Esileht Pereelu ja suhted Kas teie kaaslane hoiab teid oma käikudega kursis?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 129 )

Teema: Kas teie kaaslane hoiab teid oma käikudega kursis?

Postitas:
Kägu

Küsimus pealkirjas.

Lihtsalt tunnen huvi, kas ma olen ebanormaalselt klammerduv ja piirav/kontrolliv/ahistav kaaslane, kui eeldan, et suhtes olles ja koos elades võiks teist oma käikudega kursis hoida. Kui on mingid plaanid, käigud (eriti kui on juba pikemalt ette teada, kui sama päev), siis teaks neist ka kaaslane. Mitte et koju jõudes laiutab hilisõhtuni/ööni/järgmise päevani kodus tühjus ja ei ole õrna aimugi, kuhu kaaslane on jäänud, sest pole pidanud vajalikuks teavitada, et läks peole, sõpradele külla, vanemate poole vms. Kahjuks järjepidev muster ja korduvad rääkimised sel teemal pole mitte mingit tulemust andnud. Ise pean elementaarseks mainida, kui mul plaan kuskile minna ja alati kaaslast teavitanud.

Sellest hetkest, kui (ka) mees mõtleb meist kui paarist, muidugi ta annab teada, kuhu ja umbes kui kauaks ta läheb. Mõistate muidugi, mille kohta see käib – ei, ta ei helista mulle töölt, et läheb nüüd apteeki ja ei raporteeri, kellega lõunal käib vms. Ikka normaalselt – annab teada oma käikudest, kui see mõjutab minu elu.

Nüüd oleks põnev kuulata, kas perekooli naiste meelest mees ei peaks üldse minemagi komandeeringusse, töö asjus teise linna või jalkamatsile, kui naine ei saa kontrolliks kaasa tulla.

Ei oska meehe eest otsustada aga pean loogiliseks asju, et ta peaks oskama hoolivalt käituma pere suhtes. Minu oma käis ja tuli purjusena tagasi… Oli ka juhtunud et mind unustanud ja siit on ka peres probleemid. USALDUS on siiukene asi kui on siis HOOLI ja ära anna põhjust KAHELDA. Usus on ka punkt, et abieludes tuleb olla ratsionaalne ja mitte kiususse laskma. Tea oma nõrkusi ja tegele nendega. Kui alkohool siis ära joo palju; kui naised siis ära vaata ringi; jne ;)))

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on seinal suurte ruutudega kalender, kuhu me tavapärasest erinevad käigud kirja panrme. Selle olen ma pereliikmetest välja koolitanud, et kui neil üritus pikemalt kestab, näiteks õhtusest seltsi koosolekust saab ööni kestev sünnipäev, siis tuleb mulle sõnum saata, et olen pikemalt. Muidu muretsen hulluks. Täpseid detaile pole vaja mulle, kus, kellega, aga lihtsalt teadmist, et tuleb hiljem.

+5
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Aa, ja mina ei keela kunagi mingeid käike, ega irise mehe valikute kallal. Ise ka arvan, et võin käia, kus tahan enese soovide järgi. Aga peab teada andma, et teine ei muretseks.

+7
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Aa, ja mina ei keela kunagi mingeid käike, ega irise mehe valikute kallal. Ise ka arvan, et võin käia, kus tahan enese soovide järgi. Aga peab teada andma, et teine ei muretseks.

Sama siin. Ma pole elusees mehele öelnud, et ära sinna mine või et ma tulen nüüd ka, ehkki pole kutsutud. Tema käike ei piira, aga millal tuleb, tahan teada. Nagu öeldud, ma enamasti ei mäletagi, KUS ta on. Aga millal tuleb, on vajalik, siis tean elu sättida selle järgi. Kui ta tuleb kuskilt ootamatult palju varem (ma ei räägi nüüd üheõhtustest üritustest nagu sünnipäevadest, vaid mitmepäevastest reisidest), siis ta helistab mulle. Siis saame ära rääkida asjad nagu kas ja mis sööki teha (kui teda pole, siis ma ju kahele ei kokka), mida tema peaks tooma, kus ma sel hetkel olen jne.

