Esileht Ajaviite- ja muud jutud kas teile lähevad korda keskkonnaprobleemid?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 105 )

Teema: kas teile lähevad korda keskkonnaprobleemid?

Postitas:
Kägu

Kas teile lähevad korda keskkonnaprobleemid, puhas looduse ja puhas elukeskkond, loomade heaolu? Kui jah, mida teete omalt poolt, et säästa loodust ja elukeskkonda? Kas on üldse mõtet pingutada?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, aga hulluks ei lähe ja kuskil meelt ei avalda. Sorteerin prügi kõikvõimalike liikide kaupa ja prahti maha ei loobi. Küll aga tean, et minu ökojälg on suhteliselt suur – peres kaks autot, lendan tihti nii töö kui ka lõbu pärast.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ikka lähevad korda.
Vett niisama voolata ei lase, ruumist lahkudes kustutan tule.
Sorteerin prügi.
Viin pudelid taaskasutusse.
Kogun vanametalli kokku.
Viin rõivad tarbimisketi kampaaniasse.
Puitmaterjali saen ära ja kütan elamises ära.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ei.500 miljonit valget võivad mida iganes teha kui 7,5 miljardit tsurkat jätkavad samuti nagu vanasti! Mis mõte sellel on ?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ei, ei lähe korda! Kuni hiinas ja indias pakitakse kilekott kilekotti millega müüakse kilekotti, siis üldse ei huvita. Liha ei hakka ka sellepärast vähem sööma, et neegrid aafrikas nälgivad või vett vähem tarvitama, sest austraalia kõrbeb. Ja päris siiralt – peale mind tulgu või veeuputus!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei sorteeri prügi, sest ma tarbin vähe. Ma ei osta elektriautosid või biokütust, sest sõidan bussi või jalgrattaga. Ma ei tee tundide viisi toitu elektripliidil, vaid söön enamasti toortoitu.
Ma tarbin vähe.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pisut siiski lähevad korda. Aga lendamast ma selle tõttu küll ei loobu. Väiksemaid muudatusi olen teinud oma käitumises ja küllap teen veel. Üldiselt leian, et praegune kampaania on suuresti üle haibitud, teema hakkab juba vastikuks ja naeruväärseks muutuma. Vaikselt ja mõistusega asja ajades jõuaks kaugemale.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teen, mis suudan jah. Sõidan ühistranspordiga, viin taarat, poodi lähen nii poekoti kui väikeste puuviljakottidega, toast lahkudes kustutan tule jne.
Lapsi ei ole, sest lõppkokkuvõttes on iga lisainimene keskkonnaoht. Pole nii palju vaja.

Ühekordseid kohvitopse jm plasttopse ei tarbi. Massiüritusele oleme oma kahvli kaasa võtnud, ei tarbi plastnuge-kahvleid.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

No see väide: “Toitu ei saa ökolt kasvatada, kuna muidu me ei toida maailma nälgivaid inimmasse ära” – on küll natuke jama. Sest näiteks Eesti teravili (Eesti toodab teravilja üle, st üle oma inimeste vajaduse) on läinud näiteks saudide võiduajamiskaamelite (keda peetakse uhkuse pärast) söödaks. Kuna nemad jaksavad vilja eest maksta. Mitte ei lähe Eestis nö. ületoodetud vili nälgivatele/halvasti toituvatele inimestele (nemad ei jaksa maksta). Eesti kartuliteadlane pidi minema Keenia külasse kartuli kasvatamise võimalusi tutvustama ja seal oli näha, et inimeste toidulaua mitmekülgsus/üksluisus sõltub ikka põhiliselt sellest, mis nad kohapeal ise kasvatada suudavad. Kui suudavad mitmekülgsemalt ja paremini, siis söövad ka mitmekülgsemalt ja paremini. Sest kuskilt välismaalt oma toidulaua mitmekesistamiseks midagi osta neil vahendeid ei ole. See on küll õige: “Kui keegi tänapäeva maailmas lausa nälgib, siis see ei ole mitte niivõrd looduslikel (tänapäeva transpordivõimaluste juures annaks kaugemalt tuua, kui parasjagu on mingi äärmuslik loodusnähtus hävitanud kohaliku saagi), vaid seetõttu, et mõni poliitik tahabki, et nad nälgiks”.

