Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas teil läheb ka süda pahaks, nähes töökuulutustes lauset algusega

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 66 )

Teema: Kas teil läheb ka süda pahaks, nähes töökuulutustes lauset algusega

Postitas:
Kägu

“otsitakse särasilmset….” – teades meie palku? Mis see tähendama peaks?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei lähe.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul läheb süda pahaks, kui loen, et kollektiiv on nooruslik ja hästi palju tehakse koos ja kõik on nagu üks pere.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, särasilmset, patriooti, tööle täielikult pühendunud ja no üleüldse sellist, kes ainult elabki töö ja väikese palga nimel ja jätab oma pere kus seda ja teist ka maha.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

eks tuleb siis 100 rindu tõmmata, et vestlusel särama hakkaks… ajab jah oksele

Please wait...
Postitas:
Kägu

arvestades depressiooni sagedust kasvõi siingi foorumis, tundub selline kuuluts lausa ahistamisena.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul ajab närvi mustaks “konkurentsivõimeline palk”. Reaalsuses on see miinumum+heal juhul paarsada.
Samuti on pakkumistes “ühisüritused”. Ahsoo, ka tore, aga ma käin tööl oma perele raha teenimas ja töövälise aja eelistan lähedastega veeta.
Ükskord oli boonusena välja toodud, et palk laekub palgapäeval. See võttis küll silma märjaks. Ei saanudki aru, kas nutust või naerust.
Üldiselt soovitan tööandjatele kahte väga head reklaamlauset – palk minimaalselt 1500 kätte ja ülemus on inimene. Kõik. Rohkem poleks vaja ilustamise peale kulutada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul läheb süda pahaks, kui loen, et kollektiiv on nooruslik ja hästi palju tehakse koos ja kõik on nagu üks pere.

Tüüpiline Eesti pere on selline, et pereliikmed on aina hambus, kisuvad, kaklevad, kaebavad teineteise peale või ei suhtlegi omavahel, et sellisesse toredasse peresse peaks keegi minna tahtma ja veel väljaspool tööd ka aega veetma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Süda pahaks ei lähe, aga silmi pööritama panb küll. Ma isegi aiman, mida nad silmas peavad (teotahteline, mitte viriseja, mitte negativistlik), aga no natuke originaalsust võiks ju töökuulutuses olla.

Teine asi, mis mind paneb kulmu kergitama, on need lõpmatud kuulutused, kus pakutakse nooruslikku kollektiivi. Keda see peaks huvitama?

Kui olin 22, läksin pärast kõrgkooli tööle asutusse, kus ma olin kõige noorem ja teised olid 35 eluaastat kuni 70+. Oli tõesti huvitav rääkida igas vanuses inimestega – õhtud veetsin niikuinii omavanustega.

Senini ma eelistan töökohti, kus on vanu ja noori, mehi ja naisi – igaltühelt on midagi õppida ja jube lahe on endast 30 aastat vanema või noorema töökaaslasega samu nalju naerda või samal tasemel võrdsetena tööasju ajada. Praegugi on mul toas inimesi vanuses 23 kuni 68 ja päevasündmusi ja tööasju arutame ikka võrdsetena, samas noored hoiavad vanemaid kursis noorte elu ja kõnepruugiga ning nooremad küsivad väga sageli vanematelt ka eraelulisi pisikesi kogemusi. Mida emalt-isalt iial ei julgeta ega taheta küsida, sest nemad kipuvad õpetlikult vastama ja pärats pikalt sel teemal heietama või seda peas keerutama.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mind ärritavad igasugused -võimelised lõpuga kirjeldavad omadussõnad.
Arenemisvõimeline; konkurentsivõimeline jms – see viitab, et ollakse võimelised, aga ei pruugita seda teha…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mind ärritavad igasugused -võimelised lõpuga kirjeldavad omadussõnad.

