Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas teil läheb ka süda pahaks, nähes töökuulutustes lauset algusega

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 66 )

Teema: Kas teil läheb ka süda pahaks, nähes töökuulutustes lauset algusega

Postitas:
Kägu

No ma tean isegi, mis sõna nooruslik tähendab. Aga töökuulutustes on asjal väheke teine mõte, selles kontekstis tähendab nooruslik kollektiiv noori inimesi.

Vot ei tähenda. Kollektiiv noori inimesi kirjeldatakse kui “noor kollektiiv”, mitte “nooruslik kollektiiv”.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Vot ei tähenda. Kollektiiv noori inimesi kirjeldatakse kui “noor kollektiiv”, mitte “nooruslik kollektiiv”.

Noor kollektiiv tähendab noort kollektiivi, kes on alles koos alustanud töötamast. No kui kamp on 1-2 aastat koos olnud, siis saab öelda, et noor kollektiiv. Ehk siis kollektiiv on noor..1-2 aastat vana.

Ma tunneks end küll petetuna, kui töökuulutuses kirjas, et nooruslik kollektiiv ja siis tööle asudes selguks, et tegemist viie 70+ aastase daamiga, kes igati krapsakad ja energilised.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma tunneks end küll petetuna, kui töökuulutuses kirjas, et nooruslik kollektiiv ja siis tööle asudes selguks, et tegemist viie 70+ aastase daamiga, kes igati krapsakad ja energilised.

Tööle asudes selguks? Tööruumid ja inimesed vaatad ju ikka enne tööleasumist üle ja küsimused selle kohta, mida näha ei ole, esitad ju samuti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tööle asudes selguks? Tööruumid ja inimesed vaatad ju ikka enne tööleasumist üle ja küsimused selle kohta, mida näha ei ole, esitad ju samuti.

Mismoodi ei tea? Lähed tööintervjuule ja siis kukud tööruume ja kogu kollektiivi puistama või? Et näidake nüüd ette, kes teil siin töötavad. Samuti ei hakka ju urgitsema töövestlusel, et mis vanuses te töötajad on..see on vanuseline diskrimineerimine. Ja seda enam, et töökuulutuses on ju välja toodud – nooruslik kollektiiv. Seda ei pea hakkama töövestlusel lahkama, et kui nooruslik see ikkagi on.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mind ka see nooruslikkus ei huvita. Tahaks täiskasvanulikus kollektiivis töötada, pole oluline, kas kolleegid on krapsakad ja särasilmsed või mitte. Peaasi, et on asjalikud ja meeldivad inimesed, kellega saab vajadusel koostööd teha ja kes ei käitu kui algklassilapsed.

Please wait...
Postitas:
Kägu

“Pingetaluvus/stressitaluvus” – kas on reaalselt mõni inimene, kes kandideerides mõtleb et ups, ma ei talu ju üldse stressi, jätan kandideerimata? Samamoodi, kui küsida siis peab absoluutselt iga kandideerija ennast sõbralikuks, positiivseks, meeskonnamängijaks jne. Täiesti mõttetud sõnakõlksud. Teiseks see näitab juba ette ära, et töö on närvesööv või kollektiivis tekib tihti kiskumisi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul läheb süda pahaks, kui loen, et kollektiiv on nooruslik ja hästi palju tehakse koos ja kõik on nagu üks pere.

Ma olen alati tahtnud teada, mismoodi tööandja, kes kuulutuses selle välja on reklaaminud, tagab “meeldiva ja sõbraliku kollektiivi”. Kas minul kui töötajal, on õigus hiljem tööandjalt midagi nõuda, kui tema oma lubadust ei täida?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ootan aega kui meie töökuulutustes tuleb ka kohustuslikuks ära märkida palk nagu on see Lätis (või oli see Leedus?).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul läheb süda pahaks kui tehakse tööpakkumine, öeldakse palgaks üks number ja kui oled tööle asunud, hoopis teine. Nii mul just hiljuti juhtus. Suisa nii ekstreemselt, et alguses pakuti katseaja palgaks 1200, pärast öeldi bruto 700. Loomulikult ma sinna ei jäänud, otsige oma lolli… Vastutusrikas vaimne töö. Isegi survevoolikuga taldrikukastja saab rohkem.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ega tööandja ei jaga mingist kastist raha laiali.
Kui inimene ettevõttele raha sisse ei too siis ei saa ka palka maksta.
Küllalt neid kes niigi ülemakstud. Tööl käimine ja töö tegemine pole päris sama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ega tööandja ei jaga mingist kastist raha laiali.

