Esileht Koolilaps Kas teatada kooli?

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: Kas teatada kooli?

Postitas:
Kägu

Laps rääkis juba suvel, et üks tema klassiõde veibib, pakkus ka teistele. Nüüd see laps pidi koolis vahetundides sama tegema ja pakub ka teisele klassikaaslasele. Teevad seda siseruumis, mida kasutavad ka teised lapsed. Laste vanus 11a. Minu laps õpetajale öelda ei julge. Kas teie teataksite kooli või pole pigem minu asi oma nina sinna toppida?

+15
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, teataks. Meil laste klassis oli eelmisel aastal sama teema. Meie klassi puhul ka lapsevanem, kes asjast esimesena teada sai, teatas kooli. Õpetaja tegeles olukorraga väga hästi, ei avaldanud, milline lapsevanem teatas, välistades seega selle, et selle vanema last oleks pealekaebajana kiusama hakatud.

+29
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loomulikult teataks.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teataks.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas see küsimus saab olla? Loomulikult tuleb teatada! Kuidas need teised vanemad muidu oma lapsi kaitsta ja kasvatada saaksid, kui nadisegi ei pruugi teada, et selline probleem on?!

+20
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teataks kohe.

Meil oli eelmine aasta probleem, et suuremad tegid kehalise riietusruumis. Teavitasin kohe kooli ja probleemiga tegeleti.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muidugi teataks. Kohe.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laps rääkis juba suvel, et üks tema klassiõde veibib, pakkus ka teistele. Nüüd see laps pidi koolis vahetundides sama tegema ja pakub ka teisele klassikaaslasele. Teevad seda siseruumis, mida kasutavad ka teised lapsed. Laste vanus 11a. Minu laps õpetajale öelda ei julge. Kas teie teataksite kooli või pole pigem minu asi oma nina sinna toppida?

räägi õpetajaga privaatselt aga enamasti sellest juba teatakse.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loomulikult tahavad vanemad teada, kui nende lapsel selline probleem on! Aga miks te siis ei teata otse vanematele?

Õpetajad on muidugi väga erinevad, aga vähemalt oma lapse klassijuhataja ei aita lapsi, vaid teeb olukorra ainult veelgi hullemaks kui see enne niigi oli. Neid juhuseid oli mitu, nt oma 15-aastasel oli jama tupsuga (need valged padjakesed, mis suhu topitakse) ja samuti keegi teatas sedasi kooli. Kas klassijuhataja võttis minuga ühendust? EI! Kas ta kutsus lapse enda juurde ja vestles temaga? EI! Selle asemel rääkis ta sellest õpetajatetoas, samuti klassiüritusel teistele lastele ja nende vanematele, kui mind ennast polnud juures kuulmas. Mina, lapse ema, sain teada alles pool aastat hiljem, kui üllatuslikult oli lapsele pandud tunnistusele väga kehv käitumishinne, nii et hakkasin õpetajalt põhjust uurima. Ja alles siis – pool aastat hiljem ja vanema küsimise peale! – tegi õpetaja suu lahti ning nõustus suhtlema ka asjaosaliste endiga!

Tekib küsimus, mida head kõik need kolmandad karvased ja sulelised ette võtaks, kuidas last see aitab? Seevastu asjaosalised ise, ehk laps ja tema eest vastutavad vanemad, jäeti täielikult infosulgu ja lapsel lasti pool aastat rahulikult tupsu edasi tõmmata.

Seetõttu olen väga seda meelt, et esimeses järjekorras peab siiski suhtlema vanematega. Kuna vanemad on ainukesed, kes selle lapse eest vastutama peavad.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teataks nii õpetajale kui lapsevanemale.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teataks nii õpetajale kui lapsevanemale.

Kust te võtate teiste lastevanemate kontaktid?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teataks nii õpetajale kui lapsevanemale.

Kust te võtate teiste lastevanemate kontaktid?

Meil nt näeb stuudiumis klassikaaslaste vanemate nimesid ja edasi juba FB jm.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil nt näeb stuudiumis klassikaaslaste vanemate nimesid ja edasi juba FB jm.

Et siis kui just juhuslikult teisi lapsevanemaid ei tunne, on soovitus teavitada teisi lapsevanemaid tegelikult mõttetu. Ikka peab asi läbi õpetaja/kooli käima.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Fb on väga palju samanimelisi inimesi..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et siis kui just juhuslikult teisi lapsevanemaid ei tunne, on soovitus teavitada teisi lapsevanemaid tegelikult mõttetu. Ikka peab asi läbi õpetaja/kooli käima.

Meil koostati kohe kooli alguses Excelis tabel, kus kõikide klassi laste nimed ja nende vanemate kontaktid peal, ning saadeti vanematele. Sealt on mugav vajadusel teiste laste vanematega kontakteeruda, mis iganes vaja teada anda või küsida.

