Esileht Kodunurk Kas teie saate viinamarju ja mandariine süüa?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 72 )

Teema: Kas teie saate viinamarju ja mandariine süüa?

Postitas:
Kägu

Mina kui 2 mandariini või peotäie viinamarju söön, nii käevarred sügelema hakkavad.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Söön, palju tahan, pole probleemi. Ainult et pole suurem mandariinide ega viinamarjade sõber. Mees toob kilode kaupa koju, vahel võtan vaid mõne viinamarja, vahel ka söön suure kobara. Kui keegi mandariinid ära viitsib koorida, siis söön paar-kolm. Siiani pole midagi häda olnud.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul tekivad kohutavad gaasid nendest hoopis.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul ei teki midagi, söön mõlemaid hea meelega.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei juhtu midagi. Aga ma pigem ei söö neid, sest olen kuulnud, et nad on liialt pritsitud ja seetõttu pole kasulik. Et olla nii et laps ei tohikski üle ühe mandariini päevas süüa. Ma ka ei tea, kas neist saadavad vitamiinid ja muu kasulik kaalub üle selle väidetava kahjulikkuse .

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole minit probleemi, aga importõuna süüa ei saa, kohe tekib allergiahoog. Samas aga eestimaiseid võin süüa küll.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saan küll süüa, viinamarju eriti ei söö, mandariine jõulude ajal söön küll. Mandariinid mürkide osas nii hullud ei ole, sest koorest need mürgid nii palju läbi ei tule, aga viinamarjad pidid küll ühed mürgiseimad puuviljad söömiseks olema.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viinamarju pritsetakse, samas on neid pestitsiidijääke keeruline välja pesta kobara seest, palju meist ikka neid viinamarju peseb+leotab (teemaalgatajale soovitan, äkki aitab). Mandariinikoored on lihtsalt mustad ja eks see käte kaudu koorides ka kõhtu jõuab, kui mandariine hoolega sooja vee ja harjaga ei pese. Jõulude ajal on ühed suured kõguviiruste põhjustajad just mandariinid.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tervisehädasid kumbki vili mulle ei tekita aga eriti ei armasta kumbagi ka. Kui snäkivaagnal on viinamarjad siis mõne pistan suhu ja jõuluperioodil mõne mandariini ikka söön aga erilisi emotsioone need ei tekita.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mul on alati mandariinidest (mitte-öko) punetus ja punnid näole tekkinud, ühest piisas, aga vot eelmine aasta seda ei juhtunud. Ilmselt on muudetud seda mürki millega pritsivad:)

Kui rahakott lubab, ostan ikka mahedaid.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kus mahedaid mandusid müüakse?

+2
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kus mahedaid mandusid müüakse?

Mandusid ….. Oehhh 🙂

+22
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole küll eriline öko, aga mandariine ja viinamarju leotan ma enne söömist soodavees.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kus mahedaid mandusid müüakse? Mandusid ….. Oehhh ????

Kui hullu stressi põed, et kõike naljakat pead halvustama? Sinusuguste torkamiseks kirjutasingi. Naudi!

+6
-19
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui hullu stressi põed, et kõike naljakat pead halvustama? Sinusuguste torkamiseks kirjutasingi. Naudi!

Kas sa mõtlesid, et keegi meist on kolmeaastane, et pead pudikeelt kasutama?

+14
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sa mõtlesid, et keegi meist on kolmeaastane, et pead pudikeelt kasutama?

Ilmselt oled riigi professorite teema autor, seega jah.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui neid poes massiliselt müüakse, siis küllap keegi neid ikka saab süüa. Ühel tekitab üks toit hädasid, teisel teine toit, mõni saab kõike pugida, mõni peaaegu mitte midagi.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Umbes sama hea küsimus oleks “Kas keegi teist saab kassi pidada, mul ajab hullult sügelema ja aevastama” või et “kas keegi teist saab laktoosi sisaldavaid toite süüa, mul võtab kõhu vedelaks.”

