Esileht Tööelu, raha ja seadused. “kas teadsite, et LHP-selt naastes saate hunniku puhkuserahasid!!”*

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: “kas teadsite, et LHP-selt naastes saate hunniku puhkuserahasid!!”*

Postitas:

Tere!
Märkasin ühte levivat informatsiooni, ( sotsiaalmeedias, tavainimeste postitatud) kus arutletakse selle üle, kui palju keegi lapsega kodus olles on tööle naastes puhkuseraha saanud.
Osad aga väitsid, et see pole nii. Keegi osanud täpselt selgitada miks üks on saanud ja teine mitte ja mul tekkis küsimus, mille järgi see tekib?

Olen kodus olnud alates 2016a november, mil mul ka laps sündis. Samal aastal olin töö juures puhkust ka saanud. Ja minu teada, kõik mille saama pidin. ( aasta alguses 2n ja suvel ka 2n).
Dekreeti minnes ja viimast arvet saades ei saanud ma puhkuselisa, sest olin ära puhanud ja saanud?

Nii, ok. Olen uue lapse ootel, kelle sünniha seoses “tulen tagasi tööle üheks päevaks”, ehk 1 veebruaril ja jään kohe dekreeti. ( lapse sünni TA 30p hiljem)
Oletame, et olen kodus temaga kuni 2a saamiseni ja naasen tööle.

Kas ma viskan seal siis näitlikult jalad seinale ja ootan esialgu kandikul meeletut puhkuseraha?
Kuidas see tekib? Kuidas mõni saab “oi, mis suur summa” ja teine ei saa midagi?

🙂

0
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.10 13:39; 07.10 14:18; 07.10 20:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saa mingit puhkuseraha, kuna lhp ajal on tööleping peatatud. Oled küll töötajana kirjas, kuid kuna mingit tootlikkust sinu poolt tööandjale ei ole, ei teeni sa ka endale puhkust ja seega mingit raha ei saa.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan.
Olgu, mina ei saa.
Aga siiski, millisel juhul nemad saavad, kes saavad? Kas see tuleneb sellest, et LHP jäädes jäi nende puhkuseraha “töö juurde”?

PS! Neid, keda “rõõmus üllatus” ootas, neid on sadu. Just seal sotsmeedia lehel arutlemas.
🙂

0
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.10 13:39; 07.10 14:18; 07.10 20:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saab see,, kellel on kasutamata puhkust
st
ta kas ei kasutanud üldse dekreeti mineku aastal puhkust või ei kasutanud kogu puhkust või jäi osa dekreeti järgmisse aastasse…

Puhkust koguneb nii töötamise kui ka dekreedi eest (selles mõttes on dekreet sama haiguslehega, et annab puhkust), lapsehoolduspuhkuse aeg puhkust ei anna.

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 07.10 14:22; 07.10 14:29; 07.10 18:26; 07.10 18:29; 09.10 13:13; 10.10 09:16; 11.10 09:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt sul midagi on saada, kui 2016 puhkasid 28p ära aga kuna laps sündis novembris, jäi osa dekreeti ju 2017.aastasse, selle eest kogunes puhkust.

Ja uue dekreedi eest koguneb ka.

Saad kasutada tööle naastes 1a jooksul nii need mõned 2017.a puhkusepäevad kui 11 puhkusepäeva 2019.a dekreedi eest.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 07.10 14:22; 07.10 14:29; 07.10 18:26; 07.10 18:29; 09.10 13:13; 10.10 09:16; 11.10 09:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris piinlik ja kurb on lugeda selliseid teemaalgatusi. Vahel mõtlen, et inimeste rumalus mind enam ei üllata, aga siis suudab keegi ikka sellise totrusega lagedale tulla, et hoia pead kinni: lähen lhp-lt tööle, viskan jalad seinale ja ootan meeletut puhkuseraha…

