Esileht Koolilaps kas teised emad ka hindeid saavad?

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Teema: kas teised emad ka hindeid saavad?

Postitas:

aitasin esimese klassi lapsel hümni pähe õppida, mitu päeva laulsime seda koos. täna käis tunnis vastamas ja õpetaja uuris, kas keegi aitab õppimisel. laps loomulikult ütles, et ema aitab. selle peale kirjutas muusikaõpetaja lapse päevikusse: \”ema on ka tubli!\”. ma ei saa päris täpselt aru, miks peab lapse päevikusse emale hindeid panema. teised emad ju õpetavad ka lapsi, või oskavad teised lapsed üksi hümni pähe tuupida?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.02 21:17; 17.02 21:33; 17.02 21:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jaaa, meie klassis ühel lapsel joonistab ema lugemispäevikusse vajalikud pildid, laps ütles ise. Hinded on lapsel muidugi 5 plussid selle eest. Huvitav, kas õpetaja tõesti ei saa aru, et vanem aitab?

Hümn oli ka meil pähe, minu laps õppis ise. Nuttis ja õppis, ei tahtnud meelde jääda. Muidu hea pea ja tavaliselt salmid jäävad peale ühekordset läbilugemist pähe.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 21:31; 17.02 22:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Jaaa, meie klassis ühel lapsel joonistab ema lugemispäevikusse vajalikud pildid, laps ütles ise. Hinded on lapsel muidugi 5 plussid selle eest. Huvitav, kas õpetaja tõesti ei saa aru, et vanem aitab?

Hümn oli ka meil pähe, minu laps õppis ise. Nuttis ja õppis, ei tahtnud meelde jääda. Muidu hea pea ja tavaliselt salmid jäävad peale ühekordset läbilugemist pähe.[/tsitaat]hümnil on päris keeruline viis, kas laps õppis siis laulu või luuletusena seda?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.02 21:17; 17.02 21:33; 17.02 21:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa seda halva asjana võtad? Minu arust on see tunnustus õpetaja poolt, et oled tubli, hoolitsev ema. ´
Mul on tuttavaid õpetajaid ja nad on öelnud, et eriti algklassides ja veel eriti eelkoolis vanemad ootavad suuri tulemusi aga kui kodus ikka suurt toetust taga ei ole siis ei ole need tulemused nii suured. Mina võtaks seda kui kiitust, su lapsel oli korralikult hümn peas, ma järeldan, et paljudel teistel ei olnud ja õpetaja tunnustas seda.
Me siiski räägime ju hümni õpetamisest mitte matemaatika ülesannete ära tegemisest. Nii, et tõesti oled tubli ema!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 21:43; 17.02 21:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahtsin veel lisada, et meil õpetaja ütles sügisel kohe, et lastel on eriti esimesel aastal palju toetust vaja. Esimene aasta on neile suur, suur muutus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 21:43; 17.02 21:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tahtsin veel lisada, et meil õpetaja ütles sügisel kohe, et lastel on eriti esimesel aastal palju toetust vaja. Esimene aasta on neile suur, suur muutus.[/tsitaat]no ma loodan, et see on nii. kipun veidi üle pingutama oma kujutlustes, mida inimesed minust arvavad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.02 21:17; 17.02 21:33; 17.02 21:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et õpetaja on tänulik, et ema lapsega tegeleb. See ei ole tänapäeval enam tavaline nähtus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Algul õppis ise kui salmi või laulis omal valitud viisil. Siis ma pakkusin abi, et ma laulan kaasa ja saad viisi ka selgeks. Selle peale laps keeldus õppimast. Noh, oli ilmselt kehv tuju ja paha päev ja väsinud. Tahtis õppida ise ja õppis. Õhtul laulis väiksemale õele seda unelauluks ja oligi peas. Koolis õppida antavate lauludega on meil üsna tihti nii, et kinnistamine käib õhtul voodis väiksemale ette lauldes.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 21:31; 17.02 22:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

no kui mina oleks oma 1. kl last aidanud hümni või muud laulu laulda/õppida, siis oleks õpetaja võibolla halastusest 3 kirjutanud 😀 Ma muidugi laulmist õpetama ei tüki ka, ei oska ma ise laulda ega ole musikaalne. Ei saa aru kui väidetavalt valesti lauldakse jne. Meil õnneks peres isa muusikaliselt andekas ja tema tegeleb laste laulude ja pillimängu viimistlemisega vajadusel. Mina saan muus osas abiks olla kui peaks vaja olema 🙂
Nii et pole see nii loomulik ühti nagu teemaalgataja kirjutab.Oledki tubli! Mina näiteks seda ei suudaka ka raha eest, no lihtsalt pole annet!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 22:29; 17.02 22:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

