Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas teie viskate prahi maha?

Näitan 24 postitust - vahemik 31 kuni 54 (kokku 54 )

Teema: Kas teie viskate prahi maha?

Postitas:
Kägu

Ei ole siin mitte mingit kultuuritausta erinevust, vähemalt mitte Euroopa piires. On kas palju või vähe raha. Siin ka käod kõik teavad ja oma lapsi õpetavad, keegi kuskil prügi maha ei viska. Huvitav küll, kust tulevad siis kõik need tonnid, mis Teeme ära igal aastal kokku korjab? Ja mitte ainult Eestis.
Ma olen elanud mingi aja Saksamaal, ühes keskmise suurusega linnas. Prügikaste on tänavapildis pea võimatu leida, no parkides on ikka mõned. Kusjuures mõned prügikastid parkides pannakse talveks puhkusele, st viiakse minema või pole kotti sees ja põhi on alt lahti võetud. Sest talvel ju ei passita pargis. Samas tänavad on kõik puhtad kui lakutud. Hakka või uskuma, et sakslased ei loobi sodi maha. Jee rait. Tänavapuhastusbrigaadid uhavad iga päev, Nilfiski pesuautod ja mehikesed lehepuhuritega, kes prahi autole kõhu alla suunavad. Pargid ja mänguväljakud korjatakse iga päev puhtaks, kusjuures need pesijad ja korjajad tulevad eri aegadel, et ikka vähem aega sodine oleks. Kui aga juhtub olema pühad, streik, mingid ilmaolud, mille peale ametühing kisama pistab (nt praegu +40 kraadi), siis ilmutab linn oma tõelist palet – kõik on räpane. Pole prügikaste, lendab prügi tänavale.
Samas nt käies reisil Bulgaarias, Varnas on prügikastid iga mõnekümne meetri peal. Parkides pea iga pingi kõrval. Arvake, kas seal on puhas? Ei, kõik on räpane, kodutud loomad paljunevad ja õilmitsevad, kajakakolooniad asustavad kõiki parke ja tänavatel vedeleb kurat teab mida. Prügikaste on, prügi lendab tänavale.
Eestis ka prügikastidest puudust pole, küll aga tänavapuhastajatest. Kus juba sodi ees, sinna teadupärast tuleb juurde ka. Ja see ei lõpe, sest on mingi kontingent, vist invaliidid, kelle käsi ei jõua prahti nii kaua peos hoida, et prügikastini jõuda. Suitsetajad on nt sellised, konid ei kao iial tänavapildist. Nikotiin vist kahjustab seda aju osa esimesena, mis teab, kuhu prügi käib. Kuidas muidu seletada, et näpud jaksavad küll suitsu suuni tõsta, aga prügikastini mitte…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pärast laulupidu näidati päris pikka videot koristajate brigaadide tööst, kes olid seal ametis esimeste inimeste saabumisest kuni lõpuni ja veel tunde hiljemgi. Kogu aeg korjasid prügi kokku, kõik need tunnid järjest.

Nii kaare alt kui ka väljakult.

Ja oli ikka palju, mida korjata, mõlemal territooriumil.

Ilmselt ei need lauljad ega ka publik poleks nõus telekas tunnistama, et viskasid maha jah. No äärmisel juhul, et unustasid.

Usun küll, et esitati tasulist lavastust.

Tänapäeval võib küll palju kohata prügi laialiloopijaid, aga sellist lolli, kes ütleb, et ta ei teadnudki, et see halb oleks, sihukest vaevalt. Teist keegi tunneb kedagi, kes tõesti nii arvaks või?

Aga nn haridusfilme tehakse ju ikka, kusjuures üks pool peab ikka lollikesena esinema ja klipi lõpuks targaks saama. Sellised videod on ju üsna tavalised igal maal ja igas televisioonis.

Aga kas sa ise käisid laulupeol? Mina käisin esimesel kontserdil ja tegin mitu pilti kontserdi lõpus, et teistele näidata KUI PUHAS kõik oli. Mina olin oma suguvõsaga murualal. Kõik inimesed ümbertringi korjasid kontserdi lõpus prügi kokku ja viisid prügikastidesse. Murule jäi mõni üksik kribal – need tõenäoliselt olid jäänud hajameelsusest või kukkunud kellegi käest kogemata.
Laulupeo prügi teemal oli Õhtulehes ka artikkel ning kommentaarides kõik mõnitasid kõiki kohalkäinuid, aga kommenteerijatest kohal polnud keegi ise peol osalenud. Postitasin minagi oma arvamuse, et kõik jäi väga puhas ja tegin sellest ka pilte, et võin täitsa vabalt neid toimetusega jagada ja teate mis? Mu kommentaar kustutati ära! Korraks oli see üleval, aga natukese aja pärast juba kadunud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kultuurne inimene ei viska kuskil prahti maha. Ei Hispaanias, ei Saksamaal, ei meil. Need on need harimata madalapalgalised poenurga taga õllejoojad, kes on paremate ja targemate peale vihased ja elavad nii oma frustratsiooni välja, et “las teised koristavad”. Iga inimene, kes on elus korralikult tööd teinud, oskab hinnata ka teiste inimeste tööd.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vaat kus lugu, koerakaka on segajääde: https://bioneer.ee/mida-teha-koerakakaga

