Esileht Hobinurk Kas teatada lähedase lahkumisest?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )

Teema: Kas teatada lähedase lahkumisest?

Postitas:
Kägu

Kaotasin mõni aeg tagasi lähedase inimese.

Ta oli palju aastaid ühe suhteliselt kitsa huvialaga seotud internetikeskkonna aktiivne liige. Nüüd tekkis mõte, et ehk peaks seal tema lahkumisest kuidagi teadma andma?

Kas kellegil on kogemusi? Olete midagi sellist teinud? Ja pannes ennast nende teiste liikmete asemele kas tahaksite sellist asja teada? Ise mõtlen, et tema järsku kadumist kindlasti märgatakse ja ehk mõeldakse, et naaseb kunagi, aga seda ei juhtu ju enam.

 

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei teataks. Inimese surmast teavad need niigi, kes teadma peavad, lahkunut tundsid ja temaga päriselus läbi käisid.

+1
-20
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui lahkunu selles Internetikeskkonnas akriivne oli ja see tema ellu tohedalt kuulus siis teataks küll. Olen ise ka paaris väiksemaks “hobigrupis” ning kindlasti sooviks teada kui kellestki pole ammu kuulnud tema lahkumise tõttu.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei teataks. Inimese surmast teavad need niigi, kes teadma peavad, lahkunut tundsid ja temaga päriselus läbi käisid.

Kui tegemist rahvusvahelise seltskonnaga, ei tea need teised tuhkagi ju.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei teataks, paneks surmakuulutuse lehte.

+2
-17
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei teataks, paneks surmakuulutuse lehte.

See on üks väga vananenud komme. Peale vanainimeste ei loe keegi lehti, veel vähem surmakuulutusi. Seega infojagamise mõttes täiesti mõttetu tegevus.

+24
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loomulikult teataks

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei teataks, paneks surmakuulutuse lehte.

See on üks väga vananenud komme. Peale vanainimeste ei loe keegi lehti, veel vähem surmakuulutusi. Seega infojagamise mõttes täiesti mõttetu tegevus.

Hobiring ei pea teadma.

+4
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hobiring ei pea teadma.

Ja miks mitte? Mina sooviksin küll teada. Mnu arust suhteliselt tobe, kui näiteks kuskil FB seinal surnule ikka veel aastaid hiljem õnne soovitakse vms.

+27
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hobiring ei pea teadma.

Ja miks mitte? Mina sooviksin küll teada. Mnu arust suhteliselt tobe, kui näiteks kuskil FB seinal surnule ikka veel aastaid hiljem õnne soovitakse vms.

Olekski võinud teha fb postituse meie seast on lahkunud tag’iga. Sünniaastapäeval saaks sünnipäeva puhul õnnitlejat hobikaaslast teavitada, et kahjuks on õnnitletav meie hulgast lahkunud. Ise toimisin nii fb õnnitlejatega.

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaotasin mõni aeg tagasi lähedase inimese.

Ta oli palju aastaid ühe suhteliselt kitsa huvialaga seotud internetikeskkonna aktiivne liige. Nüüd tekkis mõte, et ehk peaks seal tema lahkumisest kuidagi teadma andma?

Kas kellegil on kogemusi? Olete midagi sellist teinud? Ja pannes ennast nende teiste liikmete asemele kas tahaksite sellist asja teada? Ise mõtlen, et tema järsku kadumist kindlasti märgatakse ja ehk mõeldakse, et naaseb kunagi, aga seda ei juhtu ju enam.

Võiks teada anda, sest päris piinlik on, kui lahkunule sünnipäeval õnne fb soovitakse.

+17
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaotasin mõni aeg tagasi lähedase inimese.

Ta oli palju aastaid ühe suhteliselt kitsa huvialaga seotud internetikeskkonna aktiivne liige. Nüüd tekkis mõte, et ehk peaks seal tema lahkumisest kuidagi teadma andma?

