Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas teie viskate prahi maha?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 54 )

Teema: Kas teie viskate prahi maha?

Postitas:
Kägu

Täna hommikul vaatasin saadet “Mõistlik või mõttetu”. Seal oli täiesti normaalse välimuse ja olemusega keskealine naisterahvas, täiesti selline, kellest ei oskaks midagi imelikku või halba eeldada, kes ütles, et nüüd (pärast saadet) ta enam ei viska auto aknast prügi välja. Et varem loomulikult viskas ta kõik pudelid, purgid, kile- ja paberkotid autoaknast välja, sest nii oli mugavam. Aga nüüd, (vist saate õpetusejärgselt) on tal autos kotike, kuhu reisi ajal kogunenud prügi visata.

Tunnistan täiesti ausalt, et ma ei ole mingi ökomemm, aga selline asi võttis küll sõnatuks. Mis mõttes??? Ma mõtlesin, et niimoodi teevad asotsiaalid ja hariduseta töllid. Aga et keskmine inimene ütleb kaamerate ees, et pidas normaalseks prügi viskamist autoaknast välja….?

Paar päeva tagasi. Nägin ka ühe väikelinna keskuses pilti, kus kaks “härrat” tulid välja kuskilt burgeriputkast ja viskasid paberi lihtsalt muru peale. Ma ikka kohe tükk aega mõtlesin… Miks peab niimoodi tegema, kui umbes 5 meetri kaugusel on prügikast. No, ei mahu mulle pähe!

Kuidas teil selliste teemadega on suhted? Kas peate elementaarseks, et prügi käib prügikastis või seal, kus parasjagu asi käest maha kukub või vajalik enam pole?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ei viska, ei tule sellepeale va. õunasüdamik, banaanikoor, mille metsa viskan, aga nii et ei jää silma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei viska. Pigem võtan võõra prahi üles, kui see just midagi väga rõvedat pole. Ka lapsi olen nii kasvatanud ja neilegi tundub mõeldamatu praht maha visata. Kommipaberi saab tasku panna, tühja pudeli kotti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Prügi koht on prügikastis.
Kui prügikasti lähedal pole, püsib see kasvõi esimese kastini käes kui kotti või taskuid pole.

Ma olen korra autost prügiloopijale isegi politsei kutsunud. Sai 200 eurot trahvi looduse reostamise eest. Loodan, et see seltskond õppis sellest midagi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ükspäev käisin viru rabas, väga palju turiste oli ja pudeleid ja konisid. Ise korjan alati oma sodi kaasa ja tihtipeale kodurannast ka teiste puhkajate oma. Vihkan inimesi, kes sodi loobivad. Isegi neid, kes tänavale ja bussipeatustesse süljelärakaid rögastavad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Televisiioni pōhjal nüüd küll mingeid järeldusi teha ei saa. See vōis ka lavastus olla.
Ise ei viska ja pole nagu näinud ka, et keegi suvalt maha viskaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Peale õunasüdamiku (ja sedagi asustusvälisel alal) pole iial mingit prügi auto aknast välja visanud. Ka muidu ei poeta oma prahti maha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lapsepölv tuleb meelde. Aasta oli 70′ algus, maanteede servad olid prygiga ääristatud, oma ylejäägid viidi lihtsalt metsa alla. Emal oli komme prygi maha vöi auto aknast välja visata kuni isa ykskord autos karjatas, et kas krt seda prygi ilma sinuta seal veel vähe on. Seda ei tea kas emale, aga minule jöudis kyll kohale, et prygile on oma koht. Tänavalt teiste prygi yles just korjama ei lähe, aga kordagi pole midagi maha visanud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Käisin mingi aeg tagasi soojal ja räpasel maal ja ütlen ausalt, et mitte üht asja ei viskand maha. Kõik läks prügikastidesse. Samas olen isegi politsei poolt kinni peetud, kuna üks taga istunud jobu arvas, et nüüd on õige hetk tagaaknast kilekott välja visata, otse politseiauto aknasse. Seda 20a tagasi

Please wait...
Postitas:
Kägu

Televisiioni pōhjal nüüd küll mingeid järeldusi teha ei saa. See vōis ka lavastus olla.

Kui sina satuks mingisse saatesse, siis kas tõesti ütleksid kaamerasse vaadates, enda nime ja näoga, et jah, seni viskasin oma prahi auto aknast välja. Nüüd, tänu teie saatele olen hirmus tark, ja enam ei tee seda?