no kui mina oleks oma 1. kl last aidanud hümni või muud laulu laulda/õppida, siis oleks õpetaja võibolla halastusest 3 kirjutanud 😀 Ma muidugi laulmist õpetama ei tüki ka, ei oska ma ise laulda ega ole musikaalne. Ei saa aru kui väidetavalt valesti lauldakse jne. Meil õnneks peres isa muusikaliselt andekas ja tema tegeleb laste laulude ja pillimängu viimistlemisega vajadusel. Mina saan muus osas abiks olla kui peaks vaja olema 🙂
Nii et pole see nii loomulik ühti nagu teemaalgataja kirjutab.Oledki tubli! Mina näiteks seda ei suudaks ka raha eest, no lihtsalt pole annet!Pigem teeks lapsele karuteene kui õpetaksin valel viisil laulma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 22:29; 17.02 22:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest ka normaalne, kui keegi aitab laulu või luuletust õppida. Ma ka viisi ei pea, aga sõna olen küll või,eline õpikust kontrollima ja parandama kui valesti läks. Aitan ka suuremal teinekord testiks inglise keele sõnu õppida kui ta palub.
Ülesandeid lahendavad mõlemad ise, aitan ainult siis, kui laps ütleb et ei oska ja siis ka mitte ära lahendades, vaid pigem järje peale aidates.
Hindeid pole saanud 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli viimastel päevadel sama teema käsil – laulsin ka oma esimes klassi lapsega mitu õhtut järjest hümni, täna tuli siis selle eest ka preemia – kena \”5\” lapse päevikus. Minule siiski hinnet ei pandud. Tuleb tunnistada, et Eesti hümni sõnad kõige paremini läbi mõeldud ei ole, mõned fraasid korduvad väikeste nüanssidega ja lapsel on seda ebamugav meelde jätta.
Aga see, et emad oma lastega õpivad, kuni selleni välja, et lauldakse igaõhtuselt koos hümni, ei ole väga tavaline ja õpetajad teavad seda. Seepärast nad tahavad ka neid vanemaid tunnustada, kes oma lapsele viitsivad piisavalt aega pühendada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 23:17; 18.02 18:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õppisin lapsega terve esimese klassi ja teise klassi kaks esimest veerandit. Nüüd teises klassis sai klassijuhataja hästi aru, kui meeletut vaeva ma näen, et ta üldse õpiks ja saatis aeg ajalt lapse hea hinde eest mulle ühe kommi. Ei olnud sellised kodus ärategemise tööd vaid pähe õppimised või kontrolltööd.

Nüüd on laps saanud diagnoosi ja rohud ning õpib ise. Väga hästi õpib ja väga head hinded on. Kommi ma õpetajalt ilmselt enam ei saa :). Õpetaja teab, et minu panust seal suurt enam ei ole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 23:19; 18.02 19:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]no kui mina oleks oma 1. kl last aidanud hümni või muud laulu laulda/õppida, siis oleks õpetaja võibolla halastusest 3 kirjutanud 😀 Ma muidugi laulmist õpetama ei tüki ka, ei oska ma ise laulda ega ole musikaalne. Ei saa aru kui väidetavalt valesti lauldakse jne. Meil õnneks peres isa muusikaliselt andekas ja tema tegeleb laste laulude ja pillimängu viimistlemisega vajadusel. Mina saan muus osas abiks olla kui peaks vaja olema 🙂
Nii et pole see nii loomulik ühti nagu teemaalgataja kirjutab.Oledki tubli! Mina näiteks seda ei suudaks ka raha eest, no lihtsalt pole annet!Pigem teeks lapsele karuteene kui õpetaksin valel viisil laulma.[/tsitaat]
Kui tegu pole just muusikaklassiga, siis ei eelda keegi, et laps peaks laulu õige viisiga laulma. Kontrollitakse ikka, kas sõnad peas. Minu laps laulab kõiki laule ühe viisiga ja ometi on tal muusikaõpetus 5.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie laps oli siis eriti andekas, õppis ise enne kooli hümni selgeks 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps õppis lasteaias hümni ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ise viisi ei pea, seega olen neile ikka sellelt lehelt hümni lasknud ja nemad on kaasa laulnud.
https://valitsus.ee/UserFiles/valitsus/et/riigikantselei/sumboolika/hymn/eesti_hymn.mp3

Hümn tuli juba lasteaias õppida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

perekooli saavadki vanemad hindeid – siin olnud hala, et laps vastas järgi ja sai 4!!! et kas seda hinnet saab veel parandada

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 09:47; 19.02 09:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu tütrel oli vaja 2.klassis korteriplaan joonistada. Vöttis endalgi tükk aega see plaan valmis joonistada ja plika joonistas ümber vihikusse. Sain siis ka esimese kiituse öpetaja poolt.
Meie klassijuhataja röhutas kooli alguses kohe, et püüdke oma lastega esimesed 2-3.klassi koos öppida. Sa ei pea tal körval istuma, aga peaasi, et sul on igapäevane ülevaade lapse koolitööst. [/tsitaat]

