Esileht Pereelu ja suhted Kas teile on oluline kui sünnipäeval meeles peetakse?

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Kas teile on oluline kui sünnipäeval meeles peetakse?

Postitas:

Meil juhtus siis selline asi, et lapsel oli sünnipäev ja lapse vanavanemad (mehe poolsed) isegi ei helistanud lapsele. Minuarvates on see loomulik, et kui pereliikmel või mõnel teisel lähedasel inimesel on sünnipäev, siis peetakse inimest ikka meeles kas helistades või vanemad inimesed armastavad veel ka postkaarte saata. Seda enam kui tegu on lapsega. Mina igatahes olin solvunud ja ka laps küsis korra, et miks nad ei helistanud, kõik teised tema jaoks olulised inimesed ju tegid seda. Kas ma reageerin üle…ja teen tühjast asjast suure numbri? Enda arvates ei tee.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.05 09:21; 28.05 09:41; 28.05 10:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei reageeri üle.

Järgmisel korral unustage lapsega nii juhulikult ka vanavanemate sünnipäevad ära.

Kui keegi miskit küsib, ütle, et sulle on jäänud mulje, et nemad ei pea sünnipäevasid oluliseks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.05 09:29; 28.05 10:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks nii lähedaste inimeste puhul loomulikult on oluline. Praegune ämm valmistub lapselapse sünnipäevaks palju varem kui mina:)
Samas, mul nüüdseks ka exämm ja -äi, kes minu peale kibestunud, et nende joodikust poja maha jätsin. Nemad ka ei helistanud, kuigi lapsel ka oma telefon olemas, nii et minuga otse ei pea suhtlema. Kunagi sain nendega suurepäraselt läbi. Aga näe, nende isiklik vimm nüüd ka lapsele edasi kandunud. Jumal tänatud, et mu laps sellest väga suurt numbrit tee, pigem torkab selline hoolimatus mind ennast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

meie peres kutsutakse vanavanemad sünnipäevale, seega selline probleem puudub…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahjuks ei õnnestu see ära unustamine, sest mees nii kaitseb oma vanemaid ning tema ikka kasvõi helistab. Olen tähele pannud, et nad helistavad alati siis kui mu abikaasal sünnipäev on. Mina lastega pole olulised ilmselt. Tavaliselt oleme ikka pidanud laste sünnipäevasid. Sellel aastal oli teisiti, käisime hoopis reisil. Kuna ämm-äi kaugemal elavad, käisime paar nädalat tagasi külas ja võtsime ka koogi kaasa, et lapse sünnipäeva kook siis nendega ära süüa, kuna teadsime juba siis, et pidu ei tule sellel aastal. Aga kuna siis laps ka kingitust veel ei saanud ning koogi söömisest on ka paar nädalat möödas, siis ma eeldasin, et ikka helistavad ja soovivad õnne ka õigel päeval. Laps on selliste asjade suhtes väga tähelepanelik. Minu peres on alati nii olnud, et isegi kui sünnipäeva peetakse mõnel nädalavahetusel (tavaliselt õigel päeval ei õnnestu suuremas seltskonnas pidada), siis vanavanemad on ikka ka õigel päeval helistanud…Nende peres võibolla pole see nii olnud, ma ei tea. Aga eriti lapse jaoks on ju tähtis just see õige sünnipäeva päev. Minul jah pole vahet, kas mehe vanemad peavad mind meeles või mitte, sest tean et minu pere teeb seda nagunii, aga lapsest hakkab kahju…kui ta ootab ja ootab ja siis järgmisel päeval avastab, et nad ei helistanudki…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.05 09:21; 28.05 09:41; 28.05 10:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Las siis mees õnnitleb neid, teie lapsega ärge õnnitlege. Edaspidi ära ka kookidega külla mine ega üldse pinguta.

