Esileht Pereelu ja suhted Kas teie lapsed tassivad ilma luba küsimata kodus olevaid asju kooli….

Näitan 20 postitust - vahemik 61 kuni 80 (kokku 80 )

Teema: Kas teie lapsed tassivad ilma luba küsimata kodus olevaid asju kooli….

Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kas teie lapsed tassivad ilma luba küsimata kodus olevaid asju kooli (algklass), lasteaeda, huviringidesse? Näiteks mänguasju, ehteid jne.

Mis moodi kontrollite ja väldite probleemi? [/tsitaat]
Omi asju võivad pojad viia nii palju kui kulub. Minu asju kohe kindlasti mitte…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kulla teemaalgataja enamik siin vastajaid ei saa aru, et keskkond kus teie elate on oluliselt erinev Eestis olukorrast ja kahjuks kipuvad vastajad olema kitsarinnalised ja pinnapealsed. Ma siiski usun, et usaldus on see koht mis teil on suhetes lastega natuke paigast nihkunud. Kuna sul on vöimalus seda erinevate osapooltega kohapeal arutada, siis ma arvan nad oskavad hea nöu anda. Alati aitab laste jaoks aja vötmine ja koos toimetamine, lihtsalt olemine. Meie töeline chill on laupäevased filmi laenutused ehk nn. filmiöhtud \”hea & paremaga\” Ma muidugi pean veel mainima, et liigne rangus pole siiski alati hea ja m¨ningane korratus on tervendav 🙂 Minu lapsed ytlevad alati mis nad kaasa vötavad. Kuid meil jäävadned asjad kotti, ryhma kaasa ei vöeta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]kulla teemaalgataja enamik siin vastajaid ei saa aru, et keskkond kus teie elate on oluliselt erinev Eestis olukorrast ja kahjuks kipuvad vastajad olema kitsarinnalised ja pinnapealsed. Ma siiski usun, et usaldus on see koht mis teil on suhetes lastega natuke paigast nihkunud. Kuna sul on vöimalus seda erinevate osapooltega kohapeal arutada, siis ma arvan nad oskavad hea nöu anda. Alati aitab laste jaoks aja vötmine ja koos toimetamine, lihtsalt olemine. Meie töeline chill on laupäevased filmi laenutused ehk nn. filmiöhtud \”hea & paremaga\” Ma muidugi pean veel mainima, et liigne rangus pole siiski alati hea ja m¨ningane korratus on tervendav 🙂 Minu lapsed ytlevad alati mis nad kaasa vötavad. Kuid meil jäävadned asjad kotti, ryhma kaasa ei vöeta. [/tsitaat]

Ja mis hiromandid need vastajad peavad olema, kui teemaalgataja kordagi pole maininud, et tegu ei ole Eestiga?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 15.08 12:50; 15.08 13:15; 15.08 13:32; 15.08 14:10; 15.08 14:28; 15.08 18:58; 15.08 19:23; 16.08 23:05; 17.08 00:56; 17.08 20:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Perfektsionistidest vanemad, kes ootavad täiuslikkust nii endast kui lastest. Kurb on selliste laste lapsepõlv. Ka õpetajad ei söanda selliseid vanemaid kritiseerida, sest pealtnäha ongi kõik justkui veatu, aga liiga veatu… Lastel on ilmselt puudu soojusest, tingimusteta armastuse tundest ja tunnustusest ja seda kõike hakkavad nad (ja on juba hakanud) otsima väljastpoolt kodu paraku. Iga laps tahab, et teda armastataks tema enda pärast, mitte tema saavutuste pärast või tasuks sõnakuulelikkuse eest. Hästi kurb oli lugeda seda teemat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No lapsed suhtuvad mänguloomadesse natuke nagu pärisloomadesse, see võib vabalt olla nagu lohutuseks või nii. Et armas tuttav olevuski kaasas, keda kaisus hoida ja kellega vaikselt juttu ajada, kui kodust eriti soojust ei saa. Ja siis te hommikul kisute sõimu saatel selle mängulooma ka lapsel käest 🙁 Ülimalt kurb ette kujutada.