Õpetaja pidas silmas lapsega koos õppimist, mitte tema EEST õppimist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu tütrel oli vaja 2.klassis korteriplaan joonistada. Vöttis endalgi tükk aega see plaan valmis joonistada ja plika joonistas ümber vihikusse. Sain siis ka esimese kiituse öpetaja poolt.
Meie klassijuhataja röhutas kooli alguses kohe, et püüdke oma lastega esimesed 2-3.klassi koos öppida. Sa ei pea tal körval istuma, aga peaasi, et sul on igapäevane ülevaade lapse koolitööst. [/tsitaat]

Ma loodan, et meie lapsel sellist ülesannet ei tule, meil nii suur maja.
Ka meie lapse klassijuhataja on palunud lastega koos õppida, kõrval olla, lahti seletada, kontrollida jne

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Meie laps oli siis eriti andekas, õppis ise enne kooli hümni selgeks :-)[/tsitaat]

Minu laps laulis ka lasteaias hümni, aga koos teiste lastega ning klaverisaatel. Mõni koperdas ühe sõnaga siin, teine teise sõnaga seal ja midagi polnudki lahti – koos lauldes kõlas päris korralikult. Aga praegu koolis pidid nad kõik kolm salmi laulma üksinda kogu klassi ees ilma igasuguse saateta ja viie said ainult need, kes ühegi sõnaga ei koperdanud ega viisiga üheski noodis eksinud. Muusikat pikalt õppinuna võin kinnitada, et meie hümni viis ei ole nii iseenesest mõistetavalt lihtne, et väikesed lapsed ühegi noodiga ei eksiks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 23:17; 18.02 18:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ma loodan, et meie lapsel sellist ülesannet ei tule, meil nii suur maja.
Ka meie lapse klassijuhataja on palunud lastega koos õppida, kõrval olla, lahti seletada, kontrollida jne[/tsitaat]
Sai laps suure maja plaani joonistamisega ka suurepäraselt hakkama. Tegi esimese korruse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 23:19; 18.02 19:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

hehh,meenub juhtum kui 5klassis aitas vanaema villast sokki kududa. sain terve veerandi käsitöö 3,kuna sokk oli õpetaja arvates liiga hästi kootud.:D

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina arvan esiteks, et on suur vahe, kas ema teeb lapse eest midagi ära või õpib temaga laulu või luuletust pähe. see on saab ju ainult positiivne olla ja mina võtaksin seda samuti kui kiitust õpetaja poolt.
ja kuhu mujale kui lapse päevikusse ta seda siis märkima oleks pidanud? 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Lõbusaid juhtumeid ema abist lapsele ka. Näiteks mulle meenub lapsevanem, kes kirjutas oma 1. kl käivale pojale kirjatehnikat vihikusse. Kahjuks pean tunnistama, et ta sai 3. Kahte oli mul noore õpetajana piinlik panna, aga see kiri oli ikka väga kehv. Sama vanem tegi ka matemaatikat. Kümne piires ta õigesti arvutada ei suutnud. Olin sunnitud tal paluma endale teine vihik võtta. Laps läks kevadest abikooli, võibolla seal läks ka emal kergemaks. Praegu on mul klassis õpilane, kes toob süüdimatult kooli kodus vanaema (ta elab koos vanaemaga, vanainimese kiri on äratuntav, eristatav lapse omast)kirjutatud töid. Ja siis vaidle, kes töö kirjutas. Kusjuures ka vanaema väidab, et tema pole teinud. Tööd on muidu päris head, aga mõtlemisülesannete juures on ilmselt ka esivanemal raskusi. Laps teeks need ise vast paremini ära.
Kui aidatakse õppida on tore, aga kui see aitamine tähendab äralahendamist, siis ei ole tore.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul aitas ka ema käsitööd teha ning kirjtas valmis vene keelseid kirjandeid – vene õps oli nii sillas, aga lõpuks hakkas kahtlema. ega see muidugi asjale kasuks ei tulnud.
enda lapsega \”õppisin\” koos ainult 1 klassis (laps õppis ja mina istusin juures, teritasin pliiatseid, koristasin koolikotti jne)ja nüüd kus laps on 5ndas – piirub vaid küsimusega – kas on õpitud? Poisil on ka neljad-viied

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 09:47; 19.02 09:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil käib laulu õppimine nii: Lapsel õpik ees,laulab paar korda omaette ning siis tuleb mulle vastama.

Ma üldiselt olen selline kontrolli-friik. Alati vaatan kõik TV-d, vihikud, lugemispäevikud üle. Vaatan õigekirja ning arvutust. Kui leian vigu siis kutsun lapse endajuurde ja lasen parandada. Lugemist teeb ka mulle…enne ei lase mängima kui tekst on nii sorav, et ühtegi takerdumist ei tuleks ning rõhud paigas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma sain eelmisel nädalal lausa käskkirja, kus avaldati tänu õpilas(t)e juhendamise eest 🙂

Ma arvan, et õpetaja kiitus sulle oli siiras.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )


Esileht Koolilaps kas teised emad ka hindeid saavad?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.