Mina küll nii ei oleks nõus! Aga see inimene oli nõus, sest tema seni tegi nii, ja tema jaoks oli see suur uudis, et prügi pannakse prügikasti. Seni oli see tema jaoks whtf!? teema. A la, mõni eputaja ja imelik teeb vaid nii… Tavalised inimesed käituvad teisiti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vähemalt tore, et inimene on ennast parandanud.

Auto aknast olen välja visanud vaid pirni südame. See on vahel kõva ja teraline ja ei sünni süüa. See laguneb ise ilusti ära.
Pudelid viin taarapunkti ja olen isegi võõra taara(raha) maast üles korjanud ja koju viinud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei viska maha mitte kunagi mitte ühtegi prügi, ka kõige väiksemat ja vähem silmatorkavat mitte. Erandiks see, et õunasüdame ja kirsikivid olen küll visanud võssa, banaanikoort ei viskaks, tundub kuidagi liiga suur. See on üks asi, mille olen ka oma lastele maast-madalast selgeks õpetanud. Nad ikka aeg-ajalt siis imestavad, et miks siin ja seal prügi maha on visatud, miks see inimene ei pandud oma sodi prügikasti. Ega raske on tõesti aru saada, mis inimesed need ometi on, kes oma mahlapakke, kilekotte, kommipabereid, taskurätte ja kõike muud tee äärde maha loobivad. Ütlengi lastele, et need on rumalad inimesed ja päriselt arvan ka nii.

Umbes nädal tagasi nägin sellist pilti, et vastu jalutas punt noori mehi ja ühe käest lendas õllepurk kerge harjunud liigutusega kõrvale haljasalale. Prügikast oli umbes 20 m kaugusel. Tundsin, et peaksin sekkuma ja neile midagi ütlema, aga täitsa ausalt – ei julgenud. Oli üsna hiline aeg, vähe inimesi liikumas ja ei tahtnud üksi sellise kambaga vastanduma hakata. Väga ebameeldiv igatahes.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nägin ka, kuidas purjus mees istus pargipingil ja loopis kõik oma pudelid jm pakendid maha pingi ette, kuigi prügikast oli ta kõrval käeulatuse kaugusel :O ta ei oleks pidanud isegi upitama, aga lihtsam oli vist visata alla kui kõrvale. Mul seest kihvatas, aga samuti ei julgenud ütlema minna. Suur ja purjus mees, räuskas seal ka veel

Please wait...
Postitas:
Kägu

Loomulikult ei viska prügi maha ja oma töökoha õuealalt olen ka teiste visatud prügi üleskorjanud ja prügikasti viinud. Eramaja hoovis seda prügiprobleemi inimeste poolelt ei ole enam, varesed vahel pillavad midagi. Lapsed väikestena ikka kippusid kärsitusest prahti mahaviskama, aga sundisin üleskorjama ja prügikasti viima.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Paraku loobivad ka soliidses eas ja viisaka välimusega inimesed prügi maha. Just hiljaaegu nägin, kuidas üks pere jalutas ja sõid komme, mis siis olid paberi sees ja no vanemad ees, lapsed järgi, jumala vabalt viskasid kommipaberid lihtsalt maha. No tegin neile märkuse, aga kuna meil oli erinev emakeel, siis kardan, et nad ei saanud sellest midagi aru.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui sina satuks mingisse saatesse, siis kas tõesti ütleksid kaamerasse vaadates, enda nime ja näoga, et jah, seni viskasin oma prahi auto aknast välja. Nüüd, tänu teie saatele olen hirmus tark, ja enam ei tee seda?

Mina küll nii ei oleks nõus! Aga see inimene oli nõus, sest tema seni tegi nii, ja tema jaoks oli see suur uudis, et prügi pannakse prügikasti. Seni oli see tema jaoks whtf!? teema. A la, mõni eputaja ja imelik teeb vaid nii… Tavalised inimesed käituvad teisiti.