Lapsed on teil koolis ilmselt sellised vaiksed ja alandlikud, suurt midagi teha ei julge, sellest on siis ka õpetajatele näha, et ‘teil on kodus kord’.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 15.08 12:50; 15.08 13:15; 15.08 13:32; 15.08 14:10; 15.08 14:28; 15.08 18:58; 15.08 19:23; 16.08 23:05; 17.08 00:56; 17.08 20:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu süda tahab lõhkeda nende laste pärast :S. Küsin ausalt, et miks üldse otsustasite lapsed saada? Kas enda komplekside maandamiseks või, et oleks keegi, keda haiglaselt kontrolli alla hoida? Kas mingit armastust üldse tunnete oma laste vastu? Jube mõelda, et teie lapsed ei ole näinud mõnusal suveõhtul päikeseloojangut ja käinud jaanõhtul hämaras jaaniusse ostimas. Kas sa mõtles ka vahest, millest sa oma lapsed ilma jätad? Mu aju keeldub uskumast, et on vanemaid, kes otsivad hommikuti oma väikeseid lapsi läbi, et jumala eest ei oleks kaasa võetud lapse OMA patsikummi. Ma siiraslt loodan, et need lapsed lahkuvad kohe täisealiseks saades oma vanemate juurest, kuigi eluaegne kahju juba neile on tehtud. Nende lapsepõlv on ainult korra ja tänu teile mäletavad nad sellest ainult seda vaimset terrorit. Ja kõige rohkem loodan ma, et vanaduses (annaks jumal, et varem) kui olete täiesti üksi saate aru, millega te hakkama olete saanud. Te olete mehega HAIGED inimesed!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.08 13:19; 17.08 14:32;
To report this post you need to login first.

Vähemalt on nad päikesetõuse näinud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 15.08 09:52; 15.08 13:44; 15.08 14:16; 15.08 16:08; 16.08 09:18; 17.08 13:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on endal sõbranna, kes on ka sellise range re¸iimi all elanud (st mingeid läbiotsimisi küll polnud, aga kell 21 voodisse ja ei mingit juttu, et on hea film või tahaks õues olla ilusa ilmaga). Ja tuba pidi läikima kui kristall. Ja koolist ei tohtinud kunagi puududa isegi siis, kui natuke nigel oli olla (päris haigena küll lubati).

Nii kui ta kodust ära kolis 18. aastasena (läks sellepärast teise linna õppima, kuna tahtis kodust ära saada), oli näha, mis see karm re¸iim teinud oli: jubedad pidutsemised, iga päev uus mees voodis, vähemalt hommikuni ülevalolemised, senisest illikukust tütarlapsest oli saanud lõtvade elukommetega kõva alkotarbija. Lõpuks leidis ise ka, et kui vanemad oleks lubanud vahel natukenegi kauem üleval olla või natukenegi laste soovidega arvestanud, poleks ta iial selliseks muutunud. Vanematega on tal suhted siiani jahedad ja ta on öelnud, et on minu perekonda kadestanud, kus kõik olid võrdsed ja nädalavahetuseti ja koolivaheaegadel otsustasin juba 8-aastasena ise oma magamaminekute ja tegemiste üle.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 14:55; 17.08 13:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päikesetõusu ajal läbivad nad ju läbiotsimise, seda ka ei näe :(.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.08 13:19; 17.08 14:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small] Hinnete teemal vestlesime kooliõpetajaga. Kokkulepitud sai, et õppetaseme languse korral võetakse meiega koheselt ühendust.

Isiklikult sain oma esimese kolme kuuendas klassis (mitte tunnistusele, see oli mulle endale suureks shokiks. Ma ei teagi, mida ma oma lastelt ootan…vist seda sama, mida minu vanemad minult ootasid. [/tsitaat]

Kuuendas klassis kolme saamine on tõesti jätnud sinusse sügava jälje. Sellest jubedamat asja on raske ette kujutadagi.
Kui keegi su lastest peaks saama kolme näiteks juba viiendas (!) klassis, siis peksa tal hambad kurku. Politsei on raudpolt sinu poolt, kui kõik ausalt ära räägid (noh, et kolm juba viiendas klassis).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kindlasti vestleme antud teemal, arenguvestlused on tulekul. Seda, et laste taskud hommikul läbi puistame, sellest ollakse teadlikud. (Lapsed pidid omavoliliselt väga palju kodust asju kaasa võtma) Antud teemal tunneme end ebaõnnestunud lastevanematena, kuna asjast on korduvalt räägitud, laps ütleb sulle näkku, et ei ma ei pakkinud midagi kaasa. Ja kontrolli käigus selgub, et ikkagi on mingi mänguloom kuskile poetatud. See teeb südame väga kurvaks. Hinnete teemal vestlesime kooliõpetajaga. Kokkulepitud sai, et õppetaseme languse korral võetakse meiega koheselt ühendust.

