Esileht Väikelaps kas teie lapsed lähevad täna lasteaias õue?

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: kas teie lapsed lähevad täna lasteaias õue?

Postitas:

Mina usun, et minu lapse rühm läheb, kuigi väljas on väga külm ( -23 ja tuul ). Võibolla peaks kasvatajale seda mainima, kuna lapse nägu kergelt ketendab, sest nad siin iga ilmaga käivad väljas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.02 07:05; 02.02 12:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ei minda õue minuarust kui on külma rohkem kui -10, seega ei ole terve nädal kindlasti nad õues käinud.
Lapse viisin ka lasteaeda ainult seetõttu et endal on asjaajamisi ja ei taha teda külmaga kaasa vedada(ilma autota).
Kui välismaal elad, siis ma ei tea..Soomes vist pidavat iga ilmaga väljas käima.
Aga ise ma kui laps kodus oleks, läheks küll temaga -20 kraadiga õue nt 20minutiks. Aga meil näitab -15 ja tuulekülm -31 seega..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil pole sõimerühm terve selle nädala väljas käinud (täna ilmselt ka). suuremate kohta ei tea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ei viida lapsi välja kui külma juba -10 see juba seaduses neil kirjas,et ei tohi viia lapsi õue….

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil pole sellel nädalal õues käidud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil küll on sel nädalal õues käidud kõik päevad. Oleme ka ise veel iga õhtu õues olnud. Täitsa tavalised talveilmad ju? Kas täna lähevad, ei tea, õhtul kuuleb. Päike tuleb ju välja ja päeva peale pole enam sellist külma. Eile õhtul oli -8, hommikul aga -20.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapse nägu võib hakata sellest ka kestendama, kui lähete/tulete. Vaevalt ükski rühm õues käib sellise ilmaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps on sel nädalal iga päev õues olnud. Täna ja homme lähevad veel linna peale kolama, üritustele. Eks see õuesolek on kindlasti tavalisest pisut lühem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Heh, meie rühm käis paar päeva tagasi matkamas 🙂
Segarühm, 3-6 aastased. Sitked sellid 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seaduses pole küll kirjas, et külmemaga kui -10
lasteaialapsed õue ei lähe.

Oluline on ikka tuulekülm, mitte lihtsalt kraadid.

Kui on tuuletu ja päikesepaisteline- läheme suurema külmaga,
kui on vinge tuul, ei lähe vahel ka -8 kraadiga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meiel on lastele kreem lasteaeda viidud,kui lähevad välja kantakse põskedele.(õpetejaid teavitatud)3-4 aastaste rühmas vaatavad õpetajad kas ja kuna välja lähevad,eile küll ei käinud ja vaevalt tänagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu teada on mingis määruses kirjas, et kui termomeeter näitab külmemat kui -15C VÕI tuulekülma on -20C või enam, siis lasteaialapsi õue viia ei tohi. Meie aias nii toimitakse.

Minu meelest võiks ka õue minna, isegi kui nii külm nagu praegu (meil hetkel -23), aga tuuletu ja päike paistab. Nii 15-20min kasvõi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma jäätusin ise täna poolsurnuks, mis õue selliste miinustega? :S

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hetkel on Tallinnas tuulekülma lausa -32C
http://www.emhi.ee/index.php?ide=21&v_kiht=6

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapse lasteaed ( soomes ) käib samuti nüüd kõvade külmadega väljas. 2 päeva nüüd ei viinud last, kuna on tõsiselt külm ja minu lapse nägugi ketendab :S soomes koos tuulega -29 hetkel ja kuna päike sirab taevas siis ma usun, et nad ikkagi käisid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.02 07:05; 02.02 12:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tartus klaabu lasteaias pole sel nädalal ükski rühm õues käinud, juba eelmise nädala lõpus jäid mõned tuppa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei tea, ei küsinud hommikul õpetajalt. Aga eelnevatel päevadel on lapsed küll väljas käinud(sõimerühm). Ega nad kaua ei ole aga vähemalt ei istu päevad läbi toas

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie lasteaias ei minda õue, kui miinuskraade üle kümne. Olen poolt, et ei minda, ise ka ei tahaks minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

teate,meie aias pole ka käinud,täna olen lastega kodus ja läksin ka õue,ise koristasin autot,kuigi oli näos kreem oli naägu suht ruttu punane ja külm.Nii 10-15 hoidisn neid ise jäin kauemaks ja ikka päris külm oli,mitte just kehal aga näol ja õhku mida sisse hingad,meil siis praegu 22,5kraadi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmised päevad on kõik rühmad käinud(päike, tuuletu ja temperatuur soojem kui -15), sõim ja 3a küll u 15 minutit, suuremad kuni 30 minutit.

Täna on tuulekülma -27, kuigi kraadiklaas ise näitab -18
ja ükski rühm õue ei läinud.

Määruse kohaselt ei lähe me õue, kui tuulekülma on -20 ja/või tegelikku külma -15 või rohkem.

Tervisekaitseamet vastab nii:

Lasteaeda lähevad lapsed reeglina lapsevanema järelevalve all ja konkreetseid temperatuurist lähtuvaid piiranguid seetõttu rakendatud ei ole.

Küll aga tuleb lasteaedades jälgida tuulekülma ehk tegelikult toimivat välisõhu temperatuuri, kui on küsimuse all laste õue viimine. Sõltuvalt ilmastiku tingimustest peaks väikelapsed käima iga päev 1-2 korda õues.

Madalama kui miinus 20 °C tegelikult toimiva välisõhu temperatuuri(tuulekülm) ja madalama kui miinus 15 °C välisõhu temperatuuri korral ei viida lapsi õue või lühendatakse õues viibimise aega20 minutini.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me küll käisime 5aastastega. 20 minutit olime ja tuppa lapsi saada oli ikka keeruline, nemad oleks veel ilnud. Külm kellelgi ei olnud, jooksid ringi ja mõnel lapsel oli lausa palav. Meil päike paistis ja oli tuulevaikus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käisin täna 8-aastase ja 2-aastasega. Termomeeter näitas -18. Olime järve peal kuhu paistis päike. Uisutasime ja kelgutasime. No võrratu talveilm, liikudes hakkab ennemini palav.
nII üheselt ei saa otsustada ja temeperatuur termomeetril ei pruugi veel tähendada midagi.
Usun, et kasvatajad on vastutustundetud ja meelega küll kedagi õue külmetama ei vii. Ise lasteaias töötades olin ka pigem iga ilma õueskäia. Peale minu ei külmetanud küll keegi!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Väikelaps kas teie lapsed lähevad täna lasteaias õue?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.