Esileht Ilu ja tervis Kas teete gripivaktsiini?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 58 )

Teema: Kas teete gripivaktsiini?

Postitas:

Olete varasematel aastatel ka teinud või pigem ei tee kunagi?

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töötan haiglas, olen teinud varasematel aastatel ja sel aastal teen ka.

Poeg (17aastane) käib ka igal aastal vaktsineerimas pärast seda, kui ta 4 aastat tagasi üsna raskelt grippi põdes.

+13
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.09 11:12; 29.09 11:56; 30.09 09:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, lasen teha. Aga nt LTKH nakkuskliinikus on neljavalentne hetkel otsas ja ei tea, millal tuleb.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tehtud juba. Eelmine aasta jäi tegemata, kuigi oli plaan (kord ühel lapsel nohu, siis teisel, siis vakstiin otsas ja nii otsast peale). Eelmine aasta oli ühe lapse rühmas A- ja teise rühmas B-gripp sees ka. Minu omad küll haigeks ei jäänud, aga ega see ei tee neid ega meid kuulikindlaks. Üle-eelmine aasta olid vaktsineeritud ja ka ei jäänud, kuigi rühmades oli.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei ole teinud ja ei kavatse ka. iial ei tea, milline gripi tüvi rünnata võib.
tuttavate hulgas need, kes vaktsineerivad, on talvel korraliku palavikuga korra ikka haiguslehel ja voodirežiimil. vaktsineerimata tuttavad üldjuhul pääsevad nohu-köhaga

+13
-24
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.09 11:34; 29.09 11:46;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Mis gripp? Meil tänapäeval ju muud haigust pole kui korooooooona.

+9
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei ole teinud ja ei kavatse ka. iial ei tea, milline gripi tüvi rünnata võib.

100% tõenäosusega ei tea. 99%-sega ikka teab küll, peamiste maailmas ringlevate tüvede pealt ju koostatakse iga-aastane vaktsiin ja ega need tüved, hops, üleöö ei teki ega levi. Eks ise tead, kui 99% sulle liiga väike kindlus on. Mulle piisab.

tuttavate hulgas need, kes vaktsineerivad, on talvel korraliku palavikuga korra ikka haiguslehel ja voodirežiimil. vaktsineerimata tuttavad üldjuhul pääsevad nohu-köhaga

ära levita lolle legende. esiteks sa ei tea, kui mitu korda need sinu vaktsineerivad tuttavad siis haiged oleks olnud, kui poleks vaktsineerinud, võib olla seitse. teiseks vaktsineerin näiteks ma end mingi 10 aastat vist juba ja korralikult haige (palavikuga ja mitmeid päevi) olen selle aja jooksul vast ühe korra olnud. kuna olen eluaeg suhteliselt nõrga tervisega olnud, siis minu lihtsalt tugevast immuunsusest see kindlasti ei tulene. siit ei saa teha mingeid järeldusi.

+21
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 29.09 11:39; 29.09 12:12; 29.09 19:20; 30.09 14:08; 16.10 23:45; 24.10 23:14; 29.10 18:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

#3550394:
tuttavate hulgas need, kes vaktsineerivad, on talvel korraliku palavikuga korra ikka haiguslehel ja voodirežiimil. vaktsineerimata tuttavad üldjuhul pääsevad nohu-köhaga

ära levita lolle legende. esiteks sa ei tea, kui mitu korda need sinu vaktsineerivad tuttavad siis haiged oleks olnud, kui poleks vaktsineerinud, võib olla seitse. teiseks vaktsineerin näiteks ma end mingi 10 aastat vist juba ja korralikult haige (palavikuga ja mitmeid päevi) olen selle aja jooksul vast ühe korra olnud. kuna olen eluaeg suhteliselt nõrga tervisega olnud, siis minu lihtsalt tugevast immuunsusest see kindlasti ei tulene. siit ei saa teha mingeid järeldusi.

seda räägivad ka nemad ise, et ilma vaktsiinita oleks nad kindlasti märksa haigemad olnud 😀 😀 😀