Kas kellegil on kogemusi? Olete midagi sellist teinud? Ja pannes ennast nende teiste liikmete asemele kas tahaksite sellist asja teada? Ise mõtlen, et tema järsku kadumist kindlasti märgatakse ja ehk mõeldakse, et naaseb kunagi, aga seda ei juhtu ju enam.

Võiks teada anda, sest päris piinlik on, kui lahkunule sünnipäeval õnne fb soovitakse.

Miks peaks piinlik olema soovijal, ega ta ei teadnud? Peaks siis ütlejal olema piinlik, kui tema ülesanne pole teatada ja teeb seda heast südamest? Viisakaim on taolises olukorras kirjutada teadaanne, et meie seast on lahkunud armas proua ja tag’ida.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tahaks, et minu surmast mingisse gruppi teada antaks. Milleks küll? Ja mis piinlikku seal ikka, kui keegi ka õnnitleb FBs? Lehti ei pea ju jälgima ja sa ei teagi, kas keegi veel õnnitles või mitte. Tundub ka parim variant just oma FBs teatamine ja lahkunu tagimine. Ajalehte surmakuulutus – no andke olla. Kes neid küll loeb? Eriti veel need üleilmsetes netigruppides suhtlejad…

0
-18
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei teataks, paneks surmakuulutuse lehte.

mis lehte…..

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tahaks, et minu surmast mingisse gruppi teada antaks. Milleks küll? Ja mis piinlikku seal ikka, kui keegi ka õnnitleb FBs? Lehti ei pea ju jälgima ja sa ei teagi, kas keegi veel õnnitles või mitte. Tundub ka parim variant just oma FBs teatamine ja lahkunu tagimine. Ajalehte surmakuulutus – no andke olla. Kes neid küll loeb? Eriti veel need üleilmsetes netigruppides suhtlejad…

Päris kummaline on küsida, miks inimese surmast peaksid teadma need, kes olid tema elus nii tähtsal kohal, et nendega oma vaba aega  ja ühist huvi jagada.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen aiandusgruppides liige ja mäletan paari juhust, kus on aktiivse liikme surmast seal teada antud. Minu meelest on see märksa lugupidavam, kui lasta inimesel lihtsalt haihtuda teadmatusse. Sotsiaalmeedia ei ole ainult ”éestlaste kolmnurk”, on gruppe, kus suhtlevad suurepärased sarnaste huvidega inimesed. Läbi selliste gruppide olen leinud mitu inimest, keda julgen sõbraks nimetada, olgugi, et suhtlus käib elektrooniliselt. Muidugi ma tahaksin teada, kui keegi neist on lahkunud.

+24
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tahaks, et minu surmast mingisse gruppi teada antaks. Milleks küll? Ja mis piinlikku seal ikka, kui keegi ka õnnitleb FBs? Lehti ei pea ju jälgima ja sa ei teagi, kas keegi veel õnnitles või mitte. Tundub ka parim variant just oma FBs teatamine ja lahkunu tagimine. Ajalehte surmakuulutus – no andke olla. Kes neid küll loeb? Eriti veel need üleilmsetes netigruppides suhtlejad…

Päris kummaline on küsida, miks inimese surmast peaksid teadma need, kes olid tema elus nii tähtsal kohal, et nendega oma vaba aega ja ühist huvi jagada.

