Esileht Pereelu ja suhted Kas teete kinke?

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: Kas teete kinke?

Postitas:

Kuidas teie peredes traditsioonid jõulukinke tehes? Kas teete mehega omavahel kinke, kes ostab lastele kinke? Kas lepite kokku, teete nii nagu südamest soovite ja tunnete.

Meil on olnud nii ja naa. Viimastel aastatel pole mehega omavahel pakke teinud oleme hoopis teinud spa-s käigu vms. Lastele armastan osta mitte ühe, vaid mitneid asju. Aga vajalikke asju või siis tõesti neid, mida nad on unistanud.

Sel aastal ei ole me miskit kokku leppinud ja ostsin kinke nii mehele kui lastele. Ma olen üldse lahke kinkija ja kinkide ostja ka sünnipäevadel.

Nüüd on mees pahane, et kinke ostsin. No ilmselt seetõttu, et tunneb ennast kuidagi süüdi.
Aga mina ei ostnud seepärast, et tema ei osta, vaid seetõttu, et ma armastan kinke teha.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelik pealkiri on, et “tülitsesin mehega”.
Ja mis sa ostsid mehele?

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teeme pereringis, lastele ostan mina ning mees teeb minule. Ka ämmale-äiale saadan jõulupaki mina ning oma vanematele samuti ostan kingi (pere peale). Kingituste jaoks kirjutame koos jõuluvanale kirja, kuhu soovid kirja pannakse (ka pood, vahest täpsem viide juurde) – et siis “jõuluvana” teaks mida tuua.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tee

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka teen jõulukinke oma perele. Oleme alati teinud. Meie peres on kombeks osta jõuludeks praktilisi asju. Nüüd on lapsed suured, aga traditsioon on sama. Emale ja ämmale ka viime mingi kingi korvi.
Meile meeldib ja sobib nii.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsed saavad kinke. Mina kunsgi tegin mehele ka aga kuns tema ei teinud, siis loobusin.

Nüüd on lapsed vanuses, lus märgata osatakse rohkem ja ma loodan, et nad oskavad mulle kasvõi kaardi joonistada. Päkapikud mul juba vahest käivad.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.

ikka teeme. Mehega tavaliselt on üks nö tellimuskink, ja siis midagi oma valikul veel lisaks. Tihti soovib mees sooja kampsunit.
Mina soovin tavaliselt mingit konkreetset raamatut.
Vanemad ja mõned lähisugulased kellega 24.ndal koos oleme, saavad pigem söödavad kingid. Moosid, oliivõli, angerjakonserv, hea juust, Serrano sink, isetehtud küpsised.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.12 09:19; 20.12 12:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teeme omavahel kinke ja ülejäänud sugulastele ostame jooksvalt. Mees just eile õhtul küsis, et kellele veel puudu on, ta läheb täna shoppama.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei meeldi mulle kinkide tegemine. Mehega just arutasime, kas teeme omavahel kinke ja otsustasime, et ei tee. See asi tuleb alati ära otsustada, sest kui üks teeb ja teine ei tee, siis on kuidagi paha tunne. Me otsustasime, et lähme välja sööma. Aga shoppamist on ikka enne jõuluid rohkem. Just käisime raamatupoes ja mees tuli rõõmsal meelel poest välja 35eurine raamat pihus. Jõulude puhul ikka võib ja eks need ongi nagu väikesed jõulukingid. Üllatuskinke me eriti ei tee, sest kunagi ei tea, mis kellelegi meeldib. Kui aus olla, siis enamus ehteid, mis mees on kinkinud, mulle tegelikult ei meeldi, aga ma muidugi ei räägi sellest. Eks need kogunevad sahtlisse ja siis mõnikord jälle riputad külge.
Oma lastele ikka teeme kingitusi, aga kipub nii olema, et lapsed ise poes valivad ja siis muidugi saavad oma asja juba enne jõule ka kätte. Aga jõuludeks on alati veel pisike üllatuskingitus ka varuks. No ja vanaema annab raha ka minu kätte, et ma siis tema eest lastele midagi ostaks. Kuna meil kolm last, siis ma ei eelda, et sugulased meie lastele kingitusi teeks. Ma ei pea seda üldse tähtsaks kuigi sugulastega on kokkulepitud, et kingitusi teeme ainult lastele. Ja siis on minu ema, kes just tahtis, et ma enne jõule talle ühe asja ostaks ja ta maksab raha ära selle eest. Ma teen selle nagu kingiks ja raha vastu ei võta. Eks ta hakkab jälle vastu vaidlema, aga kui ta ikka summat ei tea, mida mulle kanda, siis äkki läheb õnneks.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd on mees pahane, et kinke ostsin. No ilmselt seetõttu, et tunneb ennast kuidagi süüdi.