Kui inimene ettevõttele raha sisse ei too siis ei saa ka palka maksta.

Küllalt neid kes niigi ülemakstud. Tööl käimine ja töö tegemine pole päris sama.

tööandja peakski asju siis nõnda nimetama, nii töökuulutuses kui ka vestlusel.
lihtne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eesti tööandjad otsivad orja.
Mul ajavad südame pahaks personalitöötajad, kes töövestlusel firma “agendat” ette laulavad. Oleme sotsiaalselt vastutustundlikud, väärtustame inimesi ja teadmisi jne… vastik, vastik, vastik. Kõik on üks näitemäng, tegelikult on iga ettevõtte eesmärk kasumi maksimeerimine. Võiks olla aus ja mitte teatrit teha.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Viimasel ajal on puudega laste tugiisiku otsimise kuulutused ka sellised innukad, nagu oleks loteriivõit, et sa osalise tööajaga saad sellise vahva tegelase eest vastutada ja teda valvata, palgast pole kunagi juttugi. Karta on, et sellele lisaks tuleb mingi õhtune töö veel otsida, et ise ka ära elada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Veel hullem on see, et kõik otsivad kõrge stressitaluvusega töötajaid. Aga miks üldse on ettevõttes stress? Töö tuleks organiseerida selliselt, et stressi ei teki ja inimesed saavad pingevabalt anda endast maksimumi.
Eks see särasilmsus tähendab, et pead olema entusiastlik, energiline ja rõõmuga iga tööülesannet täitma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

“otsitakse särasilmset….” – teades meie palku? Mis see tähendama peaks?

See tähemdab, et otsitakse kedagi, kes ei vingu päev läbi ja teeb oma tööd hea meelega. Kui selline soov on 500 eurose palga juures, siis jah, see on soovunelm, töötajaid valida siis reaalselt ei anna. Üle 1000 eurosed palgad on tegelikult Eesti kontekstis ok, nutma mind need ei aja. Mu endagi palk selline ja saan oma kolm last kaetud-toidetud küll, millestki päriselt vajalikust puudust ei tunne. Seega keskmise Eesti palga juures on küll õigus soovida töötajat, kes ei virise ” Eesti palkade juures ei saagi rõõmus ja särasilmne olla” vaid oskab majandada ja ei riku teiste töötajate tööpäevi oma halamisega ära.

Kus viga näed laita, seal tule ja aita… ehk siis Eestis on niivõrd lihtne oma äri alustada. Mitte keegi ei keela sul tulevikus oma töötajatele särasilmsust toovat palka maksta. Kui näed, et meie tööandjad teevad oma tööd halvasti, siis loodetavasti on sul sisulised teadmised, kuidas ise paremini teha. Sest vaevalt, et tööandjad puhtalt suurest pahelisusest oma töötajaid madala palgaga piinavad.

Ise ma töötan aeg-ajalt mujal Euroopas ka ja kuigi palganumber on siis suurem, siis elatustase ei ole teistes Euro riikides palju kõrgem, sest kulud on suuremad, bürokraatiat rohkem, lastetoetused väiksemad, vanemapuhkus puudub.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu jaoks on absurdne “kiiresti arenevasse ettevõtesse” ja eeldatatakse “pingetaluvust”. Ühtegi head ja kestvat asja ei looda kiiresti. Pingetaluvus – viitab teatavale korralagedusele ja suutmatusele ettevõttes, s.t. ettevõte ei toimi sujuvalt ja reguleeritult, et tekib pinge.

