Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas teid ei häiri

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )

Teema: Kas teid ei häiri

Postitas:
Kägu

Võtsin hommikul Ôhtulehe lahti ja kohe avalehel pikk intervjuu kellegi vaimude väljaajajaga. Ja mõtlesin, mis krdi ajal ma elan ja kuidas on maailm nii kreisiks läinud, et kõiksugu ennustajad, nõiad, tšakrateavajad, seksigurud ja muud soolapuhujad on saanud lugupeetud kodanikeks, kellega on vaja lausa intervjuusid teha ja sageli meedias presenteerida? Vôtke seda nôukanostalgiana kui tahate, aga siis peeti lugu töötegijatest ning kirjutati lüpsjatest, traktoristidest, põllumeestest või inimestest, kes mitukümmend aastat tehases töötasid; tänapäeval on häbi olla lihtne tööline, neist ei kirjutata, aga auasi olla mullipuhuja, staarihakatis vôi muidu aferist – need on need, kellest aina meedias lugeda saab. Ju siis huvitavad rahvast. “Vaimude spetsialist” – täiesti haige mu meelest!

Please wait...
Postitas:
kitah

a mis sa siis loed seda sopalehte üldse? loe Sirpi või Maalehte – viimases on piisavalt töötegijatest juttu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

a mis sa siis loed seda sopalehte üldse? loe Sirpi või Maalehte – viimases on piisavalt töötegijatest juttu.

Tegelikult pole suurt vahet, sest pea kõik väljaanded, v.a ehk Sirp, produtseerivad seda jama. Võta Postimees, Päevaleht või Delfi– kõigis neis on mingid sarnased uhhuu-rubriigid. Ilmselt nad muudmoodi enam ei saa ega oskagi, sest teatud seltskond loebki ju ainult selliseid “uudiseid” ja oma lugejaskonda on ju vaja hoida…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Võtsin hommikul Ôhtulehe lahti

juba see oli vale käik, edasi on kõik tavapärane.

inimene leiab, mida otsib.

kitahi soovitus maalehte lugeda sind muidugi ei aitaks, seal on selgeltnägemisel vägagi märkimisväärne koht olemas.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sellised kasutavad inimesi ära, sest see on ju tasuline teenus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tegelikult pole suurt vahet, sest pea kõik väljaanded, v.a ehk Sirp, produtseerivad seda jama. Võta Postimees, Päevaleht või Delfi– kõigis neis on mingid sarnased uhhuu-rubriigid.

päevalehest küll ei meenu sellist rubriiki. ehk loed digi ja satud klikkides kroonikasse? paberilt ei mäleta ammu, et oleks sarnast teemat lugenud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Igas meediakanalis on uhhuurubriik. Ju neid uhhuuinimesi on siis piisavalt palju. Ikka saab lugeda, mida horoskoop kaasa toob, kuidas energiaid suunata, sellest räägitakse ka nt remondisaates, siis saab teada, mida ennustajad järgmiseks aastaks ennustavad ja mida nad poliitikast ja haiguste ravist arvavad ja mida keegi eelmises elus korda on saatnud. Sõnavabadus. Loeb, kes tahab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Igas meediakanalis on uhhuurubriik. Ju neid uhhuuinimesi on siis piisavalt palju. Ikka saab lugeda, mida horoskoop kaasa toob,