+12
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Meeletut puhkuseraha” saad siis, kui töölt ära lähed. Siis tehakse ühelt ja teiselt poolt arvestus. Ehk peab töötaja tööandjale hoopis puhkusraha tagasi kandma.
Töösuhte ajal on õigus puhata.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.10 14:38; 07.10 20:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul jäi saamata 10 kuu eest väljateenitud puhkus – sel aastal, mil LPH-le jäin, ei võtnud puhkust välja. Aga mingit ‘meeletut’ puhkuseraha nüüd ikkagi ei kogune.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris nii see pole, et muudkui kõik saavad puhkusetasu igal juhul:
1. puhkusetasu(puhkuseraha) ei maksta niisama välja vaid ikka vaid siis kui kasutad puhkust
ja
2. seda, kas sul üldse on kasutamata puhkust, seda saad teada tööandjalt/raamatupidajalt, kõigil ei ole

Millest tekib puhkus:

rasedus-sünnituspuhkus(nn dekreet) on töövõimetusperiood st samasugune aeg nagu haiguslehel või sünnituslehel oleminegi, läheb tööaasta arvestusse ja annab sama moodi puhkust nagu töötamine
aga
edasi oled lapsehoolduspuhkusel, lapsehoolduspuhkuse ajaks tööleping peatub ja lhp aja eest puhkust ei lisandu.

Kui sa enne rsp kasutasid ära puhkuse, siis nüüd on oluline, kas kasutasid seda
a) kogu perioodi eest st aasta algusest kuni rsp lõpuni kogunenud puhkuse (siis on puhkusejääk 0 st puhkust ega puhkusetasu pole saada)
või
b) kasutasid lühema perioodi eest kui rsp lõpuni ja rsp lõppes enne kui aasta lõppes (siis on midagi saada)
või
c) kasutasid puhkust rohkem kui tasa teenisid(siis oled n ö ette puhanud ja pead tööle naastes selle hoopis tasa töötama…v “teenid tasa” uue rsp-ga vms)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 07.10 14:22; 07.10 14:29; 07.10 18:26; 07.10 18:29; 09.10 13:13; 10.10 09:16; 11.10 09:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingit “üheks päevaks tööle naasmist v üheks päevaks töösuhte taastamist” ei ole olemas! Kui sa soovid uuesti minna II lapsega rsp-le siis sa lõpetad lhp. Ja lõpetad ikka nii kauaks kui jääd uuesti lhp-le st töösuhe taastatakse kogu 140päevase dekreedi ajaks, mitte 1 päevaks. Kui lhp ei lõpeta ja töösuhet pole siis ei maksa Haigekassa sulle sünnitushüvitist(dekreediraha), kui taastad 1 päevaks saad 1p raha mitte 140p.

Selleks, et arvutada, kas sul on mingi puhkus reservis, selleks ei piisa infost, et sünnitasid nov 2016, vaja on rsp lõpupäeva
ja
teada, kas töölepingus ongi põhipuhkus 28p.

Kui sa kogu 2016.a töötasid ja olid dekreedis ning 2016.a eest puhkasid 28p, siis 2016.a eest enam puhkust reservis pole,
küll aga läks osa dekreeti 2017.aastasse ja selle eest kogunenud puhkus on alles.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 07.10 14:22; 07.10 14:29; 07.10 18:26; 07.10 18:29; 09.10 13:13; 10.10 09:16; 11.10 09:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Puhkusepäevi on sul tööle naastes ootamas, kui sa ei ole kõik saadaolevaid puhkusepäevi enne lapsehoolduspuhkusele jäämist ära kasutanud ja kui ei ole ette ära kasutanud rasedus-sünnituspuhkuse (nn dekreet) ajal kogunevaid puhkusepäevi. Mingit “puhkuseraha” sul ei kogune, vaid need on ikka saadaolevad puhkusepäevad (juhul kui ette pole ära võtnud rasedus- ja sünnituspuhkuse päevi), mida saad tööle naastes hakata välja võtma, st puhkama. Ma olin kahe lapsega järjest kodus, dekreedi eest kogunevaid puhkusepäevi ei võtnud ette välja ka esimese lapsega koju jäädes, nii et kui pärast kahte lapsehoolduspuhkust tööle naasin, siis oli saada kahe nö “dekreedi” eest kogunenud päevad.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Vastus kommenteerijale, kel on piinlik. Minu kirjutatu oli “oletuslik”, ehk näide sealt samast FB seinalt.
Minuga pole tegemist. Ma juhtusin seda lugema ja tekkis lihtsalt küsimus, miks nad kaklevad. Keegi ütleb , et saab ja teine karjub et ei saa. Samas mitte keegi üle kümnete kommentaaride ei maini, misk ta sai.
Soovisingi teada.
Tõesti, samas ei ole ma ise ka sel teemal pädev ja nende sõnastust googeldades vastuseid ei leidnud.