Loomulikult ei tunnistaks ma seda kaamera ees. Selleks peab ikka eriti naiivne vōi lihtsalt rumal inimene olema. Sellepärast ma arvangi, et see oli telelavastus, sest ükski mōtlev inimene ei hakkaks televisiooni eetris oma patutegusid ülesse tunnistama. Mis siis, et nüüd käitub paremini. Need on vaid sōnad ja tegusid ei saa peale tema keegi tōestada, et ta paremini käitub.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei viska prügi maha ja ei käi teiste poolt mahavisatud prügi koristamas (Teeme ära vms). Ökomutt pole aga rumalusi ei salli.
Olen pudeleid/topse tühjendanud küll põõsa alla- vesi, mahlajook, külm kohv. Ma õpean lastele autos mitte söömist. Eesti ei ole nii suur riik, et selle läbimiseks võtab aega päevi. Paar tundi toiduta elavad kõik üle.
Inimesed on erineva taustaga. Õnneks meil teed ja tänavad väga puhtad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hiljuti kõndis minu ees ema kahe poisiga, viimased nii ca 5-6-aastased. Üks lennutas kommipaberi maha ja kui ma talle ütlesin, et ta üles võtaks, siis kehitas lihtsalt õlgu. Õnneks ta ema, kes kõndis mõni samm eespool, kuulis ka seda, küsis, et milles asi ja käratas poisile, et too üles võtaks 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vaadake palun selle naise esimest postitust ja mõistate, miks EI TOHI KUNAGI LOODUSES JA MUJAL PRAHTI MAHA VISATA.

https://www.facebook.com/mirjam.orav?__tn__=lCH-R&eid=ARBkhz1b5OfQeNNkpGkRl77FG0q5_6_RdfH4sAl9jB4G2vFX2lY6YN8U_X8VaXMUYOYAB76Ir4D41NWK&hc_ref=ARRoZahkHyFsZHhYNBv23i7cdijYVlWjnnBr8iymSZn5P8xv_TUhVN1saV2edqQJVTY&__xts__%5B0%5D=68.ARCXyKiHswJ48l26wFLwhBrtPIcX4YFj0s7iZSKj54XRZIxyzQPd0czuuB0Oakz_ZFC28wVwMzzeeeEhi68TLiElTGRE6P407fhKpP1Q-6eb-tJ6w7RppQH9wc2NZTq7xkSGiencGAWmSOB1p1lEUJFDGkul0rNjuHEKUHCClUlRCb5IFkjSr8joy-KQlxi67chIPU7movzsNuYuqO9D3b8RhU7US5zVegxPrYtu68WQHVAHVpHsBNMrOejM3-aP16fb1VE1dEjS1yuuvdCPVlyIa837HyzlC1xK

Please wait...
Postitas:
Kägu

Paraku loobivad ka soliidses eas ja viisaka välimusega inimesed prügi maha. Just hiljaaegu nägin, kuidas üks pere jalutas ja sõid komme, mis siis olid paberi sees ja no vanemad ees, lapsed järgi, jumala vabalt viskasid kommipaberid lihtsalt maha. No tegin neile märkuse, aga kuna meil oli erinev emakeel, siis kardan, et nad ei saanud sellest midagi aru.

Mõnes kultuuris ongi selline prügi mahaviskamine normaalne Aasias küll ja mujalgi. Kui esimest korda Hispaanias käisin siis otsisin baaris kohta või alust kuhu panna pähklikoored ja mingi praht oli veel. Ei leidnud ja palusin oma kohalikul kaaslasel küsida kuhu prügi panna. Tema vaatas mind veidra näoga ja ütles, et maha viska, kuhu siis veel. Mina tegin suured silmad, et kuidas nii, ruumis sees viskan prahi maha. Tema selgitas, et nii ongi kombeks ja küll pärast koristavad töötajad ära. Vaatasin seepeale ringi ja tõepoolest olid söögikohtade ja muude ruumide põrandad, tänavatest rääkimata, prahiga kaetud. Tänavatel mõni üksik prügikast ja minul kotis kaasas prügikott mida siis neisse üksildatese kastidesse panin. Loodetavasti on nüüd asjad paremad, aga kardan küll et ikka samamoodi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pärast laulupidu näidati päris pikka videot koristajate brigaadide tööst, kes olid seal ametis esimeste inimeste saabumisest kuni lõpuni ja veel tunde hiljemgi. Kogu aeg korjasid prügi kokku, kõik need tunnid järjest.
Nii kaare alt kui ka väljakult.
Ja oli ikka palju, mida korjata, mõlemal territooriumil.
Ilmselt ei need lauljad ega ka publik poleks nõus telekas tunnistama, et viskasid maha jah. No äärmisel juhul, et unustasid.
Usun küll, et esitati tasulist lavastust.
Tänapäeval võib küll palju kohata prügi laialiloopijaid, aga sellist lolli, kes ütleb, et ta ei teadnudki, et see halb oleks, sihukest vaevalt. Teist keegi tunneb kedagi, kes tõesti nii arvaks või?
Aga nn haridusfilme tehakse ju ikka, kusjuures üks pool peab ikka lollikesena esinema ja klipi lõpuks targaks saama. Sellised videod on ju üsna tavalised igal maal ja igas televisioonis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei viska.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lapsele õpetan ka, et ükskõik, kus sa ka ei viibi, tuleb enda järelt koristada ja mitte kunagi ei viska sodi sinna, kus liigud. Suures pildis- sa ei reosta ümbritsevat! Olen näidanud ka pilte, milliseks muutub kodu või loodus, kui enda järelt ei korista. Piltlikult- sa ei situ ju sinna, kus sa magad, kõnnid, sööd jne. Puhas endast lugupidamise küsimus ja suure pildi nägemine/mõistmine. Prügiga pole ka nii, et mis silmist, see läinud! Viskad maha küll, aga see ei kao ära sealt. Keegi peab selle ära korjama ja kui ei korja, siis tulemus ongi prügi sees elamine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei usu, et tasuline lavastus – isegi siin teemas ju mitu tükki kirjutavad, et loobivad õunasüdameid ja banaanikoori maha ja ei pea seda sugugi valeks, kuigi need on tegelikult suhteliselt suur ja silmatorkav prügi; mis siis, et biolagunevad, koerasitt on ka biolagunev, ometi nõutakse selle ärakoristamist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei usu, et tasuline lavastus – isegi siin teemas ju mitu tükki kirjutavad, et loobivad õunasüdameid ja banaanikoori maha ja ei pea seda sugugi valeks, kuigi need on tegelikult suhteliselt suur ja silmatorkav prügi; mis siis, et biolagunevad, koerasitt on ka biolagunev, ometi nõutakse selle ärakoristamist.