Aga mina ei ostnud seepärast, et tema ei osta, vaid seetõttu, et ma armastan kinke teha.

See kirjutatud põhjendus on küll imelik – miks mees end süüdi tunneb, kui sina kinke ette valmistad?

Meie peres on küll nii kujunenud, et mina olen see päkapikk ja jõuluvana, kes laste soovid kokku korjab ja jõudu mööda neid püüab täita. Eelmisel aastal meil täiskasvanud kinke ei saanud, aga sel aastal ma siiski sooviks, et ka minu jaoks oleks puu all kink ja loodan väga, et abikaasa on mu soovi tõsiselt võtnud ning plaanib midagi (ta pole tavaliselt eriline kinkija, aga ma tegin selgeks, et ma lihtsalt niiväga tahaks ka mingit pakki, milel sisu ma ei tea. Kui ei, siis pakin endale ise ühe viimati tellitud raamatutest (panen silmad kinni, kui raamatuhunnikust raamatu valin, siis ongi üllatus :).

Ma arvaks pigem, et mees on sinu kinkide tegemise osas pahane, sest tahtis sel aastal (pere ühist) raha säästa või vastuidi, tahtis midagi suuremat osta, aga nüüd oled sina poole eelarvest tühjale-tähjale ära raisanud. Või kui tõesti olete varemalt koos arutanud jõulukinke, siis ehk on mees hoopis pahane, et oled ta sel aastal arutelust välja jätnud ja ta tunneb end kõrvalseisjana.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

teeme aga üle ei pinguta, kingid jäävad hinnaklassi ca30- 50€. Tegelikult saab kinke teha ju aastaringi, need rohkem jõulutunde tekitamiseks kuuse alla 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

meil jääb ka mehega omavaheline kink ca 50, ja teistele 15 euro kanti.
Imestan alati kui räägitakse kolmekohalistest summadest kinkidele.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.12 09:19; 20.12 12:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on nüüd küll vale koht solvumiseks.
Jõulud on selline aeg, kus inimesed teevad kinke südamest ja midagi vastu ootamata.
Kinkimise rõõm on see kõige suurem!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

teeme kinke nii mehega üksteisele kui lastele. minu ja mehe kingid kipuvad olema “mida tahaks, aga ise ei raatsi osta” kategoorias, mõnikord lausa luksuslikud. mulle meeldib kinke teha ja ka saada, ning mehele ka 🙂

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mehega teeme omavahel. Mehe poolse perekonnaga on loosipakk ja minu poolse perega see aasta ei tee. Lisaks teen kinke lemmikloomadele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jõuluvana ütles, et saagu sel aastal kingipakid need, kes on üles näidanud hoolivust. Mõni on vahepeal sellest ringist välja kukkunud ning nende jaoks mõeldud summa läheb heategevuseks.