Kui olin noor täiskasvanu 18-23 ja elasin muul ajal ülikooli ühikas, aga sageli nädalavahetuseti ja suviti ema-isa juures, siis oli meil ka kokkulepe, et pean ütlema, millal tulen. Võisin öelda kasvõi “kell 5.30 hommikul” ja siis ma olin ka kell 5.29 hiljemalt kohal. Varem võisid meie pere suured lapsed muidugi alati tulla 🙂 , aga see hiliseim võimalik aeg oli vaja vanematele öelda.

+8
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Sama siin. Ma pole elusees mehele öelnud, et ära sinna mine või et ma tulen nüüd ka, ehkki pole kutsutud. Tema käike ei piira, aga millal tuleb, tahan teada. Nagu öeldud, ma enamasti ei mäletagi, KUS ta on. Aga millal tuleb, on vajalik, siis tean elu sättida selle järgi. Kui ta tuleb kuskilt ootamatult palju varem (ma ei räägi nüüd üheõhtustest üritustest nagu sünnipäevadest, vaid mitmepäevastest reisidest), siis ta helistab mulle. Siis saame ära rääkida asjad nagu kas ja mis sööki teha (kui teda pole, siis ma ju kahele ei kokka), mida tema peaks tooma, kus ma sel hetkel olen jne.

Kui olin noor täiskasvanu 18-23 ja elasin muul ajal ülikooli ühikas, aga sageli nädalavahetuseti ja suviti ema-isa juures, siis oli meil ka kokkulepe, et pean ütlema, millal tulen. Võisin öelda kasvõi “kell 5.30 hommikul” ja siis ma olin ka kell 5.29 hiljemalt kohal. Varem võisid meie pere suured lapsed muidugi alati tulla ???? , aga see hiliseim võimalik aeg oli vaja vanematele öelda.

Miks? St et miks sina oma elu sätid? Tuleb lennuki pealt, mõtleb ise, kust süüa saab. Või ei saa ta iseseisvalt uksest sisse? Mis juhtub, kui ta tuleb etteteatamata varasemalt koju? Maailm kukub kokku?

+1
-7
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui olin noor täiskasvanu 18-23 ja elasin muul ajal ülikooli ühikas, aga sageli nädalavahetuseti ja suviti ema-isa juures, siis oli meil ka kokkulepe, et pean ütlema, millal tulen. Võisin öelda kasvõi “kell 5.30 hommikul” ja siis ma olin ka kell 5.29 hiljemalt kohal. Varem võisid meie pere suured lapsed muidugi alati tulla ???? , aga see hiliseim võimalik aeg oli vaja vanematele öelda.

Miks? St et miks sina oma elu sätid? Tuleb lennuki pealt, mõtleb ise, kust süüa saab. Või ei saa ta iseseisvalt uksest sisse? Mis juhtub, kui ta tuleb etteteatamata varasemalt koju? Maailm kukub kokku?

Pakun välja, et rõõm on  siis väiksem kuna ei jõua sekspesu selga ja raseerida end vma. ;)))

+3
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

kuidas arutada suhet läbi enne kui see on alanud? kas sa oled töötukassa konsultant et koguaeg arutada midagi? inimesed ometi elavad, mitte ei aruta

Enne kindel olemist ei kolita kokku ja peale seda sõltub suhte püsimine juba kui hästi enne inimese sisu selgeks sai. Ometi elavad need, kes lähevad esimese kolme kuu pärast raksu.

Kõike ei saa siiski ette planeerida. Samuti ei saa kõiki möödarääkivusi ja erinevusi eelnevalt kokkuleppides ära hoida. Inimesed on pidevas muutumises, elu on dünaamiline jne. Elus tulebki selliseid asju ette. Kokku ei jää mitte paarid seetõttu, et kõik on detailideni ette planeeritud vaid seetõttu, et suheldakse piisaval määral (ka liigne suhtlus võib olla hävitav- ülereguleerimine ja vangisoleku tunne tekib). Samuti on esmaselt oluline üksteisele vastutulek ja kompromisside tegemine/konsensusele jõudmine.

