Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas TM otsus tehtud ka mõnel maamaksu tasumisega hiljaks jäänul?

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Kas TM otsus tehtud ka mõnel maamaksu tasumisega hiljaks jäänul?

Postitas:

Mõtlen neid kes eelmisel aastal jäid veidi hiljaks maamaksu tasumisega (mõned päevad)On juba mingit otsust või enne aprilli siiski ei toimu midagi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.03 12:07; 07.03 23:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul igatahes pole veel mingit otsust,oli mingi väike maamaksuvõlg-13 EUR-i.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie hilinesime ka vist 3 päeva ja seetõttu jäi üles intressivõlg 20 senti, mida me tähele ei pannud. Loomulikult tasusime nüüd kohe, kui märkasime, aga siiani ei mingit otsust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli mõnda aega võlg, otsust siani ei ole 🙁
Eks tuleb oodata, mis muud…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil pole ka mingit otsust, oli samuti võlg. ega oluline pole, et kohe raha saaks kuna läheme selle raha eest kevadel reisile aga tore oleks 100% kindel olla, et ikka saame selle raha 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul näiteks oli täielikult eelmise aasta maamaks maksmata ja sain raha juba 22.02 kätte. Asja uba on selles, et nn. linnukest ei tohi kuhugi teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.03 20:17; 06.03 20:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]minul näiteks oli täielikult eelmise aasta maamaks maksmata ja sain raha juba 22.02 kätte. Asja uba on selles, et nn. linnukest ei tohi kuhugi teha.[/tsitaat] ei pannud kuhugi mingit linnukest, võlg oli ja siiani ei mingit otsust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole ka mingit linnukest. Eks ta ajab südame vähe täis küll, et selle paari päeva pärast ma nüüd pole \”õiguskuulekas kodanik\”. Pagan, kerge on olla \”õiguskuulekas\”, kui sul sellist summat postkasti ei potsata, nagu minul – ma üks õnnelikke, kellel Tallinnas oma maja, pärandina juba 3. sugupõlve, korralik lahmakas Nõmme mände väikese osmikuga – ja õnne pandiks on siis see 575-eurone maamaks aastas (õnneks nüüd möödanik) – no terve kuupalk!!! Aga vaatamata sellele, et maamaks tühistati, said veel viimase võimaluse ära keerata, ega rohkem neile ju millegi eest võlgu jääda ei saa ka. Kevadel sain maksmisega ilusti hakkama (no tmtagastus oli ka ju just), aga suvel lõppes VH, läksin tööle, palk väiksem kui VH, laps erasõime, sügisel vahetasin töökohta ja endisest kuu lõpu palgapäevast sai järgmise kuu 5. päeva palgapäev – ja nende paari päeva nahka nüüd see kiire tagastus läkski. Nagu kiuste läks pesumasin tuksi, nüüd auto ka. Isegi mikrouun hakkas ükspäev imelikult kriuksuma, aga mõtles järgi ja paranes ise ära 🙂
Oi, kui magus see raha hetkel oleks, mmmmm 😀
Ikka huviga ootan, et kiusavadki niimoodi ja enne aprilli maksma ei hakkagi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

njah, minu maamaks oli vai 13 euri, niisiis …

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.03 20:17; 06.03 20:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tean, et mind ei usuta, aga 100% ausalt – maksin maamaksust suurema osa aprillis ära. Väike saba jäi oktoobrisse ja kuna olin meiliaadressi vahepeal muutnud, siis ei saanud teatist ja muidugi jäi maksmata. Summa oli siis 13 EUR sentidega. Veebruari alguses logisin maksuametisse ja avastasin oma võla. Maksin kohe ära koos intressidega. Kuna teadsin, et raha nagunii ei saa, ei kiirustanud deklaratsiooniga. Esmaspäeval tegin selle siiski ära, so 05.03. Täna hommikul logisin sisse ja otsus tehtud, raha ettemaksukontol polnud ja kuskilt oli jäänud -0,09 senti ettemaks – vbl siis seda maamaksu tasudes läks miskit viltu. Ja kell 12 täna oli raha kontol. Ma ise oskan arvata ainult seda, et see 9 senti ettemaks kuidagi mõjutab, no et nende süsteem ei tule miinusega toime vmt. Ei teagi. Samas abikaasa jäi ka sente võlgu ja siiani kiri, et saab hiljemalt 02.07. Veider.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ega sul äkki tuttavad maksuametis tööta :)?Ei tea jah mille järgi nad seda võtavad,meil abikaasaga kummalgi võlga pole,hoopis rohkem makstud,mõlemal ettemaksukontol vaba raha n.ö.sest sai maamaksud varuga makstud,aga mina jäin maamaksu maksmisega päeva hiljaks ja siiani ei mingit otsust ega midagi,tegime ühisdekl. ja karistus meil mõlemal nüüd.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.03 12:07; 07.03 23:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Mina olen sellest nii aru saanud, et Maksuametil on mingi piir, mida nad ei taha ametlikult välja öelda. Kuuldavasti on see piir 15 eurot.
Ehk siis nt 13 eurot aasta otsa maksmata on nende jaoks ok ja probleeme ei järgne. Aga nt 20 euroga 1 päev hilineda ei ole ok-lüüakse patuste hulka. Sealt tulebki see vahe, et ühed saavad, teised mitte. Minu isikliku arvamuse kohaselt oleks õiglasem arvestada hilinetud aega ehk siis et nt kuni 10 päeva hiljem maksnud saavad tagasi normaalselt, kui muid võlgu pole. Summa sõltub nagunii sellest, kus keegi elab või vara omab. Sel on seaduskuulekusega vähe ühist.
Hilined päeva, maksad võla, maksad viivist, lüüakse tagastusega patuste hulka. Lõpuks lähed pangast laenu küsima ja pank vaatab-eiii, te olete tagastuse saanud aprillis-te pole korralik maksja? 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maksuametil on jah piir 15 eurot. Alla selle võlgu olnud saavad tagasi kiiremini, üle selle ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul oli 14.eur. sentidega maamaks ja maksin möned päevad hiljem tähtajast ja ka siiani ei mingit otsust:(

