Esileht Koolilaps Kas teie 12- 16 a lapsed kannavad rattakiivrit?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 35 )

Teema: Kas teie 12- 16 a lapsed kannavad rattakiivrit?

Postitas:

Selline küsimus ongi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jep. Ise ka ikka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, kannab küll. Kahjuks näen päris mitmeid koolikaaslasi ilma sõitmas. Ja sõidavad kooli ka nooremad kui 10 aastased.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah loomulikult. Ja salaluuret tehss on ka näha olnud, et kiiver peas, enamus sõpradel kahjuks mitte

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah. Ise ka kannan. Arvan, et sellest kõige rohkem sõltubki, kas vanemate suhtumine on “sina oled veel väike ja pead seepärast jalgrattasõidul kiivrit kandma” või “loomulikult kantakse rattaga sõites kiivrit, see on niisama enesestmõistetav kui turvavöö autos”.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei kanna, kuigi käsen.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei kanna, kuigi käsen.

tundub et kasvamas on noor kriminaal. hirmus mõelda millega see kõik lõppeb

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei kanna, kuigi käsen.

tundub et kasvamas on noor kriminaal. hirmus mõelda millega see kõik lõppeb

Ja kui vana sinu enda laps on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

jah, ikka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps 13a. Meil on lasteaiast saati see loomulik. Alevivahel muidugi paljudel teismelistel ei ole. Õnneks tema sõbrannal on. Mõtlesin, et kui laps hakkab protestima, siis teen ettepaneku osta moekam kiiver, küll kannab. Kui sõidab maanteel, paneb ka helkurvesti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.04 18:46; 03.05 16:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, kannavad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.04 19:37; 03.05 13:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuni 16aastaseni kandis. enam ei kanna 🙁
mina ise kannan, mees ka kannab, aga laps kiivrit pähe ei pane. on räägitud, on pahandatud, selgitatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enda tütred kannavad.
Olen neile rääkinud nii, et just nimelt titadele polegi kiivrit niiväga vaja kui suurematele! Sest vaadake ise, kuidas tited oma abikatega sõidavad – ukerdavad ettevaatlikult kõnniteel, 100 meetrikest jaksavad ja juba on väsinud jne. Aga vaat teie olete suured, teete sõites kõiksugu vingeid trikke ja kiirus on teil ju suur ja vot just sellepärast peavadki nimelt teiesugustel Suurtel olema korralikud triki-kiivrid kõvasti peas! 😛

P.S. Loodetavasti ei tule siia nüüd poindile mitte pihtasaanud mammad kiitlema, kuis nende 3-aastane kihutab nii et sinine jutt taga. Asi pole mitte selles, nagu ei suudaks kolmene vägevalt kihutada, vaid suurematele lastele oli ju ometi vaja leida mingi argumenteeritud selgitus, miks ei ole kiiver ainult tittede vahend, vaid sobib just nimelt suurtele veelgi paremini.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.04 21:17; 03.05 19:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb, kus sõidab. Kui läheb pikale kiirele sõidule, sportima, siis loomulikult pähe. Kui läheb niisama ringi vahtima, sõbra juurde vms, siis ei pane.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

13-aastane kannab, 15-aastane enam ei kanna kahjuks, lõpetas umbes aasta tagasi (põhjendused: kole kiiver, keegi ei kanna, ebamugav, kuhu ma selle kiivri panen, ma ei sõida üldse kiiresti jne.). Minu veenmine ja purukskukutud koljudega hirmutamine ei ole aidanud, sest teismelised on ju kindlad – mis iganes koledaid asju ka maailmas ei juhtuks, need ei juhtu ju ometigi nendega. Loodame siis, et ei juhtu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

JAh, kannab. Teab, et ilma selleta ei tohi ratast puutuda. Kui peaks vahele jääma, jäävad kõik rattasõidud ära. Ja kuna ta teab, et mul on töö tõttu palju tuttavaid, siis vahele jääks ta kiiresti ja raudselt kantakse mulle ette :D.
Kõlab hirmuvalitsusena? Tegelikult ei ole see teema kunagi jutukski tulnud. Nii mina, mees kui ka tüdruku vanem vend sõidame ALATI kiivriga, siis nii lihtsalt on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanem tüdruk – kohe 16 ei kanna enam ja sõitmas käib reeglina niisama chillimas. 9 aastane kannab alati linnas, maal külateel 500m kaugusele randa sõites alati ei kasuta vist, sest unustab. Kaugemale sõites kasutab. Ise kasutan siis, kui sporti teen, niisama poodi/randa sõites ei kanna.
Hollandlasest tuttav oli sügavalt hämmeldunud meie kiivrilembusest kuuldes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

13-aastane kannab. Kui ei kannaks, läheks rattad kuuri lae alla riiulile.
Ise kahjuks ei saa kanda (peaümbermõõt mõni cm suurem, kui poes müüdavad). Kui oleks, siis sõidaks sellega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.04 14:56; 20.04 16:59; 03.05 23:40;
To report this post you need to login first.

