Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas teistmoodi enam üürikortereid ei leitagi?

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Kas teistmoodi enam üürikortereid ei leitagi?

Postitas:
Kägu

Silma on jäänud Facebook’is pidev üürikorterite otsimine, kus noored kes vaid mõned kuud koos olnud otsivad seda “oma õiget pesakest” või “oma esimest ühist kodu”. Pildiks muidugi “vaadake-oleme-täiuslik-paar” pilt ja kirjelduste kohaselt oleks tegemist nagu kristlike elustiiliga inimestega. Näinud ka tuttavaid nii kortereid otsimas, reklaamimas ennast kui ülikorraline inimestena, kes armastavad puhtust, hoiavad kodu heaperemehelikult, ei pidutse/suitseta/joo, kuid samas teades eluviise siis esimesel nädalavahetusel peavad maha sellise soolaleivapeo kus seinad vaevu püsti jäävad. Soovid ka muidugi ebareaalsed arvestades nende hinnaklassi, muidugi ei saa salata – küsija suu pihta ju ei lööda.
Kas tõesti on noored nii laisaks muutunud, et ei suuda enam brauserisse sisse toksida kv.ee? Ei oska kasutada kinnisvara portaale, kõik mis toimub väljaspool Facebook’i käib üle jõu? Miks on vaja esineda, tähelepanu püüda mingite appikarjete ja valedega?
Kinnisvara omanikuna ma ei vaevugi pakkuda üürikorterit sellistele kuulutustele. Kes otsib, see leiab, ei peaks milleeniumilastele kõike kandikul ette serveerima.

+25
-19
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ise vastasid ju oma küsimusele. Kv-s ei ole nende soovidele vastavat ja sobivas hinnaklassis korterit, seetõttu loodetaksegi, et äkki keegi, kes kuulutada ei taha avalikult või alles plaanib seda tegema hakata, näeb nende kuulutust ja võtab ühendust. Tegelikult ma tean isegi selliseid inimesi, kellel on hea asukohaga korter, kuid üürikuulutust pole kinnisvaraportaalidesse kunagi pannud. Kui leidub keegi tuttav või tuttava tuttav, siis üürib välja küll aga ei ole ka probleemi, kui korter niisama tühjalt seisab.

+10
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis su probleem on? Kui ei taha, ära paku. Loomulik on, et kui üürida tahetakse, siis kasutatakse kõiki kanaleid. Miks mitte teada anda tuttavatele, et nad otsivad elamispinda? Paljud eelistavadki üürida korterit inimestele, keda teavad.

+9
-11
Please wait...

Postitas:
ninakaspreili

Ei saa probleemist aru. Ise väljaüüritavat kinnisvara omades eelistaksin kindlasti selliste kuulutuste põhjal üürniku välja valida. Portaali üles pannes kuluks palju rohkem aega, energiat ja oleks suurem võimalus teha vale valik üürniku osas. Kui pakkumine on aus leiab alati sobiva üürniku, vähemalt Tallinnas. Esimeses järjekorras ma jätaksin kõrvale need, kes üritavad endast näiliselt oivikud teha ja lihtsalt kirjtuavad mingit mõttetut nähtud kuuldud jama. Viisakas ja originaalne ja huvitav tekst koos korraliku näopildiga, mis aitab mul inimest reaalselt hinnata kaaluks üle potensiaalsed klassikalised puudused. Enamik sellest muidugi aru ei saa, aga just selle tõttu leidsin mina omal ajal väga head diilid üürikatele.

/ninakaspreili

+4
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei saa probleemist aru.

Mis siin aru saada on? Inimesel on kinnisvara, tal on peakeses ka mingi hind välja mõeldud, mille eest ta seda üüriks, aga pakkumist paraku pole.
Selge see, et ajab närvi.

Ise vahib seal kv.ee-s teisi analoogilisi pakkumisi ning näeb, et teised küsivad samamoodi päris suuri summasid.
Aga need FB omad tahavad ju odavalt saada.

+4
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tihti on portaalides üleval veel vanad kinnisvarad, mis ammu läinud. Teiselt – need, mis üles pannakse nende vastu on suur huvi hea head pidid tundidega minema, kui mitte minutitega. Taoliste postitustega sihitakse esiteks otse omanikult kortereid (et mitte maksta maaklerile) ja teiseks neid omanikke, kes pole veel kuulutusi üles pannud või hakkavad alles mõtlema, et võiks üürile anda. Samuti on kortereid, mis pole veel uuesti üürile antud, aga on teada, et üürnik näiteks 3 kuu pärast lahkub.