Endal oli küll vastik ja ebameeldiv tunne, kui klassikaaslane süüdistas kodus minu last ühes seigas, klassikaaslase ema siis võttis ühendust õpetajaga. Õpetaja minuga ühendust aga ei võtnud. Ning ka klassikaaslase ema ei teinud seda üldse. Sain asjast teada lõpuks hoopis ühe kolmanda lapsevanema kaudu. Tänu sellele oskasin esitada tõendid, mis näitasid, et minu laps on süütu. Kui õpetaja probleemi enda kätte toppama jätab ja asjaosalistele endile sellest teada ei annagi, siis ei saa asjaosalised ka end kaitsta ju.

Tahaks ikka et probleemi korral konkreetse lapse vanemate endiga ikka ühendust võetaks!

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

üllatuslikult oli lapsele pandud tunnistusele väga kehv käitumishinne, nii et hakkasin õpetajalt põhjust uurima

Sa lähed õpetajalt uurima, miks laps sai kehva hinde? Äkki mõtleks sedapidi, et ju siis oli põhjust ja küsiks seda ikka lapselt endalt?

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

üllatuslikult oli lapsele pandud tunnistusele väga kehv käitumishinne, nii et hakkasin õpetajalt põhjust uurima

Sa lähed õpetajalt uurima, miks laps sai kehva hinde? Äkki mõtleks sedapidi, et ju siis oli põhjust ja küsiks seda ikka lapselt endalt?

Ja laps kehitab selle peale õlgu, et ei tea. Loomulikult tuleb õpetajalt küsida.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teataks nii õpetajale kui lapsevanemale.

Kust te võtate teiste lastevanemate kontaktid?

Meil on stuudiumis klassi nimekiri, kus igal lapsel vähemalt üks vanem kirjas ja sealt saab otse sellele vanemale sõnumi saata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teataks nii õpetajale kui lapsevanemale.

Kust te võtate teiste lastevanemate kontaktid?

Meil on stuudiumis klassi nimekiri, kus igal lapsel vähemalt üks vanem kirjas ja sealt saab otse sellele vanemale sõnumi saata.

Kas seal on ka märgitud, milline laps millise vanema juurde kuulub?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teataks nii õpetajale kui lapsevanemale.

Kust te võtate teiste lastevanemate kontaktid?

Meil on stuudiumis klassi nimekiri, kus igal lapsel vähemalt üks vanem kirjas ja sealt saab otse sellele vanemale sõnumi saata.

Kas seal on ka märgitud, milline laps millise vanema juurde kuulub?

Muidugi on.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis tegevus see veibimine on?
Olen elanud Eestist pikki aastaid eemal ja pole uue moodsa sõnavaraga kursis ????

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis tegevus see veibimine on?

Olen elanud Eestist pikki aastaid eemal ja pole uue moodsa sõnavaraga kursis ????

Nagu e-sigarett

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kohe teataksin

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teataks nii õpetajale kui lapsevanemale.

Kust te võtate teiste lastevanemate kontaktid?

Meil on stuudiumis klassi nimekiri, kus igal lapsel vähemalt üks vanem kirjas ja sealt saab otse sellele vanemale sõnumi saata.

Kas seal on ka märgitud, milline laps millise vanema juurde kuulub?

Muidugi on.

E-koolis näiteks ei ole sellist asja, vähemalt mitte tasuta versioonis.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laps rääkis juba suvel, et üks tema klassiõde veibib, pakkus ka teistele. Nüüd see laps pidi koolis vahetundides sama tegema ja pakub ka teisele klassikaaslasele. Teevad seda siseruumis, mida kasutavad ka teised lapsed. Laste vanus 11a. Minu laps õpetajale öelda ei julge. Kas teie teataksite kooli või pole pigem minu asi oma nina sinna toppida?

Muidugi teataks.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teataks kooli.

Samas on ka jokk olukordi. Näiteks tean naabruskonnas kahte pere, kus vanemad suitsetavad ja ka nende vanemad lapsed on varakult suitsetama hakanud. Eramajarajoonis istuvadki oma maja ees ja tõmbavad rahulikult suitsu. Mõlema pere noorimad on vastavalt 13- ja 14- aastased ja veipimine on normaalne. Ühe lapse vanematest seletaski mulle särasilmi, et nüüd on õnneks olemas laste suitsud, mis pole nii kahjulikud ka. Seleta siis sellistele, et tegelikult on veipimine sama ohtlik või ohtlikumgi, kui suitsetamine, sest keegi ju ei tea, mida see maasikalõhnaline kraam su hingamiselunditega teeb. Selles osas peaks ehk mõni MTÜ koolidele appi tulema ja harima nii lapsi kui ka lapsevanemaid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )


Esileht Koolilaps Kas teatada kooli?