Isiklikult sain oma esimese kolme kuuendas klassis (mitte tunnistusele, see oli mulle endale suureks shokiks. Ma ei teagi, mida ma oma lastelt ootan…vist seda sama, mida minu vanemad minult ootasid. [/tsitaat]

Kolm kuuendas klassis on tõesti sinusse sügava jälje jätnud, sellest hullemat asja on raske ette kujutadagi.
Kui keegi su lastest peaks saama kolme näiteks juba viiendas (!) klassis, siis peksa tal hambad kurku. Politsei on raudpolt sinu poolt, kui kõik ausalt ära räägid (noh, et esimene kolm juba viiendas klassis).
Aga kui keegi saab kahe, siis anna kohe lastekodusse. Mis sa sellise raiskuläinud kraamiga ikka edasi vaevled.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Klo 19 magama sellepärast, et äratus on klo 5.30

Tänan vastuste eest, kuid leian siiani, et mul peab olema täpne ülevaade, mida laps kodust ära viib. Võetakse kaasa SALAJA mänguasju ja omi kulinaid, patsikumme, raamatuid jne. Korduvalt on räägitud, et koduseid asju ei tassita kaasa. Esiteks segavad igasugused kulinad lapse keskendumist, teiseks kaotatakse ära.
Mis moodi ma last usaldan, kui ta teeb ristivastupidi. Kuna ta teeb seda salaja, siis võrdub see teema meie selja tagant varastamisena.

Mehega mõlemad töötame, lapsed on eralasteaias alustanud alla 1 aastastena. Meid lihtsalt kurvastab see tekkinud olukord… Tunnen isegi hirmu selle ees, et laps peaks koju tooma mõne kolme

[/tsitaat] Sa vist meelega provotseerid siin. Järjest hullemaks läheb. Isegi patsikummi ei tohi laps kooli/lasteaeda kaasa võtta, võrdub varastamisega??
Hullumeelsus! Te mehega pole normaalsed! Täielikud ahistajad!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Torm veeklaasis…

Öelge palun, mida meile peaks andma, või mil moel edasi aitama kellegi anonüümne sõnakõlks \”haige\”. Te ei suuda meis tekitada mittemingisuguseid emotsioone. Peale selle aksepteeritakse meie peres ainult vastava väljaõppe saanud inimeste arvamust.

Teistele, kes vaevaks võtsid oma perelugu rääkida või mõtisklesid antud teema üle, neile tänud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 14.08 20:04; 15.08 00:08; 15.08 09:41; 15.08 12:32; 15.08 12:57; 15.08 13:19; 15.08 13:28; 15.08 13:51; 15.08 18:47; 15.08 18:53; 15.08 19:10; 17.08 20:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Torm veeklaasis…

Öelge palun, mida meile peaks andma, või mil moel edasi aitama kellegi anonüümne sõnakõlks \”haige\”. Te ei suuda meis tekitada mittemingisuguseid emotsioone. Peale selle aksepteeritakse meie peres ainult vastava väljaõppe saanud inimeste arvamust.

Teistele, kes vaevaks võtsid oma perelugu rääkida või mõtisklesid antud teema üle, neile tänud. [/tsitaat]

Miks sa siis üldse siia tulid nõu küsima – küsinud siis kohe ‘vastava väljaõppe saanud’ inimeste arvamust.

Selles, et teie emotsionaalne plaan teiste inimeste omast mõnevõrra erineb, ma ei kahtlegi. Normaalne inimene ei suudakski nii oma lapsi kohelda, selleks peab olema natuke ‘teistsugune’. Ja kuna sa ei saa absoluutselt arugi, et te midagi valesti olete teinud, ei ole sinusugusega vaidlemisel mingit mõtetki. Ja kui teie teele satuks mõni vastava väljaõppe saanud isik, kes teie kasvatusmeetodite vildakusele osutaks, siis te loomulikult mehega kahtleksite tolle ametialases kompetentsuses ning oma käitumises ei muudaks ikka midagi. Lastest on lihtsalt südamest kahju. Tulevikus nad lihtsalt suhtlevad teiega nii vähe kui võimalik, või on nende psüühika selleks ajaks juba nii tuksi keeratud, et neist saavad teiesugused.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 15.08 12:50; 15.08 13:15; 15.08 13:32; 15.08 14:10; 15.08 14:28; 15.08 18:58; 15.08 19:23; 16.08 23:05; 17.08 00:56; 17.08 20:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Torm veeklaasis…

Öelge palun, mida meile peaks andma, või mil moel edasi aitama kellegi anonüümne sõnakõlks \”haige\”. Te ei suuda meis tekitada mittemingisuguseid emotsioone. Peale selle aksepteeritakse meie peres ainult vastava väljaõppe saanud inimeste arvamust.

