Esileht Väikelaps Kas tohib siis või ei tohi 2,4a sudafedi siirupit anda nohu vastu?

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Kas tohib siis või ei tohi 2,4a sudafedi siirupit anda nohu vastu?

Postitas:

Lapsel pole tükk aega nohu olnud, täna hommikul ärkas luriseva ninaga.Mõtlesin, et ostan sudafedi siirupit, saab kiirelt kontrolli alla, sest mul endal aitab sudafed küll kiiresti.
Nüüd olen netist googeldanud seda sudafedi ja loen, et üldse ei soovitatagi anda, aga et mõned perearstid ikka lubavad.
Kas te olete andnud 2+ lastele seda siirupit ja kas aitab paremini kui need quixxid ja muud spreid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.01 10:26; 27.01 11:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina andsin. Varem oli see lubatud, kuid eelmisel aastal ilmus ravimi infolehele, et alla 12a ei tohi anda. Küsisin meie lastearstilt, et mis siis nüüd muutunud on, ta ütles, et koostisosades ei ole miskit muutunud ja lubas anda. Aga ma arvan, et sa peaks igaks juhuks oma arstiga konsulteerima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

raviminfo.ee-s on infoleht. Seal on kirjas, et alates 6a lubatud.

Oma lapsele ostsin u aasta-poolteist tagasi, kui tal oli kõrvapõletik (3a). Siis oli lubatud minu meelest, apteeker soovitas. Nüüd keelati mingi aeg ära. Paar korda andsin, aga infolehel öeldud kõrvaltoimetest \”rahutus, unehäired, hallutsinatsiooni\” saime ära tunda 2 esimest. Jätsin järgi ja andsin Sinupreti tilku. Samas väga paljudel ei ole kõrvaltoimeid, ikka on Sudafedi siirupit lastel kasutatud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.01 10:31; 27.01 11:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen andnud ka ca aastasele lapsele, lihtsalt koguseliselt poole vähem. Oleneb mis sinu jaoks parem on, kas see, et laps on haige ja pärast annad üldse AB või hetkel proovid Sudafediga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sinupret tilgad on lubatud 2aastasele. Meil aitab väga hästi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii väikesele soovitaks ka mina pigem Sinupreti. Sudafed on paras keemia ning ei söö seda ka ise.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga milleks nohuga kohe hakata ravimeid neelama? Juhul muidugi kui nohu näiteks kõrva ei löö vms.
Mul õel oli pidevalt põskkoopa põletik ja nohu ning koguaeg tarvitas Sudafedi ja lõpuks oligi nii, et see sudafed ei mõjunudki enam.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.01 11:13; 28.01 10:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimane kord kui oli nohus siis oli see päris ränk, kuu aega kestis nohu, lõi kõrva, köhis koguaeg tatist ja siis veel kõriturse ka.Sooviks seda kõike ennetada juba.Eile tegelt panin juba küüslaugud padjale.Eks kerge hirm, et kordub sama jama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.01 10:26; 27.01 11:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Aga milleks nohuga kohe hakata ravimeid neelama? Juhul muidugi kui nohu näiteks kõrva ei löö vms.
Mul õel oli pidevalt põskkoopa põletik ja nohu ning koguaeg tarvitas Sudafedi ja lõpuks oligi nii, et see sudafed ei mõjunudki enam.[/tsitaat]

Mina ravin nohu väga suure hoolega sellest ajast, kui see justnimelt kogu aeg kippus kõrva lööma. Sest pärast kõrvavalus last vaadates ei jõua muidu end ära kiruda. Pidevaid AB-kuure saan ka niimoodi vältida. Mõjub siiani, Sinupreti kasutan.

Põskkoopaid 2a ei ole veel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.01 10:31; 27.01 11:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie oleme algava nohu korral Actifediga kiiresti jaole saanud. Sellel samamoodi, eelmisest aastast on infoleht muudetud ja alla 12-aastastele keelatud, aga koostises midagi muutunud ei ole. Ja Soomes näiteks lubatud. Eks see su enda valik ole. Mina valisin selle, et lapsel suurt nohu ei tekikski.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Varasemalt oli see lubatud alates 2. eluaastast, kuid nüüd on ilmnenud, et väikestel lastel, kellele seda manustati, tekkisid tugevad kesknärvisüsteemi häired, mis on põhjustatud just selle ravimi koostisosade tõttu.

Täpsemalt öelda ei oska, kuid mu ema töötab ravimite alal ja tema käest ma selle info sain. Ma ise andsin ka varem lapsele seda rohtu, kui peale pikka loengut ema poolt, enam ei julge. Ja kuna minu lastel nagunii soodumust kõrvapõletikuks ei ole, siis ei pühendu ma ka eriti nohu ravimisele, soolavett ninna ja palju juua, ning kolme päevaga on nohu läinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Mina ravin nohu väga suure hoolega sellest ajast, kui see justnimelt kogu aeg kippus kõrva lööma. Sest pärast kõrvavalus last vaadates ei jõua muidu end ära kiruda. Pidevaid AB-kuure saan ka niimoodi vältida. Mõjub siiani, Sinupreti kasutan.

Põskkoopaid 2a ei ole veel.[/tsitaat]
Ega ma seda ei ütlegi, et vahet pole kas lööb kõrva vms, et ärge ravimeid kasutage. Sellisel juhul muidugi kasutaks ka mina. Ma lihtsalt ütlen seda, et paljudel lastel näiteks nohu ei löö kuhugi ja kaob iseenesest kui laps ise nuuskab st. ei vaja ravi aga mõni ema ikkagi hakkab lapsele kohe igasuguseid siirupeid jms sisse söötma. Näiteks minu lapsel on olnud mõned korrad ikka väga kõva nohu, öösiti nina kinni ja luriseb jne. Aga ta nuuskab mul väikesest saadik nii hästi ja ma ei kasuta absoluutselt mitte ühtegi nohu ravimit vms. Pole elu seeski talle midagi ninna pihustanud ega tilgutanud. Nohu on tal ise nädalaga üle hakanud minema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.01 11:13; 28.01 10:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas te ise olete kasutanud neid? Mina kasutasin ise Sudafedi ja kui kõrvus hakkas kohisema lugesin, et see mõjub vererõhule. Lisaks on seal sellised ained, mis panevad ka narkomaane seda ostma. Peale seda paari korda ei kasuta ise ega osta lastele seda. Kui lastel nohu, siis loputan ja äärmisel juhul panen VIpsise ninatilku. Kui asi väga hull, siis inhaleerin.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Väikelaps Kas tohib siis või ei tohi 2,4a sudafedi siirupit anda nohu vastu?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.