Taaskord. Siia ju tohtiski kirjutada küsimusi, kui on neid on? Ka minul on sadade küsimuste ees küsimusi ja jahmumisi aga olen aru saanud, et inimesed ja nende teadmised ja kokkupuuted teemadega on erinevad.

PS! Ma pean tihti võtma hinnapakkumis ja mulle helistavad inimesed ning räägivad, et kaup saab valmis 34ndal nädalat, 40 ndal monteeritakse lahti, 41sel paigalatakse.
Kas ma peaksin nendega “õiendama”, et ma ei arvuta nädalate vaid kuupäevadega? Või ongi nii, et tänapäeval teavad kõik, et puhkavad 47ndal nädalal ja juuksuris käivad 49ndal?

Olen tavaline kana, omade teemadega.
Vabandan, et piinlikust valmistasin.

+2
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.10 13:39; 07.10 14:18; 07.10 20:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tead, võiks küll olla piinlik. See on tavaline tööõigus, mis on kehtinud aastaid. Iga inimene võiks teada basic õigusi ja kohustusi. Ma ei saagi aru, kuidas täiskasvanud inimene ei tea.

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.10 14:38; 07.10 20:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen tavaline kana, omade teemadega.
Vabandan, et piinlikust valmistasin.

Piinlik võiks olla nüüd seepärast, et sa jahudki kana kombel väikse torkava kommentaari üle, mis sinu suunas tehti, mitte ei arutle edasi sind huvitava teema üle ega täpsusta, kas sa siis said nüüd aru, milles asi on nende puhkuserahadega.
Pläkutamine on lõpuks ikka tähtsam kui probleemi lahendus.

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.10 08:52; 11.10 10:10; 11.10 15:45; 28.10 09:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

väljavõtmata puhkust ei saa rahas välja võtta!

Ilmselt nee,d ke son midagi sanaud, neil on olnud enne LHP-le jäämist väljavõtmata puhkust (dekreedi jal nt kogunevad ka puhkusepäevad, kokku 11) ja siis na don enne päriselt tööle naasmist puhkuse välja võtnud. St nt LHP lõpeb 01.09, aga samas päeval hakkab puhkus 2 nädalat. Mina just nii tegingi, võtsin oma puhkuse välja.

Kui tööandja lihtsalt maksab rahas puhkuse välja enne kui see aeguda jõuab, on väga vastutulelik tööandja. Samas töötaja ei sa anõuda apuhkust rahas ja tööandja ei saa omal algatusel puhkust rahaga asendada (et ära puhka, me maksame raha, aga tee tööd ikka edasi). Kui töötaja ei võta phkust õigeaegselt välja,siis see aegub ja seda ei kompenseerita. Kui just tööandja ise ei soovi kompenseerida – lisatasusid võib alati maksta

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tööandja lihtsalt maksab rahas puhkuse välja enne kui see aeguda jõuab, on väga vastutulelik tööandja. Samas töötaja ei saa nõuda puhkust rahas ja tööandja ei saa omal algatusel puhkust rahaga asendada (et ära puhka, me maksame raha, aga tee tööd ikka edasi). Kui töötaja ei võta puhkust õigeaegselt välja,siis see aegub ja seda ei kompenseerita. Kui just tööandja ise ei soovi kompenseerida – lisatasusid võib alati maksta

Mitte vastutulelik tööandja vaid seadust rikkunud tööandja kui kehtiva töölepinguga töötaja kasutamata puhkuse rahas kompenseerib st puhkuseta puhkusetasu välja maksab. Kui tõesti maksab puhkusetasu, mitte a´la tulemustasu, lisatasu vms nime all.

Ja puhkuse aegumine peatub nii rsp kui lhp ajaks! Seega ei aegu enne rsp välja võtmata jääv puhkus, saab kasutada tööle naastes väga ilusasti, 1a jooksul.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 07.10 14:22; 07.10 14:29; 07.10 18:26; 07.10 18:29; 09.10 13:13; 10.10 09:16; 11.10 09:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Vastus kommenteerijale, kel on piinlik. Minu kirjutatu oli “oletuslik”, ehk näide sealt samast FB seinalt.