+3
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.09 11:34; 29.09 11:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

#3550394:

tuttavate hulgas need, kes vaktsineerivad, on talvel korraliku palavikuga korra ikka haiguslehel ja voodirežiimil. vaktsineerimata tuttavad üldjuhul pääsevad nohu-köhaga

Ma ei tea, kui palju Sul neid vaktsineeritud tuttavaid on, aga nii väikese valimi pealt nüüd mingeid järeldusi küll ei saa teha. Meil vaktsineeritakse igal aastal mitutuhat inimest ära ja ei ole küll täheldanud tendentsi, et vaktsineeritud sagedamini haigestuksid.

+10
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.09 11:12; 29.09 11:56; 30.09 09:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

seda räägivad ka nemad ise, et ilma vaktsiinita oleks nad kindlasti märksa haigemad olnud ???? ???? ????

Ja sina muidugi tead paremini kui nemad?
Muide (ma igaks juhuks ütlen, äkki sa ei tea, krt seda vaktsiinivastase silmaringi teab) – gripivaktsiin ei aita kõigi maailma külmetushaiguste vastu. Ei peagi aitama. Seega pole selles midagi veidrat, kui gripi vastu vaktsineeritu talvel mõnda muud viirushaigust põeb – paragrippi, rinoviiruse tekitatud nohusid, mida iganes. Halb oleks see, kui ta põeks grippi või kui oleks tõestatud, et gripi vastu vaktsineerimine kuidagi organismi nõrgestas. Sinu paari tuttava näide siinkohal meile selles osas küll mingit tõsist infot ei anna.

+18
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 29.09 11:39; 29.09 12:12; 29.09 19:20; 30.09 14:08; 16.10 23:45; 24.10 23:14; 29.10 18:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen iga aasta teinud ja pole juba aastaid haige olnud, isegi igal talvel levivaid viiruseid pole külge hakanud. Sel aastal plaanis teha kohu perele, seni pole lastele teinud.

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasen teha. Perearstil juba nimekirjas, annab teada, kui vaktsiin tellitud ja saab tegema minna. Olen lasknud gripi vastu vaktsineerida ka eelnevad aastad. Eelmine aasta sai esimest korda ka lastele gripivaktsiin tehtud (algklassides), lasen ka see aasta nad vaktsineerida.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult teen.
<meedik>

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina. Kuigi olen saanud ka selle kogemuse, et põdesin A grippi vaktsineerituna, õnneks üsna kergelt. Niigi palju kasu ehk.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mul oleks mingi selline töö, kus ma puutun kokku paljude inimestega, siis vbla teeks seda vaktsiini. Aga kuna ma nagunii töötan kodus ja gripihaiged ilmselt ühistranspordiga ei sõida eriti (see niidab ju kohe kõrge palavikuga maha), siis ma ei vaktsineeri gripi vastu. Nagunii kui ma ka sõidan kuskil ühistranspordis, siis pigem mitte tipptundide ajal.

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.09 13:21; 29.09 15:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teen, kui õnnestub töökoha kaudu. Töökohas ongi mul suurim nakatumise risk.
Olen 2x elus grippi põdenud ja no ei olnud tore kogemus. Olen suhteliselt noor ja terve inimene, harva haige, aga gripp lõi mitmeks nädalaks rivist välja. Mõni muidugi põeb nö tavalist külmetushaigust (siia alla kuulub palju erinevaid viirushaigusi) ka kaks nädalat, millest pool aega on voodis.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Varem ei ole kunagi teinud, aga see aasta kavatsen teha.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.09 13:48; 16.10 14:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegin. Esimest korda. Vanus juba see, et kardan haigestuda. Töötan lasteasutuses.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole kunagi teinud ja sel aastal ka ei tee. Seni haige ka pole olnud.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen võimalusel alati teinud, aga nüüd elan riigis, kus see ei ole näidustatud teistele kui vaid riskigruppidele ja seda ma ei ole, nii et siin ei saa teha. Kui Eestisse pääseksin, teeksin kindlasti tervele perele. Meil on olnud peres gripihaige, põdes kõige tervem, sportlikum ja tugevam meist, see oli kohutav. Ma tõesti kartsin, et ta sureb. Peale seda oleme mitmed aastad vaktsineerinud ja terved olnud. Hea meelega jätkaksin seda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tee. Olen grippi põdenud ja immuunne gripile. Pole vaja elu karta siis on see ka pikem. Seda ju koroona näitabki kui palju hellikuid maakeral juba on ja puhastab maakera liigsest koormast. Edasi läheme majanduslikult paremal ja õnnelikumal järjel. Loodan, et Aasia riigis ka saavad aru, et see arutu sigimine lõpebki katastroofiga.

