Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas teie lubate endale näiteks vahel lõunauinaku…

Näitan 19 postitust - vahemik 31 kuni 49 (kokku 49 )

Teema: Kas teie lubate endale näiteks vahel lõunauinaku…

Postitas:
Kägu

Tahaks vist küll, aga lubada ei saa. Tööpäevadel töö juures oleks imelik magada ja nädalavahetusel ei lase lõunauinakut teha lapsed.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mhmh. Maaja ja Telegramm allikatena…

Mind alati ajavad sellised tähtsad mõtteavaldused muigama. Kui Maaja või Telegramm mainivad relatiivsusteooriat või viitavad ÕS-is toodule, siis muigad ka? Üks avaldaja ei riku ometi infot, kui info ise on tõsine. Ja algallikad on ju toodud – loe siis sealt: näiteks https://www.sleepfoundation.org/sleep-topics/napping

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui tihti teie endale lõunauinakut teete ja kui kaua see kestab?

Absoluutselt!
Tulen koolist töölt enamasti kahe-kolme ajal päeval ja reegel on, et kui kiee-kass nunnutatud, viskan pikali. Umbes tunnike, harva 10-15 min. rohkem. Siis ärkan ja olen täiesti uus inimene.
Õhtul lähen ~ kl. 22 voodisse lugema või telefonis veits surfama ja nüüd kohe silm kinni kah.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mõned korrad nädalas ikka jään lapsega koos lõunaunne. Lastekaitse aga tundis muret, et ma olevat joodik, sest normaalne inimene ei magavt ju lõunal… Miks nad üldse käisid on pikk ning igav- mitte teemasse puutuv jutt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oi, mulle meeldib päeval juturaamatu taga tukastama jääda, nii mõnus. Aga ärgata on vilets.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mind alati ajavad sellised tähtsad mõtteavaldused muigama. Kui Maaja või Telegramm mainivad relatiivsusteooriat või viitavad ÕS-is toodule, siis muigad ka? Üks avaldaja ei riku ometi infot, kui info ise on tõsine. Ja algallikad on ju toodud – loe siis sealt: näiteks https://www.sleepfoundation.org/sleep-topics/napping

Telegramm räägib relatiivsusteooriast? Mis võtmes?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

peaaegu, et iga päev magan ca 2 tundi.
mõnikord ka rohkem.
töötan kodus, tõusen hommikul kell 5.30-6 ja töötan kaheni ning siis magan. õhtupoolik on vaba 🙂
magama lähen kuskil 22.30-23 paiku.
ülimõnus režiim on see, mulle sobib ideaalselt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui rahulikult omas tempos ja oma unerežiimil toimida saan, siis päeval ei maga. Kui aga ööuni lühikeseks jääb (nagu sügiseti ja kevadeti juhtub), siis magan võimalusel päeval ka. Mõnikord siis ka, kui võimalust ei ole. No ei funktsioneeri 6-7 tunnise ööunega nädalaid järjest. Lõpuks on täiesti ükskõik, kus ja millal magada või mis maha magatud saab.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ja Maaja tsiteerib ÕS-i, ära unusta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kui kiee-kass nunnutatud

Kuna ma olen suur loomasõber, siis väga tahaks teada, mis tõug on kiee-kass?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas kellelgi teisel pole nii, et pärast lõunaund ärgates on enesetunne kuidagi kehv? Hommikul üles tõustes nii ei ole, aga pärast lõunauinakut küll, kuidagi uimane, nõrk.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas kellelgi teisel pole nii, et pärast lõunaund ärgates on enesetunne kuidagi kehv? Hommikul üles tõustes nii ei ole, aga pärast lõunauinakut küll, kuidagi uimane, nõrk.

Mul on ka nii. Pea käib ringi, söögiisu pole ja enesetunne üldiselt halb. Seda ka lühikese une puhul, aga mida kauem, seda vastikum on olla. Aga magan lõunaund ikka tihti, no ei ole muud teha, kui tukk tuleb peale. Aga uimane on olla õhtu lõpuni, väga kummaline.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja Maaja tsiteerib ÕS-i, ära unusta.