Minuga pole tegemist. Ma juhtusin seda lugema ja tekkis lihtsalt küsimus, miks nad kaklevad. Keegi ütleb , et saab ja teine karjub et ei saa. Samas mitte keegi üle kümnete kommentaaride ei maini, misk ta sai.

Soovisingi teada.

Tõesti, samas ei ole ma ise ka sel teemal pädev ja nende sõnastust googeldades vastuseid ei leidnud.

Taaskord. Siia ju tohtiski kirjutada küsimusi, kui on neid on? Ka minul on sadade küsimuste ees küsimusi ja jahmumisi aga olen aru saanud, et inimesed ja nende teadmised ja kokkupuuted teemadega on erinevad.

PS! Ma pean tihti võtma hinnapakkumis ja mulle helistavad inimesed ning räägivad, et kaup saab valmis 34ndal nädalat, 40 ndal monteeritakse lahti, 41sel paigalatakse.

Kas ma peaksin nendega “õiendama”, et ma ei arvuta nädalate vaid kuupäevadega? Või ongi nii, et tänapäeval teavad kõik, et puhkavad 47ndal nädalal ja juuksuris käivad 49ndal?

Olen tavaline kana, omade teemadega.

Vabandan, et piinlikust valmistasin.

mida imelikku on nädalanumbrite kasutamises?
kiire ja efektiivne, kui tegeletakse millegi planeerimisega ja igas kalendris on nad olemas.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Puhkusetasu tohib rahas maksta vaid siis, kui töötaja töölt lahkub.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.10 21:41; 10.10 08:53; 27.10 14:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Puhkusetasu tohib rahas maksta vaid siis, kui töötaja töölt lahkub.

Ma arvan, et nad on lihtsalt selle puhkuse välja võtnud, siis saab ju ka puhkuseraha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Puhkusetasu tohib rahas maksta vaid siis, kui töötaja töölt lahkub.

Ma arvan, et nad on lihtsalt selle puhkuse välja võtnud, siis saab ju ka puhkuseraha.

Jah. aga sellest hüüatusest ma küll aru ei saa. Inimene võtab puhkuse välja ja saab selle eest puhukseraha. Mis siin üllatavat on?
Imestada saaks ehk vaid selle üle, et nn dekreedi eest koguneb ka puhkust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.10 21:41; 10.10 08:53; 27.10 14:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imestada saaks ehk vaid selle üle, et nn dekreedi eest koguneb ka puhkust

…kui ei ole lugenud Töölepingu seadust ja/või ei tea, et nn dekreet st rasedus-sünnituspuhkus on töövõimetusperiood st sünnitusleht on nagu haigusleht või hooldusleht.

https://www.riigiteataja.ee/akt/112072014146?leiaKehtiv
§ 68. Põhipuhkuse andmine
(1) Põhipuhkust antakse töötatud aja eest.

(2) Põhipuhkuse andmise õiguse aluseks oleva aja hulka arvestatakse lisaks töötatud ajale ajutise töövõimetuse aeg, puhkuse aeg (välja arvatud lapsehoolduspuhkuse ja poolte kokkuleppel antud tasustamata puhkuse aeg), samuti aeg, kui töötajal on seaduse alusel õigus tööst keelduda käesoleva seaduse § 19 punktis 3 nimetatud juhul, ning muu aeg, milles pooled on kokku leppinud.
[RT I, 10.02.2012, 1 – jõust. 20.02.2012]