13-aastane kannab. Kui ei kannaks, läheks rattad kuuri lae alla riiulile.
Ise kahjuks ei saa kanda (peaümbermõõt mõni cm suurem, kui poes müüdavad). Kui oleks, siis sõidaks sellega.

Kui suurt siis vaja on? Kiire guugel andis:
https://www.autokaubad24.ee/et/tooted/jalgrattad-jalgrattatarvikud-jalgratta-kiivrid-kindad-prillid/kiiver-oxford-f20-must-60-65

Kas 65 cm jääb tõesti väikseks?

Rattapoodides, kasvõi nt. Hawaii expressis on XL suuruses kiivreid, kas oled käinud seal ja palunud müüja abi õige kiivri leidmiseks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Sellest peaks tõesti piisama. Siiani olen näinud 58-59 mõõduni.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.04 14:56; 20.04 16:59; 03.05 23:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Linnavahel ukerdades (ta oma sõnad! :)) ei kanna, sportimisel alati kiiver peas. Ei ole sellest seni probleemi teinud ega näinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei kanna, kuigi käsen.

Siis käigu ka jala. Meil on kiivrid jalgratta lenksus – seega käib see automaatselt pähe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kannavad, või lähevad rattad lukku. Ja tõuksiga on kiivrid peas. Ajupõrutus pole naljaasi, kui sellega piirdub

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ise nooremast peast sattusin “linnavahel ukerdades” kergesse liiklusõnnetusse ja pea sai pisut põrutada. Õnneks midagi hullu ei olnud, aga oleks mul kiiver olnud, oleksin pääsenud ainult kriimu ja ehmatusega. Ja tõesti oli puhtalt autojuhi viga, mitte minu. Nii et ei istu meil keegi ilma kiivrita ratta selga. Laps võib valida endale oma maitse järgi laheda kiivri, olgu või kõige kallima, aga peas peab see olema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, kannab.

Kasutaks teemat ära ja küsiks, kas teie lastel on ka jalgrattaluba tehtud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, on ka load tehtud. Koolis. Alates sellest saidki rattaga üksi koolis käia, enne sõitsid täiskasvanuga koos.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.04 19:37; 03.05 13:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kannab nii 5-aastane kui ka 15-aastane. 15-aastasel on jalgrattaload ka. Liiklus pole naljaasi – ma olen pidanud oma 5-aastast peale tõuksiga sõitmist vahel tõsiselt plaasterdama ja siduma. Kiiver tuli küll uus osta (läks katki), aga pea jäi terveks ja EMOsse ei pidanud minema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutaks teemat ära ja küsiks, kas teie lastel on ka jalgrattaluba tehtud?

Ikka, koolis olid tunnid, eksami tegi ära. Ega ta seal suurt midagi aru saanud, oli päris väsinud ja uni tuli peale. Ise õpetasin ja loen siiani sõnu peale.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.04 18:46; 03.05 16:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

jah kannavad

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie lastel ei ole jalgrattaluba tehtud, koolis miskipärast ei ole seda korraldatud. Väga kiiret pole sellega seni olnud, kuna elame aedlinnas (kus asuvad ka kool ja pood) mis on üks suur õueala, ja seal on lubatud rattaga ka ilma loata sõita. Arvan, et peaks ikka otsima koha, kus lapsed saaksid selle loa ära teha, kuhu peaks pöörduma?

Muide, ma ise olen 20-aastasena kukkunud päris hullusti, ja täpselt lagipea peale. Kiirus ei olnud üldse suur ning sõitsin linnas. Põhjuseks sai pealesõit kõrgele äärekivile. Tean küll, et äärekivile tuleb peale sõita täpselt risti, aga seekord esiratas ei läinud täpselt risti, vaid riivas äärekivi küljega – ja äkitselt lendasingi üle lenksu, peaga vastu teravat äärekivi. Päris jube ehmatus oli, kehal sinikad jne. Õnneks oli mul kiiver peas, kiivris oli pragu sees, kuid oma peanupp jäi terveks. Üldiselt olen suur rattasõitja ja enda meelest kogenud ning osav, aga näe – no juhtus. Siiani on meeles ning oma lastelt nõuan seetõttu kiivrit. Kui nad vastu hakkaksid, siis võtaks neilt rattad ilmselt ära.

Hollandis on teised teed kui Eestis – ei ole teravaid äärekive, maha- ja pealetulekud eri teedel on sujuvad, kõikjal on spetsiaalsed rattateed, liiklus rahulik jne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.04 21:17; 03.05 19:16;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 35 )


Esileht Koolilaps Kas teie 12- 16 a lapsed kannavad rattakiivrit?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.