Naine

13 a abielus, 3 last

+5
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõike ei saa siiski ette planeerida. Samuti ei saa kõiki möödarääkivusi ja erinevusi eelnevalt kokkuleppides ära hoida. Inimesed on pidevas muutumises, elu on dünaamiline jne. Elus tulebki selliseid asju ette. Kokku ei jää mitte paarid seetõttu, et kõik on detailideni ette planeeritud vaid seetõttu, et suheldakse piisaval määral (ka liigne suhtlus võib olla hävitav- ülereguleerimine ja vangisoleku tunne tekib). Samuti on esmaselt oluline üksteisele vastutulek ja kompromisside tegemine/konsensusele jõudmine.

Naine

13 a abielus, 3 last

Saab! Konfliktilahendusoskus, suhtlusvajadus, rasketes oludes käitumine, usaldus, ausus, avatus peavad sobima. Millest rääkida ehk ideoloogilised vaated ja huvid ning soovid peavad osaliselt kattuma. Samuti saab planeerida vananemist – intelligentne inimene teab ealisi iseärasusi. Inimene muutub vanemaks ja tõrksamaks, seda tuleb teada. Välimus muutub. Kui on liiga oluline möödarääkivus, siis tuleb ausalt öelda, et 3a ei saaks 13 ja kumbki ei pea kannatama.

+1
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

kuidas arutada suhet läbi enne kui see on alanud? kas sa oled töötukassa konsultant et koguaeg arutada midagi? inimesed ometi elavad, mitte ei aruta

Enne kindel olemist ei kolita kokku ja peale seda sõltub suhte püsimine juba kui hästi enne inimese sisu selgeks sai. Ometi elavad need, kes lähevad esimese kolme kuu pärast raksu.

Naine

13 a abielus, 3 last

Nõustun!  Lisan vaid see, et 2 inimest peavad hoolima ja oskama oma egot välja lülitama.  naine 25a abielus( vist mitte kauaks) , 3 last.

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ta on piloot. Kui maandub, on läbi nagu…läti raha 🙂

Ta saab iseseisvalt uksest sisse otse loomulikult, aga kui mul pole külmkapis muud peale kahe juustuviilu, siis on kurb. Teaksin enne poes käia või saan talle öelda, et ükskõik, kui väsinud sa pole, käi palun korraks poes.
Või võib-olla oleme me kutsutud kuskile, aga ma olen teatanud, et tulen üksi. Siis, vastavalt olukorrale, saan küsida, et kas võiksime endiselt kahekesi tulla.

Näiteks viimati ta oli ära 4 päeva ja olin tema ülikonna ja minu riiete keemilisest toomist lükanud edasi mulle mugavale ajale. Siis oleksin selle pundi varem ära toonud.

Või olen ma ise komandeeringus ja et koer vahepeal ära ei sureks ( 🙂 ) , viinud selle koertehotelli. Kui aga ootamatult selgub, et ta saabuks 6 h pärast minu lahkumist, siis poleks seda ju vaja.

Või ostan teatripileteid, siis tean ju kaks võtta, kui telefonis ütleb, et teda huvitaks ka.

Või kui homme teen tšillikastet ja mees helistab, et tuleb kuskilt “vürtsimaalt” hoopis homme, mitte kolme päeva pärast, ma saan küsida….kuule, kui sul jääb sinna käeulatusse mõni turg? Saad ehk paar huvitavamat tšillikauna tuua?

Või kui ta teatab, et tuleb 3 päeva varem, aga vaid 48 tunniks, siis tean oma spaareisi teise linna tühistada.

Kuidas sul kohe endal kohe mingi variant ei lülita, et nii elementaarseid asju küsima pead? 🙂

+13
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ta on piloot. Kui maandub, on läbi nagu…läti raha ????

