Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas tõesti Usas ei leidu?

Näitan 10 postitust - vahemik 61 kuni 70 (kokku 70 )

Teema: Kas tõesti Usas ei leidu?

Postitas:
Kägu

Ei saa ju olla presidenti, kes kõigile, kogu rahvale meeldiks. Olen täiesti kindel, et selline president, kes mulle meeldib, minu põhiharidusega onu Heinole ei meeldi kohe üldse. Aga onu Heino arvates vinge mees presidendi kohale ajaks mind lihtsalt öökima. Nii lihtsalt on. Vahel saan mina oma tahtmist, vahel saab onu Heino oma tahtmist.

Praegu on Kaljulaid tõeline lohutus. Kui president oleks ka samast puust, nagu praegu valitsus, siis ei tea küll, mida häbi pärast teeks. Ma olen isegi hakanud mõtlema, et onu Heino tuleb ka rahulolevana hoida. Kui kolme aasta pärast Eesti 200 ja Reform teevad kahepeale valitsuse, siis võiks tõesti mõni onu Heinole mokkamööda tegelinski Kadriorus olla. Oleks palsam onu Heino hingele, nagu praegu on Kaljulaid palsam minu hingele.

+7
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ei saa ju olla presidenti, kes kõigile, kogu rahvale meeldiks. Olen täiesti kindel, et selline president, kes mulle meeldib, minu põhiharidusega onu Heinole ei meeldi kohe üldse. Aga onu Heino arvates vinge mees presidendi kohale ajaks mind lihtsalt öökima. Nii lihtsalt on. Vahel saan mina oma tahtmist, vahel saab onu Heino oma tahtmist. Praegu on Kaljulaid tõeline lohutus. Kui president oleks ka samast puust, nagu praegu valitsus, siis ei tea küll, mida häbi pärast teeks. Ma olen isegi hakanud mõtlema, et onu Heino tuleb ka rahulolevana hoida. Kui kolme aasta pärast Eesti 200 ja Reform teevad kahepeale valitsuse, siis võiks tõesti mõni onu Heinole mokkamööda tegelinski Kadriorus olla. Oleks palsam onu Heino hingele, nagu praegu on Kaljulaid palsam minu hingele.

sul on asjad ikka väga sassis. Kaljulaid ja reform on ühes komplektis ja Eesti 200 ei ole küll eesti Heinode maitse.

+3
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

sul on asjad ikka väga sassis.

ja sina ei saanud üldse aru, mida ta kirjutas.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

1992 trikitati spetsiaalselt selline seadus ju, et Rüütel presidendiks ei saaks. Hiljem see seadus mängis jälle trumbid Rüütlile – kui üks Tartu sahkerdaja – mis ta nimi oligi? – ta vastu kandideerima jäi. Maamehed kogunesid Estoniasse ja ütlesid, et ei lähe läbi! Treufeldt oli nii sõnatu, et jäta või ülekanne katki.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma olen isegi hakanud mõtlema, et onu Heino tuleb ka rahulolevana hoida.

Oh, milline ohvrimeelsus! Küll sa oled hea inimene.
Ma pakun ühe nipi: kõik võiksid hakata tõtt rääkima. Onuheinod jagavad selle instinktiivselt kohe ära. Ainult haritud lollid on minetanud selle võime. Tõetunnetus on olemas veel lihtsatel lapsemeelsetel inimestel või siis tõeliselt tarkadel haritutel.
Oportunistliku meelelaadiga  kõrgharitud (tänapäeva mõistes) kontingent ei oska enam lihtsal ja inimlikul kombel mõelda. Mis peaasi, nad ise peavad seda vooruseks. Nii nad ongi lootusetud.

+5
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Aga seleta lahti. Ma olen ka selline onu Heino tädi Maali. Mida ta öelda tahtis?

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Aga seleta lahti. Ma olen ka selline onu Heino tädi Maali. Mida ta öelda tahtis?

Olen selle kommentaari kirjutaja. Arvan, et on asju, milles ühiskonna erinevad grupid ei saa kunagi kokkuleppele. Kui alati jääb peale ühe grupi arvamus ja soov, tekitab see pikapeale teises grupis trotsi ja lausa viha. Minu nägemuses need kaks gruppi Eestis on praegu edumeelsemate ja edukamate inimeste grupp ning teiselt poolt elule jalgu jäänud inimeste grupp. Aga kindlasti võib neid gruppe nimetada ka teistmoodi. Üks võimalik variant on näiteks liberastid ühelt poolt ja Eesti huvide eest seisjad teiselt poolt.

Aastaid on Eesti elus domineerinud see grupp, keda mina nimetan edumeelseteks. Inimesed, kes vaatavad tulevikku ja on rahul olevikuga. Kellel on elus hästi läinud ja kes on ise ka oma eluga rahul. Viimane on ka oluline, sest on osa inimesi, kellel kõrvaltvaatajate arvates läheb täitsa kenasti, aga kes ise pole rahul. Eks see tekitas teises grupis pahameelt, et tipus keegi kunagi nendele arusaadavas keeles ei räägi, nende muresid ei märka.