tahtsin sulle juba hoogsalt vastu vaidlema hakata, aga siis tegin eilse päevalehe lahti ja krt oligi, horoskoop on telekava ja ristsõna/sudoku vahele end ära peitnud. olen nii harjunud sellest üle vaatama, et polnudki võimeline enam tunnistama selle olemasolu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga mina arvan, et aeg läheb edasi ja sellised inimesed muutuvad tavapäraseks. Meie maailmapilt avardub ja teadmised laienevad ka väljaspoole meie silmaklappidega maailma.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Enamus inimesi on ju küllaltki väikese ajumahuga. Vaata siin perekoolis, kui palju on teemasid, et olen 22 ja kalla on 24. Oleme juba kuus aastat koos ja ootame kolmandat imearmast beebit. Ainus mure, et kalla ei taha üldse meiega aega veeta, joob kogu aeg garaažis sõpradega õlut, kui Soomest kodus on. Või needsamad tšakrate avamise lood, neid on ka siin piisavalt teemasid. Või kuidas võita Kaljukitse südant. Või et palgapäevani on 10 eurot, kuidas sellega neljaliikmeline pere nädal aega ära toita? Või kõik need ekrearmastajate teemad, kus kõik on nii halvasti, nii halvasti! Aga seda, et nad ise oma ebaõnnes süüdi on, ei nähta. Või mida siis riigi tasandil peaks teisiti tegema, ei ühtegi lahendust. Aga kritiseerima ja vihkama on meistrid. Aa, ja väga hea sümptom laiade rahvamasside ajumahu väiksusest on ju see, kuidas järjest pannakse kinni vähegi intelligentsemaid saateid. See-eest igasugused kuuuuuurijad ja kodutunded õitsevad ja õilmitsevad. No mida sa tahad?
Eesti õnnetus on see, et meil on nii väike rahvaarv. Meil ei tasu teha saateid ja väljaandeid intelligentsemale publikule. Kui ütleme 5% rahvast on sellised, kes loeksid Sirpi ja vaataksid Pealtnägija taolisi saateid. Siis Eesti umbes 800 000 täiskasvanud eestikeelsest inimesest on 5% 40 000. Riigis, kus täiskasvanuid on 10 miljonit, on intelligentsete inimeste 5% 500 000. Hoopis teine tera ju.
Mõtlemisvõimelised, laia silmaringiga inimesed on samasugune kitsas huvigrupp nagu motohullud, kalastajad või koerapidajad. Väikese rahvaarvuga riigis ei tasu sellisele kitsale grupile oma väljaannet või saadet teha. Aga Saksamaal või Prantsusmaal tasub, sest seal on suurem rahvaarv ja seega ka auditoorium, mõtlemisvõimeliste inimeste hulk suurem.

Please wait...
Postitas:
kitah

Võtsin hommikul Ôhtulehe lahti

juba see oli vale käik, edasi on kõik tavapärane.

inimene leiab, mida otsib.

kitahi soovitus maalehte lugeda sind muidugi ei aitaks, seal on selgeltnägemisel vägagi märkimisväärne koht olemas.

no see võib olla, aga suurem enamus on siiski asjalik jutt ja just see, mida teemaalgataja soovis, st tööinimestest. hea paks leht ka, võib täiesti uhhuust mööda vaadata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

eks jobude osakaal ole neis miljoniriikides ju ka kordades suurem, ja suurriikides ilmselt on see protsent veelgi nutide kahjuks.
teha võid sa meil ju kõike, see ei ole probleem, muudkui väikese tarbijaskonna pealt ei saa tulu, see on see point. aga ma arvan, et intelligentne tarbija leiab ka pahna seest omad pärlid üles. välistesse ja tühistesse asjadesse jäävad kinni just need keskpärased.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kirja võib panna iga mõtte, mille tuul pähe toob. Kirjatüki võib ju ka maha müüa, aga minu jaoks on arusaamatu, et nii palju on neid, kes sensitiivide jms tegelaste teenuseid kasutavad. Ehk et, miks ometi on inimene nõus umbluu eest raha maksma?
Samas, umbluu-spetsialistidest kirjutamine on kerge töö. Töölistest enam kirjutada ei saa, sest ettevõte on eraomandis ja töötegija on sageli alla kirjutanud lepingule, mis enamasti keelab ärisaladuse tõttu tööst ja töösuhetest rääkimise. Mina loeks küll suure huviga artikleid nt lasteaiaõpetaja-abide, põetajate ja teiste lihttööliste igapäevasest toimetulekust ning neist, kes otsustavad lihttöötajate palkade üle. Väga tahaks teada, mis moodi just need Otsustajad mõtlevad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga mina arvan, et aeg läheb edasi ja sellised inimesed muutuvad tavapäraseks. Meie maailmapilt avardub ja teadmised laienevad ka väljaspoole meie silmaklappidega maailma.