Aa, et kingitus tuleb nö välja teenida?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka teeme mehega omavahel kingid, lisaks ühiskingid lastele. Kingituste summat ei oska öelda, aga keskmiselt, ma arvan, jäävad need 30-40 euro kanti, ja ei ole kokkuleppekingid, vaid alati üllatused. Salaja ostame ja salaja pakime 🙂

Lisaks teeme kingi minu vanaemale ja iga sugulane (minu ja mehe vanemad ja õed-vennad) 1 loosipaki, jõuluõhtul oleme enamasti kõik koos kellegi juures. Oma lastele teeb iga pere ise pakid, lisaks vanaemad-vanaisad kingivad ka lastelastele midagi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie peres (7 inimest kokku lähimast suguseltsist), vanuses 14-75, teeme loosipakid kokkulepitud mõistlikus summas. Igaüks saab pakiavamiserõõmu ja kingi saaja on teinud kingi saajat arvestades. Ei mingit suuremat kinkide kokkuotsimise paanikat juba aastaid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teeme mehega üksteisele vastamisi.
Mehe venna lastele teeme ka, aga need on pigem sümboolsed, lihtsalt et midagi pihku pista.
Minu vanematele teeme, midagi, mis sobiks nii emale kui isale, kuna sinna läheme jõululõunale.
Me lapsele oleme ostnud kommipaki. Jõulud peab siiski igaüks oma pereringis, seega sel ajal temaga kokku ei saa, aga kui uuel aastal külla tuleb, saab kätte.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me veedame Jõulud abikaasa suures pereringis. Kinke teeme kõigile, nii suurtele kui väikestele, omavahel abikaasaga ka. Paar korda oleme vahele jätnud, aga üldiselt ikka nii mulle kui abikaasale meeldib kinke teha.
Kinke ostan tavaliselt mina, kuna abikaasal vähe aega shoppamiseks. Enne lihtsalt arutame läbi, kellele mida.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegin mehele ja mees tegi mulle kingi. Mina tegin ühele lapsele, mees teisele. Seda lapsed ei tea, et kelle raha eest kingid tehti , kuuse alla lähevad kokku kõik kingid.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleme juba mitu aastat pere täiskasvanute vahel teinud loosipakid, nii et igaüks saab ühe kingi (15-20€). Igal juhul on lihtsam teha üks kingitus kümne asemel. Lapsed saavad rohkem kinke, vanematelt ja vanavanematelt jne.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil väga olematu suguvõsa(õnneks). Ja tavaliselt peame jõule alati mu vanemate juures, kus on mu vend, minu pere ja ämm.
Kui me muidu tavaliselt suurtele ei tee, vaid teeme ainult lastele(vend ja minu lapsed). Ning kui me teeme mehega omavahel kinke, siis vahetame omavahel vaikselt jõuluhommikul ära.
Kuid seekord otsustasime suurte vahel teha loosipaki(20€ väärtus) + teeme mehega omavahel ka. Ja vanemad teevad omavahel ja ämmale teeme ka.
Ja muidugi lapsed saavad omajagu kinke.
Seekord tuleb korralik kingisadu.
Oli selline raske, aga samas hea aasta.
Ootan huviga 2019a

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üllatuskinke me eriti ei tee, sest kunagi ei tea, mis kellelegi meeldib.

See on huvitav, kui kunagi ei tea, mis lähedasele inimesele meeldib. See inimene siis eriti ei huvita tegelikult?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on nii, et enamus kinke (meie kolmele lapsele ja mehe tädile, vanaisale, õele ja õelastele) ostan mina. Mehele teen ka kingi ja mees teeb mulle, vahel ostab mees mõne väiksema vidina ka lastele juurde.

See on kuidagi aastate jooksul nii välja kujunenud, mingit kindlat kokkulepet meil kinkide osas ei ole.

Tegelikult ei saa ma teemaalgataja mehe pahameelest üldse aru. Lastele on kingid ostetud, mehele samuti. Poed on veel kaks päeva avatud, kui tahab, siis jõuab ka sulle veel kingi osta ja kui ei taha, siis maksab ta selle spa või mis iganes külastuse/piletite eest.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jõulud peame suuremas pereringis, aga kinke teeme ainult lastele. Ei viitsiks konkreetseks hetkeks kinke osta ja ei oskaks ka ise midagi soovida. Kõik on rahul.
Ise teen kinke/ostan vajalike asju lähedastele aastaringi, aga annan kohe kätte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )


Esileht Pereelu ja suhted Kas teete kinke?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.