Mis puutub veevarusse, siis Eestis on paar kohta, kus veevaru ja elanike tiheduse suhe on juba üsna kriitilise piiri peal – kui on põuasem suvi ja näit. Viimsis kõik murusid kastma kukuvad, siis palutakse vähem kasta, sest veevaru võib muidu otsa saada, siis ei jätkuks viimsilastele joogivett. Teine selline koht kuskil Tartu lähedal vist. Muidugi, meil Viimsis ei kasutata merevee magestamist, mida mõnel pool kasutatakse (sest muidu magevett ei jätkuks).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lähevad korda aga väga nendele probleemidele südant valutades ei keskendu. Ise üritan olla normaalne inimene ja kõik olemasoleva ilma raiskamata ära tarbida. Minu ökoloogiline jalajälg on üsna väike aga mitte nii väga teadlikult keskkonna peale mõeldes vaid lihtsalt see tundub mõistlikuna, et ma ei kraba endale rohkem kui suudan ära tarbida, ma ei vaja palju asju, mu elukoht on pisike aga mulle armas. Kahjuks tuleviku osas väga optimistlik ei ole ja arvan, et suurem ja tagasipöördumatu kahju on juba tehtud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Hoolin keskkonnast väga. Ka enne keskkonna teemade suure kella külge panemist olin enesele teadmata loodust hoidev sest põhimõtteliselt elan minimalistlikku ja looduslikku elu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Väga ei hooli. Prügi sorteerin sest tasuta viiakse pakendid ära, taarat viivad lapsed.
Riideid taaskasutusse ei vii- ei näe mõtet kedagi sponsoreerida. Ise taaskasutusest riideid ei osta. Kasutan ka kiirmoe toodangut.
Sõidan diiselmootoriga autoga, ostan statist papptopsis kohvi, kasutan plastiknõusi, poest ostan kile-või paberkoti.
Ma ei mõtle üldse keskkonna säästmisele või saastamisele. Elan nagu elan.
Ahjaa prügi koristamas ka ei käi. Põhimõtteliselt ei lähe seda tegema. Ise prügi maha ei viska ja teiste poolt risustatud kohti koristama ei lähe.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ütlen juba paljalt trotsi pärast, et ei lähe jah. Palju õnne, gretajüngrid, suutsite olulise teema ära solkida ja vastikuks teha. Nüüdsest ei võta keegi seda enam tõsiselt. Sest paraku ei saa teid tõsiselt võtta ja kus juba selline huilgav kamp ees, sinna ei soovi ükski mõistusega inimene enam järele minna. Seda tahtsitegi?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ütlen juba paljalt trotsi pärast, et ei lähe jah. Palju õnne, gretajüngrid, suutsite olulise teema ära solkida ja vastikuks teha. Nüüdsest ei võta keegi seda enam tõsiselt. Sest paraku ei saa teid tõsiselt võtta ja kus juba selline huilgav kamp ees, sinna ei soovi ükski mõistusega inimene enam järele minna. Seda tahtsitegi?

Nõustun. Meil tööl on sama lugu – võeti tööle uus inimene, kes aga kujutab ette, et on tohutu misjonär ning valgustaja ning nüüd käib ja jutlustab keskkonnateemasid, prügi sorteerimist jms, minu meelest räägib ta neil teemadel rohkem ja valjemalt kui oma erialastel teemadel. Ma olen prügi sorteerinud üle 10 aasta, ei ela priiskavalt, ei lenda palju ega põrista jeebiga, aga see tädi tuleb ja noomib mind, kui vetsu minnes laualambi põlema jätan. Minge p-sse, ausalt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lähevad korda. Töötan keskkonnakaitse valdkonnas, osalen õigusloomes ja tunnen et osalt läheb olukord Eestis paremaks. Nt võrreldes kunagise intensiivse põllumajandusperioodiga kui väetati ja mürgitati selliselt et piirnorme ei olnud, või kuidas igal aastal likvideeritakse nõukaaegset jääkreostust, mis saastaks põhjavett. Rääkimata liigi- ja mitmekesisuse kaitsest.
Üldse keskkonnateadlikkus ja keskkonda säästev käitumine on inimeste seas palju levinum kui nt 10 või 5 aastat tagasi.

Metsaga on muidugi kurvad lood Eestis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hirmus on mòelda küll mis kogustes on prügi, eriti plasti, ookeanis. Kuidas metsad ja magevesi vähenevad, rahvastik aina kasvab… ega siin pikka pidu pole. Me ei suuda piisavalt ruttu tõhusaid meetmeid leida ja rakendada, et seda kahju enam nullida

