Esileht Väikelaps Kas te võtaks 5a reisile kergkäru kaasa?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )

Teema: Kas te võtaks 5a reisile kergkäru kaasa?

Postitas:

Oleme soojale maale reisile minemas ja kaalun, kas võtta 5a lapsele mingi kergkäru kaasa? Mitte et oleks plaan pikki maid jalutada, aga mingil määral tahaks ikka ümbrusega tutvuda ja ka ringi käia ning hea oleks ära väsind last sinna panna. Tassida teda enam pikalt ei jõua.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.10 07:47; 17.10 20:07; 18.10 08:58; 20.10 18:35; 22.10 16:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei võtaks. 4-aastaselt võtsime viimati, kuid kasutust eriti ei leidnud. 5-aastane kergkärusse enam ei mahu hästi ka.

5-aastaselt magas meie laps veel päevaund, seega üritasime selleks ajaks hotelli tulla (magas kas toas või õues lamamistoolil). Mõnikord pikutas ka autos. Jala käis palju, aga süles tassimist oli küll ja mitte vähe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei võtaks ja ka 5-ne ise ei oleks mingil juhul nõus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

5-aastasele enam ei viitsiks käru kaasa vedada. Kui pikad need jalgsikäidavad vahemaad ikka on ning teine asi on minu meelest see, et tavamõõdus kergkäru, mis tavaliselt reisile kaasa võetakse, on 5-aastase ringi kärutamiseks siiski suht ebamugav. Me just suvel andsime ära oma pere kergkäru ning 5-aastane soovis teha seal sees oma aias veel viimase sõidu. Kärutasin teda siis paar ringi aias ja uskumatult ebamugav oli nii lükata kui keerata seda käru, kui seal 5-aastane sees istus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõukeratas? Kui just vanalinna munakiviteed ainult plaanis pole. Sellega ei väsi nii ära kui kõndides. Vajadusel saab endale ka järgi lohistada nii, et laps peal seisab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina jällegi võtsin. Käisime päevasel reisil Soomes ja jalgsi kõndimist oli ikka tõesti väga palju. Päeva lõpuks mul endal lõid jalad tuld välja, mis see viiene veel oleks teinud. Käru õigustas ennast igati, mina teda tassida küll ei oleks jaksanud. Oleks lapse isa kaasas olnud, siis tema oleks saanud ta ka kukile võtta, aga tema oli seekord väiksemaga kodus.
Tuleval aastal muidugi enam ei võtaks, siis laps ilmselt enam ei mahugi kärusse 🙂 Aga tänavu veel mahtus, ta on muidugi oma vanuse kohta pisike ka (105 cm).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kõik oleneb lapsest.
käisime barcelonas, jalutasime päevas 18km. laps(4a1k) pidas ilusasti vastu 🙂
kuigi, enne seda oli meil ka alati kaasas kergkäru, siis sel korral ei võtnud kaasa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie viiene käis vapralt ka ühe pikema matka kaasa, kokku üle 10 km. Kõndisime aeglaselt, palavas ei oleks isegi eriti kiiremini jaksanud.
Kui laps väsib ära, siis saab ju alati kuskile pisut pikemaks paigale jääda, kas siis kohvikus istuda või lasta lapsel kuskil ronida-mängida. Lihtsalt ei saa võtta plaani nt ühe päevaga terve linna vaatamisväärsused läbi kimada vmt, aga seda teil ju kavas polegi.
Tegelikult on kasulik ka kodus aeg-ajalt nii suure lapsega jalgsi ringi käia, ükskõik kas linnas või loodusretkedel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei võtaks. Ei käiks 5aastasega sellisell reisil, kus vaja nii palju kõndida ilma pausideta, et ära väsib. A la helsingis shoppamas.

reisi on võimalik ju planeerida nii, et on pausid. 5-aastane peaks jõudma tunnikese ikka jalutada,mismoodi ta muidu ikka õues käidud saab. Ja lihtsalt arvestate nii, et ükski vaatamisväärsusega tutvumine ei kesta kauem kui 1 h, siis on vaja pausi.

