Esileht Ilu ja tervis Kas teie, naised, kannatate tugevate PMSi sümptomite all?

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: Kas teie, naised, kannatate tugevate PMSi sümptomite all?

Postitas:

Millised on teie vaevused ja kas sel puhul olete haiguslehel olnud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 26.02 11:08; 26.02 11:10; 26.02 11:12; 26.02 11:18; 26.02 11:20; 26.02 13:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis see pms on

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.02 11:09; 26.02 11:12; 26.02 11:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]mis see pms on[/tsitaat]

Premenstruaalne sündroom

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 26.02 11:08; 26.02 11:10; 26.02 11:12; 26.02 11:18; 26.02 11:20; 26.02 13:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

haiguslehel küll ei ole olnud, nalja teed? Et iga kuu nädal aega haiguslehel?

Kui nii hullusti on, konsulteeri oma arstiga, sümptomeid saab leevendada.

Üliärrituv, kaal tõuseb, unehäired ja kõht ka valutab, aga haiguslehe mõtet pole tulnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.02 11:10; 26.02 11:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainult naistel saabki PMS olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Premenstruaalne sündroom[/tsitaat]
aga mis see premenstruaalne sündroom on

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.02 11:09; 26.02 11:12; 26.02 11:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]haiguslehel küll ei ole olnud, nalja teed? Et iga kuu nädal aega haiguslehel?

Üliärrituv ja kõht ka valutab, aga haiguslehe mõtet pole tulnud.[/tsitaat]

Ei tee nalja, kui süda puperdab ja pea käib ringi nii, et voodistki püsti ei saa…ka nii võib olla..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 26.02 11:08; 26.02 11:10; 26.02 11:12; 26.02 11:18; 26.02 11:20; 26.02 13:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

siis konsulteeri oma arstiga, olukorda saab ju leevendada

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.02 11:10; 26.02 11:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ei tee nalja, kui süda puperdab ja pea käib ringi nii, et voodistki püsti ei saa…ka nii võib olla..[/tsitaat]Nii hull ei ole olnud.
Haiguslehel pole sellega olnud, ma ei saa tõsisemategi asjade puhul haiguslehte võtta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]siis konsulteeri oma arstiga, olukorda saab ju leevendada[/tsitaat]

See plaan mul oligi, aga uurin lihtsalt kuidas teistel. Ning kuidas olukorda leevendatud..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 26.02 11:08; 26.02 11:10; 26.02 11:12; 26.02 11:18; 26.02 11:20; 26.02 13:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas see on nakkuslik?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.02 11:09; 26.02 11:12; 26.02 11:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]kas see on nakkuslik?[/tsitaat]

Olgu see siis sulle lugemiseks 🙂
http://www.perekool.ee/index.php?id=87593

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 26.02 11:08; 26.02 11:10; 26.02 11:12; 26.02 11:18; 26.02 11:20; 26.02 13:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peavalu, ebamugavus kogu kehas (juuksed lähevad rasvaseks ja ei hoia mitte kuidagi, kaal tõuseb, rinnad on suured ja pakitsevad), teatud lõhnad häirivad, jalad on kergelt turses, näole tulevad ikka veel mõned vinnikesed ja punnikesed.
Abi sain mungapiprast kohe tõsiselt.
PMS peaaegu kadunud, ainult peavalu on jäänud ja meeleolu muutub kergesti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ei ole seda. Aga mul on hirmus kõhuvalu esimesel päeval. See on väga kole valu. Selline kägaras olemise sooviga ja tahtmisega oksendada (vahel ka oksendan). Paha on see, et nii ei saa ju valuvaigistit ka võtta. Arst ütles, et see on kõik normaalne. Vastik ikkagi. Nagu keegi keeraks nuga emakas. Ja ikka mitu tundi keerab. Aga muidugi käin tööl, normaalne kõik ju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on tunne, et mida vanemaks saan, seda hullemaks asi läheb. Nooremana ei mäleta, et PMS nii raske oleks olnud, aga võib-olla ei osanud siis lihtsalt tähele panna.

Minul alga PMS juba 2 nädalat enne päevi. Väljendub see hüsteerilises söögiisus. Söön valimatult kõike sisse, suurtes kogustes. Kohe koguaeg tahaks süüa ja kui ei saa, siis hakkab lausa halb. Mida lähemale päevadele, seda enam seisund süveneb.

Tavaliselt võtan juurde sel ajal ca 3 kilo (võib-olla rohkemgi). Suuremal asjal ei käi sel ajal nädal aega (kuni selleni, kui päevad algavad, tavaliselt need algavadki sellel momendil, kui end lõpuks nn. tühjendama lähen). Rinnad muutuvad valusaks. Kuskil 1 nädal enne päevade algust on rinnad juba nii hellaks ja valusaks muutunud, et näiteks joosta ei ole võimalik, kuna see on meeletult valus.
Meeleoluhäiretest ja unehäiretest ma ei hakka rääkimagi. Tuju käib niimoodi üles-alla, et lausa hävitab pereliikmeid ja mind ennast ka muidugi. Uni on halb juba kuskil nädal enne päevi. Ca 2 ööpäeva enne päevade algust on garanteeritud peaaegu täiesti unetu öö (ei saa üldse aru, mis asi siis kehas toimub, aga sellel ühel ööl, kaks päeva enne päevade algust ma magada ei saa).
Päevadele eelneval päeval tabab mind alati ülitugev kuumahoog, millega kaasneb väga tugev higistamine. Oi, see on paha tunne, ehkki õnneks väga kaua ei kesta.
Üks päev enne päevade algust on mul ka imelik tunne peas, just kui pea käiks ringi ja nagu keegi hoiaks peast kinni ja vajutaks maadligi.

