Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas teie töökohas makstakse jõulupreemiat?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )

Teema: Kas teie töökohas makstakse jõulupreemiat?

Postitas:

Huvi päras küsin, kas teie töökohas makstakse töötajatele jõulupreemiat? Või makstakse ainult osadele töötajatele?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Preemia on tasu oodatud paremate töötulemuste eest.
Mille eest jõulude puhul premeeritakse? Ja veel kõiki?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.12 08:47; 07.12 13:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Makstakse lisatasu nõutavast tulemuslikuma töö eest ja seda valikuliselt – reeglina neile, kes hommikuti, kohvitass peos, ülemuse kabinetti asjatavad:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei maksta. Selle 10 a jooksul, mis selles ettevõttes töötanud olen, pole ükski aasta makstud. Ei tehta ka muid kingitusi ega korraldata suurt jõulupidu, käime lihtsalt töökaaslastega väiksel õhtusöögil (oma raha eest). Ei makstud jõulupreemiat ka eelmises töökohas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, ei jõulupidu, ei pakke lastele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei maksta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Makstakse, nii 300-400 EUR viimastel aastatel

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Varem maksti, vahepeal kadus ära.. nüüd just kuulsime, et kõik kontorid olevat sel aastal tulemuslikumalt töötanud kui eelmisel, seega on pisike lootus, et ehk sel aastal… pöidlad peos, aga väga ei looda. Samas on kohe-kohe tulemas ettevõtte poolt jõulupidu ja lastele kommipakid. Väike tunnustus ikka 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kellegile ei maksta meie asdutuses.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimased aastad on makstud kõigile töötajatele mingi % nende palgast ehk kes kõrgema palgaga saab ka rohkem nö.preemiat. Ei tea, kas sel aastal makstakse ja kui makstakse, kas mina saan, kuna jäin 01.12 sünnituspuhkusele (samas aasta otsa tegin tööd niiet võiksid maksta :D).
Tutvusringkonnas käiakse näiteks koos söömas, minnakse spasse või tehakse mingid jõulupakid (ühes firmas palju vaeseid tööl miinimumi eest, seega pakis oli palju toidukraami, kuna raha arvatavasti oleks paljudel kõrist alla läinud).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Premeeritakse reisibüroo kinkekaartidega inimesi, kes on aasta jooksul tööalaselt rohkem pingutanud, kui keskpärane töötaja. See peaks olema mõõdetav tulemus, mitte subjektiivne, aga eks ikka kohati mõne indiviidi puhul on ala ülemusele pugemise maik juures.Kõigi töötajate massilist premeerimist põhjusega “nüüd on Jõulud” pean valeks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, sel aastal endale jõulupreemiat maksta ei saa. Vaatame, kuidas järgmisel aastal lood on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töökoht ei maksa, vald maksab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.12 11:48; 07.12 14:48; 17.12 07:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tööandjaks Helsingi linn, ei mingit jõulupreemiat ega jõulupidu. Ilmselt pakutakse jõuluputru ja glögi. Preemiat saame tavaliselt veebruaris, kui eelmise aasta tulemused on teada. Preemia maksmisel arvestatakse mingi koefitsendiga maha eelmise aasta haiguspuhkuse oldud päevad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aastalõpupreemia ühe kuu palga ulatuses.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil makstakse jõulupreemiat samuti. Summad siis sõltuvalt inimese palgast, kuid keskmiselt samas suurusjärgus kuupalgaga. Kõik seda ei saa. See on nn “motivatsiooni” preemia. Kui töötulemused on head, siis on preemia olemas. Kui pidevalt sinisel lehel istuda ja ebameeldiv töökaaslane olla, siis ei saa midagi 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.12 13:22; 07.12 13:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töökoht ei maksa, vald maksab.

Maksumaksja siis. Meie sind premeerimegi. Räägid ehk mille eest?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.12 08:47; 07.12 13:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maksumaksja siis. Meie sind premeerimegi. Räägid ehk mille eest?

Pole mõtet ennast käima tõmmata sellest. Mul enamus sõbrannasid kuskil avalikus sektoris persetamas. Aasta lõpul ülejääke ei tohi jääd, muidu tõmmatakse tuleva aasta eelarve väiksemaks 😀 Siis jälle tehakse “motivatsioonipäevasid” spaades jne 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.12 13:22; 07.12 13:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei maksta, parimaid töötajaid premeeritakse jõulupeol kinkekaartidega jne, aga see pole mitte jõulude pärast, vaid tehtud töö eest. Kõigi töötajate lapsed saavad kommikotid küll.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töökoht ei maksa, vald maksab.

Maksumaksja siis. Meie sind premeerimegi. Räägid ehk mille eest?

Irw! Mulle on alati arusaamatuks jäänud need ülitähtsad inimesed, kes rusikaga rinnale taovad ja ennast ainuisikuliselt maksumaksjateks peavad???? Ilmselt nendeni ei jõua, et ka meie oleme maksumaksjad. Aga vot me ei kisa seda.