5aastane võib tõenäoliselt pigem hakata igavusest virisema, kui see “ringivaatamine” liialt kaua kestab 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.10 12:22; 17.10 20:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

meie käisime äsja viieseks saanud lapsega suvel päevaks soomes ja kõndisime ka jalgsi ikka väga palju. käisime loomaaias ja linnas ringi ja siis veel jalgsi sadamasse mitu km. kuna mul on käe peal samme lugev kell, oskan öelda, et kokku tuli 23 000 midagi sammu ja laps kõndis kogu aja kaasa. mingit probleemi polnud. ma ei kujuta küll ette, et 5-aastast kärus vedada. soojamaareisil ei tule üldse nii pikalt kõndida ka. süles pole teda pärast beebiiga kunagi tassinud, nii et oska ta seda ka nõuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei võtaks, mul oleks imelik 5-aastast tervet last kärutada. Seda enam, et laps on väga kiire ja väsimatu käija.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.10 16:48; 18.10 00:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igal juhul võtaks. Reis peab olema mugav ja mõnus nii endale kui ka lapsele. Rannapuhkuseks muidugi pole vaja, aga kui on plaanis ringi vaadata, siis kindlasti. Endalgi löövad jalad peale pikki põnevaid reisipäevi tuld välja, mis siis veel 5-aastasest rääkida. Reisiolukorras (ajavahe, kliimavahe, pikad päevad, palju muljeid) võib viienegi tukastada tahta, kärus on seda mõnus teha. Pealegi on käru alla ja sangade külge hea igasugu kola panna, mida muidu peeab käes või seljas vedama. Nii mõneski kohas on ühistransport üsna kallis, kärutaja saab tasuta.
Ära pane tähele seda seltskonda siin, kes paanilist võistlust peab, kes kui vara kärust loobus. Tegelikult veavad nad oma lapsi autos või ei võta üldse pikemaid käike ette.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.10 18:09; 21.10 21:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teema algataja. Vot selle peale ma küll ei tulnud, et mul peaks olema piinlik nii suurt last kärusse panna. Reis peab jah olema mugav. Kuna kaasa tuleb ka 2a noorem laps, kellele ilmselt tuleb käru kaasa, siis kardan et suurem laps hakkab selle ebaõigluse peale protestima. Kui käru vaja ei lähe, pole sest ju midagi. Ja baby jogger city mini kannatab ka 5a last. Ja paraku minu laps ei ole nii hea käija, et kilomeetreid jala käiks. Ka veekeskused on mõne km kaugusel, siis ma ei tea, kas ja palju ühistranspordi peale loota.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.10 07:47; 17.10 20:07; 18.10 08:58; 20.10 18:35; 22.10 16:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

no kui last pole harjutatud kõndima, siis muidugi ei ole hea käia. Pigem ikka need, kes ei käruta oam last, ei vea ka igale poole autoga ja teavad, et lasped jaksavad kõndida küll. Tülpimus on probleemiks, mitte kõndimine.

PS, teine lasp sündis kui esimene oli 2a ja ei olnud mingit kahekohalist käru ega ka seisulauda vaja. Lapsed jaksavad kõndida küll, kui neile see võimalsu anda. SÜlle tahtis ta ka ainult isale, sest isa võttis – mina ei võtnud sülle juba siis, kui ma üle suure kõhu ei jaksand vedada ja mul eelistaski käest kinni hoida 🙂

Ja kordan veel, ei ole vaja planeerida selliseid reise, kus väikesed lasped nii meeletult ära väsivad. Milleks? Kui ei suud areisil ühest või teisets asjast loobuda, sisi tuleks laspehoidja kaasa võtta, mitte käru niivanale lapsele 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.10 12:22; 17.10 20:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti ei votaks, mu laps sai just hiljuti viieseks ja ausalt ei kujutaks teda kull vankris ette, oleks paris naljakas vaatepilt. Harjutasime ta juba enne 2 saamist vankrivabaks ja on juba pisikesest peale pikemaid maid kondinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära pane tähele seda seltskonda siin, kes paanilist võistlust peab, kes kui vara kärust loobus. Tegelikult veavad nad oma lapsi autos või ei võta üldse pikemaid käike ette.

