Esileht Hobinurk Kas teie kass hammustab teid, kui tal paitamisest isu täis saab?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 41 )

Teema: Kas teie kass hammustab teid, kui tal paitamisest isu täis saab?

Postitas:

Pange vastusele lisaks oma kassi värvus ka kirja, palun.
Huvitab ka, kas punased kassid on sõbralikumad. Nägin Youtube-ist ühte videot, kus ühel naisel oli seal punane pikakarvalisem kass kaamera ees seltsiks, ja kass paistis nagu laksu all olevat – ülirahulik, naine jutu sees veel tegi korduvalt talle otsaette musi, kass vaatas otsa tarkade silmadega ja kogu 20minutise salvestuse jooksul oli perenaise seltsis ja lasi paitada end. Hoiduge vastustest stiilis “iga kass on oma iseloomuga”, ma tean seda niigi, aga selles teemas tahan ikkagi saada oma esitatud küsimustele vastuseid ja vaadata siis ehk saab mingi üldise pildi. Aitäh.

+4
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.11 16:53; 03.11 17:08; 03.11 19:40; 11.12 23:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kass ei hammusta, vaid hakkab nihelema ja läheb lihtsalt ära.
Briti lühikarvaline tõupuhas kass, karvkatte ametlik värvus lilla. Selline.

https://www.pets4homes.co.uk/images/classifieds/2018/05/23/1930501/large/lilac-british-shorthair-female-5b2cd275076f5.jpg

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul kaks kassi, kellest üks teeb nii. Mõlemad sama värvi, ei ole punased 🙂

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.11 16:56; 03.11 18:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul punane kass, kes üle kõige armastab oma nina vastu minu nina nühkida ja kui ta seda juba pikemat aega teinud on, siis lõpetuseks näksab mind kergelt nina otsast 🙂 Muidu on ka üks äärmiselt inimsõbralik tegelane … vbl see sellest, et oma esimesed 1-2 eluaastat veetis koloonias ja nüüd on lihtsalt tänulikkust täis 🙂 Kordagi hammustanud ega käpaga ka löönud pole ja üldse on igas mõttes 5+ kass, magab öösel kaisus 🙂

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie kass on kirju, triibuline – selg on helehall, mustad triibud peal, natuke punast on ka.
Väga hell kass on. Kui paitamisest saab isu täis, siis kõnnib natuke eemale.
Laseb end musitada ja nunnutada. Võtsime kassipojana varjupaigast.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul kaks kassi, kellest üks teeb nii. Mõlemad sama värvi, ei ole punased ????

Ja kasside värv (eriti selle hammustaja oma) on ikka väga salajane asi, mida sa kuidagi avaldada ei taha ?

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.11 16:53; 03.11 17:08; 03.11 19:40; 11.12 23:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Punane kass mul, kui silitamisest tüdib, siis kõnnib lihtsalt minema, mingis olukorras võib ta “hoiatada” – võtab õrnalt käe hammaste vahele ja piilub silmanurgast otsa, et kas on sõnum vastu võetud. Minu kass mängib ka ilma küünteta, võin mängimise ajal käpast kinni võtta ja mingit kriimustuse ohtu pole.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on olnud must kass, kilpkonnavärvi kass ja kaks halli triibikut. Kõik on lasknud ennast paitada ja otsaette musi anda, keegi ei hammustanud kui paitamisest isu täis sai, lihtsalt jalutasid minema. Kilpkonnavärvi tegelesel muidugi ei saanudki isu täis, teda võis paitama jäädagi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tuxedo kass. Must-valge ja mingi valguse käes näeb tiba pruunikat. Ta on nii-ja-naa. Mingi olukord ta laseb rahus paitada ja nurrub ja on oioi kui hea. Ja siis teinekord ta lööb kikud sisse, aga õrnalt.
Oli mingi aeg kokkupuude ka Bengali kassiga, no see nautis paisid!! Kuigi olen kuulnud et nad tiba metsikud (võin ka sassi ajada)
Sõbrannal oli punased, mõlemad paifännid, samas teisel sõbrannal on ka punane ja ta ei fänna paitamisi.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on samasugune nagu eelmisel. Läheb ära, kui üle viskab, hammustab ainult siis, kui kohe alguses pai ei taha, aga peale hammustamist lakub alati hammustatud koha üle ????

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et mu kass ei julge isegi mõelda sellele, et ta võiks mind hammustada või küüünistada! Aga ma pole teda ka tüüpiliselt vabakasvatuslikult kasvatanud! Lemmikloom PEAB olema käsiteldav igas olukorras!

