Esileht Väikelaps Kas tõesti juba olete alustanud selle päkapikujamaga

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Kas tõesti juba olete alustanud selle päkapikujamaga

Postitas:

Oktoobri keskpaik ja laps solvunud kuna temal ei käi päkapikud. lasteaias pidid juba lastel käima. Olen seletanud ja teab ka kuna on jõuluaeg, kuid ikkagi on see temajaoks ebaaus. Kas tõesti juba päkapikutate?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, detsember on jõulukuu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Uskumatu, et mõnel juba käivad, siis peavad ju ca 3 kuud nüüd käima ja detsembriks on asi juba ammu igasuguse võlu kaotanud :/

Tahaks kohe teada, miks need vanemad arvavad, et see hea mõte on. Siis võiks sama hästi juba jaanipäevast käia.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No oktoobri keskel selle päkapikundusega tegelema hakata on küll ajuvabadus.
Minu lastel hakkavad päkapikud käima ikka detsembris.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Puhas provokatsioon, eluilmaski ei usu. Samas see, et praegu päkapikuteemasid juba arutatakse, on loomulik – kui on soov midagi spetsiifilisemat sussi sisse panna, tuleb varakult hankida; vaesematel peredel on vaja eelarvet planeerida jne. Kui keegi jõulude ajal kurdab,et eelarve kipub lõhki minema, nähvatakse talle alati, et jõulud sünnipäev, lasteaia lõpetamine, kooli algus olla kõik varakult teada ja kogunud varem raha (ehkki neid varem teada olevaid asju, mis vaesemale perele muret teevad, jätkub ilmselt pea igasse kuusse), aga kui keegi reaalselt vaevub aegsasti mõtlema ja tegelema, ilmuvad välja selle teema autori sugused halvustajad.

Mul lõpeb novembris noorema lapsega vanemahüvitis, detsembris on jõulud ning mu isa ja ühe hea sõbranna sünnipäev, jaanuaris tuleb kohe otsa mu oma sünnipäev ja vanema lapse sünnipäev (seejuures laps ise muidugi ootab kogu hingest mängutoaprallet sõpradega, samas sugulased eeldavad kodus lookas laudu … Loogiline, et ma kogun juba praegu jõulude ja sünnipäevade jaoks raha ning head ideed, kuidas odavalt ja lastele toredasti päkapikundus kaelast ära saada, ilma et peaks lapsi suhkrust lõhki söötma, on vägagi asja- ja ajakohased juba praegu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps pani eile soki välja, ütles ka, et lasteaias X lapsel juba käivad. Loomulikult meie koju nad enne detsembrit ei tule, kuid kulmu pani kergitama küll. Raske kohe oma lapsele selgitada, miks siis juba ühel lapsel käivad, aga temal mitte. Püüan järgmisel nädalal X lapse emaga suhelda, kas jutt vastab tõele või kodus lihtsalt päkapikkude/jõulu teema päevakorda tekkinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, vara veel. Detsembris ikka.

Õnneks kummagi lapse lasteaiakaaslastel ka veel päkapikud ei käi, vähemalt pole lapsed öelnud, et kellelgi oleks käinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui mu laps midagi sellist räägiks, ütleksin, et ju siis vanemad tahavad lapsele heameelt teha ja panevad ise sussi sisse üllatusi. päris päkapikud käivad 1. advendist kuni jõululaupäevani ja nii ongi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oktoobri keskpaik ja laps solvunud kuna temal ei käi päkapikud. lasteaias pidid juba lastel käima. Olen seletanud ja teab ka kuna on jõuluaeg, kuid ikkagi on see temajaoks ebaaus. Kas tõesti juba päkapikutate?

meil käib vanaemast hambahaldjas. nlaps teab kyll, et se eon vanaema, kes äratulnud hamba eest padja alla nänni tobib aga ika on tore,.
samas kui peres on kasvatuslikud probleemid ja päkapik aitab last korrale kutsuda=?

mina sinu asemel muideks ei valetaks!! oma lapsele ja räägiks asjadest nii nagu need on. siis ei oleks ka solvumist

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis näitab, et ajuvabasid vanemaid ikka leidub. Pappi palju igasuguste vidinate jaoks päevast päeva või tahavad laste hambaid rikkuda päevast päeva. Toppigu jah komme sussi sisse oktoobrist saati iga päev

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.10 16:16; 16.10 14:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie peres on ka lapsed juba lume ja jõulude ootuses olnud. Vähemalt paaril korral oleme nende initsiatiivil nendest rääkinud. Ka jõuluvanast ja päkapikkudest. See ei tähenda,et päkapikud meil käivad! Samas ei imestaks üldse kui lasteaias nad ka sellest räägiksid teistega. Ja ei imestaks kui nad ûtleksid, et neil päjapikud käivad – käivadki – käisid eelmine aasta ja tulevad sel aastal ka jälle 🙂 Aga hetkel ei käi 🙂 Laste loogika ja ajataju on ju teada 🙂 Nad mäletavad väga hästi, mida eelmine aasta päkapikud tõid ja võivad ka sellest lasteaias rääkida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil hakkab see päkapikujama esimesest detsembrist.
hambahaldjajama ei ole ega tule, üritas suurem midagi seletada, üritas väiksem, aga ütlesin kohe ära, et see on üks ameerika komme ja meil selliseid tegelasi ei käi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka sadas vanaema sisse 14.oktoobril ja esimese asjana hakkab oma päkapikumulaga pihta, kuidas ikka juba käivad ja vaatavad jne. Mul tekkis tahtmine 6elda nagu kunagi ühes artiklis “detsembris näeme, raisk!”. Mulle on see päkapikkudega manipuleerimine niigi vastik, kuidas ikka piiluvad, ole ikka nüüd hea laps jne. Ma kasvatan oma lapsi ise korralikult käituma, mitte ei pea selleks päkapikumula ajama.