Otse vastupidi – head käijad on need lapsed, kel peres sageli autot ei olegi ja kes on harjunud palju jalgsi käima. Kärus pikutavad meelsamini ikka need autoga-treppi viieaastased.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.10 16:48; 18.10 00:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hmm, mul on üsna sportlik 5a ning kuna vaid issil on load, kes on enamus.aja kuskil eesti peal sõidus, töö selline, siis meie käimegi lastega palju jala, sõidavad ratastega jne. Aga ma tõesti ei taha kella pealt tormata reisil hotelli magama ning eks midagi ikka on ümbruskonnas vaadata, avastada. Ja laps ei pea kärus olema, ta saab käia. Kui ära väsib, siis saab kärusse panna

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.10 07:47; 17.10 20:07; 18.10 08:58; 20.10 18:35; 22.10 16:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas seisulauda kannataks kahese kärule panna?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest 5-aastased “väsivad” kõndimisest ära ainult siis, kui neil on igav. Igatahes olen ma reisidel korduvalt näinud seda, kuidas siledal teel kõndimisest väsinud laps korraga enam üldse väsinud ei ole, kui saab kuskile mäe otsa ronida vms. Mina ei võtaks käru, seda on ju suht tüütu lükata ka, eriti ebatasastel teedel või mäest üles-alla liigeldes. Viimati kasutasime reisil käru siis, kui laps oli varsti 3 saamas. Iseasi, kui teil 5a tõesti veel päeval magada tahab ja käru selleks vaja on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma näen varianti, et laps hakkab seetõttu jonnima ja mul jääb reis nn poolikuks, kuna me ei saa liikuda rahulikult, siis iga kell võtaks. Jumala ükskõik, mis keegi arvab, peaasi, et viril laps oleks happy. (Juhul kui käru tagab selle).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks oleneb lapsest, minu laps ei olnud juba kaheseltki nõus kärus olema, mis siin viiesest rääkida. Käime ilusti kilomeetrite kaupa ja päevaund ta ka ei vaja. Ise ei viitsiks ka mingit käru kaasas tirida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleme soojale maale reisile minemas ja kaalun, kas võtta 5a lapsele mingi kergkäru kaasa? Mitte et oleks plaan pikki maid jalutada, aga mingil määral tahaks ikka ümbrusega tutvuda ja ka ringi käia ning hea oleks ära väsind last sinna panna. Tassida teda enam pikalt ei jõua.

Sinu laps, sinu reis, ise otsustad. Kuidas puutub asjasse kellegi teise arvamus? Kui arvad, et su laps väsib ja ta on nõus kärus istuma, siis milles küsimus?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

oleneb lapsest. meil ostsid reisikaaslased reisil käru lapsele. Peale seda, kui olid pidanud last süles ja kukil kandma pool päeva. kui tegu pole lõbustus või veepargiga, siis väsivad viiesed vist alati käimisest ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie käisime soojamaareisil kahe lapsega, laste vanused olid 3 a ja 5 a. Mõlemale võtsime kaasa eraldi kärud. Oleme abikaasaga sellised, kes ei taha päevade kaupa rannas olla, vaid meile meeldib palju ringi kõndida.

Kärud õigustasid ennast igati. Laps ei pea kogu aja kärus olema, vaid võis rahulikult ka omal jalal kõndida, palju tahtis; väsides ronis kärusse ja näksis seal küpsist.
Kusjuures, tegelikult kulusid need kärud ära mitte ainult laste, vaid ka tavaari vedamiseks. Hommikul tegime hotellitoast minekut, toppisime kärusse joogipudelid neljale, natuke näksimist, soojemaid riideid ja mõned laste mänguasjad- juba sellest said kärud parajalt täis. Vahepeal ostsime tänavamüüjatelt midagi, seegi läks käru pagasiossa. Ilma käruta oleks pidanud kogu tavaari tassima oma seljakottides, ja kui lisada siia veel väsinud ja virila lapse sülestassimine, oleksime olnud mehega ühed koormaeeslid.

See on õige, et last väsitab igavus. Ent kogu aeg ju ei jõua temale igal sammul mingit põnevat meelelahutust välja mõelda! Et saaks mäkke ronida, selleks peab enne näiteks paar kilomeetrit jalgsi kõndima ka (kui just mägi hotelli jalamil ei asu).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma vist võtaks ühe tugevama ja suurema käru, mis kannatab vajadusel kaht last korraga. Et üldiselt üritaks nii, et üks lastest kõnniks ise, aga kui asi väga kriitiliseks läheb, siis paneks nad korraga sinna istuma (üksteise sülle kasvõi, kui tegemist ei ole tandemkäruga). Kahte käru kaasa tassida ja terve päeva ringi lükata tundub lihtsalt ebamugav.