Veel häirib see, kui kandidaadile esitatud nõudmiste nimekiri on pikk ja sisukas, aga ettevõtte poolt pakutavat ei ole üldse lahti kirjutatud või on ainult paari sõnaga, et pakutakse nt kontorit, mis asub kesklinnas ja arenguvõimalust 😀

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

meeldiv kollektiiv on niivõrd subjektiivne hinnang, mida minu arvates pole kunagi mõtet kirja panna. inimesed on inimesed igal pool ja ühele tore kollektiiv ei pruugi teisele üldse talutav tunduda. konkreetsust on jah vähe kuulutustes. konkurentsivõimeline palk on samasugune sõnakõlks.

vastus ühele ülapool esitatud küsimusele – mina olen jätnud kandideerimata paarile töökohale, kus on olulise tingimusena välja toodud kõrge pingetaluvus ja võime teha täpset-korrektset tööd ajalise surve all. sest ma tunnen ennast ja tean, et ajalise surve all lähen ma pabinasse ja hakkan tegema vigu. mul on pisut aega vaja, et kontrollida ja läbi mõelda. nii et jah, kasuks tuleb, kui kirjeldatakse tulevast tööd võimalikult täpselt, siis jääksid mõlemapoolsed pettumused ära.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Siin juba mitu korda seda mainitud aga minu jaoks kah välistab kandideerimise kui on toodud ära “pingetaluvus”. Ma kohe kujutan ette, et seal ettevõttes on asjad ligadi-logadi, ja pidevalt võib juhtuda ootamatusi millele lahendamise protsess on täiesti ebaselge jms.

Ma ei mõtle selle all seda, et töö tempo võib olla aeg ajalt intensiivne, või et tuleb tegeleda “raskete” klientidega – st need on ootuspärased asjad.
Mõtlen just seda, et a la kas ülemusel on täna hea või halb tuju…või et antakse ühed tööülesanded, ja pärast öeldakse, et ei, tegelikult oli vaja teha hoopis teisiti…jne jne…vot sealt tuleb tõeline pinge mida ma enam eal kogeda ei taha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Üldiselt need firmad, kes pakuvad nooruslikku kollektiivi, peavad selle all silmas ikka noori inimesi. Vähemalt niipalju, kui mina olen sellistesse kohtadesse kandideerinud või mu lähedased.

Seda asja pole veel kohanud, et enamik töötajaid oleks sellistes asutustes 35+.

Ühes sellises kohas käisin ka töövestlusel, loobusin enne viimast vooru, aga poleks ilmselt ka valituks osutunud, sest raudpolt ma olin seal kõige vanem inimene selles tohutus kontoris ülde. Ja ma olin siis 46. Pakuti nooruslikku kollektiivi, mis näiteks tähendas seda, et mingit sorti klubimuusika mängis tööruumides kõlaritest päev otsa ja vaikuse saamiseks olid eraldi ratastel kuudid, kuhu said ronida – aga seal polevat olnud kombeks pikemalt istuda kui nõupidamine või telefonikõne.
Ah ja söögiruumis olid vilkuvad tuled ja veel valjem tümps. Töötajad vanuses nii 19-30 liikusid peamiselt ringi sokkides ja koolapudel näpus.

Keegi ei pea sellise kuulutuse all silmas, et “meil on igas vanuses inimesi, kel eranditult jalg tatsub nooruslikus rütmis”.

Kui seda tahetakse öelda, et igas vanuses ja mõlemst soost kandideerijad on oodatud ja kollektiiv on selest hoolimata sõbralik ja ühtne, siis olen töökuulutuses näinud, umbes et “me ei diskrimineeri ei ealisel, tervislikul ega soolisel alusel”.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mul ajavad südame pahaks personalitöötajad, kes töövestlusel firma “agendat” ette laulavad. Oleme sotsiaalselt vastutustundlikud, väärtustame inimesi ja teadmisi jne… vastik, vastik, vastik. Kõik on üks näitemäng, tegelikult on iga ettevõtte eesmärk kasumi maksimeerimine. Võiks olla aus ja mitte teatrit teha.