Muidu lausekonstruktsiooni “kui …, siis …” tähendus ja kasutusviis on teile kahele tuttav? Vist mitte. Aga mis seal ikka, ega kõik saagi arukad olla, ärge laske pead norgu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen kodune ja saaksin iga päev lõunaund magada aga sama asi, pärast on nii halb olla. Ei jaksa enam ärgata,tahaks õhtuni magada ja öö ka otsa. Mulle väga meeldib magada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Suur söögiisu on, kui lõuna ajal maganud olen. Pmst kühveldan kohe pärast lõunauinakut kõik sisse, mis majas leidub. Tuju on ka kehv, ärritun ja turtsun. Pigem hoian end iga hinna eest ärkvel väikse kohviga ja liigutan kuni õhtuse magamisajani välja. Tundub stabiilsem.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hea meelega magaks ja vahel tunnen ennast keset päeva unise ning väsinuna ka. Oleks ka võimalus koduse inimesena. Aga kahjuks ma ei jää päeval magama. Ainult pokaali veiniga, aga see uni kestab siis 45 minutit ainult. Ja veini abil tehtud uni pole nagu päris. Oh saaks nii, et heidaks pikali ja jääks magama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, kui inimene õigekeeleküsimustes Maajale viitab (isegi, kui too ÕSi tsiteerib), siis mitte ainult ei muigaks, vaid naeraks laginal. Tee endale selgeks, mida tähendab allika usaldusväärsus.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Vahest ikka. Aga seda juhtub harva. Kui on võimalik ja on selline olukord, et öö oli kehv magamise mõistes ja siis päeval tunnike magada on normaalne. Tegelikult pean õigeks seda, et piisab ka 20 minutist. See, kes ütles, et “uni kestab päeval kahjuks vaid 45 minutit”, sellega on nii, et suurem osa inimesi, kes päeval veidi puhata püüavad, nad ei loodagi magada nii pikalt ja enamasti ka ei maga. Sest tund+ on juba midagi muud.
Suurem osa minu lähedastest või tuttav atest, kellega on sel teemal aastate jooksul saanud rääkida, peavadki päevase magamise all silmas just kuni poole tunniseid uinakuid. Mul on sõbranna, kes ütleb, et tema teeb ka 10-minutilis ja aitab ka, oluline on, et korraks saaks sügavasse unne vajuda.
Aga vahel harva teatud asjaoludel on kasulik ka paar tundi magada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, kui inimene õigekeeleküsimustes Maajale viitab (isegi, kui too ÕSi tsiteerib), siis mitte ainult ei muigaks, vaid naeraks laginal. Tee endale selgeks, mida tähendab allika usaldusväärsus.

See on muidugi sinu soovmõtlemine, et kui ma viitan Maajas avaldatud teadusuurimusel põhinevat infot, siis ma viitan Maajale. Ma viitan artiklile, mida juhtumisi tsiteerib Maaja ajaleht oma saidil. Ja käesolev meie vaidlus ei ole mitte ise teadusuurimus, kus viited peavad olema pädevate allikate kaudu viidatud, vaid oluline on sisu. Vormi kallal norimine on tõeliselt nõme ja arusaamatu. Loe teksti, ava seal viidatud algallikaid, kui on kahtlusi, räägi asjast, mitte ära jaura selle kallal, millise väljaande kaudu sa selle uurimuse leheni jõuad. Kujutle raamaturiiulit, kus on kaks riiulit: teadusajakirjandus ning sopakirjandus. Kui nüüd juhtumisi on üks ja sama raamat mõlemal riiulil, mis teed siis? Suhtud erinevatesse eksemplaridesse erinevalt? Ilmselt mitte. Mingit vahet pole, milline väljaanne mingit teaduslikku väidet tsiteerib. Väite tõesus ega tõsiseltvõetavus sellest sisuliselt ei muutu, eriti kui tsiteeriva allika kaudu on ka väite algallikas leitav.
Natuke avaramat mõtlemist.

Please wait...
Näitan 19 postitust - vahemik 31 kuni 49 (kokku 49 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas teie lubate endale näiteks vahel lõunauinaku…