Tere Uhhuuu!

Aga kas seda tead, et pimedal keskajal oli see maailmapilt ju veeeeel avaram, kui nüüd? Inimesi lausa põletati, sest nad rääkisid teisest jumalast peale jumala.
Ja paljud rahvad tagusid veel trummegi…

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tere Uhhuuu!

Aga kas seda tead, et pimedal keskajal oli see maailmapilt ju veeeeel avaram, kui nüüd? Inimesi lausa põletati, sest nad rääkisid teisest jumalast peale jumala.

Ja paljud rahvad tagusid veel trummegi…

Millise imeliku loogikaga sa sellest küll avarama välja lugesid? Tahtsid ikka kitsam kirjutada, ma loodan.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aeg läheb ikka tagasi, see oli keskaja teema…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Võtsin hommikul Ôhtulehe lahti ja kohe avalehel pikk intervjuu kellegi vaimude väljaajajaga. Ja mõtlesin, mis krdi ajal ma elan ja kuidas on maailm nii kreisiks läinud, et kõiksugu ennustajad, nõiad, tšakrateavajad, seksigurud ja muud soolapuhujad on saanud lugupeetud kodanikeks, kellega on vaja lausa intervjuusid teha ja sageli meedias presenteerida?

Kristlus ju ei kõlvanud, aga tühimik hinges ja mõtlemises tuleb millegagi täita.
Usuvabasid rahvaid pole kunagi olemas olnud, ka NSVL plaanis oma kommunismile templit ehitada (jäi pooleli ja sellest tehti bassein, kus mu isagi on ujunud, olla suur ja vägev olnud).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Samas, umbluu-spetsialistidest kirjutamine on kerge töö.

Kerge töö neile sellepärast, et saavad oma artiklites kasutada lihtlauseid. Pane Saagim ja Presnal kirjutama mingit raskemat filosoofilist materjali või tegema selle materjali alusel saateid, nad ei saa sellega lihtsalt hakkama. Saagimil ju vaid keskharidus. Selliste kollaste artiklitega hoitakse rahva vaimne tase madalal, et nad jummala pärast ei areneks ega ise mõtlema ei hakkaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Uhhuutamist ei peaks suured ja väärikad lehed tõesti avaldama. Saan aru, et kui nliit lagunes ja kõigele seni keelatule piirid lahti tehti, siis suure vaimustusega hakati neid asju igal pool avaldama, aga nüüd võiks sellest lastehaigusest juba välja kasvada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No mida sa õhtulehest ootad, see on ju taotluslikult kollane ajakirjandus. Küll aga ajab mind kurvaks kui need ajalehed, mis taotlevad tõsiseltvõetavust, avaldavad umbluud sama sageli või sagedamini kui faktipõhiseid tekste.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Võtsin hommikul Ôhtulehe lahti ja kohe avalehel pikk intervjuu kellegi vaimude väljaajajaga. Ja mõtlesin, mis krdi ajal ma elan ja kuidas on maailm nii kreisiks läinud, et kõiksugu ennustajad, nõiad, tšakrateavajad, seksigurud ja muud soolapuhujad on saanud lugupeetud kodanikeks, kellega on vaja lausa intervjuusid teha ja sageli meedias presenteerida? Vôtke seda nôukanostalgiana kui tahate, aga siis peeti lugu töötegijatest ning kirjutati lüpsjatest, traktoristidest, põllumeestest või inimestest, kes mitukümmend aastat tehases töötasid; tänapäeval on häbi olla lihtne tööline, neist ei kirjutata, aga auasi olla mullipuhuja, staarihakatis vôi muidu aferist – need on need, kellest aina meedias lugeda saab. Ju siis huvitavad rahvast. “Vaimude spetsialist” – täiesti haige mu meelest!