0
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

miilustamine nüüd värvusest küll ei sõltu, see on absoluutne jama.
mul üks kass on, kes piisavalt paisid saanuna võtab hammastega õrnalt minu käest kinni – need on need kassi armuhammustused, aga kindlasti mitte tüdimus, mida peab tõrjuva hammustamisega välja näitama.
samas meil oli siin naabermajas üks isane, kelle kohta ka öeldi, et ära putu, see hammustab. mina ikka tegin talle pai ja kui nägin, et tahaks nagu hambad sisse lüüa, siis tõmbasin käe niuhti ära. aga ükskord ei jõudnud ja siis ta tõesti hammustas. aga ma ei hakanud siis kätt rebima, vaid ütlesin talle leebelt, et miks sina minu ammustad, kui mina sinule pai teen ja sulle sõber olen? otsekohe lasi ta mu käe lahti ja peale seda pole enam mitte kunagi hammustanud. aga kuulu järgi neid teisi pidi ikka hmmustama.
ma arvan, et osaliselt see loll komme (ja eriti isastel kipub olema, kuigi mitte ainult) on tulnud ja kinnistunud sellest, et neid on peale esimesi kordi karistatud, ja siis nad tõesti kohe vihaga veel võtavad. ma usun, et kui mingi eriline jobu ja põmm ei ole, siis normaalne kass saab aru, et ta inimesele haiget teeb ja kuigi ehk suuga haarab (see on ilmselt esmane reaktsioon), siis mitte valusasti. aga mina usun hea sõna väesse ja et on võimalik loomakesele selgeks teha, et ta teeb inimesele haiget, ja et ärgu tehku. peamine on mitte kätt jõuga ära rebida, sest kiskja loomulik reaktsioon on jälitada ja krabada põgenevat objekti. kui rahulikult hoida ja see natuke ära kannatada, siis laseb loom ise käe lahti.
oluline on aga õppida lugema kassi miimikat ja kehakeelt, et taibata, millisel hetkel tal villand saab, ja õppida eristama mängulist naksamist ja tüdimust või koguni agressiooni. ja ei maksa loomale seda pahaks panna, et ta nii teeb – iga looma inimesetaluvus on erinev.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul kaks kassi, kellest üks teeb nii. Mõlemad sama värvi, ei ole punased ????

Ja kasside värv (eriti selle hammustaja oma) on ikka väga salajane asi, mida sa kuidagi avaldada ei taha ?

😀 välimuselt täpselt ühtemoodi, praktiliselt ainult ma ise teen vahet. Üks hammustab, teine mitte. Mis sa selle teadmisega nüüd peale hakkad? Teed Exceli tabeli ja “hammustavat värvi” kassi endale kunagi ei võta?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.11 16:56; 03.11 18:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.euro-secure.com/news/the-cat-burglar-loves-the-quiet-and-hates-surprises/

hammustab kui kurat.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kass lööb küüned ka sisse. Ise tuleb pai nuruma, aga üle paarikümne sekundi ei või seda teha. Üpris ebameeldiva iseloomuga metsik tegelane on..aga mis teha-oma loom. Hall kass.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul siiam naksab ka päris palju. Õrnalt. Aga talle meeldibki kõike närida. Nagu kutsikas. Hüûame teda vahel naljaga pooleks näriliseks.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.euro-secure.com/news/the-cat-burglar-loves-the-quiet-and-hates-surprises/

hammustab kui kurat.

Mul sama, ainult, et lühikarvaline. Hammustab ja lööb palju. Aga arnas on ikkagi.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul kaks kassi, kellest üks teeb nii. Mõlemad sama värvi, ei ole punased ????

Ja kasside värv (eriti selle hammustaja oma) on ikka väga salajane asi, mida sa kuidagi avaldada ei taha ?

???? välimuselt täpselt ühtemoodi, praktiliselt ainult ma ise teen vahet. Üks hammustab, teine mitte. Mis sa selle teadmisega nüüd peale hakkad? Teed Exceli tabeli ja “hammustavat värvi” kassi endale kunagi ei võta?

Just nii. Ja sina mahud mul lausa kahte tabelisse:
1. inimene, kes loeb teemat, aga selles püstitatud küsimustele ei vasta
2. mõttetu targutaja

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.11 16:53; 03.11 17:08; 03.11 19:40; 11.12 23:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõni on jah näksajam, olen näinud selliselt käituvalt nii emaseid kui isaseid ja kõikides toonides :). Mingid aastad olin varjupaigas vabatahtlik nimelt ja tean, et sellist statistikat teha kahjuks sa ei saa, et mis värvi või mis taustaga on agressiivsem. Iseloom ikka mõjutab.
Mis puutub punastesse, siis mul on hetkel hoiul üks pisike punane, kes on no nii ülileebe ja heasüdamlik, et polegi ammu näinud teist sellist päikesepoissi. Kuna nad leiti emata, siis olen selle pesakonna üles lutitanud ja neljast rüblikust on just punane tupsude tups. Ainult vaataks sulle naeratades otsa! Teised õed-vennad mängivad ja rulluvad ringi, see tuleb inimese juurde, istub talle jala peale ja vaatab silma sisse, ise nurrub. Väga mahe loomakene 🙂