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tahaks hästi uskuda, et keegi juba kätte saanud. Infotelefonilt väidetakse küll, et enne aprilli ei saa mingil juhul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehk siis venitavad niikaua, kuni käesoleva aasta maamaksu tähtaeg möödas, võtavad võlglastel selle tm tagastusest automaatselt maha, väga kaval plaan.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ehk siis venitavad niikaua, kuni käesoleva aasta maamaksu tähtaeg möödas, võtavad võlglastel selle tm tagastusest automaatselt maha, väga kaval plaan.[/tsitaat]

No päris ni ei ole, meil maamaks selle aasta eest makstud.
See on lihtsalt karistus võlgu olemise eest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minagi ootan tagastust. Tegin ka uue maamaksu ära, et järgmine kord midagi sellist ei juhtuks

Kuna nad lubasid olla kui lasteaiakasvatajad, ise pakun seda, et kui jutud käivad peale 1.aprill maksmisest siis eelisjärjekorras vaatavad neid kes on sellest õppinud sellest veast.
Tahaks loota, et hindavad seda!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sel aastal ma ei peagi maamaksu enam mksma, nii et pole siin midagi vaadata. Ja minu meelest ikka suur vahe selle, kui inimene lihtsalt ei viitsi mitme kuu jooksul mingit alla 20-eurost maamaksu tasuda või jäädakse lihtsalt palgapäeva pärast natuke hiljaks suure summa, mida ühest palgast kokku ei saagi. Minu meelest on ebanormaalne karistada inimesi paaripäevase hilinemise eest täpselt samamoodi nagu kroonilisi võlglaseid. Mis tööd need maksuametnikud sellepärast rohkem tegid, et ma paar tööpäeva hiljem maksin? Mitte mingisugust! Keegi ei pannud seda tähelegi. Lihtsalt tekitab minus paksu verd, kuna kogu see maamaks on karjuv ebaõiglus ja riiklik represseeerimine omandi eest – ebaproportsionaalselt suur, maksan iga aasta 1/10 hinnast, mille eest maa soetasin! Hullem kui SMS-laen! Ja nüüd ometi vabastati sellest, alates 2013 – aga nüüd ikka veel vaja viimast aastat ksäi väänata võlgades sipleval ja nälgival rahval. Ptüi, ma ütlen. Tehku parem midagi nende inimestega, kes sentigi makse ei maksa – aga ei, seal ollakse hambutu. Aga neil, kes korralikult makse maksnud, vääname kahe päeva hilinemise eest käsi!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Mida mina oma \”veast\” õppisin? Eelkõige seda, et kui mind naelutati paaripäevase pisieksimuse pärast häbiposti, kui pikaaegsele võlglasele tehakse pai. Silmakirjalik-väga silmakirjalik. Õppida pole mul midagi-sest mul ei ole seda kopsakat maamaksu sel aastal üldse maksta vaja.
Näitas see maksuameti jõunäitamine minu jaoks eelkõige seda, et väikestega nad ei viitsi mässata, suurtest ei käi jõud üle ja siis saab keskmike peal jõudu näidata.
Tegelikult ma arvan, et asja sisuline põhjus on mingi muu-arvatavasti pole neil lubatud kõiki väljamakseid ühes kuus teha ja siis kasutasid juhust ja sorteerisid osa makseid edasilükkamisele ja said siis natuke hirmutada ka-kaks kärbest ühe hoobiga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.03 19:58; 11.03 21:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on eelmisest aastast maksuvõlg 7 euri, mehel pole võlgu, kumbki pole tagasi saanud. Aga meil kiiret pole ka sellega. Ise panin linnukese ka, et võtku maha see maamaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Maamaksu linnukest pannes ei saagi enne aprilli-sõltumata võlgadest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.03 19:58; 11.03 21:01;
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas TM otsus tehtud ka mõnel maamaksu tasumisega hiljaks jäänul?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.