Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas teie palka on koroonaga kärbitud?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )

Teema: Kas teie palka on koroonaga kärbitud?

Postitas:

hea, et töökoht alles, aga … Juba esimese laine ajal 30% kärbiti. Kuidas teil?

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.11 21:32; 30.11 21:52;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Ei kärbitud. Tööd on rohkem kui iial enne ja ka palk seetõttu suurem.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palka ei kärbitud, kuid Eesti osakonna allesjäänud töötajad suunati  kodukontorisse ja kontori rendileping lõpetati ära, sellega hoiti kõvasti kulusid kokku. Nii et töötan juba pool aastat kodus. Paras hullumaja, lapsed, mees, kogu see perekondlik sebimine ümber, keskenduda enam üldse ei suuda.

Koondamised ja osade inimeste ise ära minemine toimusid minu töökohas mõni kuu enne koroonat juba ära, asjad läksid allamäge juba ammu enne seda 🙁 Ma ei tea, mida seal kärpida veel saaks, selles tegevusvaldkonnas kogu aeg palgad alla keskmise olnud. Tulebki lihtsalt selle üle rõõmustada, et töökoht kui selline ja sellega kaasnevad hüved (haigekassa jne) alles on.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.11 21:38; 01.12 17:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei. Ja uuest aastast tõuseb.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kärpimiseks läks, siis vahetasin töökohta ja sain vastupidi palka juurde suurema % võrra kui eelmises kohas vähendada taheti.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.11 22:12; 02.12 19:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole kärbitud kuid palgatõusu sel aastal tõesti ei tule. Jõulupreemiat saame. Tööd pigem veidi rohkem kui varem.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei kärbitud. Tööd on rohkem kui iial enne ja ka palk seetõttu suurem.

Sama siin.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.11 22:40; 29.11 10:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palju õnne kõikidele eelnevatele!

Mina olen giid ja ise ettevõtja, sissetulek 0 (loe: null)

Ehk siis vastus TA-le: jah. Palka on koroonaga kärbitud. 100%

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Püsivalt ei kärbitud, aga ühe kuu saime küll 20% väiksemat palka (ka tööaega kärbiti vastvalt). Peale seda, kui head töötajad massiliselt lahkuma hakkasid, enam pole eksperimenteeritud.

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, meediast loetu põhjal tundub, et kõik närutavad või vähemalt kaeblevad, et sissetulekut pole või on see suuresti vähenenud: nii turismisektor, meelelahutajad, ehitajad, põllumehed… Ja et töötute arv muudkui kasvab. Siinse põhjal aga kõigil palgad endised ja juba peale kuuajalist töömahu vähenemist lahkutakse “massiliselt”. Ei tea küll, kuhu!

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kärbitud pole, aga jutud käivad, et 4 aastat tõusu loota pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, meediast loetu põhjal tundub, et kõik närutavad või vähemalt kaeblevad, et sissetulekut pole või on see suuresti vähenenud: nii turismisektor, meelelahutajad, ehitajad, põllumehed… Ja et töötute arv muudkui kasvab. Siinse põhjal aga kõigil palgad endised ja juba peale kuuajalist töömahu vähenemist lahkutakse “massiliselt”. Ei tea küll, kuhu!

Koroona ei ole sugugi kõiki sektoreid mõjutanud ühtemoodi. Kiratsevad kõik turismiga seotud valdkonnad. Toitlustus isegi mitte nii väga, sest palju tellitakse toitu nüüd koju. Näiteks toidukulleritel läks koroonaajal üsna hästi. Samuti kasvas e-kaubandus. Väga palju on vaja suurendada e-poodide läbilaskevõimet, see tähendab IT-arendusi. Kulleritel ja pakivedajatel on käed tööd täis. Samuti upuvad töösse õmblusettevõtted, kus maskide tootmine käima lükati, ning desovahendite turul on tööd rohkem kui kunagi varem. Kas teadsite, et Eestis toodetakse elektritõukside “ajusid”? Neil läheb ka väga hästi, kuivõrd ühistransport on viiruse tõttu ohtlik, siis elektritõukside turg on kasvanud hüppeliselt kogu maailmas.

+13
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole kärbitud, aga meie tegevusala on just praegu eriti hädavajalik ja otse covidhaigetega kokkupuutuvad töötajad saavad isegi tugeva palgalisa.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka meil pole palku kärbitud. Kevadel vähendati tööaega ja vähenes käive, aga palk jäi samaks 🙂 see kestis täpselt 1xkuu. Peale seda läheb endise tempoga edasi ja detsember on hullumaja.