Õunasüdamed ja banaanikoored pole mitte ainult biolagunev prügi vaid need süüakse enamasti lindude-loomade poolt ära. Või tõesti mädanevad kiirelt. Ja keegi ei kurda, et astus õunasüdamele, jube, king määrdunud!
Koerasitta ei söö keegi. Sisse astuda on rõve. Kuigi jah, kõduneb ka üsna ruttu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei ole see koerasitt nii kiiresti üldse lagunev. Lõpuks ju kuivad valgeks nagu kivi. Muideks seda ei tohi panna ka näiteks komposti kastidesse. Miks, seda ma ei tea täpselt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Metsas võin küll banaanikoore või virsikukivi lihtsalt maha visata. Paberti, kilet jms mitte kunagi ja mitte kuskil. Autos on mul kindalaekas mõned vanad saiakotid, sinna panen. Nohurätid korjan nutsakusse ja viskan kuskile prügikasti.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Erinev kultuuritaust?
Mulle tuli eelmisel suvel välismaalt külaline – ikka üsna kaugelt (st teiselt mandrilt). Mingil hetkel tahtis burgerit ja peale söömise lõpetamist viskas paberi maha. Ma tegin suured silmad ja näitasin prügikasti poole. Tema tegi jälle prügikasti nähes suured silmad. Ongi kultuuride erinevus. Meil siin ei ole kombeks prügi maha visata. Aga nemad seal viskavadki prügi maha, sest hiljem koristatakse see nagunii ära. Ja prügikaste polegi (need vähesed, mis kunagi olid, on kõik terroriohu tõttu ära korjatud – terroristid peidaksid pomme nendesse).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Õunasüdame olen küll põõsasse visanud, kui keegi ei näe. Tavaliselt on see õun ka kuskilt nopitud, kui mõni üksik puu on suvalises kohas kasvama hakanud. Kui mõni hingeline juures oleks, siis ei teeks sedagi. Autoaknast välja ei viska igal juhul mitte ühtegi asja, mingi paberi vm ikka leiab, kuhu südamik panna. Nii maast madalast juba see prügi õigesse kohta viskamise komme sisse harjutatud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu Hispaanias käigud jäävad juba 5+ aasta taha, siis küll ei näinud prahi mahaviskamist. Ma olen ainult Madriidis ja Barcelonas käinud, vb suuremates linnades on rohkem prügikaste või töötajaid, kes kiiresti ära koristada jõuavad. Igatahes ei silmanud kedagi, kes maha oleks prügi visanud. Eriti siseruumis. Eestis ma ka prahti maha ei viska, lastel ka ei luba. Kuigi see muutub järjest raskemaks, sest prügikastide arv tänavatel muudkui väheneb. Enamasti ei õnnestugi varem kuhugi visata, kui alles kodus.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 54 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas teie viskate prahi maha?