Esileht Väikelaps Kas teie 4-5aastased riietuvad ise?

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Kas teie 4-5aastased riietuvad ise?

Postitas:

Mul poisiga, kes saab järgmine kuu 5aastaseks, probleem. Ta lihtsalt keeldub riideid selga ja seljast ära võtmast. Hommikul ma panen teda ise riidesse. Tema lamab voodis ja mina siis nagu loll topin teda riidesse. Muidu me lasteaeda ei jõuakski. Mul veel noorem laps ka, keda aitan riietumisel. Üldiselt noorem saab riided ise selga. Kombet ja kindaid aitan tal panna.
Täna lasteaias läks riiuks. Ma alati ootan, et ta end hakkaks riidesse panema. Tema aga lollitab ja käsib lõpuks minul panna. Ma olen juba nagu mingi ori. Et suuremat kisa ära hoida, panin talle ise kombe selga. Kõik see komejant võtab u 30 min aega ja nii iga kord.
Uskuge või mitte, aga poiss istub praegu diivanil ja ta täielikult talveriietes. Isegi saapad on jalas. Kõik selle pärast, et mina ei ole nõus teda rohkem riietama. Huvitav, kas ta nii läheb ka magama. Mina ka alla ei anna.
Öelge, mida teha? Kas see jama läheb mööda ja laps võtab mõistuse pähe? Lasteaias pidi ka kasvataja teda aitama näiteks kummide talvesaapa alla panemisel. Muidu saab ise hakkama.
Kas ma olengi nüüd lapse ärahellitanud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.02 18:13; 09.02 19:31; 10.02 11:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

no kui lasteaias saab enam-vähem ise siis on see ilmselge \”emme ära kasutamine\”, ma vist läheks ka veidi \”tigedaks\”, aga su taktika on huvitav, anna teada kas mõjus 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul riietuvad ise nii 1,9a kui 4aastane ja noorem on isegi tragim selles osas, saab varem valmis.
sinu asemel oleks ma kindlasti tige, juba ammu oleks tige. ja kindlasti ei aitaks teda. nt. nädalavahetusel te lasteaeda hiljaks ei jää, läheb siis pidzaamaga õue või? las istub sul riietega, vaata,mis saab…
aga karta on, et oled liiga lahke ja abivalmis olnud…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alates 3a ise. Ok, aitan mõnd lukku lõpuni tõmmata või kohendan õlgadest aga muidu ikka laps ise.

Mis ei tähenda, et ta vahel ei proovi vaadata, et äkki…

Jää endale kindlaks.

Naabrinaine võttis riietumisest keeldunu pid¸aamas teki sisse ja viis lasteaeda. Üks kord.Edaspidi kadus hommikune trall ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan ka, et see õpitud abitus. Meil sai just 5a, riietub ise, aga kui motivatsiooni pole, võtab see ka päris kaua aega…

Eks läheb palju aega ja kannatust, et teda ümber koolitada. alusta kindlatest reegiltest hommikul- näiteks enne nädalavahetusel multikat/hommikusööki ei saa, kui toariided seljas. Kui lasteaeda minek ja riietuda ei taha, pistakski talle kombe pidzaama peale ja veaks autosse (toariided võtaks siiski kaasa talle, et juhul kui ümber mõtleb, saab lasteaias ära vahetada).