Ta saab iseseisvalt uksest sisse otse loomulikult, aga kui mul pole külmkapis muud peale kahe juustuviilu, siis on kurb. Teaksin enne poes käia või saan talle öelda, et ükskõik, kui väsinud sa pole, käi palun korraks poes.

Või võib-olla oleme me kutsutud kuskile, aga ma olen teatanud, et tulen üksi. Siis, vastavalt olukorrale, saan küsida, et kas võiksime endiselt kahekesi tulla.

Näiteks viimati ta oli ära 4 päeva ja olin tema ülikonna ja minu riiete keemilisest toomist lükanud edasi mulle mugavale ajale. Siis oleksin selle pundi varem ära toonud.

Või olen ma ise komandeeringus ja et koer vahepeal ära ei sureks ( ???? ) , viinud selle koertehotelli. Kui aga ootamatult selgub, et ta saabuks 6 h pärast minu lahkumist, siis poleks seda ju vaja.

Või ostan teatripileteid, siis tean ju kaks võtta, kui telefonis ütleb, et teda huvitaks ka.

Või kui homme teen tšillikastet ja mees helistab, et tuleb kuskilt “vürtsimaalt” hoopis homme, mitte kolme päeva pärast, ma saan küsida….kuule, kui sul jääb sinna käeulatusse mõni turg? Saad ehk paar huvitavamat tšillikauna tuua?

Või kui ta teatab, et tuleb 3 päeva varem, aga vaid 48 tunniks, siis tean oma spaareisi teise linna tühistada.

Kuidas sul kohe endal kohe mingi variant ei lülita, et nii elementaarseid asju küsima pead? ????

Appi, kui huvitav. Räägi veel. Et tsillikaunu võõralt maalt turult oskab leida, aga võileiba lennujasmast kaasa võtta ei oska.

/minu oma võistleb. Trennid, võistlused, afterpartid. Oma söögi ja riietega saab ise hakkama/

+4
-8
Please wait...
Postitas:
Kägu

Et tsillikaunu võõralt maalt turult oskab leida, aga võileiba lennujasmast kaasa võtta ei oska.

Oskab osta võileba ja poes käia – nagu eespool kirjas. Ja just selleks, et ta seda teeks, me helistame, kui ta ootamatult varem saabub ja mul kapp tühi. 🙂

+5
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui plaanitakse koos lapsi saada, siis ei piisa enam isegi teise poole informeerimisest. Tuleb kindlalt kokku leppida, kes millal lastega on.

+10
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ta on piloot. Kui maandub, on läbi nagu…läti raha ????

Või olen ma ise komandeeringus ja et koer vahepeal ära ei sureks ( ???? ) , viinud selle koertehotelli. Kui aga ootamatult selgub, et ta saabuks 6 h pärast minu lahkumist, siis poleks seda ju vaja.

Kuidas sul kohe endal kohe mingi variant ei lülita, et nii elementaarseid asju küsima pead? ????

Appi, kui huvitav. Räägi veel. Et tsillikaunu võõralt maalt turult oskab leida, aga võileiba lennujasmast kaasa võtta ei oska.

/minu oma võistleb. Trennid, võistlused, afterpartid. Oma söögi ja riietega saab ise hakkama/

Sind häirib, et see teine kägu elab oma mehega teistmoodi elu kui sina oma mehega?

+11
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei häiri.

Mind häirib, et seda presenteeritakse, kui ainuvõimalikku paarissuhte käitumist. Et nii PEAB käituma, muidu on mees mölakas, hoolimatu jne

+1
-9
Please wait...
Postitas:
Kägu

Naised kamandavad mehi oma ema sünnipäevale ja muudkui teevad plaane meeste eest…

Naised kamandavad mehi ka tema enda ema sünnipäevale, …

Ja nii ongi ka. Pidin meest veel tagasi hoidma, et ta oma emale sünnipäevaks umbrohunapsajat ei viiks, et võime selle niisama millalgi viia, aga sünnipäevaks ehk ei kingiks. Kuigi noh, eks ilmselt oma ema on harjunud siis pojalt selliseid kinke saama.