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ikka lähevad ja üritan enda poolt väikseid liigutusi ka teha- Sorteerin prügi, ei osta mōttetult palju asju, pooldan taaskasutust, restaureerin mööblit jne. Hulluks ei lähe, väga ebamugavalt elama ei ole nōus hakkama. Lapse vōi kaks kavatsen ka saada. Aga eks need väikesed säästmisliigutused rohkem mu enda südamerahustuseks tegelikult on. Usun ka kahjuks seda, et nii kaua kuni mujal maailmas selline ületootmine, pakendamine, reostamine ja rahvastiku kasv toimub, on meie ponnistused üsna väikese kaaluga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Muidugi lähevad. Pisimeetmetest, millest keskkonna säästmisel muidugi suuremat abi pole, eelistan taaskasutust nii palju kui võimalik – riideid uuena enam praktiliselt ei osta; autot peres ei ole, liigume jalgsi või kergliiklusvahenditega, vahel ka ühistranspordiga; nii palju kui võimalik, sööme ökoloogiliselt puhast toitu; muru ei niida; prügi sorteerime; reisime lennukiga nii harva kui võimalik. Ma arvan, et keskmise Eesti perega võrreldes on meie ökoloogiline jalajälg üsna väike.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 22 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Väga, väga läheb korda. Poes käin riidest kotiga, kilekotte kunagi ei võta, kui ei ole just muudmoodi võimalik, ainult siis. Ülepakendatud kaupa ei tarbi. Näiteks törts kohupiima karbis, mingi smuuti imeväikeses pudelis, mitte kunagi ei osta.Ostetud toidu tarbin ära, lihtsalt haldan oma toidukapi sisu ja varusid hoolikalt. Kasvuhoone ja põllumajandus isiklikuks tarbimiseks on nii hobi kui ka rahakotile väga kasulik.Olen oksjonilt mitu metsatükki metsafirmade eest ära ostnud ja päästnud raiumisest. Asi ei olegi ainult raiumises, vaid selles, et nad rikuvad lihtsalt selle maa ja teed ja kõik lootusetult ära.Ühtlasi on see minu pensionivara. Väga läheb see teema korda ja minu lastele täpselt samamoodi. Tegelikult on kogu aeg läinud, mitte alles nüüd, kui see moodi läks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lähevad korda. Töötan keskkonnakaitse valdkonnas, osalen õigusloomes ja tunnen et osalt läheb olukord Eestis paremaks. Nt võrreldes kunagise intensiivse põllumajandusperioodiga kui väetati ja mürgitati selliselt et piirnorme ei olnud, või kuidas igal aastal likvideeritakse nõukaaegset jääkreostust, mis saastaks põhjavett. Rääkimata liigi- ja mitmekesisuse kaitsest.

Üldse keskkonnateadlikkus ja keskkonda säästev käitumine on inimeste seas palju levinum kui nt 10 või 5 aastat tagasi.

Metsaga on muidugi kurvad lood Eestis.

Võrreldes muu Euroopaga, on meil metsaga väga hästi. Esimese Vabariigi lõpuks oli metsa oluliselt vähem kui praegu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on muidugi pikk tee käia, aga üleüldiselt mulle ei meeldi ka nö liialdada. Nii ma siis väikeste asjadega ikka on panuse annen.

Sorteerin ja viin taaskasutusse prügi: pakend, metall, paber-papp, vanad riided (õnneks H&M võtab vastu ka üksikuid sokkeja katkisi kangaid ümbertöötluseks – seega enamus riideid viin).

Tavaline loomulik kokkuhoid – elektrit, vett panen käima ainult siis kui vaja. Pesumasina pigem panen täis kui et pesen mitu pooltühja masinatäit.

Elan keskküttega korteris, see ei reosta nii palju kui ahiküttega eramajad.

Kasutan peamiselt ühistransporti.

Eelistan Eestimaiseid tooteid, ostan sageli ka turult asju. Katsun pakendite tarbimist vähendada. Katsun osta vajamineva ja tasapisi õpin toitu mitte “käest laskma”.

Tegin seda ökoloogilise jalajälje testi ka ja seal tuligi, et kui kõik elaks nagu mina, siis olekski vaja 1 maakera. Et kindlasti saab veel paremini, aga kõige hullem ka pole.

Mind need pisikesed asjad ei häiri, tasapisi on need elu osaks saanud. Pigem tunnen häirivat tunnet kui keegi prügi valesse prügikasti pannud mu juures. Et vähemalt selles suhtes annan oma panuse.
Kuigi jah muidugi olen nõus, et eestkätt peaksid muutused tulema poliitikutelt ja suurtel tööstustelt, aga see ei tähenda, et teised üldse midagi tegema ei peaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Väga, väga läheb korda. Poes käin riidest kotiga, kilekotte kunagi ei võta, kui ei ole just muudmoodi võimalik, ainult siis. Ülepakendatud kaupa ei tarbi. Näiteks törts kohupiima karbis, mingi smuuti imeväikeses pudelis, mitte kunagi ei osta.Ostetud toidu tarbin ära, lihtsalt haldan oma toidukapi sisu ja varusid hoolikalt. Kasvuhoone ja põllumajandus isiklikuks tarbimiseks on nii hobi kui ka rahakotile väga kasulik.Olen oksjonilt mitu metsatükki metsafirmade eest ära ostnud ja päästnud raiumisest. Asi ei olegi ainult raiumises, vaid selles, et nad rikuvad lihtsalt selle maa ja teed ja kõik lootusetult ära.Ühtlasi on see minu pensionivara. Väga läheb see teema korda ja minu lastele täpselt samamoodi. Tegelikult on kogu aeg läinud, mitte alles nüüd, kui see moodi läks.