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 07.10 14:22; 07.10 14:29; 07.10 18:26; 07.10 18:29; 09.10 13:13; 10.10 09:16; 11.10 09:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ise selle kuidagi läbi elanud, et võtaksin siis teema kokku:
olin kolme lapsega järjest kodus, puhkust kogunes rasedus- ja sünnituspuhkuste (RSP) ehk dekreetide pealt. Peale kolmanda lapse sündi, kui RSP läbi sai, lõpetasin omal soovil töölepingu tööandjaga. Kogunenud (saamata) puhkus arvutati päevades kokku, minu põhipalk arvutati ÜMBER kõrgemaks, kuna inflatsioonid (?) (kui ma ei eksi; väljenduti kuidagi nii, et reaalne töötasu käesoleval aastal on sellel kohal nii palju protsente suurem) arvutati sinna juurde ehk siis väljamakse seoses töölt lahkumisega tuli suurem, kui oleksin oma töölepingu järgselt põhitasu järgi saanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.10 09:12; 11.10 10:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täpsustan:
Ilmselt st tegelikult ei arvutatud(ammugi mitte tänu inflatsioonile) sinu põhipalk ümber (põhipalga nr muudetakse vaid siis, kui see jääb alla hetke miinimumpalga st alampalga-sellest väiksem nr ei tohi täiskoormusega töötaja palganr olla…kui 3,4,5….9 a tagasi kehtinud nr seda nüüd on, siis muudetakse)
vaid
täiesti korrektselt arvutati välja saamata jäänud puhkuse kompensatsioon.

Nimelt:
(5) Kui töö tegemisest keeldumise tõttu ei ole töötajale rohkem kui kaheteistkümne kuu jooksul töötasu makstud, korrigeeritakse töötaja töötasu keskmise töötasu arvutamise vajaduse tekke kuul kehtiva töötasu indeksiga. Indeksi väärtus arvutatakse keskmise töötasu arvutamise vajaduse tekke kuul ja töö tegemisest keeldumise kuul kehtinud Vabariigi Valitsuse kehtestatud töötasu alammäärade suhtena.
[RT I, 11.10.2011, 4 – jõust. 01.01.2012]

ehk siis võrreldakse sinu viimase töötamise aja miinimumpalka praeguse(maksmise) hetke miinimumpalgaga

kui N siis oli alampalk 430 ja praegu on 500, siis suhe on 1,16 ja sinu puhkusetasu aluseks olev mitme aasta tagune nr korrutatakse 1,16-ga

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 07.10 14:22; 07.10 14:29; 07.10 18:26; 07.10 18:29; 09.10 13:13; 10.10 09:16; 11.10 09:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täpsustan:

Ilmselt st tegelikult ei arvutatud(ammugi mitte tänu inflatsioonile) sinu põhipalk ümber (põhipalga nr muudetakse vaid siis, kui see jääb alla hetke miinimumpalga st alampalga-sellest väiksem nr ei tohi täiskoormusega töötaja palganr olla…kui 3,4,5….9 a tagasi kehtinud nr seda nüüd on, siis muudetakse)

vaid

täiesti korrektselt arvutati välja saamata jäänud puhkuse kompensatsioon.

Nimelt:

(5) Kui töö tegemisest keeldumise tõttu ei ole töötajale rohkem kui kaheteistkümne kuu jooksul töötasu makstud, korrigeeritakse töötaja töötasu keskmise töötasu arvutamise vajaduse tekke kuul kehtiva töötasu indeksiga. Indeksi väärtus arvutatakse keskmise töötasu arvutamise vajaduse tekke kuul ja töö tegemisest keeldumise kuul kehtinud Vabariigi Valitsuse kehtestatud töötasu alammäärade suhtena.

[RT I, 11.10.2011, 4 – jõust. 01.01.2012]

ehk siis võrreldakse sinu viimase töötamise aja miinimumpalka praeguse(maksmise) hetke miinimumpalgaga

kui N siis oli alampalk 430 ja praegu on 500, siis suhe on 1,16 ja sinu puhkusetasu aluseks olev mitme aasta tagune nr korrutatakse 1,16-ga

Just nii, aitäh, et selle ilusti lahti kirjutasid! Raamatupidaja lihtsalt ütleb, et enne oli nii ja nüüd naa ning nii see seletamine mul välja ei tulnud. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.10 09:12; 11.10 10:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ise selle kuidagi läbi elanud, et võtaksin siis teema kokku:

olin kolme lapsega järjest kodus, puhkust kogunes rasedus- ja sünnituspuhkuste (RSP) ehk dekreetide pealt. Peale kolmanda lapse sündi, kui RSP läbi sai, lõpetasin omal soovil töölepingu tööandjaga. Kogunenud (saamata) puhkus arvutati päevades kokku, minu põhipalk arvutati ÜMBER kõrgemaks, kuna inflatsioonid (?) (kui ma ei eksi; väljenduti kuidagi nii, et reaalne töötasu käesoleval aastal on sellel kohal nii palju protsente suurem) arvutati sinna juurde ehk siis väljamakse seoses töölt lahkumisega tuli suurem, kui oleksin oma töölepingu järgselt põhitasu järgi saanud.

