Esileht Väikelaps Kas teie lapse lasteaias ka viimastel päevadel õues ei ole käidud?

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Kas teie lapse lasteaias ka viimastel päevadel õues ei ole käidud?

Postitas:
Kägu

Sõimelapsi mõtlen.
Kas on mingi temp. millest alates õue ei minda lasteaias?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

RE: Kas teie lapse lasteaias ka viimastel päevadel õues ei ole käidud?

Eile käidi küll, selles kohas sellel kellajal oli 7,5 kraadi külma, minu arust pole ju palju. Mõnikord kõva tuule ja vihmaga on palju ebameeldivam ilm olnud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu meelest ei ole ka nii hull külm ja minu meelest lastele parim immuunsuse tugevdaja õues käimine. Aga ei tea täpselt tausta, ja ei julge seepärast väga pahandada, eks püüame ise siis õhtul käia.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil ei käidud ja täna ka ei minda ja mina olen sellise asjade korraldusega väga rahul. Ei jää see sõimelaps küll millestki ilma, kui sellise külmaga õue ei viida. Meil kaks pikalt veninud nohu seljataga ja nüüd laps lõpuks terve. Tunneksin end ääretult halvasti, kui ta nüüd kohe külma kätte viidaks. Minu laps veel selline ühe koha peal mängija tüüpi ka, ringi ei jookse. Brrr, mul hakkab selle mõtte juures juba külm… Õnneks on meil toredad kasvatajad, kes mõtlevad samamoodi. Kui ilmad taas pehmemad, jõuab seal õues küll ja veel olla. Mingitest ametlikest temperatuuripiiridest ei tea ma midagi.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

meil ei käida muidu ka:( Eile öeldi jah vabanduseks, et külm oli, aga neil on iga päeva kohta vabandus, umbes poolest suvest pole praktiliselt väljas käidud. Eelmisel nädalal käisid korra ja enne seda käisid korra oktoobris ja paar korda augustis, aktiivselt käisid õues juunis/juulis.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu laps on sellest alates palju tervem, kui lasteaeda ilmus kasvataja, kes läheb lastega iga ilmaga õue. Praegu pole mingeid külmi ilmu olnudki, päevasel ajal on temperatuurid alla kümne kraadi, see pole ju mingi külm ega asi. Kui laps on haiglane, on asi teine ja ei peaks lasteaias olemagi. Paraku ongi külmavarestest vanematel ka külmavarestest paigalistujad lapsed ja sellise asjaga on lasteaial raske võidelda ja sellised lapsed on ka rohkem haiged.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Käivad. Kõigil lastel hakkavad esmalt käed külmetama. Neil sõrmikud, paksud küll, aga külma ei pea. Villased kindad ei olevat moes.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

terve see nädal on väljas käidud. Kuigi minu laps jäi täna haigeks, aga kahtlustan mingit viirushaigust, kuid mitte külmetust.
Väljas pole ju päeval nii külm, et ei võiks välja minna. Nad on seal max 1h, lisaks ei saja mingit jama alla ja värsket õhku ikka peab saama ju:)

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Siiani on vähemalt käinud. Täna ei tea, loodetavasti käisid. Eelmisel aastal anti teada, et piir on -15C, millega veel minek. Sest osa vanemaid tõstis juba vähem kui 10 külmakraadiga kisa, et MIKS ometi lapsi piinatakse ja õue viiakse.

Mina pooldan õueskäimist. Eelmisel aastal kui suure külmaga ei käidud (no oli ju kuu -25C), siis kui vähegi sain (töö muutlik) tõin lapse lõunast koju ja olime ise õues. Ilmad olid tihti meeletult ilusad, päike paistis ja puha. Kaua muidugi ei olnud, 45-60min umbes ehk. Laps oli eelmisel aastal päris palju kordi viirushaigustes, aga mitte kordagi sellel kuul, kui oli megakülm ilm.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kahepaikne

Meil on lasteaias piiriks -12, kui läheb juba -13 peale, siis ei minda sõimekatega välja.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui on hea ilm ja kuni -15 kraadi ja tuulevaikne ,siis lähevad sõimekad õue. Kuna me elame aga mereäärsel alal ,siis siin on pidevalt tuuline ja täna ,kui õues on -8 meil hetkel ,puhub lõikavalt külm tuul. Oletan ,et nad täna õue ei lähe ,sest sõimelapse jaoks on seda natuke liiast. Käisin ise 15 minutit poes enne ja selline tunne ,et nägu kukub otsast ära. Ja mina olen sõimelapse emana ka selle poolt ,et sellise tuulekülmaga pole välja vaja viia last. Sõimekad korjavad endale kohe nohu/kõha külge. 😀 Juttu oli sellest ka lastevanemate koosolekul ja kõik olid sellega päri. Kasvatajad ise rõhutasid veel, et kui vähegi ilm lubab ,lähevad nad alati välja.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui on hea ilm ja kuni -15 kraadi ja tuulevaikne ,siis lähevad sõimekad õue. Kuna me elame aga mereäärsel alal ,siis siin on pidevalt tuuline ja täna ,kui õues on -8 meil hetkel ,puhub lõikavalt külm tuul. Oletan ,et nad täna õue ei lähe ,sest sõimelapse jaoks on seda natuke liiast. Käisin ise 15 minutit poes enne ja selline tunne ,et nägu kukub otsast ära. Ja mina olen sõimelapse emana ka selle poolt ,et sellise tuulekülmaga pole välja vaja viia last. Sõimekad korjavad endale kohe nohu/kõha külge. 😀 Juttu oli sellest ka lastevanemate koosolekul ja kõik olid sellega päri. Kasvatajad ise rõhutasid veel, et kui vähegi ilm lubab ,lähevad nad alati välja.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tajutav temperatuur on see, mis loeb, mitte see, mdia kraadiklaas näitab. Mis maksimum sõimekatel oli, ei oska öelda. Meie omad täna käisid väljas, külma näitas kraadiklaas 13 kraadi, sõimekate õueala on sisehoovis ja seal 90% ajast tuulevaikus. Meie omad käivad vihmaga ka alati väljas ja siis mängivad katusealuses.