Aga muidu – linnas on biolagunevate jäätmete maha viskamine lootuses, et see seal ise ära utiliseerub, mõttetu. Linnas on pinnas enamasti asfalt või sillutis ja vähesed haljasalad ei tule linnainimeste banaanikoortega toime. Teisalt ei ole pargis murul käies mädanenud õuna sisse astumine sugugi meeldivam kui koerakakahunniku sisse astumine. Võimalusel peaks kasutama biojäätmete kogumiskasti.
Autoaknast ei tohi prahti välja heita juba sel lihtsal põhjusel, et see võib ohustada taga sõitvaid autojuhte.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Noh ja seda, et prahti ei tohi maha visata, õpetas ema mulle juba 40 aastat tagasi, seega ei peaks see mingi erakordne uudis olema tõesti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah viskan.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Täna hommikul vaatasin saadet “Mõistlik või mõttetu”. Seal oli täiesti normaalse välimuse ja olemusega keskealine naisterahvas, täiesti selline, kellest ei oskaks midagi imelikku või halba eeldada, kes ütles, et nüüd (pärast saadet) ta enam ei viska auto aknast prügi välja. Et varem loomulikult viskas ta kõik pudelid, purgid, kile- ja paberkotid autoaknast välja, sest nii oli mugavam. Aga nüüd, (vist saate õpetusejärgselt) on tal autos kotike, kuhu reisi ajal kogunenud prügi visata.

Tunnistan täiesti ausalt, et ma ei ole mingi ökomemm, aga selline asi võttis küll sõnatuks. Mis mõttes??? Ma mõtlesin, et niimoodi teevad asotsiaalid ja hariduseta töllid. Aga et keskmine inimene ütleb kaamerate ees, et pidas normaalseks prügi viskamist autoaknast välja….?

Paar päeva tagasi. Nägin ka ühe väikelinna keskuses pilti, kus kaks “härrat” tulid välja kuskilt burgeriputkast ja viskasid paberi lihtsalt muru peale. Ma ikka kohe tükk aega mõtlesin… Miks peab niimoodi tegema, kui umbes 5 meetri kaugusel on prügikast. No, ei mahu mulle pähe!

Kuidas teil selliste teemadega on suhted? Kas peate elementaarseks, et prügi käib prügikastis või seal, kus parasjagu asi käest maha kukub või vajalik enam pole?

Kas selles saates oli perekond Metsala?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kiiresti biolagunevad jäätmed, nagu siin mainitud õunasüdamed, ploomikivid jne, viskan loomulikult kuskile põõsasse, õunasüdameid olen ka autoaknast välja loopinud. Banaanikoored, mis reeglina rohkem silma riivavad, olen tänaval prügikasti visanud, metsas sambla alla torganud. Mitte lagunev prügi on kogu aeg läinud prügikasti ja seetõttu ei jõudnud ma vahepeal ära kiruda, kui Tallinna vanalinnast suures pommihirmus mingil ajal kõik prügikastid ära korjati, siis tekkis tahtmine protestiks pürgi tänavale maha visata, aga loomulikult ma seda ei teinud – lastetuba on lihtsalt selline.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olin pealnägijaks just Stroomil, kus 50-ndates paar, viisakalt riides, rääkides eesti keeles viskas härra nii möödaminnes tühja õllepurgi lihtsalt muru peale. Olin nende vaateväljast kaugemal ja pikali. Oleks võinud hõigata vms aga kuna võttis korra sõnatuks ja nii nad läinud olidki. Eeldasin ka varem, et rohkem vene rahvusest need prügiloopijad. Aga viimasel ajal just vaatan, et vene pered peale oma grillpidu siin Stroomis oma prügi kokku korjavad ja platsi puhtaks teevad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Perekoolikad VISKAVAD ainult toitu ahju/ külmkappi, pesu masinasse, teised riided selga, lapse kooli ja tohutult vaimukaid nalju. Prügi nad ei viska kuskile, enamusel ju ei tekigi seda: elatakse kuuekesi, kellest paar on mähkmetes imikud, aga 140l prügikonteiner ei saa poole aastaga ka täis. Kõik on kangesti keskkonnateadlikud, igast talgust ja koristuspäevast võetakse kogu suguvõsaga osa. Tekib küsimus, et kes need reostajad siis on? Vaevalt, et see üksainuke tädi?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Perekoolikad VISKAVAD ainilt toitu ahju/ külmkappi, pesu masinasse, teised riided selga, lapse kooli tohutult vaimukaid nalju. /…/Tekib küsimus, et kes need reostajad siis on? Vaevalt, et see üksainuke tädi?