Ma jõudsin viimasel hetkel ümber mõelda ja jätsime umbrohunapsaja järgmiseks kümnendiks ja ostsime suurima numbri stringid. Viimastega juhtus see jama, et liblikad kippusid pesunööril kuivades alukasse kinni jääma. Järgmiseks süntariks kingime ba,busest suusakepid, et noh, kui ära tüütab siis paneb ahju.

+3
-4
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ikka räägime ja suhtleme, teame kus teine asub ja millal tuleb. See on normaalne minuarust. Mul on tegelikult elus mitu pikemat suhet olnud ja ukka alati on olnud teada, kus teine poole asub ja millal tuleb. Ei kujutaks nagu teistmoodi ettegi.

+7
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei häiri.

Mind häirib, et seda presenteeritakse, kui ainuvõimalikku paarissuhte käitumist. Et nii PEAB käituma, muidu on mees mölakas, hoolimatu jne

Paari mõte seisneb milles siis?

+5
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei häiri.

Et meil on üksteise seltskonnas hea olla?

Või mis sul siis on?

+1
-4
Please wait...
Postitas:
Kägu

koju jõudes laiutab hilisõhtuni/ööni/järgmise päevani kodus tühjus ja ei ole õrna aimugi, kuhu kaaslane on jäänud, sest pole pidanud vajalikuks teavitada, et läks peole, sõpradele külla, vanemate poole vms. Kahjuks järjepidev muster ja korduvad rääkimised sel teemal pole mitte mingit tulemust andnud. Ise pean elementaarseks mainida, kui mul plaan kuskile minna ja alati kaaslast teavitanud.

Sinu kirjeldatud olukord on ebanormaalne ja jääb üsna tugev mulje, et teie suhe on olemas peamiselt ainult sinu jaoks, kaaslase jaoks mitte. Loomulikult me kaaslasega teame teineteise käikudest ja ei hiili niimoodi salaja minema. Ei pea tingimata meetri täpsusega ütlema, piisab kui üks ütleb: “Ma lähen nüüd linna poodi” (elame maal) ja teine vastab: “Ahah”. On üldjoontes ka juba teada, kui kaua kummalgi poes aega kulub. Või: “Ma lähen kinno, kas sa ei taha tulla?” ja kui teine ei taha, siis minnakse rahulikult ilma temata ja ka see on üldjoontes teada, kui kaua kinoseanss ja sinna ning tagasi sõit aega võtab.

Sinu kaaslase käitumismuster on asi, mida ma eriti kaua ei taluks ja sellise inimesega koos elada ei suudaks.

+6
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei häiri.

Mind häirib see, kui naine soovib ettekandeid, et mis teen ja kuhu lähen.. ajuvaba.
Saan aru naisest/mehest, kelle usaldust on kuritarvitatud, kas minevikus või konkreetse suhte raames. Siiski oleks mõistlik mehele hingamisruumi anda, sest osadele meist ei sobi selline ahistamine, samal ajal, kui naine ise lubab endale märksõna: “kas sa siis ei armasta mind, et ei usalda” all täpselt sarnast käitumist.
Minu puhul selline naise kahtlustamine viibki usaldamatusele, sest kaua sa ikka jaksad ennast õigustada ning põhjendada. Lõpuks mõtled, et nagunii ju leitakse, et petan, et miks mitte siis… selline naine ei väärigi minu usaldust, kes ei USALDA MIND!!!

+1
-8
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei häiri.

Et meil on üksteise seltskonnas hea olla?

Või mis sul siis on?

Meie veedame võimalikult palju aega koos laste ja kahekesi. Ei kujuta ette, et ma ei tea, millal mees laekub.

+4
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei häiri.

Mind häirib see, kui naine soovib ettekandeid, et mis teen ja kuhu lähen.. ajuvaba.