Sorry, aga kuidas see, et sa praegu metsa ei raiu, aga pead seda pensionivaraks, keskkonnasõbralik on?

Please wait...
Postitas:
Kägu

meie põlvkond elab veel kuidagi ära, aga mu süda valutab meie laste pärast. nendel tuleb küll hakata võitlema ressursside eest, on see siis joogivesi, toit või midagi muud. hea, kui jätkub õhku hingamiseks. praeguste teadmiste valguses ma ei julgeks lapsi saada, st ei tahaks neid piinlema ja rasket elu elama jätta. endal on hea ja lihtne, enne kui päris jamaks läheb, on nagunii aidaa ja nägemist, aga rasked ajad alles siis hakkavad.

maakera parimad päevad on möödas, see on igal juhul selge.

Please wait...
Postitas:
Kägu

meie põlvkond elab veel kuidagi ära, aga mu süda valutab meie laste pärast. nendel tuleb küll hakata võitlema ressursside eest, on see siis joogivesi, toit või midagi muud. hea, kui jätkub õhku hingamiseks. praeguste teadmiste valguses ma ei julgeks lapsi saada, st ei tahaks neid piinlema ja rasket elu elama jätta. endal on hea ja lihtne, enne kui päris jamaks läheb, on nagunii aidaa ja nägemist, aga rasked ajad alles siis hakkavad.

maakera parimad päevad on möödas, see on igal juhul selge.

Mis pagana psühhoos see küll on, et nii massiliselt nakatab? Ausalt, ma ei saa aru. Ühtäkki on kõik nii tohutult vaevas ja närvis sellepärast, et lapsed hakkavad kindlasti tulevikus lämbuma ja piinlema? Palun ravige oma kuplialust ja lõpetage see hüsteeriakülvamine, see pole normaalne enam.
Ma ei taha üldse öelda, et maakera pole reostunud ja et inimene ei sigatse üldse, aga see ülereaktsioon tulevaste õnnetuste ja hädade pärast, mis ei pruugi kunagi saabuda, ei ole terve. Ausõna, see ei ole enam terve suhtumine, see on mingi … ma ei tea mis.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sorry, aga kuidas see, et sa praegu metsa ei raiu, aga pead seda pensionivaraks, keskkonnasõbralik on?

Mets vananeb samuti. Kunagi tuleb ta ikka maha raiuda ja uus asemele istutada, aga seda ei pea tegema just kõige paremas kasvueas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Väga läheb korda. Sorteerin prügi, poes käin oma kotiga, vahel ostan second-hand asju, prügi maha ei viska… Kahju ongi sellest, et minu panus suures plaanis nii tühine on. Amazonase põlengute või jää sulamise vastu ei saa midagi teha, v.a annetada raha, aga pole nii rikas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Läheb korda, aga minu jalajälg on niigi nii väike. Lennanud kaks korda elus ja rohkem ei ole plaanis, autot pole, liha ei ole kunagi söönud, sorteerin prügi ja katsun igal võimalusel kodumaist toitu süüa. Plastikut ei tarbi. Olen istutanud üle saja puu. Riideid ostan enamjaolt kaltsukast. Nii et ma leian, et minu poolt on justkui kõik tehtud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mets vananeb samuti. Kunagi tuleb ta ikka maha raiuda ja uus asemele istutada, aga seda ei pea tegema just kõige paremas kasvueas.

Siin on sügav vastuolu. Ühest küljest peab kodanik seda metsa oma pensionivaraks, teisest küljest aga mõistab, et selle metsatüki parim realiseerimishetk on praegu, mitte tema pensioni saabudes, kus puud on juba vananemistsüklis. Mis ajast kallilt ostmine ning odavalt müümine kellegi pensionivara on … müstika.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Absoluutselt ei huvita.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Läheb korda küll, aga tekitab küsimusi. st ma ilmselt ei oska kõike prügi sorteerida. ma loodan et minu valesti sorteeritud prügi ikka sorteeritakse ümber. kõige segasem on paberiga lood. mis klantspilt pakendil on veel “papp ja paber” ja mis teeb sellest “pakendi”.
Lihtsalt plasti koguneb ka. aga seda peab viima hakkama jäätmejaama. nt laste mänguasjad, laevalgustid. Tüütu on kui mingi paar meetrit elamisest on sul nagu kodune jäätmejääm, kuhu kogud ja sorteerid enne äraviimist.
teine küsimus on mesilaste kohta. Kus elavad linnamesilased, kes lendavad linnas õielt õiele?

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 105 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud kas teile lähevad korda keskkonnaprobleemid?