No meil on palju ka asutusi, mis taotlevad kasumit, aga siiski väärtustavad oma töötajaid.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Viimasel ajal on puudega laste tugiisiku otsimise kuulutused ka sellised innukad, nagu oleks loteriivõit, et sa osalise tööajaga saad sellise vahva tegelase eest vastutada ja teda valvata, palgast pole kunagi juttugi. Karta on, et sellele lisaks tuleb mingi õhtune töö veel otsida, et ise ka ära elada.

Kesk-Eestis on tugiisiku tunnipalk 4.50€. Bruto loomulikult. Igasugused nunnud kodu-pere-lapse jne -stiilis ajakirjad pasundavad selle töö vajadusest, väärtustest, tugiisikutest kui inglitest. Tõde on see, et käsundudlepinguga inimesel puuduvad peale naeruväärse töötasu ka sotsiaalsed garantiid – puhkus, puhkuseraha, haigekassa kompensatsioon (kui kuutasu alla ettenähtu tuleb) jne. Aasta lõpus aga kirjutab üks sellele teemale suunatud väljaanne, et jälle jäi xxx summas toetusraha üle – miks inimesed ei kasuta seda ära??

Please wait...
Postitas:
Kägu

Veel häirib see, kui kandidaadile esitatud nõudmiste nimekiri on pikk ja sisukas, aga ettevõtte poolt pakutavat ei ole üldse lahti kirjutatud või on ainult paari sõnaga, et pakutakse nt kontorit, mis asub kesklinnas ja arenguvõimalust 😀

Sellega olen väga nõus!
Kõigepealt ca 10 punkti, mida kirjeldatskse kui “töötaja tööülesanneteks on”, ja siis samapalju punkte “nõudmised kandidaadile”. Paar rida ” tööandja pakub omalt poolt…” ja vot siis tulevadki need bla-bla meeldivad-nooruslikud kollektiivid ja arengu- ja sportimisvõimalused.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jätk eelmisele kommentaarile (Rimi USALDUS kandidaadile😁):

Meie usaldame Sulle:

* positiivsete ostuelamuste loomise klientidele
* klientide teenindamise müügisaalis ja kassas
* kaupade ettevalmistamise müügiks ja müügisaali paigutamise
* kaupade müümise ja arveldamise klientidega
* müügisaali korrashoiu tagamise

Erilist tänu usalduse eest tekitab viimane punkt…

Please wait...
Postitas:
Kägu

“otsitakse särasilmset….” – teades meie palku? Mis see tähendama peaks?

Miks peaks süda pahaks minema – minu närvisüsteem on täiesti korras.

Please wait...
Postitas:
Kägu

jah, kiiresti arenev ettevõte ja pingetaluvus = kaos

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meie firma töökuulutustes oli ka alati nooruslik kollektiiv, mis tähendas 50+ ülemust, kes enda arust oli väga nooruslik ja töötajaid 18-21 vanuses. Huvitav, et väljend meeldiv kollektiiv on viimastes kuulutustes kadunud…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul tuli meelde ka töövestlustelt väga ebameeldivaid momente. Eriti tobe on see, kui vestlus algab peale tervitust ja lauataha istumist tööandja mitmeliikmelise tiimi poolt sõnadega: “Me lugesime su CV läbi ja tutvusime motivatsioonikirjaga, räägi meile nüüd lisaks endast”.

Nagu… äkki oleks vähe konkreetsem, et mida täpsemalt te teada soovite?… Kas räägin oma CV ise uuesti ümber v ootate, et nüüd pajatan eraelust ja hobidest? Või pean kaheminutilise monoloog-liftikõne siinkohal?