Saan aru naisest/mehest, kelle usaldust on kuritarvitatud, kas minevikus või konkreetse suhte raames. Siiski oleks mõistlik mehele hingamisruumi anda, sest osadele meist ei sobi selline ahistamine, samal ajal, kui naine ise lubab endale märksõna: “kas sa siis ei armasta mind, et ei usalda” all täpselt sarnast käitumist.

Minu puhul selline naise kahtlustamine viibki usaldamatusele, sest kaua sa ikka jaksad ennast õigustada ning põhjendada. Lõpuks mõtled, et nagunii ju leitakse, et petan, et miks mitte siis… selline naine ei väärigi minu usaldust, kes ei USALDA MIND!!!

Selline ei ole päris õige suhe. Me mehega praktiliselt kogu aeg koos, aastas vaid mõned päevad eraldi öösel, mõned üksikud tööüritused. Viimastele võetakse ka mind kaasa, kui kaaslasega. Mees helistab töölt, kui hakkad tulema. Mõelsamatu on, et ma ei teaks, kus mu kaaslane on. Ta ise alati räägib, kellega ja kus ta on, mina ka samuti. Hoolivusest, mitte ahistamisest. Minu jaoks selline “teen, mis tahan” “suhe” ei sobi.

+9
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kokku kolimine ongi kõige kindlam viis kiiresti partnerist aimu saada. Kui ei sobi, kolib see tagasi, kelle kodu see pole.

+3
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Meie kodus on loomulik, et pere teab, kus pereliige viibib. Lähen nt poodi ja hõikan üle elutoa ukse: “Lippan korra poodi!” Või helistab abikaasa ja teatab: “Ma jään õhtul kauemaks, läheme Janekuga õllekasse.” Kui teine nt nädalavahetuseks plaane teeb, siis teavitab sellest ka peret. Ei ole oluline, kas tegemist on täiskasvanu või lapsega – teavitamine on elementaarne.

Üks asi on lihtsalt viisakus ja teistest lugupidamine ning arvestamine. Teine  asi aga turvalisus. Inimesi kaob iga päev, ja vähe imelik lehest lugeda, et seda või toda kadunud hakati otsima alles 4 päeva pärast seda, kui teda viimati nähtud oli. Igasugu kahtlastel tüüpidel on pidu muidugi, saada kätte just need, kes oma minekutest pereliikmetele aru ei anna ja keda seetõttu enne nädala möödumist otsima ei hakatakski.

+8
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei pea teisele aru andma igast liigutusest, nt kui tööpäeval lähed kohvikusse lõunat sööma või kuhu tööl olles objektile sõidad. Kuid õhtuti kauemaks jäädes, samuti nädalavahetuste osas – oleks ikkagi kena (ja ka turvaline) peret teavitada.

+4
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mu mees ei lepi ühtegi töövälist asja niimoodi kokkugi, et eelnevalt mulle kõnet ei teeks, kuidas see asi minu plaanidega kokku sobib. Lastega peredes elementaarne mu meelest. Seega olen alati kursis, kus ta on või mis teeb. Poole öö ajal ulma igasuguse eelneva teavituseta koju laekumine oleks mõeldamatu, ûldiselt ei tekigi kummalgi selliseid üritusi, et peaks öösel kodust ära olema. Mõned korrad vast aastas.

+6
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul küll on kaaslane selline, kes ka pärast korduvaid rääkimisi unustab/”unustab”(ei pea vajalikuks) tihti asju öelda kui näiteks päev enne. Näiteks neljapäeval tuleb tal meelde öelda/rääkida, et ta vanemad ootavad meid näiteks reede õhtul sünnipäevale (näiteks kui juhtub, et ei peeta õigel päeval). Ta on mulle seletanud, et ta ei pea nö vajalikuks öelda enne kui on kindel, et kui teab, et sõbra sünnipäev toimub X päeval siis tihti kuulen ka päev enne, et ma lähen käin läbi, sest väidetavalt ta enne ei olnud kindel, et kas läheb. Olen küll seletanud, et ma tahaks varem teada – isegi kui plaane pole, aga edenemist on vähe näha.

