Esileht Koolilaps Kas teie algklassi lapsed kutsuvad õpetaja oma sünnipäevale?

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Kas teie algklassi lapsed kutsuvad õpetaja oma sünnipäevale?

Postitas:

Laps käis sõbranna sünnipäeval( sai 10) . Sünnipäevalaps oli kutsunud ka oma õpetaja sünnipäevale.
Minu jaoks pisut võõras. Teisi see ei häirinud. Kui paljud kutsuvad õpetajat sünnipäevale? See õpetaja oli muidugi selline noor ja särtsakas, lastesõber. Minu laps pole kunagi avaldanud soovi õp. sünnipäevale kutsuda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.06 06:58; 04.06 17:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest liigutav soov – järelikult on õpetaja talle nii suur sõber ja usaldus täielik. Minu laps on ka 10 ja viimati lasteaia viimases rühmas soovis õpetajat sünnipäevale kutsuda (ikka ei kutsunud). Õpetaja ju ei pea tulema, aga armas on raamidest välja mõelda ja lapsele kätt ette mitte panna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks ometi?
Mõelge, kas õpetaja jaksaks seal ka käia?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

MInu laps ka väga tahtis õpetajat oma sünnipäevale kutsuda. Mina laitsin selle idee maha, mõtlesin, et vaene õpetaja, kui kogu klass hakkab teda oma sünnipäevasid pidi vedama. Aga klass on väike ja õpetaja ongi neile väga kallis inimene, justkui perekonnaliige.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin peaks lapsevanem veidi ikka juhtima teemat, ei ole mõeldav et õpetaja peaks käima kõikide laste sünnipäevadel. Esiteks panete talle kohustuse lapsele viisakalt ära öelda ning see on ebameeldiv. Teiseks, läheb see talle lõpuks kulukaks. Kolmandaks, on tal oma eraleu ka, see liigitub rohkem töö valdkonda. Las õpetajale jäävad omad ajad ning sünnipäevalapsele saab ta õnne soovida koolis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kas on 100% kindel, et see õpetaja ei ole lapsele sugulane või ei ole nt lapse ema sõbranna ja seega vana peretuttav?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kas on 100% kindel, et see õpetaja ei ole lapsele sugulane või ei ole nt lapse ema sõbranna ja seega vana peretuttav?

täpselt. ma olen ka õpetajana käinud oma “õpilaste” sünnipäevadel ja minu lapsed mõne aineõpetaja omadel sel lihtsal põhjusel, et tegu on heade tuttavatega, kellega pereti juba ülikooliajast peale läbi käime, või lausa sugulastega.

muide, mu oma isagi on mulle kunagi gümnaasiumis tunde andnud.
Kas ta poleks seetõttu tohtinud mulle sünnipäevahommikuti laulda ja mulle ja mu sõbrannadele meie kodus sünnipäevapidu korraldada?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.06 12:22; 04.06 13:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kas on 100% kindel, et see õpetaja ei ole lapsele sugulane või ei ole nt lapse ema sõbranna ja seega vana peretuttav?

täpselt. ma olen ka õpetajana käinud oma “õpilaste” sünnipäevadel ja minu lapsed mõne aineõpetaja omadel sel lihtsal põhjusel, et tegu on heade tuttavatega, kellega pereti juba ülikooliajast peale läbi käime, või lausa sugulastega.

muide, mu oma isagi on mulle kunagi gümnaasiumis tunde andnud.

Kas ta poleks seetõttu tohtinud … bla-blaa … mulle sünnipäevahommikuti laulda ja mulle ja mu sõbrannadele meie kodus sünnipäevapidu korraldada?

Kuule, siis kutsutakse sünnipäevale ju SUGULANE või SÕBER, mitte ÕPETAJA. Jumal küll, seda vahet ka ei tee, mis õpetaja sa selline olid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuule, siis kutsutakse sünnipäevale ju SUGULANE või SÕBER, mitte ÕPETAJA. Jumal küll, seda vahet ka ei tee, mis õpetaja sa selline olid?

jah, sünnipäevalaps ise teab seda, õpetaja samuti, aga teised lapsed (või nende vanemad) ei pruugi seda ju üldse teadagi ja lähevadki koju jutuga, et “kujuta ette, õpetaja oli kaaa sünnipäevale kutsutud” ja sinu- ja teemaalgatajasugused usuvad ning teevad PK teema.

ma olin ise paar nädalat tagasi oma vanema lapse lennu lõpetamisega seotud lastevanematekoosolekul ja seal ka mu naaber imestas, et “mis asja küll õpetajad siit otsivad”, ise teadmata, et nt keemiaõpetaja ja muusikaõpetaja lapsed on 1.kl peale ju selles lennus õppinud…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.06 12:22; 04.06 13:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin peaks lapsevanem veidi ikka juhtima teemat, ei ole mõeldav et õpetaja peaks käima kõikide laste sünnipäevadel. Esiteks panete talle kohustuse lapsele viisakalt ära öelda ning see on ebameeldiv. Teiseks, läheb see talle lõpuks kulukaks. Kolmandaks, on tal oma eraleu ka, see liigitub rohkem töö valdkonda. Las õpetajale jäävad omad ajad ning sünnipäevalapsele saab ta õnne soovida koolis.

Kui õpetaja on selline inimene, kelle jaoks on raske ja ebameeldiv kutse peale viisakalt ära öelda, siis ei peaks ta vist õpetaja olema – sest oma töös tuleb tal tihti ette sellest palju keerulisemaid suhtlus-situatsioone. Mina arvan, et iga õpetaja võiks olla meelitatud sellest, kui ta õpilasele nii palju meeldib, et too teda sünnipäevale tahab kutsuda. Kas aga õpetaja päriselt läheb ka, see on siiski puhtalt tema enda otsus ja sisetunde küsimus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, see õp. pole neile sugulane ega muidu tuttav. Tean, sest käime ise tihedasti läbi ja on jutuks tulnud. Meil koolis oli just juhtum, kui oli sugulane klassijuhatajaks ja see laps oli siis ka eelistatud klassi esindaja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.06 06:58; 04.06 17:14;
To report this post you need to login first.

Jah, kahekümne aasta jooksul on mind kaks last kutsunud. Olen käinud ka, pole paljuks pidanud. Miks te siin arvate, et kõik lapsed kutsuvad õpetajat ja et õpetajal on vaja pidevalt ära öelda? Isegi siis, kui üks laps klassist on kutsunud, ei järgne sellele massipsühhoosi. Mina olen küll rõõmus, et mind on kutsutud. Esimeselt sünnipäevalt sain endale eluaegse hea tuttava (sünnipäevalapse ema) ja teine sünnipäev toimus väga huvitavas kohas, kuhu ma ise veel sattunud ei olnud. Mina julgen küll soovitada, et kui laps ikka soovib õpetajat kutsuda, siis pole vaja vanemal tagasi hoida. Ise me ju kutsume ka oma sünnipäevale need, kellega soovime seda päeva jagada.

PS. Kummalgi korral ei olnud ma nii noor ja särtsakas midagi. Esimesel korral olin vanuses 35+ ja teine kord 45+.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õpetajana on mind mitmel korral kutsutud, aga olen alati ära öelnud. Olen öelnud, et mulle on mu õpilased kõik armsad, aga sünnipäevi peame koos klassis lauldes, kommi-kringlit süües. Teeme klassiga ühiselt kaardi, ise kingin šokolaadi. Solvunud pole keegi ja selle minu lihtsa selgitusega on kõik ka leppinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Koolilaps Kas teie algklassi lapsed kutsuvad õpetaja oma sünnipäevale?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.