Igaljuhul on see olukord, mis ei toimi. Vestluses on kaks poolt ja tark on küsida konkreetseid küsimusi, et saaks areneda dialoog, mitte monoloog. Sest just äsja kohtutud uute inimestega võib monoloog välja kukkuda väga kohmakalt ja on töövestlusel osalejale äärmiselt ebamugav.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu jaoks on personalitöötajad kõige mõttetumad tegelased ettevõttes. Tööintervjuudel ajavad lausa närvi. Räägin väiksematest firmadest, kus on töötajaid alla 100. Selliste firmade personalitöötajad on tühjad ajaraiskajad ja muidusööjad jalakõlgutajad- kohvitajad.
Käisin ühes ettevõttes tööintervjuul. Minuga vestles osakonnajuhataja ja personalitöötaja. Osakonnajuhataja oli igati asjalik, oskas vastata eriala puudutavatele küsimustele, tööspetsiifikat tundis hästi.
Personalitöötaja siis üritas ka end vajalikuks teha- hakkas küsima nn õpikuküsimusi. Kirjeldage oma unistuste tööd, kellena näete end 10 aasta pärast jne. Mõttetu inimene! Kui neid asju tõesti on vaja teada, siis selle küsimisega saab hakkama ka osakonnajuhataja. Mulle tundus, et ka osakonnajuhatajat ajas see pläkutaja närvi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minu jaoks on personalitöötajad kõige mõttetumad tegelased ettevõttes. Tööintervjuudel ajavad lausa närvi. Räägin väiksematest firmadest, kus on töötajaid alla 100. Selliste firmade personalitöötajad on tühjad ajaraiskajad ja muidusööjad jalakõlgutajad- kohvitajad.

Käisin ühes ettevõttes tööintervjuul. Minuga vestles osakonnajuhataja ja personalitöötaja. Osakonnajuhataja oli igati asjalik, oskas vastata eriala puudutavatele küsimustele, tööspetsiifikat tundis hästi.

Personalitöötaja siis üritas ka end vajalikuks teha- hakkas küsima nn õpikuküsimusi. Kirjeldage oma unistuste tööd, kellena näete end 10 aasta pärast jne. Mõttetu inimene! Kui neid asju tõesti on vaja teada, siis selle küsimisega saab hakkama ka osakonnajuhataja. Mulle tundus, et ka osakonnajuhatajat ajas see pläkutaja närvi.

Nii on, mingid rumalad õpikuküsimused võivad tegelikult tulevase potentsiaalse koostöö sootuks rikkuda. Mina isiklikult ei salli lisaks veel sellist küsimust: “Mis on teie tugevad ja nõrgad küljed?” Esiteks, mulle ei meeldi v ma ei pea seda eetiliseks – ennast kiita. Teiseks nõrkused… mind ei huvita ka ise-enese mahategemine. Minu eesmärk on tööd teha ja leiba teenida.. kas kõik sujub, tuleneb vastastikkusest koostöö soovist ja erialastest oskustest, suhtlemisoskustest. Koostöö ja suhtlemine on kahepoolsed ning erialaste teadmiste poolest pole ma endas kahelnud, aga endale rusikaga kõrgete teadmiste poolest vastu rinda taguma hakata, on ka tobe.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mismoodi ei tea? Lähed tööintervjuule ja siis kukud tööruume ja kogu kollektiivi puistama või? Et näidake nüüd ette, kes teil siin töötavad. Samuti ei hakka ju urgitsema töövestlusel, et mis vanuses te töötajad on..see on vanuseline diskrimineerimine. Ja seda enam, et töökuulutuses on ju välja toodud – nooruslik kollektiiv. Seda ei pea hakkama töövestlusel lahkama, et kui nooruslik see ikkagi on.

Loomulikult esitab tööotsija vestlusel küsimusi kõige kohta, mida tööandja pakkunud on. Üks neist oleks see-olete maininud kuulutuses, et teil on nooruslik kollektiiv-mida täpselt selle all on silmas peetud? Mitu inimest on tulevases tööruumis jne. Kas keegi läheb päriselt tööle nii, et esimesel tööpäeval astub sisse ei tea kuhu?

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 66 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas teil läheb ka süda pahaks, nähes töökuulutustes lauset algusega