Oot, kas sul on mulje, et Perekoolis käib mingi arvestatav läbilõige Eesti elanikkonnast?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Perekoolikad VISKAVAD ainilt toitu ahju/ külmkappi, pesu masinasse, teised riided selga, lapse kooli tohutult vaimukaid nalju. /…/Tekib küsimus, et kes need reostajad siis on? Vaevalt, et see üksainuke tädi?

Oot, kas sul on mulje, et Perekoolis käib mingi arvestatav läbilõige Eesti elanikkonnast?

Loomulikult!

Please wait...
Postitas:
Kägu

ainuke paber mis maha viskan, on WC- paber, kui pissil käin metsa all 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Maha ei viska prügi. aga mõnede asjade suhtes ei tea, kuidas oleks parem. Nt tühi taara, mida mina kanda ei viitsi. aga keegi teine lausa otsib seda. ilmselt oleks parem viia prügikasti kõrvale? selle peale keegi korralik kodanik jälle pahandab, et kas raske on prügikasti panna.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja sa arvad, et see sinu metsa alla visatud pissipaber on mingi eriliselt esteetiline vaatamisväärsus või? Rõve.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tundsin, et peaksin sekkuma ja neile midagi ütlema, aga täitsa ausalt – ei julgenud.

Mina olen küll öelnud. Nagu Vana Toomas filmis ütles: “Kodanik, te kaotasite vist midagi.”
Ise prügi maha ei loobi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja sa arvad, et see sinu metsa alla visatud pissipaber on mingi eriliselt esteetiline vaatamisväärsus või? Rõve.

Miks sa seda seal vaatamas pead käima?
WC paber on biolagunev, see on ok metsa jätta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks sa seda seal vaatamas pead käima?

WC paber on biolagunev, see on ok metsa jätta.

See tuleb torgata sambla alla, mitte lehvima jätta. Samuti pead oma väljaheitele mulda peale kraapima, mitte aurava hunniku sinna vedelema jätma.

õunasüdameid olen ka autoaknast välja loopinud.

Ja kui see sinu õunasüda tagasõitja autole vastu klaasi lärtsatab? Mõtle palun natuke. Asfaldil pole see ka oma õiges kohas. Õunasüdant sööma tulevad loomad saavad maanteel surma või häirivad liiklust, ka biolagunemine ei toimu seal piisavalt kiiresti ja kui toimuks, siis maantee asfaltkate tegelikult ei vaja huumusega võidmist. Õunasüdame metsa alla viskamine on OK, aga miks sa arvad, et autoaknast visates see just sinna satub?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Maksimum, mis mul käest visates läheb, on õunasüda või jäätisepulk metsas (st kohas, kus see ka laguneb ja kellelegi ette ei jää). Ei ole mind õpetatud prügi maha viskama (sain kõvasti pahandada, kui proovisin lapsena, sama minu lastega, olin loodusesõber, kellel loomulikult ka ei sobi loodust risustada). Vahel olen seenel käies kilekotiga teiste salatikarpe ja pudeleid metsast ära toonud. Osalt just sellepärast, et lapsed seda käitumist näeks ja õpiks, et merre pudeleid ei viska, sest meri peksab need rannal puruks ja kilekotti lämbuvad linnud jne.
Mina ei tea, mis ajuehitusega on rehvide või m66bli metsa alla vedajad (kui jäätmejaam võtab neid tasuta!) jne, ei hakka ka kunagi mõistma. Loodan, et minu lastest ei saa kunagi selliseid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Täna hommikul vaatasin saadet “Mõistlik või mõttetu”. Seal oli täiesti normaalse välimuse ja olemusega keskealine naisterahvas, täiesti selline, kellest ei oskaks midagi imelikku või halba eeldada, kes ütles, et nüüd (pärast saadet) ta enam ei viska auto aknast prügi välja. Et varem loomulikult viskas ta kõik pudelid, purgid, kile- ja paberkotid autoaknast välja, sest nii oli mugavam. Aga nüüd, (vist saate õpetusejärgselt) on tal autos kotike, kuhu reisi ajal kogunenud prügi visata.