Ilmselgelt oled väljakasvanud meelelahutusliku ajalehe lugejate hulgast. Tegemist on nn “kollase” kõmulehega. Ja kui sellest uudiseid hankida, siis tõesti ajab närvi küll. Ja hiljaks oled ka oma märkamisega jäänud. Antud teemad on ikka väga pikka aega lehtedes. See kõik näitab, et Eesti on iseseisev ja kõikidel vaadetel on õigus olemasolla. Nõukaajal, vat siis oli kõik “halb” keelatud ja peidus. Muide, kirjutatakse ja töölistest, põllumajandusest ja ka lüpsjatest. Tõsi lüpsaid on keeruline leida, sest enamus lautu on automaadi peal, osades jalutavad lehmad lausa ise kohale kui lüpsmist vajavad. Aga tõsi, kollased lehed neist ei kirjuta. Tuleb lektüüri vahetada. Vahetamisega hakkama saad, imestad ise ka, millises toredas riigis koos toredate inimestega me elame.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Uhhuutajad ei häiri, lugu nagunii ei loe ja näod vahelduvad. Küll aga häirib nendel piltidel ALATI irvitav saagim. Miks see moor alati pildile peab ronima, teised ajakirjanikud ju ei eksponeeri niimoodi ennast?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Inimene loeb Õhtulehte ja siis kurdab, et miks seal sisu pole!?
Mina arvan, et lõpetage sopalehtede ostmine ja toetamine, tarbige kvalitertset ajakirjandust, siis ei tekki seda võltsi pettumust, et kõik on lollid. Pange käsi südamele ja öelge, millal te ostsite viimati näiteks Vikerkaare või Loomingu või Akadeemia või Keele ja Kirjanduse?

Please wait...
Postitas:
kitah

Inimene loeb Õhtulehte ja siis kurdab, et miks seal sisu pole!?

Mina arvan, et lõpetage sopalehtede ostmine ja toetamine, tarbige kvalitertset ajakirjandust, siis ei tekki seda võltsi pettumust, et kõik on lollid. Pange käsi südamele ja öelge, millal te ostsite viimati näiteks Vikerkaare või Loomingu või Akadeemia või Keele ja Kirjanduse?

Kirjutan rõõmuga alla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei häiri. Igaljuhul palju põnevam lugemine, kui mingid poliitilised lollused, millel lõppu ei tulegi ja negatiivsed uudised, kus keegi jälle surma või peksa sai või kuskilt veest hüljes välja toodud ja autoga sõitma viidud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Uhhuutajad ei häiri, lugu nagunii ei loe ja näod vahelduvad. Küll aga häirib nendel piltidel ALATI irvitav saagim. Miks see moor alati pildile peab ronima, teised ajakirjanikud ju ei eksponeeri niimoodi ennast?

Ta ju “töötab” nüüd õhtulehes. Ilmselt omanikud arvasid, et see kana seal toob lugejaid juurde, sellepärast irvitabki igal pildil, kus keegi vähemalt puuksu laseb.

Aga miks ta sealt elu24-jast kinga sai, ei tea.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina arvan, et lõpetage sopalehtede ostmine

Kustkohast sa ostmise välja lugesid?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina lugesin sellest, et selle kivinõia Kalju lugu oli tänases ÕL-s.
Teemaalgatajal: 1. Kas pidi olema postkasti toodud paberleht. 2. Ta maksis ÕL portaalile.

Mõlemal juhul on tegu ostmisega.

Kas on sul veel täpsustavaid ja väga rumalaid (+ ennast lollikstegevaid) küsimusi?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Seda lugu sai näha digiversioonis täiesti tasuta terve päeva ja teema oli juba pealkirjast aru saadav.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina arvan, et lõpetage sopalehtede ostmine

Oli ju kirjas ostmine ja toetamine. Kui klikid sopalehel, siis toetadki. Iga sinu klikk aitab rohkem reklaami müüa.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas teid ei häiri