Oleme need õnnelikud, kes hetkel kodus istuvate ja töötavate inimeste pealt võidavad. Kuid pikemas perspektiivis mõjutab see ka muidugi meid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, meediast loetu põhjal tundub, et kõik närutavad või vähemalt kaeblevad, et sissetulekut pole või on see suuresti vähenenud: nii turismisektor, meelelahutajad, ehitajad, põllumehed… Ja et töötute arv muudkui kasvab. Siinse põhjal aga kõigil palgad endised ja juba peale kuuajalist töömahu vähenemist lahkutakse “massiliselt”. Ei tea küll, kuhu!

Sellepärast, et kevadel ei saanud täie hooga tööd teha – nüüd tuleb n.ö. järgi teha ja tööd on palju.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.11 22:40; 29.11 10:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul endal ei kärbitud, vastupidi, tööandja lubas koroonaajal kinni maksta haiguslehel olles puudujääva summa, s.t 70% Haigekassa ja 30% tööandja juurde.
Mehel vähendati palka 500€, s.t kui varem oli neto 2100€, siis nüüd saab 1600€ kätte. Vähemalt jäi töökoht alles.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palka ei kärbitud, aga töömaht suurenes, kuna uusi inimesi juurde ei võetud ära läinute asemel (enne koroonat oli plaanis ja konkursid olid aktiivsed).

Lisaks lõpetati tulemustasude maksmine ära, mida me oleks saanud kord kvartalis kui enda eesmärgid täidad. Enamikul olid esimese kvartali eesmärgid täidetud ja vaev nähtud, aga kuna siis tuli kodukontor ja karmimad meetmed, jäeti maksmine ära.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kevadel lõpetati lisatasude maksmine, suvel töötasid kõik ajutiselt 0,5 koormusega. Nüüd kaks koondamiste lainet olnud. Töökoht on väga otseselt seotud turismivaldkonnaga. Ise läksin õnneks kevadel dekreeti ja nüüd juba saan emapalka. Seega minul ei muutunud midagi, pigem saan emapalka rohkem kui töötasu oli kuna eelmisel aastal sai tublist ületunde teha. Vedas mul.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühe kvartali tulemustasud maksti välja maksimaalselt 70% ulatuses. Rohkem pole kärpeid olnud. Palgatõusulootus uuest aastast on samuti reaalne. Aga tööd on ka massiliselt, see pole küll seotud koroonaga vaid pigem ettevõttesiseste muudatustega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, aga kuigi mu töölepings oli juuniks 7% palgatõõus, see lükkus minu nõusolekul aasta võrra edasi. Ei, keegi mind ei ähvardanud ega midagi, lihtsalt seda olukorda vaadates tundud see aus ja mõitik teha, et ehk mõni madalamapalgalisem tääkoht veidi tõenäolisemat alles kellelegi jääks. Minagi pole kõrgepalgaline, aga kaugeltki mitte alampalga lähedal, keda meil on ka palju.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen just palgakärpe kartuses. Juba praegu on käive vähenenud ja tööd oluliselt vähem. Oleme neljakesi sama töö peal, aga tõsi ta on, et nii palju meid korraga vaja pole. Arvatavasti vähendarakse igaühe töökoormust 30-50% ja palka sama palju. Aga kas seda saab teha ilma minu nõusolekuta?

Kevadel oli eriolukord, siis vähendati palk miinimumi peale ja tööaegs proportsionaalselt palgaga. Aga siis sai seda teha, kuna oli eriolukord.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ei vähendatud. Kevadel olime vähendatud tööaja peal kuid palk jäi samaks (riigi abi +tööandja maksis kogu ülejäänu). Suvel oli tööd tavapärasest vähem aga palk sama. Hetkel samuti tööd on ja palk pole ka muutunud.

Senikaua kuni riik on lahti. Koolid, lasteaiad töötavad, kohvikud avatud ja mõni spa tegutseb mul tööd jagub.

Ma kiidan enda tööandjat. Minu silmis ta igati kenasti hakkama saanud selles kriisis ja ma olen talle väga tänulik ning seetõttu ka motiveeritud ise head tööd tegema 🙂

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole kärbitud, sügisel tõusis 9%.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nendel, kelle peamine sissetulek tip’st tuli,on igatahes kärbitud. HoReCa sektor.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.11 21:32; 30.11 21:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põhipalka jäi samaks, aga lisatasusid enam ei makstud. Koormus samal ajal kasvas. Aga tean et ettevõtte tulu tegelikult ei vähenenud nii palju (finamtsosakond).
Kui augustis oli näha, et lisatasusid ei kavatseta taastada, kuigi tulud olid täielikult taastunud, vahetasin tööd. Sain palka juurde ja töökoormuse väiksemaks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, meediast loetu põhjal tundub, et kõik närutavad või vähemalt kaeblevad, et sissetulekut pole või on see suuresti vähenenud: nii turismisektor, meelelahutajad, ehitajad, põllumehed… Ja et töötute arv muudkui kasvab. Siinse põhjal aga kõigil palgad endised ja juba peale kuuajalist töömahu vähenemist lahkutakse “massiliselt”. Ei tea küll, kuhu!