Annaksin sel juhul, kui liikmeid on vähe ja tegemist on margikogujate, e-spordi, striimijate, orienteerujatega vmt, need hobiliikmed on nagu rohkem seotud omavahel, aga a’ la sukakudumisring, rahvusvaheline hobiring ei annaks. Ühine hobi küll, aga kes seal kadumist märkab ja mis vajadust on ühe liikme surmast suur uudis teha? Facebookil on võimalus surma korral profiil üheselt mõistetavaks muuta selle ,,Remembering” sõnakesega.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii ja naa. Mina ka FB gruppides. Paar gruppi on väga suured ja üldised, seal tekib ja kaob igal hetkel liikmeid, mõned on suht anonüümsed ka – sinna ei näeks mõtet teavitada. Aga olen ka mõnes väikeses ja kinnises grupis – seal suheldakse ka väljaspool FB-d ja ikka antakse teada, kui keegi jäädavalt lahkub.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Annaksin sel juhul, kui liikmeid on vähe ja tegemist on margikogujate, e-spordi, striimijate, orienteerujatega vmt, need hobiliikmed on nagu rohkem seotud omavahel, aga a’ la sukakudumisring, rahvusvaheline hobiring ei annaks. Ühine hobi küll, aga kes seal kadumist märkab ja mis vajadust on ühe liikme surmast suur uudis teha?

TA kirjutab: Ta oli palju aastaid ühe suhteliselt kitsa huvialaga seotud internetikeskkonna aktiivne liige

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Annaksin sel juhul, kui liikmeid on vähe ja tegemist on margikogujate, e-spordi, striimijate, orienteerujatega vmt, need hobiliikmed on nagu rohkem seotud omavahel, aga a’ la sukakudumisring, rahvusvaheline hobiring ei annaks. Ühine hobi küll, aga kes seal kadumist märkab ja mis vajadust on ühe liikme surmast suur uudis teha?

TA kirjutab: Ta oli palju aastaid ühe suhteliselt kitsa huvialaga seotud internetikeskkonna aktiivne liige

Nii, siis andku teada, aga miks varem ei andnud? Ta kirjutab ka, et surmast on mõnda aega möödas. Piinlik ju hakata kuu aega pärast surma teatama.

+1
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sest kui mõni kuulsus sureb, antakse kiirelt teada. Ma ei tea, mis põhjusel, aga tundub austus nii lahkunu kui tema fännide suhtes. Miks siis ei antud juba teada?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen aiandusgruppides liige ja mäletan paari juhust, kus on aktiivse liikme surmast seal teada antud.

Olen samuti ühes hobile suunatud foorumis näinud postitust, milles anti teada aktiivse liikme surmast. See oli küll ühe teise liikme, mitte lahkunu pereliikme poolt kirjutatud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen ka ühes rahvusvahelises hobigrupis (pole FB põhine), meil on liikmeid igalt poolt maailmast. On nooremaid ja vanemaid. Ma olen küll keskealisena mõelnud, et kui peaksin surema, siis keegi mu lastest peaks sinna vastava postituse tegema kui ma siis veel seal aktiivselt tegutsen. Meil on sealpaar aktiivset liiget olnud, kes on tänaseks surnud ja kellest lähedased on teada andnud, on selliseid, kes ise on teatanud, et elu või perekohustuste tõttu enam ei tegele ja on ka selliseid, kes lihtsalt ära kaovad. Viimaste puhul kui nad on aktiivsed liikmed olnud ikka mõtled ja muretsed, saadad e-kirju kui aadress olemas, et kas ikka on kõik hästi. Mõnest inimesest võid sa teada ainult pseudonüümi ja sa pole temaga iial kohtunud, aga sa oled temaga pea-aegu igapäevaselt suhelnud juba aastaid, jaganud rõõme ja muresid lisaks hobisuhtlusele. Seega teemaalgataja asemel ma kindlasi teavitaks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii, siis andku teada, aga miks varem ei andnud? Ta kirjutab ka, et surmast on mõnda aega möödas. Piinlik ju hakata kuu aega pärast surma teatama.

Miinustajad võiks põhjendada ka, miks kohe ei kirjutanud surmast või kuidas nüüd mõnda aega pärast surma seda teha kavatsete?

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miinustajad võiks põhjendada ka, miks kohe ei kirjutanud surmast või kuidas nüüd mõnda aega pärast surma seda teha kavatsete?