Mille eest preemiat? Aasta jooksul tehtud hea töö eest, ma arvan. Pole nagu küsinudki. Peaks?
Kusjuures teemaalgataja küsib kas teie töökohas makstakse. Minu töökohas ei maksta. Maksab tööandja. Töökoht ja tööandja ei pruugi kattuda. Minu puhul see nii ongi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.12 11:48; 07.12 14:48; 17.12 07:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei jõulude puhul ei maksa midagi, pakutakse piparkooki ja glögi, aga aasta alguses vaadatakse eelmise aasta tulemused ja siis kui firma tulemused ja enda tulemused olid 100% või isegi üle ootuste head, siis võib-olla saab pool palka (selleks peab ikka päris palju põhjendama ja võimlema selle nimel). Varem piisas enda tulemusest ja sain 100% palga ulatuses preemiat. Nüüd enam mitte, kui näiteks ise rabasin tööd aasta otsa, aga firmal nii hästi ei läinud saan 25% palgast. Mehe firma maksab praktiliselt iga aasta 13 palga juurde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimased kaks aastat on makstud, st vald on maksnud. Ei ole kursis, kas kõigile või valikuliselt, teiste rahakotti pole nende kahe aasta jooksul ma uurima läinud. Sel aastal on valdade ühinemine ja kõik muu, ei tea, kas makstakse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kust on pärit rahalise aastalõpupreemia mõiste? Kas algallikad NSVL, seoses plaanimajandusega`? Kus riikides veel sellised kombed?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Persetan avalikus sektoris – ei maksta. Aastaid ei ole makstud. Ka jõulupeod on oma raha eest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töötan suures riigiametis. Jõulupreemiat ei ole, aasta jooksul saavad preemiat need töötajad, kes oma oodatavat panust väga tulevalt ületavad. Jõulupidu ei ole, piparkooke ei pakuta, pisematele lastele kommipakk on. Tööandja raha eest motivatsiooniüritusi ei ole.

Igavlavt “persetamist” ka ei toimu, kuna kvoodi järgi on koondatud juba suur hulk inimesi, kuid töö hulk selles valdkonnas on kasvanud. Lisatasu rohkem töötamise eest loomulikult ei saa. Tegemata jätta ka ei saa, kuna teenus on selline, mida maksumaksjad väga kiiresti eeldavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vanasti olin riigiametis, siis maksti kaks korda aastas boonust (no ma ei nimeta seda preemiaks, seal ei saanud töötulemust otseselt mõõta, kuna me tegelesime järelevalve, reguleerivate määruste ja uue seaduse väljatöötamisega). Maksti enne jaanipäeva ja enne jõule. Lisaks oli pidu, mille korraldas miniseerium, seal olid kõik allasutused koos. Summad,mida preemiaks maksti, polnud suured (kõik said sama summa, olenemata palgaastmest) aga ikka oli tore. Kui olid madalamapalgaline, siis tasu oli umbes veerand palka, kõrgemapalgalistel vast 5-10%.

Siis, 2000ndate alguses, töötasin erasektoris, rahalist preemiat ei makstud, küll aga korraldati suur jõulupidu ja kingituse sai valida mingi eseme näol, saadeti laiali nimekiri, mille vahel võis valida. Valikus olid parfüümid, väiksem köögitehnika (võileivagrill jms) odavamad reisikupongid lähivälismaale.

Hiljem kadusid need kingitused ära, kui kaks firmat ühinesid. Alles jäi ainult jõulupidu ja kingiti firma logoga nänni, mis ei erutanud kedagi, ja millega enamasti polnud ka midagi peale hakata. Näiteks firma logoga sall, kehvast materjalist. Enne jõule pakkus ramaatupidamine, et kes tahab, võib võtta avanssi. Töötulemuste eest premeeriti teatripiletite või raamatuga.

Nüüd olen FIE, minu preemiaks on see, kui novembris-detsembris õnnestub palju tööd rabada ja suurem summa teenida. Detsembri projektide eest laekub küll raha enamasti jaanuaris.

Mõnikord jõulude ja jaanipäeva paiku meenutan heldimusega aegu riigiametis, sest oli tõesti tore saada väike lisaraha. Mulle meeldis see, et seda said kõik, koristajast peadirektorini. Tihti on asutuses ametikohad sellised, et mõnel positsioonil ongi võimalik rohkem silma paista ja rohkem tulemust saavutada, teine aga on samavõrd kiitust väärt, kuigi tema tööpanust otseselt ei saa mõõta kasvavates müüginumbrites.

Aga ilmselt on ka riigiametites asjalood muutunud, sellest ajast mil mina seal viimati olin.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvi päras küsin, kas teie töökohas makstakse töötajatele jõulupreemiat? Või makstakse ainult osadele töötajatele?

Minu kahes viimases töökohas ei makstud mingit preemiat, küll aga said töötajad jõulude puhul kinkekorvi ja lapsed kommipaki. Kinkekorvid olid üsnagi külluslikud ja võtsime seda, kui kena žesti tööandja poolt, aga TEGELIKULT oleks rohkem soovinud rahalist preemiat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna juttu jõulukingitustest, küsin hoopis sellise küsimuse: kas teete oma raha eest ka ülemusele või tööandjale jõulukingituse? Loogiline, et suures firmas need asjad nii ei käi,aga küsimus kehtib väikefirmade kohta. Meil omanik ka firma juhataja. Saame pisut nänni, lastele kommipakid ning jõulu lõunasöögi. Tahetakse ka omanikule kingitus teha, lausa nägu üle 10 euro, aga mina kui madalapalgaline ei taha nõus olla. Kui oled madalapalgaline, tuleb oma valikutele piir tõmmata, kingitus tööandjale minu eelarvesse küll ei mahu….

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna juttu jõulukingitustest, küsin hoopis sellise küsimuse: kas teete oma raha eest ka ülemusele või tööandjale jõulukingituse?

Ei tee, sünnipäevaks tuuakse lilli, vb mõni teeb siis eraviisiliselt kinke ka, ei tea. Jõulupreemia oleneb aastast, sel aastal pudenes tsipake, eelmistel üsna mitmetel aastatel minu teada ei makstud, kuigi eks neid tulemusi oli ikka, aga ilmselt oli ülemusel rahaga kitsas või leidis teisi kohti, kuhu seda paigutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas teie töökohas makstakse jõulupreemiat?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.