Kinnsvaraportaale palju ja kõiki ei jõua kogu aeg jälgida ka, mõned on üürikuulutuse lisamiseks tasulised siis võid küll kv.ee jälgida, aga võimalik, et sulle ideaalne korter lisatakse ehk hoopis kuskile mujale saidile.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kindlasti leitakse, aga FB-s on üsna mugav asju ajada.
Kellelgi on miski, mida kellelgi teisel vaja võib minna.

+2
0
Please wait...

Postitas:
kirilind2

Kv-s jah vanad kuulutused. Võtad ühendust ja selgub, läinud. Kuulutus seisab ikka edasi. Ei saagi aru miks. Ja FB-s küsitakse sellepärast, et äkki tuttav või tuttava tuttav on nõus lapsele ülikooli ajaks toakese andma.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas tõesti on noored nii laisaks muutunud, et ei suuda enam brauserisse sisse toksida kv.ee? Ei oska kasutada kinnisvara portaale, kõik mis toimub väljaspool Facebook’i käib üle jõu? Miks on vaja esineda, tähelepanu püüda mingite appikarjete ja valedega?

kv.ee-s on enamik kuulutusi läbi maaklerite, kes tahavad vahendamise eest raha. fb kaudu korterit otsides loodetakse vältida maakleritasu.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei mõista samuti teemaalgataja probleemi. Ka miinustajaid ei mõista.
Miks inimene, sõltumata vanusest, ei või otsida aktiivselt üürikorterit. Enamik korteritest ei jõuagi kv.ee lehele sest lähevad otse omanikult kas tuttavatele või just FB üles visatud info peale.
Valikuvabadus. Ma arvan, et korteriotsijatel on samal ajal ka kv.ee läbi kammitud.

+6
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Praktika on näidanud, et FB kaudu otsivad need korterit, kellel ei ole võimalik nii palju maksta, kui kv.ee küsitakse. Üürin ka kortereid välja – panin alguses FB, huvi oli tohutu, aga siis kadusid kõik ära. Üür on kv.ee keskmine. Nüüd panen ainult kv.ee ja saan sealt kaudu ruttu üürniku.

+7
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja siis on veel need täiskohaga emmed, kes tahavad, et nende tibulinnud saaksid paljajalu oma aias kastemärjal murul ringi joosta ja oma väikese käekesega peenralt maasikaid korjata, aga paha pank ei anna laenu, et paluks nüüd neile võimalikult odavalt ja järelmaksuga Tallinna lähedale maja võimaldada.

+19
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga miks mitte? Mulle meeldivad need kuulutused, sest tavaliselt on seal inimesed oma nimega ja ei varja ennast.
Saad kohe vaadata, kas tundub sümpaatne või mitte ja kas oleksid valmis sellise taustaga inimesele korterit üürima.
See on ju parem, kui su kuulutusele vastab keegi Gretu (slimcat35@mail.ru) ja soovib korteri kohta teada. Kes ta on, on tal reaalne soov? Ei tea.
Saab ka sellised kohe välja praakida, kes kuidagi ei meeldi, näiteks üks esoteerik just otsis olematu hinnaga ja on ise hirmsuurte nõudmistega. Ei tahaks sellise üürnikuga tegemist teha.
Kõik ei taha on kinnisvara välja pakkuda ka nii avalikult, hea on kohe otsepakkumine teha huvilisele.
Igale ühele oma, eks.

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

kuna need pildid FB-s on sellistel “koduotsijatel” kuidagi jube imalad, siis ma ignoreerin neid ja ei paku neile, vaid ikkagi panen kv.ee-sse üles oma kuulutuse

+9
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina ei ole üüriärimees, mul on ainult üks väike korter, kuhu siis aeg-ajalt üürilist otsin. Ja eelistan seda teha FB’s:
– sest see on tasuta
– sest seal saan inimestega messengeris suhelda ja kohe välistada need huvilised, kelle suhtlustiil mulle ei istu või kes lihtsalt kirjutavad ühe sõna ‘huvitatud’.
– sest ma saan kohe nime google’sse panna ja vaadata, mis välja tuleb
Ma küll ise kellelegi ei ole pakkunud korterit, aga ei näe põhjust, miks korteriotsijad ei või samamoodi kuulutust üles panna nagu väljaüürijad.
.

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Viisakas ja originaalne ja huvitav tekst koos korraliku näopildiga, mis aitab mul inimest reaalselt hinnata kaaluks üle potensiaalsed klassikalised puudused.