0
0
Please wait...

Postitas:
tutreke 25-04-08

Sõimelastest ei tea, 3-4sed käisid nii eile kui täna.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina äsja neljaseks saanud poja räägib,et nemad täna õue ei läinud,sest õues oli kakane.Koju minnes uuris teraselt kelku kas saab ikka istuda,ega see ka kakane ei ole!!!!!!!!!!!

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

-15 ei minda õue?! Minu lapse lasteaias käidi ka siis väljas kui olid need tormituule iilid ja lasteaia hoov ujutas.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

koguaeg käiakse õues. täna oli külma u -12 kraadi. tegu on vanema sõimerühmaga ehk siis kuni 3-aastased lapsed.

ma uurisin selle kohta õpetajalt ja ta ütles, et üritavad ikka iga ilmaga õues käia. praegusel juhul kasvõi 10 minutit 🙂 . ja see meeldib mullegi väga!
õue ei olda senini mindud mõned üksikud korrad. põhjuseks kas siis ülitugev tuul, vihm vmt väga ebameeldiv ilm.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]meil ei käida muidu ka:( Eile öeldi jah vabanduseks, et külm oli, aga neil on iga päeva kohta vabandus, umbes poolest suvest pole praktiliselt väljas käidud. Eelmisel nädalal käisid korra ja enne seda käisid korra oktoobris ja paar korda augustis, aktiivselt käisid õues juunis/juulis.[/tsitaat]
Kas juhatajaga oled sellest rääkinud? See ei ole ju normaalne.
Aga minu lapse rühm on siiani iga päev õues käinud. Tegu siis eelviimase rühmaga. Neil on 1 kasvataja ka selline, kes lapsed ka pimedal ajal õhtupoole välja viib kui vähegi ilma on. Mina olen väga rahul ja mu laps ka.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Uurisin asja terviseametist ja öeldi,et arvestama peab tuulekülma ja kuni -20 kraadiga peaks õues oldama maks.20 minutit.Aga tuulekülm on see, mida peab lasteaed kindlasti arvestama!

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vaesed kasvatajad, igal vanemal oma tahtmine. Katsu sa kõigile meelejärgi olla. Mõni vanem haliseb juba miinus 5 juures, teine nõuab -15, et tema sõimeealine tingimata kelgutama viiakse. Ja veel, ühe lapse riietamine ja väljas jälgimine on midagi muud kui üksinad 20 lapse riietamine ja väljas jälgimine. Suuremat tolerantsust, käökesed!

0
0
Please wait...

Postitas:
katrin13

Ma küsisin lasteaiast järgi..minu laps siis sõimes ja välja ei minda kui on -10 ja aiarühm kui -15

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]terve see nädal on väljas käidud. Kuigi minu laps jäi täna haigeks, aga kahtlustan mingit viirushaigust, kuid mitte külmetust.
Väljas pole ju päeval nii külm, et ei võiks välja minna. Nad on seal max 1h, lisaks ei saja mingit jama alla ja värsket õhku ikka peab saama ju:)[/tsitaat]

Palju võib! Mingit viirushaigusest erinevat külmetust pole olemas. On viirused, mis nakkavad, kui kehatemperatuur langeb.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

https://www.riigiteataja.ee/akt/13360326

(7) Laps peab viibima iga päev sõltuvalt ilmastikutingimustest 1 – 2 korda õues. Lapse õues viibimise aeg sõltub välisõhu temperatuurist ja tuule kiirusest ehk tegelikult toimivast välisõhu temperatuurist (tuule-külma indeksist).

(8) Kui lasteasutuses puudub varikatus, ei viida alla kolme aasta vanuseid lapsi vihmasaju ja lumetuisu korral õue.

(9) Madalama kui miinus 20 °C tegelikult toimiva välisõhu temperatuuri ja madalama kui miinus 15 °C välisõhu temperatuuri korral ei viida lapsi õue või lühendatakse õues viibimise aega 20 minutini. Tegelikult toimivat välisõhu temperatuuri hinnatakse Eesti Meteoroloogia ja Hüdroloogia Instituudi veebilehel http://www.emhi.ee avaldatud igapäevaste ilmavaatluste andmete alusel.

0
0
Please wait...

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Esileht Väikelaps Kas teie lapse lasteaias ka viimastel päevadel õues ei ole käidud?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.