Ja mis siis on, kui kuu aega hiljem teatatakse? Ju siis inimene ei mõelnud kohe sellele. Kui mu isa suri, ei suutnud tükk aega sellega leppida ega sellega tegeleda, lasin kremeerida ja alles mitu kuud hiljem tegin ärasaatmise, kui olin vaimselt valmis. Siis ka ei teatanud kõigile kohe, sest oli muud mõtetes. Täpselt siis inimene teatabki, kui on selleks valmis, mis seal siis nii imelikku on.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja mis siis on, kui kuu aega hiljem teatatakse? Ju siis inimene ei mõelnud kohe sellele. Kui mu isa suri, ei suutnud tükk aega sellega leppida ega sellega tegeleda, lasin kremeerida ja alles mitu kuud hiljem tegin ärasaatmise, kui olin vaimselt valmis. Siis ka ei teatanud kõigile kohe, sest oli muud mõtetes. Täpselt siis inimene teatabki, kui on selleks valmis, mis seal siis nii imelikku on.

Keegi ikka saab. Inimesel pole ju ainult üks lähedane sugulane, pereliige või sõber. Kõik ei koge leina täpselt samal ajal ühtmoodi. Kuidas te viisakalt siis ütlete, et meie seast lahkus härra/proua. Ka lehte pannakse surmakuulutused suht kohe ju.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas te viisakalt siis ütlete, et meie seast lahkus härra/proua.

Niimoodi ütlemegi, mis probleem sul sellega on? Et kui kohe järgmine päev ei teatanud, siis parem ei teatagi mitte kunagi?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Niimoodi ütlemegi, mis probleem sul sellega on? Et kui kohe järgmine päev ei teatanud, siis parem ei teatagi mitte kunagi?

Mul ei ole mingit probleemi. Siin oli teema sellest, et hobikaaslased ei tea. Hoiate hobikaaslasi siis kuu aega teadmatuses? Sama hästi võiks mitte öelda ja minu soovitust tag’imist kasutada.

+1
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui on väike ja üksteisega tihedalt seotud grupp, siis kindlasti teataksin. Olen ise ühe säärase grupi liige ning meil oli ka üks kurb lahkumine. Teada saime juhuslikult, keegi märkas ajalehes olevat kuulutust. Hiljem tuli lahkunu õde ka meie juurde seda teatama, aga siis me juba teadsime.

Ma ei saa aru siinsest etteheitjast, et miks keegi varem ei teatanud. Leina ajal on palju asju, millele mõleda. See, et lahkunul oli ka internetis mingi kogukond, ei pruugi selle kõige keskel pähegi tulla. Mul oli küll väga kahju, et ma seda lahkumist kohe ei teadnud, mina isiklikult olin ka lahkunu ja tema vanematega päriselus kokku puutunud ning oleksin ka ärasaatmisele läinud. Aga oli täiesti mõstetav, et me sel hetkel ei tulnud lihtsalt meelde.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru siinsest etteheitjast, et miks keegi varem ei teatanud. Leina ajal on palju asju, millele mõleda. See, et lahkunul oli ka internetis mingi kogukond, ei pruugi selle kõige keskel pähegi tulla. Mul oli küll väga kahju, et ma seda lahkumist kohe ei teadnud, mina isiklikult olin ka lahkunu ja tema vanematega päriselus kokku puutunud ning oleksin ka ärasaatmisele läinud. Aga oli täiesti mõstetav, et me sel hetkel ei tulnud lihtsalt meelde.

Mina pidasin rohkem silmis seda, et milleks üldse surmast teada anda, kui tegelikult võib ükskõik, kui kaua endale leinamiseks aega võtta. Saad aru loogikast? Teemas kirjutatud teada andmine annaks mõista, et tahaks kohe lahkunust teatada, aga vastused on pigem sellised, et võiks veel aega võtta. Samas kust teate, et juba need hobikaaslased on märganud või siis ei märkagi?

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )


Esileht Hobinurk Kas teatada lähedase lahkumisest?