Potentsiaalsed. T on ka keskel.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jumal olgu tänatud Facebooki eest, muidu otsiksin senimaani korterit, arvan!! Esiteks maakleritasu maksta ei taha (enamik maaklereid, kellega kokku olen puutunud, ei tee muud, kui keeravad võtmega ukse lahti, sisulised teadmised pakutava korteri kohta puuduvad – mille eest ma talle siis maksan? Pigem kulutan selle raha tagatiseks või kuuüüriks). Teiseks, kinnisvaraportaalides on jube palju vananenud kuulutusi, lihtsalt unustatatakse bronnitud korterid maha võtta. Kolmandaks, minu uue korteri omanik põhimõtteliselt kv.ee-suguseid kohti vältiski: küll hakkavad siis maaklerid tülitama, küll tudengid, kes pole alati just usaldusväärsed üürnikud. FBs võttis omanik minuga ise ühendust, oli mu profiili üle vaadanud ja rahule jäänud, arutasime veel mõned põhipunktid läbi ja oligi kõik! Kv-s oleks asjaajamine kindlasti kauem lohisenud.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma olen ühe korra aastaid tagasi üürikuulutuse portaali üles pannud, tulemus oli see, et hakkasid helistama maaklerid, kes kõik ennast vahendajaks pakkusid. Viimased 2 x, kui olen üürnikku otsinud, olen hoopis FB gruppidel silma peal hoidnud, valinud paar inimest, kes on oma üürisooviga sellised, kes võiks olla huvitatud, ja neile pakkunud otse. Olen väga kiiresti sedasi üürniku leidnud.

Eks need imalad “pesakese” kuulutused on kõik teiste järgi koostatud, aga on ka asjalikke üürida soovijate kuulutusi, kus selline mõttetu vaht põhiinfot ei varjuta. Ja kuna väga paljud üürileandjad ei pane oma korterite kuulutusi kinnisvaraportaali üles, siis on täitsa mõistlik üürimise soovi kasvõi FB gruppides postitada. Tuleb lihtsalt arvestada sellega, et ka üürileandjal on oma ootused ja kui üürida soovija kuulutus väga nihkes või imelik on, siis lihtsalt ei võeta sellise inimesega ühendust.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina jälle üürileandjana ei viitsi iial hakata ühendust ise võtma nende “ideaalsete paaridega”, kes üürida soovivad. Enamasti on nende ettekujutus üürihindadest täiesti nihkes enda kasuks, pea tasuta peaksid kõik rõõmuga neile üürima, no ei viitsi küll oma aega kulutada.
Ilma nimeta huvilistega ma ei suhtle kunagi. Kui inimene üürides (üldse äriasjades) oma nime öelda ei julge, siis sealt midagi head oodata ei ole, ilmselt on põhjust varjata.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Silma on jäänud Facebook’is pidev üürikorterite otsimine, kus noored kes vaid mõned kuud koos olnud otsivad seda “oma õiget pesakest” või “oma esimest ühist kodu”. Pildiks muidugi “vaadake-oleme-täiuslik-paar” pilt ja kirjelduste kohaselt oleks tegemist nagu kristlike elustiiliga inimestega. Näinud ka tuttavaid nii kortereid otsimas, reklaamimas ennast kui ülikorraline inimestena, kes armastavad puhtust, hoiavad kodu heaperemehelikult, ei pidutse/suitseta/joo, kuid samas teades eluviise siis esimesel nädalavahetusel peavad maha sellise soolaleivapeo kus seinad vaevu püsti jäävad. Soovid ka muidugi ebareaalsed arvestades nende hinnaklassi, muidugi ei saa salata – küsija suu pihta ju ei lööda.

Kinnisvara omanikuna ma ei vaevugi pakkuda üürikorterit sellistele kuulutustele. Kes otsib, see leiab, ei peaks milleeniumilastele kõike kandikul ette serveerima.

Et korteri omanik pole ise huvitatud, et tema korter üüritud saaks? Sul kindlasti ei ole korterit mida üürida. Esimest korda näen kedagi, kes ei paku ise korterit neile, kes korterit otsivad ja kes sobivad väljanägemiselt üürikorterisse elama. Et andja keelab küsida? Et sina tahad andjana pomo olla ja siis kirjutada teistele, kes tulevad sinult küsima, reeglid, kuidas nad end väljendama peavad. Kus tuleb arusaamine, et sina pead kandikult kõike ettekandma? Kui ei sobi, mine edasid. Ei pea iga postikõrvale, mis ei sobi, seisma jääma ja kõnet pidama, et mis see post siin seisab. Astu kõrvale ja mine edasi. Tahad serveerid, tahad ei serveeri, küsida võib, andma ei pea. Aga et keegi õiendab, et küsida ka ei tohi…. Okupatsioni ajal elad veel või. Siis olid selline kord, et küsija pidi end “jutti ” seadma, et andja annaks.

+1
0
Please wait...

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas teistmoodi enam üürikortereid ei leitagi?