Et 5-aastast oleks kuidagi piinlik kärru panna, seda ma küll ei arva. Enda lastel pole selles vanuses enam käru olnud, aga eks siis on ka sellejagu rohkem planeerimist ning arvestamist. Õe 7-aastase panin küll oma 2-aastasega koos kärru, kui pärast pikka reisipäeva hotelli poole jalutasime. 5-aastane kõndis reipalt ise. Võibolla mul on närvid nõrgad, aga mu meelest on lihtsam ikka laps kärru toppida kui lõputult tuju üleval hoida või teda vitsaga taga ajada, kui ta enam kõndida ei taha ning vinguma hakkab. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie käisime soojamaareisil kahe lapsega, laste vanused olid 3 a ja 5 a. Mõlemale võtsime kaasa eraldi kärud. Oleme abikaasaga sellised, kes ei taha päevade kaupa rannas olla, vaid meile meeldib palju ringi kõndida.

Kärud õigustasid ennast igati. Laps ei pea kogu aja kärus olema, vaid võis rahulikult ka omal jalal kõndida, palju tahtis; väsides ronis kärusse ja näksis seal küpsist.
Kusjuures, tegelikult kulusid need kärud ära mitte ainult laste, vaid ka tavaari vedamiseks. Hommikul tegime hotellitoast minekut, toppisime kärusse joogipudelid neljale, natuke näksimist, soojemaid riideid ja mõned laste mänguasjad- juba sellest said kärud parajalt täis. Vahepeal ostsime tänavamüüjatelt midagi, seegi läks käru pagasiossa. Ilma käruta oleks pidanud kogu tavaari tassima oma seljakottides, ja kui lisada siia veel väsinud ja virila lapse sülestassimine, oleksime olnud mehega ühed koormaeeslid.

See on õige, et last väsitab igavus. Ent kogu aeg ju ei jõua temale igal sammul mingit põnevat meelelahutust välja mõelda! Et saaks mäkke ronida, selleks peab enne näiteks paar kilomeetrit jalgsi kõndima ka (kui just mägi hotelli jalamil ei asu).

Tänud, ma olen ka sama meelt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.10 07:47; 17.10 20:07; 18.10 08:58; 20.10 18:35; 22.10 16:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsed väsivad, see on fakt. Minu vennalaps istus viieaastasena ülimalt hea meelega minu lapse kärus (Maclaren XT) kui terve päeva Disneyworldis veetsime.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kunagi kui mul lapsi ei olnud, siis vaatasin väga imelikult sellepeale, kui nii suured lapsed kärus istusid..nüüd kui mul on endal 2 last 5 ja peaaegu 2-ne ja oleme käinud reisil ja lähme peagi uuesti, siis suhtun ma sellesse hoopis teisiti, see on kuidagi mõistetav, et ka 5 a väsib ja oleme leidnud alati lahenduse, et ka 5-ne saaks kärus vajadusel istuda, kui ikka väga ära väsib. Seega ma arvan, et talita täpselt nii nagu õigeks pead. Ja nagu eelpool ka kirjutati, siis asjade hoiustamiseks on ka hea käru ära kasutada, ei pea asju seljas vedama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

parim puhkus on lapsele see, kus ta saab olla ikse aktiivselt asja juures – aga panna kärru ja vedada teda siis mööda linna ringi – ei ole ju lapsele huvitav.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära pane tähele seda seltskonda siin, kes paanilist võistlust peab, kes kui vara kärust loobus. Tegelikult veavad nad oma lapsi autos või ei võta üldse pikemaid käike ette.

Otse vastupidi – head käijad on need lapsed, kel peres sageli autot ei olegi ja kes on harjunud palju jalgsi käima. Kärus pikutavad meelsamini ikka need autoga-treppi viieaastased.

Kas teie lapsed on haiged, küsis naaber, kui lasteaiast käruga koju tulime. Tema tuli samast lasteaiast kõrvalmajja autoga… Supelrand on meil 3km kaugusel. Sinna läheb naabripere, kes käru juba 2-aastasega uhkelt kõrvale viskas, ikka autoga. Meie laome oma kärualuse liivavorme, käterätte, toidukotte jms säärast täis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.10 18:09; 21.10 21:03;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )


Esileht Väikelaps Kas te võtaks 5a reisile kergkäru kaasa?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.