Punnis kõhust, halvast näonahast, rasvastest juustest ja näost ära olemisest, meeletust väsimusest ja teotahtetusest ma parem ei räägigi.

Olen nüüdseks teinud mungapipra kuuri, mis kestab 3 kuud. Õige pisut on vist leevendust tulnud. Näiteks rinnad polnud nii valusad, kuid söögiisu, kehakaalu kasv ja väga halb tuju on säilinud.
Mõtlengi, et teen vist veel ühe kuuri otsa. Ehk ikka saab natukene leebemaks neid nähte.

40-aastane olen, mitu korda sünnitanud, horm.vahendeid (peale kilpnäärme alatalitluse ravi) ei kasuta.
Päevad on alati pikad (7 päeva), vererohked ja valulikud.
Peale päevi on 7 päeva normaalse inimese elu ja siis hakkab ring jälle otsast peale.

Sry, et nii pikalt ja detailselt…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.02 11:39; 26.02 12:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Msm, Mungapipar ja kuningakepiõli on väga head PMS vastu. MSM võttes PMS põhimõtteliselt kaob (enda kogemus)Ennem oli hull see päevade värk ja minul mungapipar ei aidanud, nyyd MSM võttes on kõik korras.
Päevade valu vastu aitab esimesel päeval no spa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Msm, Mungapipar ja kuningakepiõli on väga head PMS vastu. MSM võttes PMS põhimõtteliselt kaob (enda kogemus)Ennem oli hull see päevade värk ja minul mungapipar ei aidanud, nyyd MSM võttes on kõik korras.
Päevade valu vastu aitab esimesel päeval no spa.[/tsitaat]Mis see MSM on? Kuningakepiõli peaks ju olema Mungapipra sees juba? Või on see siiski mingi eraldi asi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.02 11:39; 26.02 12:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Mis see MSM on? Kuningakepiõli peaks ju olema Mungapipra sees juba? Või on see siiski mingi eraldi asi?[/tsitaat]

MSM peaks vist olema metüülsulfonüülmetaan, mingi looduslik toidulisand

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 26.02 11:08; 26.02 11:10; 26.02 11:12; 26.02 11:18; 26.02 11:20; 26.02 13:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ju ma olen siis üks natuke õnnelikumaid. Samal päeval kõht veidi tuikab, vaheb kipub valutama, aga ei meeleolu muutusi, peavalu, tõusnud isu jm jama sellega ei kaasne. Peale päevi on see-eest hoopis mõnus olla, nagu oleks uus elu alanud: näen pehmeid unenägusid, jõuan trenni uue hooga käsile võtta, olen enesekindlam.
Vahest on põhjus regulaarses magneesiumi ja c-vitamiini söömises, sest aastaid tagasi kõikus meeleolu küll kohutavalt üles-alla ja nutsin palju u nädal enne. No lihtsalt niiiii kahju oli iseendast ja kõht oli kogu aeg tühi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Millised on teie vaevused ja kas sel puhul olete haiguslehel olnud?[/tsitaat]
Jah, lähen kohutavalt tigedaks ja kõik ajab nutma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere,

on suur mure, mina rääkisin eelmisel nädalal ühe apteekirga, kes soovitas gammalinoleenhapet, mida leidub nt. kanepilõlis ja just koos E-vitamiiniga, kanepiõlis ka see olemas…loe ise lähemalt näiteks http://kanepitooted.perfectplant.ee/wp-content/uploads/2012/02/The-Miraculous-Health-Benefits-Of-Hemp-Seed-Oil-.pdf

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige hullem on söögiisu.Söön kõike,mida näen hullumaja ,kohe mingi 4-5 kg juures.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Jah, lähen kohutavalt tigedaks ja kõik ajab nutma.[/tsitaat]
Sama siin: kõiki asju näen mustades värvides ja mõtlen õudusi kokku. Ärritun väga kergesti:(

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ohjah enne lapse sündi ja pubekana olid mul nii jube PMS, et tõesti see päev olin haigena kodus voodis pikali. Aitasid vaid valuvaigistid. Peale lapse sündi tähendab PMS mitte valusid, aga ärevust, hirmutunnet, nutuhooge ja erilist haavatavust. Mõnuzzz, ei tea mis menopaus toob kunagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis on PMS ja kuidas sedea ravida?
Loe siit: http://www.meelespea.net/ee/news.full/38
Uudis küll mitu aastat vana, aga selles sisalduv info jätkuvalt kehtiv.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )


Esileht Ilu ja tervis Kas teie, naised, kannatate tugevate PMSi sümptomite all?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.