Esileht Väikelaps Kas tõesti viirushaigus?

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Kas tõesti viirushaigus?

Postitas:

22-23.09 algas lapsel nohu ja järgmine päev laps kurtis, et kõrv läks lukku. Puhastasin nii palju kui sain ja siis laps ütles, et kõrv läks lahti.
24-26.09 oli laps kodus, sest öösiti oli uni häiritud kinnise nina tõttu ja laps hommikuks väsinud.
27-28.09 ta käis lasteaias.
30.09 öösel tõusis lapsel palavik 38,6 ja andsin rohtu, sest laps ei saanud uinuda.
01.10 tekkis lapsel köha mis oli natuke haukuv.
01.10-05.10 oli laps kodus.
06.10 varahommikul hakkas laps siplema ja mässis ennast teki sisse. Ta tõmbab alati ennast palaviku tõusu ajal hästi kägarasse kõhuli ja surub käed kõhu alla. Nii tegi ta ka eile hommikul. Ütles, et tal on külm. Samas külmavärinaid ei olnud tal. Jala kintsud olid jahedad küll ja kehal oli kananahk tal aga käed-jalalabad olid soojad. Millalgi natuke hiljem ta jäi uuesti magama ja siis kraadisin teda, hoidsin kraadiklaasi umbes 10min kaenla all ja lõpuks see näitas 37,1. Alguses arvasin, et äkki tal tuli vahepeal tekk ära pealt ja kuna magame lahtiste akendega ( mees oli öösel veel ka rõduukse lahti teinud ) siis tal hakkaski külm ja ronis teki alla. Aga samas üle 37 kraadine temp pole tema normaalne temp.
06.10 õhtul ta muutus natuke selliseks eemalolevaks ja hakkas järsku suht palju haigutama. Võttis oma baikateki ja ütles, et natuke jahe on. Samas kui issi trennist tuli siis viskas teki pealt ja jooksis issile ukse peale vastu rõõmsalt. Hiljem ma ikkagi kraadisin teda ja kraadiklaas näitas 37,4.
Samas peale seda kui laps ütles, et tal läks kõrv lukku olen märganud, et ta ei kuule nii hästi kui varem. Iga kord kui midagi ütlen siis laps küsib ,, ahh? mida? ,, ja nii ikka mitu korda järjest. Eile õhtul chattisin arstiga ka ja tema arvates on see mingi viirushaigus mis läheb üle ja ei näe põhjust miks kohe arstile joosta. Mina aga arvan jälle teisiti. Täna on küll pühapäev aga saan minna tervisekeskuse nö. emosse mis on just selliseks puhuks kui oma tervisekeskus on nädalavahetusel suletud. See on avatud L ja P 24h ja see on lastele mõeldud. Ma alguses mõtlesin, et äkki tal on kõrvapõletik. Kui ta oli alla 1-aastane siis tal oli 4x järjest kõrvapõletik ja mitte ühtegi korda polnud tal kõrvavalu. Oligi nii, et alguses oli nohu ja vahel ka palavik, siis palavik läks üle ja 5 päeva hiljem tõusis jälle palavik ja alles arsti juures avastati, et kõrvapõletik. Tahtsin viia homme ta lasteaeda, sest ma ei saa kahjuks temaga kauem enam kodus olla ( soomes saab ainult siis lapsega kodus olla kui tal on palavik ). Samas ma ei usu, et need üksikud, minu jaoks väikesed palavikud, veenavad arsti, sest soomes algab väikelapse palavik 38 kraadist. Ja päeval pole tal peale vähese köha midagi, palavikku pole päeval olnud. Ilmselt ikkagi lasen täna arstil lapse üle vaadata aga kuna ilmselt palavikku sel hetkel pole siis ütlebki, et võib lasteaeda minna.
Laps on 4a.9k vanune ja alustas 10.09 lasteaiaga.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.10 11:39; 07.10 20:31; 08.10 20:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mine arsti juurde, lase üle vaadata. Äkki on nohu tagajärjel siiski alaäge kõrvapõletik, äkki on lima kõrvas, äkki on vaigukorgid. Niisama ei saa ju midagi öelda.
Tõenäoliselt oli algus viiruslik, nüüd peab üle vaatama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.10 12:05; 07.10 17:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli endal sarnane. Olin 37,1-37,3 palavikus 2 päeva, kahe nädala pärast lõi uuesti 37,1. Muide see ongi see kohutava külmatunde tekitaja. Pärast viskas mitmeks tunniks 38 peale. Nohu eriti polnud, õhk käis läbi, aga kõrvad lukus (elus teist korda). Köhima ajas, arst käskis rögalahtistajat võtta, aga see ajas hullemaks – röga ju polnud! Käisin kaks korda nädala jooksul arsti juures ja sain ristivastupidise info. Igatahes olin ma kõige selle juures tegelikult terve – kõrvad korras, kurk natuke roosa, isegi põskkoopad vaadati UH üle – korras! Enesetunne aga sant, selg märg, pidevalt väsinud.
Sel sügisel on paljudel selline kerge, aga vinduv viirus. Hoia last kodus, kuni tal sümptome enam pole, et ta oleks aeda naastes võimalikult terve. Ja kindlasti käi arstil ära.
NB! Ära puhasta lapse kõrvu!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mismoodi sa ise lapse kõrva puhastasid? Vatitikuga sorkides on suur tõenäosus trummikilet vigastada ja see põhjustab kuulmise vähenemist.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ka kõrvu ei sorgiks, äkki tegidki asja hullemaks.
Ma vaid kuivatan kõrvu vatitikuga õrnalt peale vanni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mismoodi sa ise lapse kõrva puhastasid? Vatitikuga sorkides on suur tõenäosus trummikilet vigastada ja see põhjustab kuulmise vähenemist.

Või lükkas puhastades lihtsalt vaigukorgi sügavamale ja see ajab ka kõrvad lukku.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.10 12:05; 07.10 17:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mismoodi sa ise lapse kõrva puhastasid? Vatitikuga sorkides on suur tõenäosus trummikilet vigastada ja see põhjustab kuulmise vähenemist.

Ega ma nii sügavale ei lükka vatitikku. Ikka õrnalt eestpoolt puhastan.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.10 11:39; 07.10 20:31; 08.10 20:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin täna lapsega arsti juures ära. Kurk punane ei ole ja kõrvad on ka terved ja mingit vaigukorki ka kuskil polnud. Arst arvas, et kui nina on kinni siis võib ka see kuulmist natuke mõjutada.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.10 11:39; 07.10 20:31; 08.10 20:31;
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Väikelaps Kas tõesti viirushaigus?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.