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hammustab väga harva. Pigem lihtsalt läheb ära. On halli ja valgega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Musta-valge kirju kass. Ja hammustab, teinekord päris kõvasti.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu 1 kassidest on punane ning hammustab/küünistab kindlasti ja valusalt, kui silitamisest tüdinud või lihtsalt kahtlane tuju. Muidu on hästi pealetükkiv ja seltsiv.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on hallikirju (hall on läbiv, kuid lisaks ka punast ja valget) emane kass. Väikse kassipojana tänavalt leitud ja on päris metsik. Talle pai tegemine ja nunnutamine üldse ei meeldi. Üldjuhul ei hammusta, läheb pigem minema. Laps kipub järele käima ja tahab pai teha, siis näksab hoiatuseks. Nüüd juba päris vana, 20-aastane,on vanusega rahulikumaks jäänud, tuleb vahel harva ise sülle, kuid pai ikka ei tohi teha, siis läheb minema.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Must. Hammustab.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

segavereline siiam, hammustab.
ja hammustamine ei ole seotud paitamisega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mustavalgekirju kass hammustab õrnalt ninast, samas must kass luba kratsida vaid pealage, kui hakkad kuskilt kõhupealt või kaelast sügama – väike hoiatus hammustus.
Kassid on jube erinevad, samas aga annavad kohe teada, mis tohib, kui kaua, mis piirides jne. Ei tule selle peale, et hakata kassile oma soove peale suruma.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selg must, kõhu alt valge, kui paidest kopa ette viskab, siis kõnnib lihtsalt minema (tavaliselt ma ei lase, siis ta püüab hammustada, mida ma ka teha ei lase). Nii me siin elame.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mustavalgekirju kass hammustab õrnalt ninast, samas must kass luba kratsida vaid pealage, kui hakkad kuskilt kõhupealt või kaelast sügama – väike hoiatus hammustus.

Kassid on jube erinevad, samas aga annavad kohe teada, mis tohib, kui kaua, mis piirides jne. Ei tule selle peale, et hakata kassile oma soove peale suruma.

Mina tegelikult natuke surun. Ma nimetan seda sundsotsialiseerimiseks. No et nätsutad natuke piirini ja veidi üle piiri ja tõmbud tagasi (mitte pikalt, et kass vihastada jõuaks). Ja siis veel, ja veel (no mitte jutti, ehk poole tunni pärast uuesti, või kui ta järgmisel korral ise tuleb juurde), ise räägid sõbralikult ja nunnutavalt, ühesõnaga – plutitad. Ja ma näen, kuidas tasapisi ka need tõrksad hakkavad paisid ja kõhvasid tahtma ja see nende paitamise aeg järjest pikeneb. Niiet tekibki paradoks – kuigi ta nö vana usu peale veel sind tõrjub, siis tegeikult on näha, et ta ikka väga tahab neid paisid. Nii on võimalik seda paitamise aega päris palju pikendada. Ja kass tuleb ikka viimaks lahti ka lasta, mitte, et ta ise õudselt rabeleb. Lausa põgenemisinstinkti ei tohi tal tekkida, aga kuigi ta võib algul hammustada, siis ka selle ajal tuleb temaga leebelt ja sisendavalt rääkida, kindlasti mitte karistada, ja siis ta viimaks enam ei tee, isegi lakub üle selle hammustatud koha.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on kaks punast, kumbki ei hammusta. Samas ma küll ei usu, et värv kuidagi sõbralikkusega seotud on.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hetkel on mul vesihall ja punane kass. Kumbki ei hammusta ega küünista, neid võib jäädagi nösserdama. Musisid taluvad ka ja tulevad ise nina pikkas juurdegi küsima. Mõlemad on metsikuna püütud ja varjupaigast võetud. Minu kogemus näitab et parima seltsilise saabki täisealisena varjukast. Kumbki kass ei ole mulle kunagi haiget teinud, mind pahandanud, põrandat mustanud või sõnakuulmatu olnud. Mul on varem pojana võetud kassid olnud, aga nemad ei olnud sellised musterlemmikud. Mitte et mina neist kuidagi vähem oleks pidanud, aga vastupidi küll. Mu kunagine must kass hammustas mind öösiti ninast, seda va armuhammustust. Kui öösel kassi suulõhna tundsin, siis teadsin et hilja… Valus ei olnud, aga pidevalt nii ärgata ei olnud tore ????

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 41 )


Esileht Hobinurk Kas teie kass hammustab teid, kui tal paitamisest isu täis saab?