Teistele, kes vaevaks võtsid oma perelugu rääkida või mõtisklesid antud teema üle, neile tänud. [/tsitaat]
Loomulikult ei tekita vastused sinus mingeid tundeid. Sest see on kas liba ja sa itsitad pihku või olete absoluutselt empaatiavõimetud vanemad, kellele lapsed on mingid aksessuaarid, mitte kujunevad ja õrnad inimesed. Kahjuks on seegi levinud variant, guugeldades leiab foorumitest palju teemasid oma emaga suhete katkestamisest sarnase lapsepõlve tõttu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kas teie lapsed tassivad ilma luba küsimata kodus olevaid asju kooli (algklass), lasteaeda, huviringidesse? Näiteks mänguasju, ehteid jne.

Mis moodi kontrollite ja väldite probleemi? [/tsitaat]

ei näe küll mingit probleemi, kui mõni pisike mänguasi on kooli kasa võetud olnud. vahel käib koolikotis kaasas hommikul postkastis olnud ajakiri, vahel poolik juturaamat.
kui lapsel koolis malekursus just läbi sa, oli pärast seda poolel klassil taskumaled kaasas ja nad mängisid igal vahetunnil malet.

pealegi on eesti koolikultuuris nagunii komme, et enamik õppevahendeid on lastevanemate muretseda ning kui palutakse kaasa tuua nt käbisid, kastaneid, värvilisi kõrsi, pihlakamarju vmt meistrdamise või kunstitunniks, siis ka tuuakse. lisaks vastavalt sellele, mida kellelgi aias või kodus on.
et üleliigne patsikumm taskus tähendab, et tuleks pidada eraldi selleteemaline arenguvestlus või pöörduda politsei poole, no andke andeks.

19:00 magama saatmine on samuti täiesti absurdne, meil peres kolm põlvkonda pedagooge, aga pole ei mind ega minu lapsi sellisel kellaajal keegi magama saatnud. Erandiks on nt järgmisel hommikul varavalgel kuhugi reisile mineku eel nt kell 21:00 lapsed kiirkorras pesema-magama kamandada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Varem uskusime, et laps kasvab vanusega sellest jämast välja. Saab suuremaks ja targemaks. Asjade viimine ei ole igapäevane, aga tekitab stressi, et me peame igal hommikul tema asjad üle kontrollima. Mina olen suhtunud kogu teemasse leebemalt, kuid mees väidab, et tegemist on süveneva teemaga ja varsti tassib meiegi asju minema. Sellepärast arvaski, et peaks politseisse viima, äkki tuleks mõistus koju. Meie majas peavad kokkulepped kehtima. Mis puudutab minu esile toodud kirjeldusi, siis tahtsin välja tuua tausta ja öelda, et meie majas muidu on toimivad ja kehtivad reeglid. [/tsitaat]

Kas sa oled mõelnudmis saab kui laosed täisealiseks saavad ja kodust lähevad? Või tähendab kas te mehega olete sellele mõelnud? Kui nad 18 aastaselt otsustavad kodust lahkuda pole teil mingit sõnaõigust ega keelamisõigust sellele. Teid vaatama ja külla(ma võin kihla vedada), ei taha neist keegi tulla. Kui siis paar korda aastas tähtpäevadel. Mind huvitab ka nagu üks eelnev kommenteerija küsis- Kuidas oli su enda lapsepõlv? Ka kell 7 magama? Oma asju ei võinud kooli kaasa võtta? Kas nad üldse sõpradega suhelda tohivad? Sa räägid, et su mees räägib, et see asjade nö \”varastamine\” on süvenev probleem??? Mul on tunne, et su mehel ja sinul on peas mingi süvenev probleem. Ausõna. Mismoodi sa põhjendad seda, et su laps EI TOHI JUUKSEKUMMI kooli kaasa võtta? Juuksekumm on juuste kinni panemiseks. Mis paranoiad teil mehega on ma aru ei saa? Täiesti üle mõistuse.
Mind huvitab ka see, et kuidas lapsed teisse, oma vanematesse suhtuvad? On pidevalt hirmu all? Kas te oma lapsi kunagi kiidate ja kallistate ka? Kohutavad füürerid olete. Ja kui mina üks teie lastest oleks siis võiksite kindel olla, et kui oma elu (st mees, laps, oma kodu jne) oleks siis te mind ei näeks. Kui siis väga harva. Ja katsuge te hiljem seletada, et see oli laste enda heaolu nimel. Lapsepõlv on igal inimesel elus vaid 1 kord ja aega tagasi kerida ega midagi muuta ei saa. Teie praegune kord ja reeglid on teie mingid enda kohutavad kinnisideed, lapsed peavad kasvama, arenema, õppima mis on õige mis vale. Kas te olete põhjalikult ära seletanud miks nad mitte ühtegi enda asja kooli kaasa võtta ei tohi? Vaevalt, et teised tüdrukud koguaeg ilma patsikummita on sest emme issi peaks varganäoks muidu ja saadaks politseisse. Ma siiralt loodan, et teie lapsed on normaased mitte ei võta teie imelikke käitumisviise ja reegleid omaseks, et nad ei muutuks võrreldes teiste lastega friikideks, et nad ikka saaks aru et nende vanemad on imelikud mitte nad ise.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.08 21:21; 17.08 21:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Torm veeklaasis…

