisalikke, muidu poleks sinna sattunudki.

Please wait...
Postitas:
Kägu

või kui ise roolis on, lihtsalt mossitama, kui ma iga tema: “vaata seda!” vms peale kohe telefonist pilku ei tõsta või tema suhtlemissooviga kohe kaasa ei lähe

Väga nõme ja väsitav on reisida koos inimesega, kes isegi reisil olles istub, nina telefonis, ja sealt pilku ei tõsta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tavaliselt tülitseme sellise autoreisi lõpul, aga see on ilmsesti kehva planeerimise tulemus – liiga pikad sõidud, väsimus. Siis hakkab mees minu sõidustiili kritiseerima või kui ise roolis on, lihtsalt mossitama, kui ma iga tema: “vaata seda!” vms peale kohe telefonist pilku ei tõsta või tema suhtlemissooviga kohe kaasa ei lähe. Mina sellist lakkamatut assisteerimist ei vaja ja eriti ka ei mõista.

Sina ei vaja, sina ei mõista, aga proovi mõista vähemalt sedagi, et kui juht on väsinud ja vajab enda virge hoidmiseks vestlust, siis on see muuhulgas ka SINU huvides.

Ma pole ise ka muidu inimene, kes tahab pidevat vestlust pidada, aga sel suvel käisin pojal lennujaamas vastas, lend oli mitu tundi hilinenud, ja kui me siis öösel kella kahe paiku kodu poole sõitsime ja poeg telefoni välja võttis – mis muidu ja pikematelgi päevasel ajal toimuvatel sõitudel on minu jaoks täiesti OK – siis seekord ütlesin, et mul on praegu vaja, et ta minuga räägiks ja mind ärksana hoiaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

siis seekord ütlesin, et mul on praegu vaja, et ta minuga räägiks ja mind ärksana hoiaks.

Kui selline vajadus sel kujul välja öeldakse, siis on see OK ja ma saan sellest aru. Aga kui inimene väidab, et ta ei ole väsinud, just istus rooli, siis ma ei pea iga tema momendi peale vaimustuma. Mina olin just mitu tundi roolis, mul võiks nüüd olla õigus puhata ja ma ei puhka välja, kui minu ee.. mitteosalemise peale mossitama hakatakse. Või mis mõte roolija vahetamisel nüüd ongi? Äkki ikka see, et senine juht saaks puhata? Või mida?

Kui mina rooli taga ära väsin, siis vestlus mind ei aita, aitab puhkus.

Teisalt ärritab mind kohutavalt, kui see väsinud mees kõrvalistuja istmel minu sõidustiili kommenteerima hakkab. Me sõidame erinevalt, mina olen ettevaatlikum, rahulikum, leppigu sellega. Mind ei ole vaja ergutada, see häirib.

Nagu öeldud. Aitab ainult sagedasemate pauside tegemine, siis mees ei käi mulle närvidele ja ei vaja ka minu poolt niipalju käehoidmist.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 57 )

Esileht Pereelu ja suhted Kas te tülitsete reisidel oma kaaslasega