Esileht Ilu ja tervis Kas teete gripivaktsiini?

Näitan 25 postitust - vahemik 31 kuni 55 (kokku 55 )

Teema: Kas teete gripivaktsiini?

Postitas:
Kägu

Kindlasti teen. Ja loodan, et see neetud koroonviirus jätab ka oma antikehad mulle. Siis oleks selleks talveks süda tõesti rahul.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

100% tõenäosusega ei tea. 99%-sega ikka teab küll, peamiste maailmas ringlevate tüvede pealt ju koostatakse iga-aastane vaktsiin ja ega need tüved, hops, üleöö ei teki ega levi. Eks ise tead, kui 99% sulle liiga väike kindlus on. Mulle piisab.

Tean päris mitut vaktsineeritut kes on siiski grippi haigestunud.
Andmed täiesti erinevad aga 99% üldiselt asi kaugel. Nt hiljuti dr. A.Abel :Gripivaktsiiniga on reeglina võimalik lastel ja tööealistel tervetel inimestel vältida umbes 5.–8. gripijuhtu 10-st

+4
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Muide, nüüd on avaldatud ka uuring, et inimesed, kes iga aasta teevad gripivaktsiini, saavad mõne aasta jooksul parema immuunsuse ka teistele mitte gripist tingitud tüüpilistele viirussümptomitele (köha, nohu, kurguvalu), nii et kuigi me märkasime seda juba varasemalt, siis nüüd on olemas ka tõenduspõhine uurimus

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ei tee.

+6
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kindlasti ei tee, keegi meie perest ei tee. Me tarvitame vitamiine ja küüslauku ning usun ja loodan sellele. Ei ole plaanis ennast vaktsiinidega mürgitada.

+5
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Andmed täiesti erinevad aga 99% üldiselt asi kaugel. Nt hiljuti dr. A.Abel :Gripivaktsiiniga on reeglina võimalik lastel ja tööealistel tervetel inimestel vältida umbes 5.–8. gripijuhtu 10-st

Olgu. Lepin ka 80%-ga.

Tean päris mitut vaktsineeritut kes on siiski grippi haigestunud.

See väide paneb mind väga hämmelduma. Esiteks – ma ei tea üldse oma tuttavatest ega töökaaslastest, kes on vaktsineeritud, kes mitte. Kust sina tead? Teiseks ei tea ma nende kohta, mis on nende täpne diagnoos, kui nad on haiged. Kust sina tead?
Pakun, et sa serveerid meile lihtsalt oma oletusi.

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma ise ei tee vaktsiine, ma lasen süstida.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Varem ei ole kunagi teinud, aga see aasta kavatsen teha.

Tsiteerin iseennast. See aasta jääb vist kahjuks ära 🙁 , tahtsin oktoobri lõpus minna tegema : https://forte.delfi.ee/news/varia/selleks-aastaks-koik-ka-apteegid-uusi-vaktsineerimissoove-vastu-ei-vota?id=91377003

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Tsiteerin iseennast. See aasta jääb vist kahjuks ära 🙁 , tahtsin oktoobri lõpus minna tegema : https://forte.delfi.ee/news/varia/selleks-aastaks-koik-ka-apteegid-uusi-vaktsineerimissoove-vastu-ei-vota?id=91377003

Paljudes apteekides saab ju kohapeal teha.

Aga teemasse, ise ei tee. Turgutan immuunsust, pesen/deson käsi, kannan rahvarohkes kohas maski ja kui grippi peaksin jääma, võtan Tamiflud. Viimasega on positiivne kogemus olemas, toimib kiiresti. Ei leia vajadust ehku peale midagi sisse süüa, kui on toimiv ravim olemas, mida vajadusel võtta.

+4
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

just eile käisin tegemas.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Helista perearste läbi. Asi pole nii dramaatiline kui ajaleht kirjutab, on perearste, kus on vaktsiini veel küllalt. Ei pea ju oma perearstil tegema. Kui Tallinnast oled, siis vaata näiteks aadressile Paldiski mnt 68a, seal on mõnigi perearstikeskus.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tehtud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Juba tehtud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

tegin esimest korda. kehv oli olla pärast 48h

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

See väide paneb mind väga hämmelduma. Esiteks – ma ei tea üldse oma tuttavatest ega töökaaslastest, kes on vaktsineeritud, kes mitte. Kust sina tead? Teiseks ei tea ma nende kohta, mis on nende täpne diagnoos, kui nad on haiged. Kust sina tead? Pakun, et sa serveerid meile lihtsalt oma oletusi.

Pakun, et normaalsed inimesed, kellega lähemalt  suhtled, räägivad üksteisega. Sul sõpru ja tuttavaid ei paista olevat.

