Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas teie lubate endale näiteks vahel lõunauinaku…

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 49 )

Teema: Kas teie lubate endale näiteks vahel lõunauinaku…

Postitas:
Kägu

Kui tihti teie endale lõunauinakut teete ja kui kaua see kestab?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei luba, kuna tunnen et see on ajaraiskamine ja ei oska paevasel ajal magada ka. Ainult rase olles suutsin lounauinakut teha, aga siis oli ka meeletu vasimus koguaeg. Teiseks kui olengi imekombel suutnud magada arkan parast ules nagu oleks pohmakas, suu kuivab ja pea valutab, seega lounauinakud ei ole minu jaoks kuigi kadestan neid, kes oskavad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on selline kiiks, et ma ei suuda kuidagi päeval magada. Kui eelmisel ööl on uni kesiseks jäänud, siis lähen pigem varem magama. Kasvõi kell 9 näiteks, aga päeval mingit uinakut ei tee.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Luban. Enamasti umbes tunnikese. Teinekord ka poolteist-kaks tundi. Sõltub sellest, kuidas ennast tunnen. Kui tunnen kehvasti siis kulub lõunauinak väga ära.

Please wait...
Postitas:
Kägu

loomulikult. mõnikord tuleb selline unetukk peale, et teistmoodi ei saagi. siis külg maha ja tuttu. nii mõnus on magada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, kui kodus olen, siis sageli. Ca 2 tundi.
Laupäeviti on see suisa reegel. Sageli ka pühapäeval.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, pea iga päev. Magan nii palju kui torust tuleb, vahel on see tund, vahel kolm. Õhtul magamajäämisega probleeme pole. Olen väga suure unevajadusega ja olen endaga rahu teinud: ei materda ennast “raisatud” aja pärast, vaid pean seda hästikulutatud ajaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

10-15 minutit.
Kui kauem juhtub, siis ongi selline kapsaks magatud olek.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

muidugi luban, kui kodus olen ja tukk tuleb, siis ka tukun. Vahel aitab 20 minutist, vahel vedelen 2 tundi, kelle asi. Oma elu, oma uni.

Please wait...
Postitas:
Kägu

jah ikka, panen pea kausta peale ja tukun tunnikese laua taga. kõrvaklapid panen ka pähe, et töökaaslased oma tööjuttudega mu und ei segaks. ülemus siin teeb vahepeal nägusid, et tööaega raiskan, aga tema ma panin kiirelt paika.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei suuda päeval magada va liikuvas transpordis. Praegu juhin ise enamuse aega, aga kui ma rohkem kaassõitja olin jäin autos magama vist kohe peale sõidu alustamist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, vahel tuleb ette. Enamasti ärkan ise peale tunnikest uinakut üles

Please wait...
Postitas:
Kägu

Päevast und kutsutakse vahel ka iluuneks. Mina miskipärast olen pärast päeval tukastamist kuidagi eriti loppis ja uimane, tuju läheb ka kehvaks. Nii et ma püüan vältida päevaund, kuigi vahel kangesti tahaks ja oleks võimalik ka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui tihti teie endale lõunauinakut teete ja kui kaua see kestab?

Mis mõttes, kas luban? Ma magan iga kell, kui uni on ja koht võimaldab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, just praegu, peale selle kommentaari lõpetamist keeran korraks unne. Mina ei maga üle poole tunni, sellest on täiesti küll, et olla taas värske.
Saage oma eelarvamustest üle, kes päeval magamist imelikuks peavad. Vastupidi, see on kõige tervislikum une jaotus üldse, kõige loomulikum inimese energiajaotuse viis.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina olen ka selline, kellel pärast lõunauinakut loppis olek ja siis ei tule veel pärast öösel und ka. Nii et pigem mitte.
Samas on mul mees selline, kes pea iga päev päevasel ajal uinakuid teeb – nädalavahetustel lõunal või hommikupoolikul, ka tööpäeva õhtuti jne. Õhtul magamajäämisega tal probleeme pole, aga hommikuti läheb tal tihti juba 4-5 paiku uni ära. Istub ja surfab arvutis siis kuni ka teised ärkavad.
Loomulikult aktsepteerin ma oma mehe unevajadust, aga ei saa salata, et jube tüütu on ka, et me selles osas nii erinevad oleme. Tahaks temaga õhtul või nädalavahetusel rääkida või koos midagi teha – ei saa, tema magab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oo, päevane uni on nagu magustoit:) Enamasti tukun pealelõunal töö juurest linna poole sõites. Sõit kestab ca 30 minutit, kui sellest umbes 20 minutit tukkuda saab, on piisav. Kui mõnikord varem koju saan, siis tukun kodus. Nädalavahetustel üldiselt ka. Mõnikord piisab kümnest minutist, teinekord tunnike.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Päevast und kutsutakse vahel ka iluuneks. Mina miskipärast olen pärast päeval tukastamist kuidagi eriti loppis ja uimane, tuju läheb ka kehvaks. Nii et ma püüan vältida päevaund, kuigi vahel kangesti tahaks ja oleks võimalik ka.