Arenemisvõimeline; konkurentsivõimeline jms – see viitab, et ollakse võimelised, aga ei pruugita seda teha…

Seega sa pole mitte ärritumisvõimeline vaid ärrituv, sest sa oled nii võimeline ärrituma kui ka teed seda. Pane CVsse 🙂
Nali, ära kurjusta.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kas just südame pahaks, aga imelik on küll lugeda imalat töökuulutust, eriti kui ma veel ise seal töötan ja tean, et asjad pole kaugeltki nii.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mind ajavad naerma töökuulutused, kui otsitakse särasilmset õpetajat, kes ei karda väljakutseid. Ühesõnaga, otsitakse hullu, kes peab tegema hullu tööd.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, see ‘śärasilmne”hakkab ikka vastu küll.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mind häirib veel lisaks, kui mingi kindla ametinimetuse all otsitakse hoopis teise ameti spetsiifilist töötajat. Näiteks turundusjuhi tööpakkumises tuleb töökirjeldusest välja, et tegelikult vajatakse müügiesindajat.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ehh

“otsitakse särasilmset….” – teades meie palku? Mis see tähendama peaks?

Peab ikka väga nõrk vaimne tervis olema, kui sellisest asjast paha hakkab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Coop Kokad otsib pidevalt asendamatut töötajat. Samas nende pakutav palk on väike ja nii nad arvatavasti jäävadki otsima.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Peale särasilmsuse soovitakse veel lisaks:
a) positiivsust (ole oma pisku palga juures positiivne)
b) stressitaluvust (talu kõike, mida ülemuse sülg suhu toob)
c) huvi kõige uuega kaasa minna (kui kuivanud pastakas enam ei kirjuta, siis ime seda, kuid ära esita uue kirjutusvahendi ostutsekki)
d) leidlikkust (mida leidlikumalt klientidele valetad, seda parem)
e) kohusetunnet (ka peale tööaega tööle jääda, tasuta loomulikult)

jne

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle üldse ei meeldi töökuulutused, kus lõpus veel lause “võimaus töötada heas ja arenevas ettevõttes” või “võimalus töötada väärikas majas”. Miks üldse mingi töökoht peaks andma mulle võimaluse nende juures töötada? Tundub kuidagi pealepressiv ja kui ma peakski minema sellisesse ettevõttesse siis ilmselt kuklas tiksus koguaeg, et milline võimalus see ikka minu jaoks on. Suurepärane!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eks need särasilmsed kuulutused kõlavad maakeeli tõesti, et otsime lolli. Ja lolle leidub alati.
Parim töösuhe on selline, kus palga ja töökoormuse suhe on just sinu jaoks tasakaalus ja mõlemad osapooled täidavad vastastikku oma kokkuleppeid ja etteheited öeldakse üksteisele avalikult välja ning need lahendatakse rahulikult ära.
Me kõik oleme inimesed selle sõna parimas ja halvimas tähenduses ja parimas tähenduses ülemust ei ole olemas.
Kui koostöö sujub, siis see ongi parim töösuhe, mida üldse tahta võib.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teine asi, mis mind paneb kulmu kergitama, on need lõpmatud kuulutused, kus pakutakse nooruslikku kollektiivi. Keda see peaks huvitama?

Mind küll huvitab. Nooruslik tähendab elurõõmsat, positiivset, sooja ja head. Nooruslik ei tähenda, et seal noored inimesed töötavad. Olen ise nooruslik, mu lähim sõpruskond ning töökollektiiv samuti. Pean seda oma igapäevases elus väga oluliseks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina töökuulutuste koostajana ütlen, et meil ka kirjas sõna ” konkurentsivõimeline”. Küll aga lisame sinna juurde veel ühe sõna – “valdkonnas”. Ja me ei valeta. Oma alal maksamegi hästi. See, et nii mõneski teises valdkonnas saab palju rohkem, on kahjuks reaalsus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nooruslik tähendab elurõõmsat, positiivset, sooja ja head. Nooruslik ei tähenda, et seal noored inimesed töötavad. Olen ise nooruslik, mu lähim sõpruskond ning töökollektiiv samuti. Pean seda oma igapäevases elus väga oluliseks.

Et vaatad töökuulutuses nooruslik kollektiiv ja mis pärast selgub – grupp elurõõmsaid pensionäre? 😀

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Et vaatad töökuulutuses nooruslik kollektiiv ja mis pärast selgub – grupp elurõõmsaid pensionäre? 😀

Miks mitte, meie kollektiiv on kindlasti nooruslik, inimesed on vanuses 33-53. Töötame, naerame, kurvastame ja hoiame ning austame üksteist. Ja meile meeldib tööl käia. Sest nalja saab kõvasti.
Sa arvasid, et nooruslik tähendab 18-20 aastaseid?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina töökuulutuste koostajana ütlen, et meil ka kirjas sõna ” konkurentsivõimeline”. Küll aga lisame sinna juurde veel ühe sõna – “valdkonnas”. Ja me ei valeta. Oma alal maksamegi hästi. See, et nii mõneski teises valdkonnas saab palju rohkem, on kahjuks reaalsus.