Kui meie oma lasteaeda järele minne veiderdab ja ei riietu, ähvardan minna õue ootama. Tavaliselt see mõjub, eriti kui paar sammu ukse poole teen. Ehk teil ka aitaks, kui korra näitliku õppetunnina lähedki ukse taha ootama? Et kui pole emmet, kellele esineda, hakkab liigutama?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu poiss kippus neljasena kohutavalt venitama. Ei, pani riidesse ja võttis riidest lahti küll, aga see võttis tal kohutavalt aega. Hommikune lasteaedaminek oli selle tõttu alati paras riid. Viimaks ähvardasin, et kui õigeks ajaks riidesse ei saa, lähen ilma temata. Ühel hommikul läksingi. Mõjus. Edaspidi liigutas kiiremini.
(Ei, üksi koju ta ei jäänud: mees pidi tol päeval alles pärastlõunal tööle minema ja ma oleks hädapärast selleks ajaks koju saanud tulla. Aga seda polnudki vaja, sest laps oli suure ehmatusega kibekähku riides ja mees viis ta lasteaeda.)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poiss istus riietes üle tunni diivanil ja vaatasid õega multikaid. Siis hakkas vinguma, et emme, võta riidest lahti. Mina ei teinud väljagi ja ütlesin, et hakkan pannkooke tegema. Ja oh üllatust. Poiss istus põrandale, võttis isegi kummid alt ära ja riided seljast ära. Välisriietega ei saa ju tema aidata pannkooke teha. Ma siis rohkem teda ei aita, aga hommikul hakkab jama olema. Ta ei saa ju aru, et meil kellaajaliselt lasteaeda minek. Tal pole mingit ajataju. Lasteaias ka ikkagi probleem. Kui ma hakkan välisukse poole sammuma, tehakse jubedat kisa. Suurem kisaja on väike õde, kes ei luba venda lasteaeda üksi jätta. Ei toimi ka see variant. Õnneks on mul nii hommikul lasteaias kui ka õhtul aega. Kui vaid seda kannatust ja külma närvi oleks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.02 18:13; 09.02 19:31; 10.02 11:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul pojal (4,5 a) tuleb ka mõnikord laiskuseuss sisse ja oleme sama tehnikat kodus kasutanud, et kui ei taha õueriideid ise seljast võtta, siis istub nii kaua kui lõpuks tahtma hakkab. Meil kodus reegel, et välis jalatsitega tuppa ei tule. Siis ongi poiss istunud esikus ja mossitanud. Aga kaua tal seal ei lähe, sest igav hakkab üksi. Hommikuti olen vahel aidanud tal riided selga, sest näen et ta on hommikul unine. Lasteaias on õnneks see trall ära lõppenud, varem venitas seal ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja- ma ei paneks talle koju jõudes multikaid ka enne mängima, kui õueriided seljast võetud. Või kui täpne olla, siis mina jalanõudes ei lubagi esikust kaugemale 🙂 Sa pead selles osas kindlad reeglid välja mõtlema ja lastele selgeks tegema. Istudki maha lastega ja seletad ära: nüüd on nii, et kui jõuame koju, võtame riided esikus seljast, enne multikat/süüa/juua/mängida vms ei saa, kui riided vahetatud ja käed pestud. Ja põhiline, et ise pead kindlaks jääma nendele reeglitele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul paneb kolmene end ise riidesse. Ma vahel armulikult aitan särgi selga vms.
Aastane õpib praegu pükse ise jalga sikutama. Tahab varbast tõmmata, mitte värvlist.
Eks see, et laps ise riidesse paneks, nõuab vahel hobuse kannatust. Küll nad ei taha ja siis soovivad mugavleda ning teenindamist. Aga natukene järele annad, siis on kohe järgmine protestiaeg pikem. On ju eelnevalt ära nähtud, et kui piisavalt kaua hädaldad, siis tullakse ikka lõpuks appi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 4-aastane riietab end ise, isegi kombe paneb ise selga ja kõik lukud ka oskab näiteks jopedel kinni tõmmata jne. Ainult siis kui paeltega müts on siis ise ei oska veel kinni siduda ja kindad aitan samuti ise panna. Aga minul ka vahel ta kojutulles viskas ennast koridori kohe siruli ja ütles, et emme võta riided ära. Mina aga siis konkreetse häälega kohe käratasin, et ,, Marss võta riided seljast ja ära lollita niimoodi! ,, KOhe oli kraps püsti ja võttis riided seljast ja teeb seda siiamaani 🙂 Vahel tuleb olla lihtsalt natuke konkreetseb ja käskiva tooniga rääkida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on 5-aastane laps. Hommikul ma küll aitan teda riidesse, sest laps on veel unine ja ei taha lasteaeda minna. Ma ei tee asja veelgi hullemaks, seepärast aitan talle ise kiiresti kõik riided selga. Proovi teha ja muuta midagi kuidagi tasapisi. Last ei tohiks traumeerida ka, närviliseks ega tigedaks muuta. Mulle vähemalt tundub, et riietumist ei tohiks ka siduda järgnevate hüvedega, st et riietumine ei ole seotud mutlikate vaatamisega ega kommi saamisega ega muude asjadega. Meil on koju tulles nt kokkulepe, et mina tõmban tal saapad jalast, tema võtab kõik ülejäänud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mul on 5-aastane laps. Hommikul ma küll aitan teda riidesse, sest laps on veel unine ja ei taha lasteaeda minna. Ma ei tee asja veelgi hullemaks, seepärast aitan talle ise kiiresti kõik riided selga. Proovi teha ja muuta midagi kuidagi tasapisi. Last ei tohiks traumeerida ka, närviliseks ega tigedaks muuta. Mulle vähemalt tundub, et riietumist ei tohiks ka siduda järgnevate hüvedega, st et riietumine ei ole seotud mutlikate vaatamisega ega kommi saamisega ega muude asjadega. Meil on koju tulles nt kokkulepe, et mina tõmban tal saapad jalast, tema võtab kõik ülejäänud. [/tsitaat]
Mida lugupeetav traumeerimise all silmas peab? Kõrgendatud hääletooni, käsku riidest lahti võtta?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rabakana,
inglil on kannatus 🙂 hobusel on jõud ja eeslil jonnakus/kangekaelsus 🙂