Praegu, kui Eestis on teise grupi valitsus, tunnen ma tagantjärele nende suhtes empaatiat. Olen õnnelik, et vähemalt on president, kes mõtleb nagu mina. Samas ma saan aru, et viimased viisteist aastat või isegi kauem oleks võinud ka teisel grupil olla kusagil juhtival kohal oma kõneisik, kes oleks väljendanud nende mõtteid. Kellega nad oleks saanud samastuda.

Seetõttu ma käisingi oma eelmises kommentaaris välja mõtte, et kui järgmistel valimistel peaks võimule tulema esimesele grupile meelepärane valitsus, siis võiks ehk presidendiks saada keegi arnoldrüütli taoline inimene. Keegi, keda teine grupp armastaks ja usaldaks. Probleem on selles, et kuigi president on Eestis reaalse võimuta esindusisik, peaks ta siiski oma esindusülesannetega toime tulema. See tähendab, et peaks oskama mingil määral inglise keelt. Peaks saama aru, mida rahvusvahelises seltskonnas sobib öelda ja mida mitte. Isegi kui ta arvab, et mustanahalised ei ole päris nii targad, kui valge rass, siis ta saab aru, et seda ei sobi teatud seltskondades avalikult välja öelda. Et ta ei ütle homode kohta “kakan…d” jm sellised asjad.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen selle kommentaari kirjutaja. Arvan, et on asju, milles ühiskonna erinevad grupid ei saa kunagi kokkuleppele. Kui alati jääb peale ühe grupi arvamus ja soov, tekitab see pikapeale teises grupis trotsi ja lausa viha. Minu nägemuses need kaks gruppi Eestis on praegu edumeelsemate ja edukamate inimeste grupp ning teiselt poolt elule jalgu jäänud inimeste grupp. Aga kindlasti võib neid gruppe nimetada ka teistmoodi. Üks võimalik variant on näiteks liberastid ühelt poolt ja Eesti huvide eest seisjad teiselt poolt.

Aastaid on Eesti elus domineerinud see grupp, keda mina nimetan edumeelseteks. Inimesed, kes vaatavad tulevikku ja on rahul olevikuga. Kellel on elus hästi läinud ja kes on ise ka oma eluga rahul. Viimane on ka oluline, sest on osa inimesi, kellel kõrvaltvaatajate arvates läheb täitsa kenasti, aga kes ise pole rahul. Eks see tekitas teises grupis pahameelt, et tipus keegi kunagi nendele arusaadavas keeles ei räägi, nende muresid ei märka.

Praegu, kui Eestis on teise grupi valitsus, tunnen ma tagantjärele nende suhtes empaatiat. Olen õnnelik, et vähemalt on president, kes mõtleb nagu mina. Samas ma saan aru, et viimased viisteist aastat või isegi kauem oleks võinud ka teisel grupil olla kusagil juhtival kohal oma kõneisik, kes oleks väljendanud nende mõtteid. Kellega nad oleks saanud samastuda.

Seetõttu ma käisingi oma eelmises kommentaaris välja mõtte, et kui järgmistel valimistel peaks võimule tulema esimesele grupile meelepärane valitsus, siis võiks ehk presidendiks saada keegi arnoldrüütli taoline inimene. Keegi, keda teine grupp armastaks ja usaldaks. Probleem on selles, et kuigi president on Eestis reaalse võimuta esindusisik, peaks ta siiski oma esindusülesannetega toime tulema. See tähendab, et peaks oskama mingil määral inglise keelt. Peaks saama aru, mida rahvusvahelises seltskonnas sobib öelda ja mida mitte. Isegi kui ta arvab, et mustanahalised ei ole päris nii targad, kui valge rass, siis ta saab aru, et seda ei sobi teatud seltskondades avalikult välja öelda. Et ta ei ütle homode kohta “kakan…d” jm sellised asjad.

muidu kõik õige ,aga meil oli ju ENSV Ülemnõukogu Esimees sm.Rüütel vahepeal President.Kas teda sõimas vastasleer sõna otseses mõttes roppustega niimoodi kui praegust ?Presidenti?

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

muidu kõik õige ,aga meil oli ju ENSV Ülemnõukogu Esimees sm.Rüütel vahepeal President.Kas teda sõimas vastasleer sõna otseses mõttes roppustega niimoodi kui praegust ?Presidenti?

Kas Hr. Rüütli tegevus kutsus esile sõimu? Mäletan, et kui nende lapselapsed paha tegid, siis meedia viisakaks ei jäänud küll.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

…mõnd kihvti, väga intelligentset, sarmikat, tugeva argumenteerimisoskusega, laia silmaringiga, viisakat, 40-50aastatates hea tervisega ja heas vormis presidendikandidaati? Inimest, kel on võime end kuulama panna ja kes on päriselt väga tark?

Ikka leitakse mingi vanamees, kloun, niru keelega, halvustav, solvav, ebaviisakas, haiglane jne.

Peaks ju rahvast jaguma, et kõige ja kõigem üles leida?

Obama vastas ju sinu kriteeriumitele. Et päris nii ei saa öelda, et “ikka leitakse”. Ja neid presidente on veel olnud ajaloos, nt Kennedy. Aga lihtsalt mitte koguaeg.

+1
0
Please wait...

Näitan 10 postitust - vahemik 61 kuni 70 (kokku 70 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas tõesti Usas ei leidu?