See konkurentsivõimeline on minu meelest tühisõna. Kõik töökuulutused millegipärast kubisevad tühjadest sõnadest, stampväljenditest, loosungitest, mis tegelikult ei kõneta kedagi. Konkreetsust on vaja. Minu meelest võiks olla konkreetse nõudmise taga ka põhjendus, miks justnimelt seda oskust vaja on (a la hea pingetaluvus – palju probleemseid kliente vms, inglise keele oskus – väliskliendid jne). Siis ei oleks need “nooruslik kollektiiv”, “hea pingetaluvus” ja “särasilmsus” tühjad sõnakõlksud, vaid tekib reaalne teadmine inimesel tööst ja oskab ka oma sobivust ja oskusi vastavalt sellele hinnata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks mitte, meie kollektiiv on kindlasti nooruslik, inimesed on vanuses 33-53. Töötame, naerame, kurvastame ja hoiame ning austame üksteist. Ja meile meeldib tööl käia. Sest nalja saab kõvasti.
Sa arvasid, et nooruslik tähendab 18-20 aastaseid?

Ma oleks pakkunud kuni 30, või siis äärmisel juhul selline 35 käiks ka. Aga 70-aastastest koosnevat kollektiivi ei saa kuidagi nooruslikuks nimetada. Okei võib olla ongi toredad memmed-taadid, töötavad rõõmuga, on elurõõmsad ja positiivsed jne..aga ikkagi nooruslik kollektiiv tähendab midagi muud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ga ikkagi nooruslik kollektiiv tähendab midagi muud.

…ütled sina?

Please wait...
Postitas:
Kägu

…ütled sina?

Mina ikka 😀
Õige oleks nimetada meeldiv kollektiiv vms.. Kui vana või nooruslik see on, see ei oma tähtsust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma oleks pakkunud kuni 30, või siis äärmisel juhul selline 35 käiks ka. Aga 70-aastastest koosnevat kollektiivi ei saa kuidagi nooruslikuks nimetada. Okei võib olla ongi toredad memmed-taadid, töötavad rõõmuga, on elurõõmsad ja positiivsed jne..aga ikkagi nooruslik kollektiiv tähendab midagi muud.

nooruslik ‹-liku, -likku 30› ‹adj› Sõnaveeb
noor(t)ele omane; noorena näiv v. tunduv. Üliõpilastes on nooruslikku teotahet. Poisid asusid noorusliku tuhinaga teele. Nooruslik rännulust. Nooruslik vanaema. Ta on säilitanud noorusliku figuuri, rühi. Tal on nooruslik nägu, pilk, hääl. Nooruslikud säravad silmad. Astub kergel nooruslikul sammul. Ta on oma aastate kohta üllatavalt nooruslik, näeb õige nooruslik välja. Naeratab noorusliku kelmikusega. Noor ta enam pole, aga nooruslik küll.

Please wait...
Postitas:
Kägu

nooruslik ‹-liku, -likku 30› ‹adj› Sõnaveeb
noor(t)ele omane; noorena näiv v. tunduv. Üliõpilastes on nooruslikku teotahet. Poisid asusid noorusliku tuhinaga teele. Nooruslik rännulust. Nooruslik vanaema. Ta on säilitanud noorusliku figuuri, rühi. Tal on nooruslik nägu, pilk, hääl. Nooruslikud säravad silmad. Astub kergel nooruslikul sammul. Ta on oma aastate kohta üllatavalt nooruslik, näeb õige nooruslik välja. Naeratab noorusliku kelmikusega. Noor ta enam pole, aga nooruslik küll.

No ma tean isegi, mis sõna nooruslik tähendab. Aga töökuulutustes on asjal väheke teine mõte, selles kontekstis tähendab nooruslik kollektiiv noori inimesi.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 66 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas teil läheb ka süda pahaks, nähes töökuulutustes lauset algusega