meil on kodus täpselt sama teema. riidessepanek ja riidest lahti võtmine käib suure riiuga ja mina seon selle sageli järgmiste hüvedega. nt ignoreerin last ja tema palveid seni, kuni toariided seljas. ei saa süüa-unejuttu-mida iganes. asjad toimuvad teatud loogilises järjekorras ja kui eelmine lüli on puudu, siis järgmist lihtsalt ei tule. ignoreerimine ja järgmiste hüvede keelamine mõjuvad meil kõige paremini. lasteaiahommikutel ma panengi teda ise riidesse, sest teda sundides ei jõua me kunagi lasteaeda. peaks poole öö ajal tõusma, et hommikusöögiks kohal olla. muul ajal vaadaku ise, kuidas saab. tasapisi on asi paremaks läinud ja kui midagi head on oodata, siis on krips-kraps riided seljas, pole lukud ega nööbid ka mingi probleem. muidu on ainult üks vile üles tõmmatud kogu aeg.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mul on 5-aastane laps. Hommikul ma küll aitan teda riidesse, sest laps on veel unine ja ei taha lasteaeda minna. Ma ei tee asja veelgi hullemaks, seepärast aitan talle ise kiiresti kõik riided selga. Proovi teha ja muuta midagi kuidagi tasapisi. Last ei tohiks traumeerida ka, närviliseks ega tigedaks muuta.[/tsitaat]Olen samal arvamusel. Kui on kiire, siis aitan riietuda, siis ei lähe laps lasteaeda ega mina tööle halvas tujus.
[tsitaat]Mulle vähemalt tundub, et riietumist ei tohiks ka siduda järgnevate hüvedega, st et riietumine ei ole seotud multikate vaatamisega [/tsitaat]Multikast jätab laps end ise ilma, kui saapaid ära ei võta, sest välisjalanõudes elutuppa ei luba.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mul on 5-aastane laps. Hommikul ma küll aitan teda riidesse, sest laps on veel unine ja ei taha lasteaeda minna. Ma ei tee asja veelgi hullemaks, seepärast aitan talle ise kiiresti kõik riided selga. Proovi teha ja muuta midagi kuidagi tasapisi. Last ei tohiks traumeerida ka, närviliseks ega tigedaks muuta. Mulle vähemalt tundub, et riietumist ei tohiks ka siduda järgnevate hüvedega, st et riietumine ei ole seotud mutlikate vaatamisega ega kommi saamisega ega muude asjadega. Meil on koju tulles nt kokkulepe, et mina tõmban tal saapad jalast, tema võtab kõik ülejäänud.

Hallooo, TRAUMEERIDA?!?! 5-aastast, kes EI PANE ise riidesse!!!! Millest sa, inimene, räägid??? Vot sellise lõputult nännutava suhtumisega me neid abituid egomaniakke maailma juurde tekitamegi!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No maitea, mina sain lasteaias juba kergelt noomida, et minu 2,8-aastane poisslaps ennast ise ei riieta. Et KÕIK teised juba pidid riidesse panema ennast…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis mõttes laps käsib ema?
Mul on 3,5aastane poeg. Paneb end ise ilusti riidesse. Kui mõnikord hakkab hommikul, et ei taha, siis ütlen, et kui riidesse ei saa, läheme pid¸aamaga lasteaeda. Seni pole veel pidanud minema 🙂
Ja kui ta koju tulles keelduks end lahti võtmast, siis saabastega diivani peale ma teda küll ei lubaks. Meil kodus ei ole kombeks käia toas välisjalatsitega. Kui jalast ei võta, ootab esikus niikaua, kuni jalatsid vahetatud.
See muidugi ei tähenda, et ma last ei aita, kui ta näiteks ei saa teinekord lukku kinni või on saapaid raske lahti teha, kui kombekas seljas jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on lihtsalt tunne, et poisil on mingi üleminekuperiood. Ta on äkki avastanud, et ta polegi enam titt. Aga laiskus on ikka endine.
Täna hommikul ma ka ikkagi aitasin teda riidesse, aga lasteaias võttis ennast ise ilusti riidest lahti. Ja siis ütles, et ta on nüüd suur poiss juba. Tänu sellele n.ö. suuruse hullustusele on ta hakanud ise koristama oma asju. Lisaks sellele vaatab oma katkiseid mänguasju kurvalt ja ütleb, et on suur ja enam ei lõhu mänguasju. Ja siis eile sai talle äkitselt selgeks oma nime kirjutamine ning siis suures tuhinas kirjutas kõikidele oma joonistustele nimed alla.
Tundub, et poisist hakkab asja saama. Ma nüüd rõhun sellele, et ta on suur juba ja riietub ise. Meil need kodused reeglid jah suht lõdvad ja talle on palju järeleandmisi tehtud.
Meil remont pooleli ja korralikke põrandaid veel all pole. Seepärast ma ei tõstnudki kisa, et ta saabastega diivanil istus. Nooremal lapsel lubasin telekat vaadata ja suurem ka siis sättis end sinna. Muidu ma üldiselt jalanõudega tuppa ei luba.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.02 18:13; 09.02 19:31; 10.02 11:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on sama vana laps kui teemaalgatajal. Mina riietan teda 100% .Ka kõike muud teeme koos st et mina söödan/joodan/tassin kuhu vaja/pesen jne.
Minu lapsel on sügav puue:(

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Väikelaps Kas teie 4-5aastased riietuvad ise?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.