Iluuni on õhtused tunnid 21.-00.00. Päevauni on lihtsalt mõnus asi, heameelega tukastaks, aga tööl millegipärast pole sellele mõeldud. Kui kodus olen siis kindlasti kui uni tuleb, 15min kuni 2 tundi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen ka selline, kellel pärast lõunauinakut loppis olek ja siis ei tule veel pärast öösel und ka

Siis sa magad liiga palju päeval.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Naljaks teema pealkiri: Kas teie lubate endale
Miks peaksin lubama kui ma ei ole unine, õhtulgi ei taha uni sageli tulla. Meenutab üht kunagist joomateemat kus ka üks tädi teatas suureliselt: aga sa luba endale alkoholi. Tema jaoks oli kujutlematu, et kõigil ei ole alkoholiisu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, ikka luban kui võimalus on. Seda muidugi, kas vabal päeval kui midagi pakilist ees pole. Ka siis tukun kui bussiga pikemalt kuhugi sõidan: milleks mitte kasutada seda aega enda laadimiseks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Absoluutselt. Peaaegu iga päev. Tänagi läksin kell 11 magama ja ärkasin kell 14.30 aga kuna nüüd hakkas vihma sadama, tuli jälle uni peale. Praegu küll rohkem magada ei saa, aga loodan, et ehk hiljemalt kell 20 õnnestub juba voodisse pugeda. Hea meelega jääks üldse talveunne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ikka. Peale tööd teen kiire söögi ja lähen pikutama- vaatan rannahotelli. Vahest teen tukastuse ka. Nädalavahetusel tukun ka u. kl. 3 ajal.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mitte kunagi ei maga päeval, ei tule selle pealegi. Ma ei tee öötööd, hommikul tõusen olenevalt päevast 5.15-7.00, näd vah u kell 8.30-9. Magama lähen umbes 22-22.15. Piisab.
Töö on vaimne + mõnel päeval pikad autosõidud (ise roolis).
Äkki magavad rohkem füüsilise töö tegijad?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Äkki magavad rohkem füüsilise töö tegijad?

Kuidas see füüsilise töö tegija selle silma seal tööpäeval looja laseb? 🙂 Mina saan magada päeval, sest teen tööd kodus.
Mina lähen näiteks hilja magama, 1-2 kõige varem, ärkan 7-8 ja päeval magan kuni ühe tunni juurde.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, alati kui võimalik, see on meil peretraditsioon. Enne veel loen…Mmm, mõnus!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pole vist terve täiskasvanuaja lõunauinakut teinud. Pole mingit vajadust. Terve inimene, milleks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pole vist terve täiskasvanuaja lõunauinakut teinud. Pole mingit vajadust. Terve inimene, milleks.

Veider mõte – et uinak on haigetele.
http://naistekas.delfi.ee/tervis/tervis/lounauinak-see-on-sulle-kasulikum-kui-sa-arvata-oskad?id=71632311
https://www.telegram.ee/toit-ja-tervis/lounauinak-teeb-erksamaks-ja-parandab-sooritusvoimet
http://maaja.ee/siesta-kasulik-lounapuhkus/
http://www.unela.ee/index.php?route=bossblog/article&blog_article_id=25

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mhmh. Maaja ja Telegramm allikatena…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tasuks proovida, teeb ehk tuju paremaks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 49 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas teie lubate endale näiteks vahel lõunauinaku…