Töölt lahkudes said loomulikult väljamaksmata puhkuserahad kätte (arvutusmehhanismi ei hakkaks siin arutama). Teemaalgatuses viidati olukorrale, justkui lapsehooludspuhkuselt tööle naasev naine (kes jääb ka tööle edasi) saab mingi hunniku rahasid, kui tööle läheb. See vajab lahti seletamist, aga kahjuks on teemaalgataja ammu kadunud ja ei saa lisainfot, mida seal veel sel teemal räägiti.
Pean ka tõenäoliseks üht eelnevalt toodud seletust – need töötjada olid vahetus peale lapsehoolduspuhkust veel tavapuhkuse päevasid kodus ja selle eest said siis puhkusetasu.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.10 08:52; 11.10 10:10; 11.10 15:45; 28.10 09:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pean ka tõenäoliseks üht eelnevalt toodud seletust – need töötjada olid vahetus peale lapsehoolduspuhkust veel tavapuhkuse päevasid kodus ja selle eest said siis puhkusetasu.

Olen sattunud autocorrect’i ohvriks 🙂
Igaks juhuks kirjutan oma lause nii nagu see mõeldud oli: need töötajad olid vahetult peale lapsehoolduspuhkust veel tavapuhkuse päevasid kodus ja selle eest said siis puhkusetasu

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.10 08:52; 11.10 10:10; 11.10 15:45; 28.10 09:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Dekreedi aja eest on nähtud ette puhkus. Kui sa lähed uuesti dekreeti, siiss selle eest saadki rahad, ehk arvestatakse need päevad ja need tööandja tasustab. ilmselt on siin seda möeldud. Mina olin 3 korda järjest dekreedis, ilma et oleks vahepeal tööle läinud. Sega sain mina 3* dekreedi puhkuse rahad. See tuleb mingi 11 päeva kuskil . Selle saad netist täpselt järgi uurida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Dekreedi aja eest on nähtud ette puhkus. Kui sa lähed uuesti dekreeti, siiss selle eest saadki rahad, ehk arvestatakse need päevad ja need tööandja tasustab. ilmselt on siin seda möeldud. Mina olin 3 korda järjest dekreedis, ilma et oleks vahepeal tööle läinud. Sega sain mina 3* dekreedi puhkuse rahad. See tuleb mingi 11 päeva kuskil . Selle saad netist täpselt järgi uurida.

Seds siis juhul, kui sa dekreeti jäämise aastal kogu puhkust ära ei puhanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.10 21:41; 10.10 08:53; 27.10 14:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Dekreedi aja eest on nähtud ette puhkus. Kui sa lähed uuesti dekreeti, siiss selle eest saadki rahad, ehk arvestatakse need päevad ja need tööandja tasustab. ilmselt on siin seda möeldud. Mina olin 3 korda järjest dekreedis, ilma et oleks vahepeal tööle läinud. Sega sain mina 3* dekreedi puhkuse rahad. See tuleb mingi 11 päeva kuskil . Selle saad netist täpselt järgi uurida.

Seds siis juhul, kui sa dekreeti jäämise aastal kogu puhkust ära ei puhanud.

…ja juhul, kui töötaja ikka peale LHP-d siis sellele puhkusele ka läheb. Selle vastuse taolised kommentaarid ilmselt tekitasidki seal teemaalgatuseses viidatud arutelus elevust.
“Arvestatakse need päevad ja tööandja tasustab” – mainimata on, et reaalselt ikka kasutatakse ka neid puhkusepäevi, mitte lihtsalt keegi ei maksa “hunnikut puhkuserahasid”

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.10 08:52; 11.10 10:10; 11.10 15:45; 28.10 09:01;
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. “kas teadsite, et LHP-selt naastes saate hunniku puhkuserahasid!!”*

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.