Mis ametit sa ise pead, et nüüd segaduses oled, kui seitse! inimest ütlevad, et nende palka ei kärbitud. Samas töötukassa ütleb, et oktoobri seisuga on end töötuna arvele võtnud 51 178 inimest ning töötuse määr on 7,9%.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siiski on meedias kajastatud ka sektoreid ja ettevõtteid, kes on suutnud kiiresti kohaneda.

Nt siin eespool keegi kirjutas, et giidina null sissetulek. Oleks ma nt Tallinna vanalinna prantsuse giid, oleks ma suvi läbi ettevõtetele pakkunud üritusturundust. Nt keeltekoolide õpilastele, oleks olnud põnev vaheldus näha vanalinna prantsuse keeles või teha ettevõtte Kribu ja krabu “Vanalinna pärlite tuuri koos orienteerumisega” jne

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nt siin eespool keegi kirjutas, et giidina null sissetulek. Oleks ma nt Tallinna vanalinna prantsuse giid, oleks ma suvi läbi ettevõtetele pakkunud üritusturundust. Nt keeltekoolide õpilastele, oleks olnud põnev vaheldus näha vanalinna prantsuse keeles või teha ettevõtte Kribu ja krabu “Vanalinna pärlite tuuri koos orienteerumisega” jne

Missugustele ettevõtetele? Neile, kes on koondanud, kärpinud? Ma ei usu, et sel suvel oleks mingite ürituste vastu huvi olnud ja keegi oleks väga julgenud sellise asja jaoks kulutada. Meil küll tõmmati igasugused üritustekulud nulli. Mitte et neid ennegi väga olnud oleks, aga ühe ühisürituse aastas omal valikul ikka tegime, anti nt 20 eurot inimese kohta ja sai selle raha eest midagi ette võetud koos. Sel aastal jäi seegi väike summa üritusteks saamata.

Koolilaste vanemana ütleks, et pigem jäeti ka suvel minemata igasugu varem plaanitud laagritesse ja üritustele. Tutvusringkonnas oli küll selline suvi lastel ja noortel, et igaüks oma maakodus. Linnadest käidi kauges kaares mööda. Kes sul sinna vanalinna tuuritama oleks tulnud?

 

 

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.11 21:38; 01.12 17:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen vist erand.

Kaotasin eriolukorra ajal töö: oli veidi alla Eesti keskmise palk, aga muidu polnud viga ja tol hetkel tundus see mulle totaalne maailmalõpp. Võtsin end töötuna arvele ja olin mustas masenduses paar kuud. Alguses kandideerisin sarnastele kohtadele, aga ei kutsutud isegi vestlusele. Siis tekkis hirm, et äkki ei saagi tööle ja hakkasin natuke julgemalt neid avaldusi saatma. Lõpuks kandideerisin lausa mingiks keskastme juhiks, kuna mul oli erialane haridus ja kunagi 100 aastat tagasi enne lapsesaamist ka mingi töökogemus selles valdkonnas. Ja ma osutusin valituks. Nii et sain suve lõpus taas tööle ja mu palk on nüüd 400 eurot kõrgem kui enne seda koroonat.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen vist erand.

Kaotasin eriolukorra ajal töö: oli veidi alla Eesti keskmise palk, aga muidu polnud viga ja tol hetkel tundus see mulle totaalne maailmalõpp. Võtsin end töötuna arvele ja olin mustas masenduses paar kuud. Alguses kandideerisin sarnastele kohtadele, aga ei kutsutud isegi vestlusele. Siis tekkis hirm, et äkki ei saagi tööle ja hakkasin natuke julgemalt neid avaldusi saatma. Lõpuks kandideerisin lausa mingiks keskastme juhiks, kuna mul oli erialane haridus ja kunagi 100 aastat tagasi enne lapsesaamist ka mingi töökogemus selles valdkonnas. Ja ma osutusin valituks. Nii et sain suve lõpus taas tööle ja mu palk on nüüd 400 eurot kõrgem kui enne seda koroonat.

Väga tubli oled ????

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.11 22:12; 02.12 19:46;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas teie palka on koroonaga kärbitud?