Tunnistan täiesti ausalt, et ma ei ole mingi ökomemm, aga selline asi võttis küll sõnatuks. Mis mõttes??? Ma mõtlesin, et niimoodi teevad asotsiaalid ja hariduseta töllid. Aga et keskmine inimene ütleb kaamerate ees, et pidas normaalseks prügi viskamist autoaknast välja….?

Paar päeva tagasi. Nägin ka ühe väikelinna keskuses pilti, kus kaks “härrat” tulid välja kuskilt burgeriputkast ja viskasid paberi lihtsalt muru peale. Ma ikka kohe tükk aega mõtlesin… Miks peab niimoodi tegema, kui umbes 5 meetri kaugusel on prügikast. No, ei mahu mulle pähe!

Kuidas teil selliste teemadega on suhted? Kas peate elementaarseks, et prügi käib prügikastis või seal, kus parasjagu asi käest maha kukub või vajalik enam pole?

Ma pole isegi lapsena prügi maha visanud, saati siis nüüd, täiskasvanuna.

Paar aastat tagasi juhtus seik, et läksime lapsega mööda linnatänavat. Järsku jäi ta seisma ja jooksis tagasi. Kui uuesti minuni jõudis, uurisin, et milles asi. “Ma viskasin kommipaberi maha. Tahtsin teada mis tunne on. Paha oli, jooksin võtsin üles.”

Alevikus, kus ma üles kasvasin, ei visanud keegi prügi maha. Vaatamata sellele, et meie tänavatel ei olnud prügikaste. Kui linna kooli läksin, oli ikka väga imelik kui keegi prügi viskas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Loomulikult!

On esindatud ühtlaselt mehed ja naised 15-74 (see on tavaline veebiuuringute eavahemik), maalt ja linnast, lastega ja lasteta, üksikud ja abielus?
No ei 🙂 PK on üks kitsas inimrühm.

Mis sa pakud, palju mehi vanuses 51-74 siin käib igakuiselt? Protsentidest internetikasutajate hulgas. Või naisi 17-21? Või mehi vanuses 21-26? Või naisi 65-74? Või naisi 15-18? Või mehi 35-41? Ma päevast ei hakka isegi rääkima. Kas see on mingi represantiivne valim?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Käisime just ühes Eesti väiksemas linnas puhkamas ning nägime, kuidas vanemas keskeas proua jalutas koeraga promenaadil. Vaatasime veel eemalt, et ilus husky. Kui nendega kohakuti jõudsime, sättis koer ennast paksemat häda tegema, kohe oli aru saada, et koeral kõht lahti, see hais oli ikka võigas ning ulatus kümmekonna meetri kaugusele. Ise pole koeraomanik ja tekkis küsimus, et kas selliseid koera väljaheiteid ei koristatagi? Nii palju kui nägime, siis see ei olnud päris vedelik, mida ilmselt keeruline koristada. See proua igatahes ei teinud midagi ja tal ei tundunud ka mingeid kotikesi selleks kaasas olevat

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ei viska MITTE midagi maha ega loodusesse.

Kui ise ei taha näha põõsa alla teise inimese kakast paberit või jäätisepulka (oo, saa võrratu looduse”sõbrast” mats) siis ka ise ei viska.
Austus looduse ja TEIE vastu on nii suur, et te isegi ei saa teada, et mina või minu pere enne teid olen käinud metsas, pargis või laulupeol. Lihtne!

Aga eks igaüks oma tasemel muidugi – kel kakapaber, kel jäätisepulk, kel õllepurk – sama seltskond olete kõik. Ma näen teie jälgi ja loodus näeb ka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Reegel on, et kohad, kuhu autoga ligi saab, on räpased. Jalgsimatkajad aga suudavad oma prüügi kaasa võtta. Täielik müstika minu jaoks – kuidas ei jaksa seesama auto, mis täis pakendid kohale tõi, tühje ära viia?Teine küüsimus prügistajatele – kas te käite igal pool vaid ühe korra? Kui mitte, siis kas polegi ebameeldiv räpasesse kohta tagasi tulla?

Please wait...
Näitan 24 postitust - vahemik 31 kuni 54 (kokku 54 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas teie viskate prahi maha?