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tegin eelmine aasta ja tegin see aasta ka, eelmine aasta haige ei olnud. Varasematel aastatel jäin haigeks, kui sügisel esimesed haigestujad kollektiivi tekkisid ning “tervenesin” kevadel, kui viimased haigestujad terveks said. Talvisel ajal olin haige-terve-haige-terve.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pakun, et normaalsed inimesed, kellega lähemalt suhtled, räägivad üksteisega. Sul sõpru ja tuttavaid ei paista olevat.

Tõesti, räägin minagi, aga mitte sellest, mis terviseprotseduure keegi teinud on. Võib olla ma liiga noor alles, kõigest 50, see nagu rohkem 80-ste teema 😀

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tegin esimest korda.

olen kaks korda gripis olnud ning mõlemal korral saanud ka kohutavad tysistused kaela ning suhteliselt kuu aega on elust olnud kustutatud. Enam ei taha seda jama põdeda ja proovime siis ära nyyd vaktsiiniga talve.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vaktsineerin ennast ja oma pere (alates 2a lapsest kuni 90a vanaemani) iga aasta sügisel kohe kui vaktsiinid saabuvad. Oleme kõik terved olnud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

“Täna on teada, et lõunapoolkeral oli grippi haigestumus oluliselt väiksem kui see oli eelnevatel aastatel gripihooaegadel olnud. Just siis tingitult Covid-19 ennetusmeetmetest. Ja teame ka seda, et tavaliselt ikkagi gripp liigub lõunapoolkeralt põhjapoolkerale. Me näeme, et kui lõunapoolkeral oli haigestumus väiksem siis ka Eestis ja põhjapoolkeral saab see nii olema,” rääkis Sepp.

https://www.err.ee/1152039/ulemiste-hingamisteede-viirusnakkusi-on-sel-sugisel-tavaparasest-vahem

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuna seni on gripp (sh kõhugripp jm jamad) must kaarega mööda käinud- ka kollektiivis, kus üle poolte haigestusid, ei plaani ruletti mängida ja vaktsiiniga oma organismi petta.

Kui juhtumisi ükskord külge hakkab, eks siis vaatan edasi.

0
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vaktsineerin ennast ja oma pere (alates 2a lapsest kuni 90a vanaemani) iga aasta sügisel kohe kui vaktsiinid saabuvad. Oleme kõik terved olnud.

Peret!!!

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei tee, olen siiani üldse vähe haige elu jooksul olnud ja sedagi enamasti ülekoormusest tingituna. Hea tervise tagab tasakaalus töö- ja puhkeaeg, korralik, toitumine, piisav värskes õhus liikumine, hea uni ja oma keha kuulamine.

Kui paljud vakstineerijatest on üldse põhjalikult mõne vakstiini infolehte lugenud ja uurinud, millest see koosneb ja milline on koostisosade pikem üldmõju tervisele? Küsin lihtsalt uudishimust.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui paljud vakstineerijatest on üldse põhjalikult mõne vakstiini infolehte lugenud ja uurinud, millest see koosneb ja milline on koostisosade pikem üldmõju tervisele?

Ma loen alati läbi kõigi ravimite infolehed. Ravimite koostist ja üldmõju tervisele ma loomulikult uurima ei hakka, sest ma pole õppinud farmakoloog ja vaevalt keegi ilma vastava hariduseta siit õigeid järeldusi teha suudab. Mul ei ole hirmu, et süvariik või vabamüürlased minu vastu vandenõud sepitsevad, soovides mind mürgitada, seega ma usun spetsialistide hinnanguid vaktsiinide ohutusele. Vajalikkus on teine asi, kahtlemata saab ka ilma vaktsineerimata enamasti hakkama, aga ma kaldun haigustega seonduvat pigem üle kartma, seega olen otsustanud, et vähendan hirme vähemalt selles osas, mida võin – gripisüstiga. See on minu valik.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei tee, olen siiani üldse vähe haige elu jooksul olnud ja sedagi enamasti ülekoormusest tingituna. Hea tervise tagab tasakaalus töö- ja puhkeaeg, korralik, toitumine, piisav värskes õhus liikumine, hea uni ja oma keha kuulamine.

Kui paljud vakstineerijatest on üldse põhjalikult mõne vakstiini infolehte lugenud ja uurinud, millest see koosneb ja milline on koostisosade pikem üldmõju tervisele? Küsin lihtsalt uudishimust.

Kas sa oma kraanivee koostist tead? Või sissehingatava õhu? Selle pärast ei muretse?

+3
0
Please wait...

Näitan 25 postitust - vahemik 31 kuni 55 (kokku 55 )

Esileht Ilu ja tervis Kas teete gripivaktsiini?