Öelge palun, mida meile peaks andma, või mil moel edasi aitama kellegi anonüümne sõnakõlks \”haige\”. Te ei suuda meis tekitada mittemingisuguseid emotsioone. Peale selle aksepteeritakse meie peres ainult vastava väljaõppe saanud inimeste arvamust.

Teistele, kes vaevaks võtsid oma perelugu rääkida või mõtisklesid antud teema üle, neile tänud. [/tsitaat]

Ma kujutan ette, et see vastava väljaõppe saanud inimene kelle soovitusi järgite on peast soojaks läinud ja tema soovitusi järgides ka te ise.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.08 21:21; 17.08 21:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Torm veeklaasis…

Öelge palun, mida meile peaks andma, või mil moel edasi aitama kellegi anonüümne sõnakõlks \”haige\”. Te ei suuda meis tekitada mittemingisuguseid emotsioone. Peale selle aksepteeritakse meie peres ainult vastava väljaõppe saanud inimeste arvamust.

Teistele, kes vaevaks võtsid oma perelugu rääkida või mõtisklesid antud teema üle, neile tänud. [/tsitaat] Tegelikult oleks isegi päris huvitav kuulda/lugeda, kes on need \”vastava väljaõppe saanud\” inimesed, kes sellist ülirangelt lapse raamidesse suruvat lastekasvatusmeetodit õigeks peavad, propageerivad, viljelevad? Nimeta palun mõned näited, eeskujud.
\”Haiged\”.., jah tõesti, nagu sa näha võid, ei poolda valdav enamus sellist rangust. See tundub tõesti haige käitumisena.
Ka see jutt koolis saadud paarist kolmest või selle kartusest rääkimine näitab, et sa tõesti oled tõsiselt kummaline, oma laste suhtes ülinõudlik. Mismoodi need paar kolme sinu meelest oluliselt mõjutavad su lapse arengut?
Kumb sinusugusele inimesele siis tähtsam on – kasvatada oma lastest täpseid käske täitvad ning nööri mööda käivad inimesed või elus hakkama saavad, loovad ning isemõtlevad isiksused?
Kas see mingi kõrvalseisjatele meeldimine, näiline eeskujulikkus igas pisiasjas on sinu jaoks nii ülioluline?

Ja veel, mis tööd need teil mehega nii varakult algavad ja kas lapsed viite siis sel kellaajal kohe kooli/aeda?

Kuidagi uskumatu tundub see su jutt. Iga fakt, mille välja tood on siiani justkui meelega üle võlli pingutamine, et teema ikka rohkem ja rohkem provokatiivsemaks kujundada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu mehe laps tema eelmisest kooselust,temal kodus sama jama.ema väga range,koolis peavad ainult viied olema,kodu koristama(nöusi pesema jne),ei tohi midagi kaasa vötta(ytleb ka,et salaja ikka viib),laenata midagi ei tohi kellegile.lapsest kahju ja näha juba,et laps on selle all kannatab.igaasja peale saab riielda.lapsel ei lubata söna otsesemöttes olla laps.laps vajab ka emaga koos aega,kuid seda ema ei vöimalda,pidavat öhtuti facebookis istuma jne.
poiss alles 9a.ja juba räägib,et tahab kodust ära(issi juurde elama ei lasta)ning ,et ema talle ei meeldi.nii kurb on seda kuulata köike.ja köige öudsam,et laps kardab oma ema.range kasvatusega ei teeni sa austust,pigem seda,et täiskasvanuks saades lapsed hoiavad eemale.rohkem hellust ja olge lapsele ka n.ö\”söbra eest\”ka,nendega koos mängida,aega veeta.
ja öeldaksegi ju et iga \”normaalne\”laps saab vahel kolmesi.3ne vöib veel targem olla kui viiene,kes on vaid tuupind pähe asju,kuid enam seda ei mäleta järgmine päev.mis tarkus see ka??

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 61 kuni 80 (kokku 80 )


Esileht Pereelu ja suhted Kas teie lapsed tassivad ilma luba küsimata kodus olevaid asju kooli….

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.