Õnneks ma planeerin alati pikalt ette ja kordan ka pikalt ette kui kuskile meile midagi planeeritud/broneeritud, et topelt üritusi/lubadusi pole olnud. Ühised plaanid, ideed, üritused on õnneks esiplaanil. Et kui samal ajal juhtuks olema mu ema sünnipäev kuhu koos minna vs sõber on ainult sel päeval linnas ja kutsub välja siis ikka käime koos ema sünnipäeval. Aga siis on ka okei, et kui tahab samal päeval sõbraga kokku saada käib siis enne/pärast sünnipäeva.

Aga seda, et ta kuskile õhtuks, ööks vmt ära kaoks pole juhtunud. Seda küll, et ta võib korraks minna ehituspoodi ja siis hoopis peale seda läheb vanemate juurde vmt – nii detailselt päris kõiki käike jah läbi ei räägi ja aru ei pea andma. Õnneks tal telefon ikka enamasti käepärast ja vastab ilusti kui satun uurima, et kuhu jäi/kaua veel. Ning kui ta teab, et ta vastata ei saa (nt sõidab pikemalt) siis enamasti ka ikka kirjutanud, et läheb X kohta. Mul endal on nii ja naa, kui koos pole siis jutu jätkuks vahepeal ikka ütlen, et lähen nt jalutan linna vmt, aga ka mitte alati.

Imelik, nii pikalt ja laialt kirjeldad asja, mis on teemaalgatusest täiesti mööda.

Teemaalgataja ju kirjutab sellest, et mehel on omad käigud, millest ei informeeri. Ja sina räägid, kuidas mees unustab sulle aegsasti ette teavitada, et homme lähete tema ema sünnipäevale.

+6
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui vanemad helistavad, et sa niikuinii teel nende poole ja hüppa ehituspoest läbi ja “too karp kruvisid kasvuhoone jaoks” siis naisele ma seda küll ette kandma ei hakka. Viimati sai sügavkülm, pesumasin ja TV ostetud nii, et naine ei saanud ettekannet.

+1
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mind häirib see, kui naine soovib ettekandeid, et mis teen ja kuhu lähen.. ajuvaba. Saan aru naisest/mehest, kelle usaldust on kuritarvitatud, kas minevikus või konkreetse suhte raames. Siiski oleks mõistlik mehele hingamisruumi anda, sest osadele meist ei sobi selline ahistamine, samal ajal, kui naine ise lubab endale märksõna: “kas sa siis ei armasta mind, et ei usalda” all täpselt sarnast käitumist.

Asi ei ole siin ilmselt (ma mõtlen teemaalgatajat, aga ka teisi kommenteerijaid) mitte usaldamatuses. Asi ei ole selles, et kui mees ei räägi naisele, mida õhtul teeb, siis oleks ta kohe teise naise juurde läinud. Asi on selles, et naine hoolib mehest ja tahab olla kindel, et kõik on korras. Et täna õhtul on ta seal-ja-seal, jõuab umbes siis-ja-siis, enne seda ei ole vaja muretseda. Naabrite asi ei ole, kus ma käin ja mis ma teen, aga oma pereringis ei ole sugugi ajuvaba üldjoontes üksteise käikudega kursis olla. Me ei ole ju enam mingid teismelised, kelle jaoks õudselt ahistav tundub vanematele oma elust rääkida.

Pluss tõesti praktiline külg: üks ütleb, et läheb poodi, teine palub sealt paar asja osta (muidu oleks nende pärast ise eraldi pidanud poodi minema); üks ütleb, et läheb vanemate poole, teisele tuleb meelde, et tahtis neile mingi asja saata vmt.

Muide, mis puutub umbrohunapsajasse, siis minul isiklikult oleks hea meel, kui poeg ja minia sellise sünnipäevakingituse teeksid (mu poeg on küll esialgu veel algkooliealine). Kingituste koha pealt on inimesed väga erinevad.

+11
0
Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 129 )

Esileht Pereelu ja suhted Kas teie kaaslane hoiab teid oma käikudega kursis?