Kuna nad ka sind sinu sünnipäevadel meeles ei pea, siis ei pea mehe vanemad sind ja last oma pereks. Miks siis sina neid oma pereks pead? Las mees toimetab üksi oma rumalate ja ebaviisakate vanematega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.05 09:29; 28.05 10:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapse sünnipäeva peaks ikka suutma meeles pidada ja kui ka ununeb, siis hiljem kindlasti õnnitlema. Lastele on sünnipäevad väga olulised, erinevalt paljudest täiskasvanutest.

Minul on terve täiskasvanuea olnud enda sünnipäevast täiesti ükskõik ning see, kas keegi meeles peab või mitte minu suhteid selle inimesega ei muuda. Tore, kui õnnitletakse, aga absoluutselt ei solvu, kui meeles pole.

Küll aga oleksin sellises olukorras, kus lähedased inimesed unustavad mu laste sünnipäevad, ikka üsna kurb. Just seepärast, et tean, kui palju need lastele tähendavad.

Ma vanavanematele midagi \”tagasi tegema\” ei hakkaks. See on tobe. Pigem küsiks otse, et kas te unustasite lapse sünnipäeva ära ja ütleks kindlasti ka seda, et laps ootas nende helistamist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselgelt on loomulik oma lähedasi sünnipäeval meeles pidida ja õnnitleda. Ja vanavanemad ikka võiksid võimalusel ka tulla sünnipäevale ja teha lapsele kingituse kui just väga kaugel ei ela. Meil on vanavanemad teinud sünnipäeva puhul enda juures hoopis lapsele spetsiaalselt sünnipäeva, siis kui me külla läheme ja nad ei ole mingil põhjusel saanud meile tulla. Aga helistavad alati õigel päeval kõikidele sünnipäevalastele …
Kummaline käitumine tõesti…. ja siis kui teie peaksite mingil põhjusel sünnipäeval mitte helistama, siis olete rahvavaenlased nr 1….

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga äkki nad unustasid lihtsalt ära? Sa oleksid ju võinud neile sms saata, et lapsel sünnipäev. SIis ei oleks laps nii kurb olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rääkisin sel teemal mehe õega. Sealtpoolt kinnitati mulle, et unustatud pole ja kingitus ka pidi olemas olema. Ja seda miks ei helistatud, ta ka põhjendada ei osanud, kindel on see, et kui tema enda pojal sünnipäev on, siis seda ei unusta nad kunagi 🙂 Ilmselt pole neile nii oluline see lihtsalt oma lähedasi meeles pidada õigel sünnipäeva päeval, või teevad siis lihtsalt erinevatel lapselastel vahet ja selles on põhjus. Aga kui meie mingil põhjusel mõnest nende üritusest osa võtta ei saa, on tüli kui palju. Aga unustanud pole me kunagi ja meeles pidanud alati. Isegi ka kooli lõpetamiste, vanemate pulma-aastapäeva jne puhul.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.05 09:21; 28.05 09:41; 28.05 10:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minule ei ole oluline, pigem on koormav see helistamine

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pensinäride asi. Vahel nad hoiavad raha kokku ja lihtsalt ei kasuta telefoni. Loodavad ehk et neile helistatakse.
Nõme on see igatahes. Neid sa ei paranda. Pead probleemist üle olema. Kui sa näed et lapsel süda valutab vanavanemate hoolimatuse pärast siis räägi temaga, ole olemas. Las mees helistab oma vanematele ja pehmendab olukorda.

Mina ise olen aga hoopis imelik. On olnud mitu rasket aastat kus just sünnipäeval oma telefoni välja lülitan. Ise põhjendan seda sellega et pole mul vaja selliseid sõpru kes vaid sünnipäeval meeles peavad. Ka olen ära andnud need posti teel tulnud ¨okolaadid, ja osade inimeste saadetud kaartidele ei vaata sissegi st teksti ei loe ja viskan ära. Nüüd olen sellest depressioonist üle saanud aga oma kolm aastat käis elu just nii. Põhjus mis depressiooni viis oli sünnitusel hapnikupuudusesse jäänud laps ja lähedaste sõprade kiire hajumine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Pereelu ja suhted Kas teile on oluline kui sünnipäeval meeles peetakse?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.