Esimese hamba vahetusega on meil ka hambahaljas end t66sse seadnud, aga lastele ma ütlesin ausalt ära, et emme teeb sellist mängu. 1 kuldse paberiga sokolaadikommi saavad, see on veidi harvem ju kui see igapäevane sussitoppimine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.10 20:00; 16.10 08:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvan, et alustame 1.advendist sellega

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga kui keegi reaalselt vaevub aegsasti mõtlema ja tegelema, ilmuvad välja selle teema autori sugused halvustajad.

Pole kohanud, aga kui kellelgi nii on olnud, siis soovitus – ära käi Perekoolis mõtlemas (ja teemat tegemas).
Minu jaoks üldse absurdikas, et küsitakse foorumist, mida OMA LÄHEDASELE kinkida. Täiesti kummaline, aga jube levinud, ma vaatan.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga kui keegi reaalselt vaevub aegsasti mõtlema ja tegelema, ilmuvad välja selle teema autori sugused halvustajad.

Mina ka mõtlen aegsasti ja vaikselt vaatan valmis seda päkapikukraami, aga see pole ju sama mis lastele sellest jahvatada, kui lehed alles puus on. See on vanemate ettevalmistus, hoopis teine asi. Ja teemaalgataja ei rääkinud üldse ju sellest, ammugi ei halvustanud neid, kes päkapikukraami ETTE valmis ostavad, vaid küsis, kas tõesti juba LASTELE päkapikunänni jagate. Ei jaga, aga ostan mõned väiksed mänguasjad juba valmis küll.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.10 20:00; 16.10 08:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka sadas vanaema sisse 14.oktoobril ja esimese asjana hakkab oma päkapikumulaga pihta, kuidas ikka juba käivad ja vaatavad jne. Mul tekkis tahtmine 6elda nagu kunagi ühes artiklis “detsembris näeme, raisk!”. Mulle on see päkapikkudega manipuleerimine niigi vastik, kuidas ikka piiluvad, ole ikka nüüd hea laps jne. Ma kasvatan oma lapsi ise korralikult käituma, mitte ei pea selleks päkapikumula ajama.

Esimese hamba vahetusega on meil ka hambahaljas end t66sse seadnud, aga lastele ma ütlesin ausalt ära, et emme teeb sellist mängu. 1 kuldse paberiga sokolaadikommi saavad, see on veidi harvem ju kui see igapäevane sussitoppimine.

Äge, nõus sinuga !
See tilu-lilu mula udu ajamine ja kui nad lõpuks aru saavad, et kägu aeti, et mida veel ei saa vanematelt enam uskuda

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.10 16:16; 16.10 14:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See tilu-lilu mula udu ajamine ja kui nad lõpuks aru saavad, et kägu aeti, et mida veel ei saa vanematelt enam uskuda

Sellist probleemi küll ei olnud, et “kui nad lõpuks aru saavad, et kägu aeti…”
Kuidagi nad teada said, mingit juttu meil sel teemal kunagi olnud pole.
Aga päkapikud käisid ikka edasi. Ka suurtel lastel.
Ma ise sain ka kunagi teada, et kingitused tulevad vanematelt, ei mäleta küll mingit üllatust või solvumist. Kas teist keegi tõesti süüdistas vanemaid valetamises?

Minu ja mehe jaoks oli see puhas kinkimise rõõm. Veidi jõulumeeleolu loomine, enamasti lihtsalt pimedate talvehommikute väike südamlik hetk.
Ei mäleta, kui vanad lapsed olid (vast 11-12 võis olla noorim), kui hakkasime mehega ka oma sussidest hommikuti nänni leidma:) Oma taskurahast ostsid.
Nüüd on lapsed ammu suured ja oma elu peal, aga kui advendiajal koju tulevad, siis ära minnes leiavad alati kojast saabaste seest väikese üllatuse. Ja kui nad pikemaks jäävad, on ka meil mehega päkapikk käinud.
Mu meelest on see väga armas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli pettumus 😀 Mäletan, et kui ma lõpuks teada sain, siis tundsin ennast reedetuna. Et mu ema oli mind lihtsalt lolliks teinud. Valetas mingit päkapiku muinasjuttu kokku. Mina lapsena oleksin tahtnud tõtt teada. Kommi ja tõtt. Aga kuna minusugused lapsed on üldiselt suures vähemuses, siis oma lastele räägin ikka päkapiku muinasjuttu edasi. Ja hoian näpud ristis, et kumbki neist minusse ei ole 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei mäleta absoluutselt seda, kuidas ma teada sain, et jõuluvana ja päkapikke pole tegelikult olemas. Ei ole mingit traumat hinges, usaldamatust või solvumist vanemate vastu.
Aga eks see kõik oleneb lapse iseloomust.
Ise ma pole lapsele jõuluvanast üldse rääkinud, tal on jõulude ajal sünnipäev ja siis niikuinii saab kingitusi ka selle puhul, nii et pole suurt vahet. Päkapikke meil praegu veel ei käi, selle lõbu jätan lasteaeda. Kui ükskord küsima hakkab, eks siis vaatan, mida vastan.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Väikelaps Kas tõesti juba olete alustanud selle päkapikujamaga

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.