Ju siis on allergia kas vilja enda või mingi selle töötlemiseks kasutatud aine vastu.

Mandu on nii ilus sõna, hakkan ka kasutama.

+12
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arust sõna mandu meenutab sõna mandakad, mis on kubemetäid. Kuigi mandakatest ehk kubemetäidest üldiselt inimestel juttu ei tule, siis ikkagi on ebameeldiv alateadlik assotsiatsioon sellel sõnal olemas.

+9
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui hullu stressi põed, et kõike naljakat pead halvustama?

Sinu arust on see “mandu” naljakas? Huvitav huumorisoon.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arust sõna mandu meenutab sõna mandakad, mis on kubemetäid.

Võehh, ropp vanainimene!

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on küll muid allergiaid, aga õnneks mitte toiduallergiaid. Mandariinid maitsevad, viinamarjad mitte eriti, seega neid söön haruharva, aga sügelust ei põhjust kummadki.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina kui 2 mandariini või peotäie viinamarju söön, nii käevarred sügelema hakkavad.

Jah saan aga ma hoopis ei taha.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Müstiline grupp. Üleval on

Küsi julgesti, jaga kogemusi, avalda arvamust!

ja kui keegi veel peale minu siin on ja midagi küsib, siis iga järgmine vastaja hammustab hullemini kui eelmine.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei juhtu midagi. Aga ma pigem ei söö neid, sest olen kuulnud, et nad on liialt pritsitud ja seetõttu pole kasulik. Et olla nii et laps ei tohikski üle ühe mandariini päevas süüa. Ma ka ei tea, kas neist saadavad vitamiinid ja muu kasulik kaalub üle selle väidetava kahjulikkuse .

https://toidutare.ohtuleht.ee/1049989/palun-mulle-murgiseid-mandariine-miks-tohib-su-laps-suua-paevas-vaid-uhe-viilukese-seda-joulumaiust

Siin on öeldud, et üks viil.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina saan süüa maksimaalselt kaks mandariini päevas.

Kui söön rohkem, siis läheb suu ümbert punaseks ja mõne tunni pärast nahk ketendab suu ümbruse piirkonnas ja silmalaugudel. See punetus ja ketendus kestab siis paar-kolm päeva ja näeb ikka väga inetu välja. Natuke nagu psoriaasi moodi.

Äärmiselt ebameeldiv.

Ja mulle mandariinid muidugi väga maitsevad. Kui saaks, sööks kindlasti rohkem.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minule hakkasid eelmisel aastal plekke tekitama, varem mitte. Tea kas nüüd põuaga pritsivad rohkem või olen mina nõrgemaks jäänud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viinamarju pritsetakse, samas on neid pestitsiidijääke keeruline välja pesta kobara seest, palju meist ikka neid viinamarju peseb+leotab (teemaalgatajale soovitan, äkki aitab). Mandariinikoored on lihtsalt mustad ja eks see käte kaudu koorides ka kõhtu jõuab, kui mandariine hoolega sooja vee ja harjaga ei pese. Jõulude ajal on ühed suured kõguviiruste põhjustajad just mandariinid.

Paljud inimesed ei tea, et puuvilju tuleb pesta. Mul on palju kolleege, kes irvitavad selle üle, et ma mandariine, apelsine ja teisi puuvilju pesen. Just täpselt need samad inimesed on alati teatud hooajal kõhuviiruses. Ise ka tunnistavad, et sõid “liiga palju mandariine”. Ma söön ka liiga palju mandariine, aga pesen need alati ära ja ei ole oma 35 aastat mingis “kõhuviiruses” olnud.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arust sõna mandu meenutab sõna mandakad, mis on kubemetäid. Kuigi mandakatest ehk kubemetäidest üldiselt inimestel juttu ei tule, siis ikkagi on ebameeldiv alateadlik assotsiatsioon sellel sõnal olemas.

Nood mandud elavad pükudes

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 72 )


Esileht Kodunurk Kas teie saate viinamarju ja mandariine süüa?