+3
-20
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.09 15:33; 29.09 17:31;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Olen grippi põdenud ja immuunne gripile.

gripi läbipõdemine ei anna sulle mingit immuunsust. Vbla sa ei haigestu uuesti samal hooajal, aga aasta pärast võib see sul taas kallal olla.

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.09 13:21; 29.09 15:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Korra elus olen teinud töökoha poolt. Tollel hooajal olin ka nii haige, et mõtlesin, et suren. Pole enne ega pärast nii haige olnud.
Eelmine hooaeg põdesime kogu perega ka grippi, vähemalt ma arvan, et kõigil oli. Testitud sai ainult noorimat, 5-aastast. Vanimal pojal (14) oli ainult jube köha, keskmisel (9) üks päev palavikku, noorimal kõhulahtisus ja palavik ja meie mehega olime ka 2 päeva suht siruli. Peavalu, lihasvalu, köha, kurguvalu, palavik jne. Eks ta paha oli ikka, aga mitte pooltki nii hull polnud kui see varasem kord. Nii et ei tee.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen iga aasta teinud ja pole juba aastaid haige olnud, isegi igal talvel levivaid viiruseid pole külge hakanud.

nuuh, ma võiksin siis tasakaalustamiseks öelda, et pole kunagi gripivaktsiini teinud ja pole juba aastaid (õigem oleks öelda, et isegi kümneid aastaid) haige olnud.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

EI, kindlasti ei tee.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen grippi põdenud ja immuunne gripile.

gripi läbipõdemine ei anna sulle mingit immuunsust. Vbla sa ei haigestu uuesti samal hooajal, aga aasta pärast võib see sul taas kallal olla.

Ma ei hakka sellise rumalväitlejaga isegi pikemalt seda teemat käsitlema. Jäägu sulle sinu usk.

+1
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.09 15:33; 29.09 17:31;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Olen grippi põdenud ja immuunne gripile.

gripi läbipõdemine ei anna sulle mingit immuunsust. Vbla sa ei haigestu uuesti samal hooajal, aga aasta pärast võib see sul taas kallal olla.

Ma ei hakka sellise rumalväitlejaga isegi pikemalt seda teemat käsitlema. Jäägu sulle sinu usk.

Nagu päriselt vä ????????????????????????

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegin täna. Teen järgmine aasta ka !

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei hakka sellise rumalväitlejaga isegi pikemalt seda teemat käsitlema. Jäägu sulle sinu usk.

Ta tänab sind, et sa teda “teema käsitlemisest” säästad. Me kõik täname. Kõhulihased võiks pärast päris haiged olla.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 29.09 11:39; 29.09 12:12; 29.09 19:20; 30.09 14:08; 16.10 23:45; 24.10 23:14; 29.10 18:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

#3550654:
#3550650:
Olen grippi põdenud ja immuunne gripile.
gripi läbipõdemine ei anna sulle mingit immuunsust. Vbla sa ei haigestu uuesti samal hooajal, aga aasta pärast võib see sul taas kallal olla.
Ma ei hakka sellise rumalväitlejaga isegi pikemalt seda teemat käsitlema. Jäägu sulle sinu usk.

Usk ei puutu siin kuidagi teemasse, teadmistest oleks aga kõvasti abi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 58 )


Esileht Ilu ja tervis Kas teete gripivaktsiini?